Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jjeanny
12. apr 2012

@elfka.elfka Gratulujem k narodeniu dcerky. Potesila si ma informaciami , chystam sa k Dosedlovi rodit teraz v nedelu. Ako je to tam s izbami, su nejake volne, ci je plno? Ja som prvykrat isla s nastrihom a sitim, teraz mi doktor povedal, ze ideme urcite bez 😀 tak som teda zvedava.

elfka.elfka
12. apr 2012

@jjeanny tak ti drzim palce v nedelu! pokial viem, tak tu izby dopredu nerezervuju, takze ako prides tak si vyberas... minimalne ja by som mala v nedelu vypadnut tak jedna izba sa uvolni urcite, ked nebudeme mat zltacku 😀
neviem ako to robi, ze sa rodi bez nastrihu, ale aj mna tak odrodil a parada. a vsetko mu vyslo presne tak, ako nam povedal, vsetko nam krasne vysvetlil.
a zda sa mi, ze tu bola taka sviatkova vlna mamiciek, ale ze sa to ukludni do nedele... tak sa drzte 🙂

jjeanny
12. apr 2012

@elfka.elfka si na jednotke, ci dvojke? Dakujeme, nech vas zltacka obchadza a drzte sa aj vy 😉

mg25
12. apr 2012

@zuzla80 No ano Linkesch tu uz nie je, bol to fantasticky lekar, ale myslim, ze to su tu vsetci lekari 🙂 A aj sestricky, naozaj som sa nestretla s neprijemnym clovekom, aj ked som este nerodila, zatialsom vzdy "ubytovana na stvrtom, na gynde". Ja uz lekara mam, lebo som na rizikovom, takze chodim stale rovno k nemu sa ukazovat, ale myslim, ze kohokolvek si vyberies, budes urcite spokojna 🙂 Pozeram, ze mame skoro rovnaky termin 🙂 akurat mne hrozi sekcia, tak uvidi, ako rozhodne lekar nakoniec.
@fabias to si 21tt-22tt?
@elfka.elfka Gratulujeeeem 😀 a inac presne ako pises, tiez som sa este nestretla s nikym neprijemnym 🙂 Dr. Dosedlu mam rada hlavne kvoli jeho humoru, ako vie cloveka odburat od stresu 🙂 Uzivaj malicku a vela zdravicka 🙂

kvila
12. apr 2012

Ahojte dievcence. Tak ja sa pomaly davam dokopy po porode, chvalabohu, nastrihnuta som nebola, Dr. Dosedla nesklamal - vlastne preto som si ho vybrala 😉 Musel sice urobit nejake 2 stehy, ale v pohode som sedela uz po porode.
Ale napisem vam strucne svoj krasny porodny pribeh 😀
Rano okolo 4.00 mi odisla hlienova zatka a nato zacali jemne kontrakcie, okolo 6.00 ma muz nasiel v obyvacke a ked som povedala, ze uz to asi zacalo, zacal panikarit a nutil ma vyrazit cim skor do nemocnice, lebo on nechce rodit doma 😠 Nepotesilo ma to, chcela som sa udrzat silou mocou v pohode a pokoji... nepodarilo sa. O 7.00 ma vysetril nejaky Dr. Zelezniak ci tak nejak (novy lekar) a povedal, ze na 1 prst otvorena a monitor ukazoval len slabulinke kontrakcie a velmi nepravidelne - tak volal Dosedlovi, ze co so mnou a dohodli sa, ze mam ist domov, este je skoro. A Dosedla... ze ked vydrzim, mam prist na druhy den normalne na poradnu ako sme boli dohodnuti (10:00). Odisli sme. Doma o 9:00 mi zacala v malych davkach odtekat plodova voda. To bola pre mna novinka, pri prvych 2 porodoch mi voda neodtiekla. Cela natesena, ze predsa to uz bude som sa zacala zas chystat. O 10:00 ma zobrali normalne na prijem, ten isty lekar skonstatoval, ze je to na 2 prsty... volala som Dosedlovi, ze odisla voda, trochu ponadaval na toho noveho doktora a ze pride. Medzitym mi urobili klystyr a cca o 11:00 napichli oxytocin. Potom prisiel Dosedla a okolo 12:00 ma vysetril. Bola som na nejakych 3,5 a on ma nejakym specialnym hmatom (zabudla som ako sa vola) roztiahol na 5 prstov. To bola bolest jak svina, som kricala o dusu, nech prestane... ale dobre... chcel to len urychlit, tak sa uz na neho tak nehnevam 🙂 Potom mi naordinoval este nejake cipky na produktivnejsie kontrakcie, to som uz normalne odmietla a povedala som mu, ze sa ho bojim a uz nic nechcem 😀 Bol zlaty, pekne mi vysvetlil, ze moze pockat aj 3 hodiny, ale o hodinku to mozem mat za sebou... tak som si to nechala dat. A povedala som si v duchu, skakajuc a vzdychajuc na fitlopte, ze sa nenecham vysetrit, kym nepocitim hlavicku... som sa bala tych bolavych vysetrenie "na kolko som otvorena". Tak som tam hopsala a stale viac vzdychala a Dosedla chodil okolo... a kazdych 15 min. sa pytal, ci este necitim tlaky na konecnik. Ja som uz poslednych 2x zatlkala, ze nieeee, ze iba slabucko... Ked sa mu to po 1h a 15 min. prestalo pozdavat, vysetril ma a hovori, ze uz rodime, rychlo na salu a islo sa na vec. Pekne ma rozmasirovaval, kym nesla hlavicka, takze naozaj, minimalne "skody" na mojej hradzi. Trosku si to odniesli hemoroidy, ale nie je to take zle. Po 10 min. na sale bolo po vsetkom. Rychlo ma zasil, potom az som na 1 potlacenie vytlacila placentu a bolo 🙂 Mala som z toho sice hrozostrasny zazitok a nadavala som si,ze som nesla s epiduralom, ale ked sa to tak vezme... o 13:45 sa narodil.. fakt to nebolo dlhe. Takze tak. Co sa pobytu a vsetkeho okolo tyka, sestricky boli uplne vsade uplne uzasne, nemozem krive slovo povedat. 1 den som bola na obycajnej izbe a potom na tej za 10 eur, a super. Jedine minus bolo, ze sa nam do izby 2x chcela votriet ciganka - normalne otvorila dvere a potichu isla dnu, zbadala mobil na mojej prazdnej posteli a uz chcela vykrocit smerom k nemu, a potom si vsimla kamosku na druhej posteli, otocila sa a rychlo odisla. Takze baby, co pojdete, bacha na veci a zamykajte si, ked pojdete do jedalne, vsetko co sa da 😉

jjeanny
12. apr 2012

@kvila ahoj 🙂 pekne napisane, normalne som hltala kazdy jeden riadok. To Ti asi urobil ten Hamiltonov hmat, boze, toho sa bojim tiez . Ale celkom rychlo si porodila . No a s tou cigankou hroza .. este otazocka, to Vam nenosili jedlo na izbu? Ci to iba na novych nadstandardoch? Ta izba za 10,18 je stary nadstandard? Boli ste dve na izbe?

silvulik10
13. apr 2012

@jjeanny Opuchy môžu signalizovať preeklamsiu. Bola som včera na internom, podľa mňa zbytočne. Mám veľmi veľké brucho a asi mi to tlačí na cievy, dobré vysvetlenie, no nie? V nedeľu mám znova zbierať moč, v pondelok znova na interné, v utorok pre výsledky a v stredu do Šace.
Nedeľa sa blíži 🙂 v kútiku srdca Vám každej troška závidím, že to už máte a budete mať za sebou. Ešte musím vydržať týždeň, dva. Prajem pekný deň 🙂

elfka.elfka
13. apr 2012

@kvila parada porod, tie jeho chmaty som mala aj ja, takze viem o com hovoris 😀 je to bolestive, ale neskutocne pomaha. keby mi to nerobil, musela by som mat cisarsky, takze ta bolest za to stoji. a nehovoriac o tom, ze to skrati cas celeho trapenia o niekolko hodin a mas viac sil na porod a tlacenie. bolest nas asi neminie, len ci sa to rozlozi do niekolkych hodin, alebo on intenzvne chvilocku poroztahuje bola pre man prijatelnejsia volba...
s tou cigankou to je teda sok, pozor si treba davat asi vsade...

@jjeanny neviem co je jednotka, co je dvojka, ja som v tej novej prerobenej casti, to je dvojka?

silvulik10
13. apr 2012

@kvila Ahoj 🙂 Krásny príbeh, tak som na Vás myslela. My sa ešte trápime, ale už nie veľa, aspoň dúfam. Všetky to už máte za sebou, no mňa to ešte len čaká a čím ďalej, tým viac sa toho všetkého bojím. V stredu som bola v poradni, malý mal 2810g, prietoky ok a placenta už dozretá. Brucho už kleslo, tak čakám 🙂
No a Vy ako? Mliečko máš, zvládaš to?

jjeanny
13. apr 2012

@elfka.elfka myslim, ci si sama na izbe alebo ste dve . Takze aj Tebe robil tie hmaty, ano suhlasim s Tebou, ze urcite vie, co robi. Epidural si mala?

jjeanny
13. apr 2012

@silvulik10 ty tam chodis ako na "klavir" pomaly denno-denne 🙂

elfka.elfka
13. apr 2012

@jjeanny jaaaj ze dvojka, uz chapem 😀 😀 😀 som sama na izbe. velmi mi to vyhovuje.
epidural som mala, ako druhorodicka som ho dostala na 3,5... ale na porod sme cakali kym nezacnem citit tlaky na konecnik aby som vedela tlacit, takze na samotny porod uz ziadne dopichovanie.
mne epidural - teda jedno napichnutie ucinkovalo asi hodinku a stvrt, potom sme dopichli kedze som bola malo otvorena, o hodinku a stvrt som rodila a do minutky bola mala vonku.

mili9
13. apr 2012

@kvila Gratulujeme k Simonkovi,prajeme zdravíčko,skoré zotavenie a veľa mliečka 🙂

silvulik10
13. apr 2012

@jjeanny No veď to, už mám toho naozaj dosť ☹

mirka_aa
13. apr 2012

baby,co sa kedy plati?napriklad kedy platim za nadstandardnu porodnu salu,kedy za epidural,za muza pri porode,za nadstandardnu izbu...aby som vedela ci mi treba mat prachy pri sebe alebo staci ked sa potom donesie kolko treba..dikii 🙂

mirka_aa
13. apr 2012

a este by som sa cela opytat,ohladom epiduralu ,kto ho mal..oplati sa? ako to potom je? bolesti vobec necitit?

dadka28
13. apr 2012

@mirka_aa ahoj ja som rodila pred 3rokmi..a za všetko komplet som platila pri odchode domov z porodnice..mala som aj epidurál-ja si ho neviem vynachválit...žiadne bolesti pri vpichovaní-nič...len napr ja som cítila nejaký ten čas po porode malu bolesť chrbtice niekde v okolí vpichu...

kepassa
13. apr 2012

@kvila gratulujem k malinkemu 🙂 precitala som si tvoj prispevok, nakolko aj ja chodim do poradne k dosedlovi, kedze som sa rozhodla, ze chcem u neho rodit ale to, ze ti urobil Hamiltonov hmat...normalne mam strach, uz som tolkokrat pocula ze je to nenormalna bolest a hoci som uz rodila 1x mi nic take nerobili tak sa bojim, ten hmat trval dlho? 😒
inac rodila si v normalnej izbe alebo v nadstandartnej?
@jjeanny takisto drzim prsteky vidim, ze sa ti to blizi 🙂

inac baby ako ste boli dohodnute s dosedlom, ze ak sa vam zacnu bolesti pojdete normalne na prijem kde vas vysetri sluzbu konajuci lekar a potom mu zavolate? alebo...???

jjeanny
13. apr 2012

@mirka_aa ucet za vsetko sa plati na konci ked odchadzas , bez toho Ta nepustia 🙂
@kepassa bojim sa toho hamiltonovho hmatu, ale ked to ma pomoct 😒 Ja som sa pytala predtym Dosedlu, ked by to na mna prislo , prist na prijem, vysetri Ta lekar, kt. ma sluzbu a nasledne mu treba zavolat . A dakujem, ano uz chcem mat po 😉

katkapapacova
13. apr 2012

@jjeanny ahoj ja som rodila v saci v decembri, hamiltona mi urobil richnavsky, trosku to bolelo ale dalo sa to vydrzat, nic co by som nevydrzala, po tom mi asi o hodku a pol zacali kontrakcie

elfka.elfka
13. apr 2012

mne ked robili prveho hamiltona nic som necitila, ani nahodou az mi bolo divne ze ci to je ono... vobec sa nebojte, okrem toho, ked si to nezelas, nikto ti nic robit nebude, ved to je jasne... sama sa na mieste rozhodnes... a presne ako pisu baby, ked mozes mat do hodinky po vsetkom, tak to za to stoji vyskusat to, kazda zena to toleruje inac...mna zabolel az treti v poradi.....a najlespi hamilton bol v epiduralke, to necitis niiiiiiic 😀

mravvcek
13. apr 2012

baby ako dohadujete lekara?Pisete mu na mail?Ja to mam este daleko 🙂 ale uz davno viem,koho chcem 🙂 ako sa to dohaduje?A podakovanie lekarovi davate?Okrem toho,ze zaplatite nemocnici?

jjeanny
13. apr 2012

@elfka.elfka s tym epiduralom je to ako? pises , ze ako druhorodicka Ti ho pichli na 3,5 cm .. inac kedy zvyknu pichat? no a presne toto som sa chcela opytat , ze kebyze mi daju epidural pred hamiltonom nebolo by od veci 🙂 ale to zavisi asi aj moment. stavu.

jjeanny
13. apr 2012

@mravvcek ahoj, vacsina mamiciek , aspon co tu pise , lekara kontaktuje mailom . A dakovne v mojom pripade iba samotnemu doktorovi.

mravvcek
13. apr 2012

@jjeanny mozem ti napisat do IP?

zuzla80
13. apr 2012

@mg25 ja viem, že všetci lekári sú dobrý, ale my sme s Linkeschom mali taký priateľský vzťah, inak som tiež veľmi naklonená Dosedlovi a myslím, že po elfkinych a kvilinych zážitkoch z pôrodu, ani nad iným rozmýšľať nebudem. Môžem sa opýtať prečo si na rizikovom? A chodíš do rizikovej poradne do Šace a akého lekára máš ty? Ak nechceš nemusíš odpovedať, to ja len tak zo zvedavosti 😨 A prečo ti hrozí cisársky. Ja som prvé rodila cisárskym, ale ak bude možnosť rodiť normálne určite budem chcieť rodiť normálne. Hlavne kvôli tomu, že po cisárskom nemôžeš dvíhať cca 6mesiacov nič ťažké a keďže mám doma skoro dvojročnú slečnu, tak si to neviem predstaviť ju pol roka nepomojkať na rukách, teda okrem iného. Ale zase ak by mi hrozilo prasknutie jazvy, tak jasné, že nebudem vymyšľať...

@mirka_aa všetko platíš až pri odchode domov, neboj oni ti to všetko spočítajú a bez platenia nenechajú odíjsť 😀
Baby @jjeanny alebo hocktorá, neposlali by ste mi do IP kontakt na dosedlu. Ja viem, že mám ešte čas, ale nech ho potom nezháňam narýchlo. Díkes

elfka.elfka
13. apr 2012

@jjeanny pokial viem tak epidural ti daju ked si na 4.... a potom maximalne na 6 tusim...vidis, aj to je riesenie, pockat cisto na epi a potom hamiltona 😀 ale najdlhsie trva prave tych prvych 5, potom to uz ide rychlo.

nicka44
13. apr 2012

@kvila kvila ja som bola na bielu sobotu rano o osmej u nho:DDD tiez som nechapaala:D

nicka44
13. apr 2012

@zuzi241 ano ano staci od 36tyyzdna🙂

nicka44
13. apr 2012

@kvila jesiiis ja citam ze uz si porodila....ako to sak kedy si mala termin? a jak to vsetko prebiehalo vsetko chcem pocut detaily🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre