Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

teleranka
18. apr 2012

@jjeanny gratulujem z celeho srdiecka!! drobcek si vybral krasny datum! 🙂 nas pustili prave 14teho... Na akej izbe si lezala? Bola si na tom novom oddeleni? odrodil ta nakoniec dr. Dosedla? Tesime sa na podrobne rozpravanie, ze co a ako prebiehalo 🙂

jjeanny
18. apr 2012

@teleranka lezala som na novom nadstandarde izba c.4 , ty? jeden den som bola sama, potom prisla jedna kocka.
@silvulik10 ahoj moja, este si 2v1? neboj, coskoro to pride. Co sa tyka kontrakcii, ja som si tiez myslela, ze to tie menstruacne bolesti, ktore som dostala v sob. 14.4 su len poslickovia, sla som do Sace - vsak co keby nahodou - a doktor Lendak ma poslal domov s tym, ze to su len poslickovia, ctg ukazovalo slabucke nepravidelne kontrakcie. Tak som sa teda vratila domov a z nicoho nic do polhodiny prisli - to uz po ceste domov - take silne kontrakcie, merala som, kazde 4 min. uz boli .. tak som este doma posedela, ved doktor vie, co hovori , som si naivne myslela .. no ale ked to bolo uz na nevydrzanie, radsej sme startovali auticko a veru, slo to rychlo . Lendak sa nestihal spamätavat, ako rychlo som sa otvarala , moj lekar ledva dobehol , samozrejme o Epidurale som mohla uz len snivat. Ty si bola dnes na poradni?

jjeanny
18. apr 2012

@kepassa ahoj ako sa mas? 😉 nakoniec mi Dos. robil ten hmat , poviem Ti dalo sa to zvladnut, samozrejme , ze ma neupozornil , ale oproti tym kontrakciam, kt. som moment. prezivala , to bolo v pohode 😉 drzim palce

atreyu
18. apr 2012

@teleranka ty si nájdeš najlepší spôsob...presne taký aký bude vyhovovať len vám dvom...a to vo všetkom 🙂 drž sa toho, že je to tvoj synček ty vieš čo je pre neho najlepšie 😵

kepassa
18. apr 2012

@jjeanny gratulujem ku chlapcekovi 🙂 nech je zdravucky
takze on ten hmat robi fakt furt ci co? 🙂 😒 len nerozumiem, kedze si mala ako citam asi rychly porod /do kolko hodin si porodila?/ preco robil ten hmat...bojim sa ho poriadne teda 😒

anicka9
18. apr 2012

@teleranka Ahoj Naďi, noc bola celkom dobrá 😉 no mohlo by byť už aj lepšia. Momentálne je Romanka so svokrou a ja trošku behám po nete. Bola som kočíkovať ale len na 15 minút asi tak okolo domu skoro. Vieš, že ani som sa nepýtala na kúpanie? Ale kúpeme každý večer, nech má nejaký režim. Používam len mydielko, olejček len sem tam, to mi pediatrička hovorila, že sa nemusí olejčekovať. A s tým ďasienkom neviem. To prečo sa má robiť? A vy ako? V noci spinkáte?

silvulik10
18. apr 2012

@jjeanny Ahoj moja 🙂 Gratulujem k chlapčekovi, želám veľa zdravíčka a Tebe rýchle zotavenie po pôrode.
V poradni som bola v utorok, nakoľko v noci z pondelka na utorok som mala tie bolesti. Slúžila Dr. Ružičková a budúci týždeň ma objednali na pondelok. CTG ukazovalo slabulinké bolesti, ale nepravidelné a ešte stále som zatvorená, tak už len čakať. Zajtra začínam 38tt tak uvidíme. Držkajte sa, pekný večer 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mexico_16
19. apr 2012

@jjeanny Gratulujeeeem k syncekovi a prajem mu vela zdravicka a Tebe skore zotavenie. Drzte sa 😀 Sa tesim ako sa krasnee rozrastame baby 😵 😵

kvila
19. apr 2012

@jjeanny jeeej, tak gratulujeeem 😀 tesim sa s vami, potom napis. Prajeme rychle zotavenie a vela mliecka 😉

silvulik10
20. apr 2012

Ahojte kočky 🙂 Neviem sa dočkať pôrodu, chcela by som už malého držať v náručí a zbaviť sa tých opuchov, ale zároveň ako sa to blíži tak ma chytá panika a bojím sa. Viem, že je to normálne, ale aj tak mám strach ako to celé dopadne. Dúfam, že budú nad nami stáť všetci anjeli strážny a všetko bude OK.

teleranka
20. apr 2012

@mexico_16 ahojky, ako sa mate? Ako babatenko? Chcem sa opytat, ako dlho si po sekcii krvacala a ako dlho ta bolela rana pri vstavani,dvihani,chodzi po schodoch a tak? A maternica sa ako dlho stahovala do skoro povodnej velkosti?

jjeanny
20. apr 2012

@silvulik10 verim Ti, podobne pocity som mala aj ja .. ale uvidis, vsetko dobre dopadne a o chvilu budes mat maleho v naruci 😉 vela sil prajem

lilianka1199
20. apr 2012

@mirka_aa no po tvojej rade som sa dnes dohodla s Dosedlom,pisala som mu mail,taky pekny,ze ho odporucaju maminky,ci mozem chodit k nemu,tak som objednana na buduci tyzden 😉 ....

mirka_aa
20. apr 2012

@lilianka1199 no vidis 🙂 super.. myslim ze ked ho spoznas,tak nebudes lutovat..ja som sice pri nom este nerodila aj ked uz silno cakame, ale mam v nom doveru,je straaasne uz len na vzhlad a pristupom pohodovy 🙂

lilianka1199
21. apr 2012

@mirka_aa no,ja som sa nevedela rozhodnut,ale tak tato diskusia ma presvedcila,ze si ho tu maminky pochvaluju, tak sa tesim, aspon sa s nim dohodnem co a ako pri porode.....inak vcera som sa zabudla v Saci pytat,ci tam maju predporodnu pripravu....chodi tu niekto na to?

gatillo
21. apr 2012

Ahojte mamicky. Pridavam sa k Vam, odrodila som v Saci svoje 2. dietatko, uz tyzden sme doma z nemocnice. Pozdravujem @teleranka a @katkarv, s kt. som mala tu cest aj osobne. Rana po sekcii sa hoji pomaly, ale neobmedzuje ma v pohybe. Drzte sa.

monika1091
22. apr 2012

Zdravim buduce mamicky chcela by som sa pytat ci ste uz niektora rodili v šaci ....a kt gynekolog porodnik je tam dobry..... a rodili ste uz niektora u Dr. Dosedlala?

kvila
22. apr 2012

@silvulik10 Ahoj moja, joj, tak ti prajem, aby si uz mala rychlo po vsetkom a babo pri sebe.. ja som pred porodom videla tiez len to, kedy TO uz bude a len prezit porod... a teraz maly prestal v noci spat a ja neviem ako sa volam... od unavy som uplne hotova... uz som aj zabudla na to cakanie pred porodom... ale urcite ti nezavidim... vlastne sa nevyspis ani teraz kvoli tym vsetkym problemom, vsak? Tak sa len drzkaj a hovor si "uz len dnes a zajtra to bude" a tak... a ono to raz urcite bude pravda 😀
@lilianka1199 ahoj, ja som odrodila u Dosedlu pred 2 tyzdnami a bol super, takze sa urcite nemusis bat, on sa pekne stara pred porodom a pri porode ta urcite nenecha dlho trpiet, urcite si v dobrych rukach 😉
@monika1091 Ahoj monika, ja som u Dosedlu rodila pred 2 tyzdnami, bol super, ak mas k nemu nejake otazky, kludne pis.. hned jak budem mat trosku casu, odpisem. Drz sa a pekny zvysok tehu ti prajem 😉

murovocka
23. apr 2012

Ahojte baby..rada by som sa opýtala ktoré ste rodili v Šaci pri Dr.Dosedlovi potrebujem na neho mailovú adresu,nemáte náhodou niektorá?som v 36 týždni a pomaly sa mi to kráti takže sa s ním chcem spojiť aspoň mailom,telefonicky nejako nemôže teraz je dosť chorý a tak ho nechcem stále otravovať,mám mu napísať na mail no nemám ho 🙂 Diky moc..Tina.

silvulik10
23. apr 2012

@kvila No ahoj 🙂 Ja som ešte stále 2v1 a žiadna zmena. Dnes som bola v poradni a zatvorená som na 4 klatky. Bruško mám už 3 týždne dole. Ale pevne dúfam, že už tento týždeň to už niekedy príde, ak nie v pondelok ďalšia poradňa, ak si to nepresuniem na stredu.
To Ti teda nezávidím, že malý Tu prestal spať, je to strašne unavujúce a vyčerpávajúce, ale neboj aj toto obdobie prejde. Prajem Vám veľa zdravíčka ak niečo bude dám určite vedieť.
Pekný deň 🙂

jucuska
23. apr 2012

@murovocka ahoj, v IP ti posielam mailovú adresu 😉

mirka_aa
23. apr 2012

no nam sa nejako nechce na svet.. ked neporodim,tak v stredu rano mam prist,a mi vyvolaju porod... aaaaaaaaaaa 😲 bojim bojiiiiim 😨

jjeanny
23. apr 2012

@mirka_aa vela siil, drzim palce, budes to mat o chvilu za sebou a pokladik pri sebe 😉

alla24
23. apr 2012

@teleranka Ahoj pozeram ze uz aj ty to mas za sebou, tak blahozelam. Pytala si sa na krvacanie, tak ja po cisarskom este stale spinim. Uz aj uvazujem ci je to ok. Niekedy aj 2-3dni nic a potom zase spinim - raz silnejsie niekedy slabulinko. Rana ma bolela prvy tyzden viac, druhy uz ovela menej a na treti uz vobec 😉 Stehy som mala vstrebatelne, vobec som ich nevidela. A ako sa s malym inac mate? Kojis ci odsavas a davas z flase?

monika1091
23. apr 2012

@kvila ahoj kvika... ja by som chcela u Dr Dosedlala rodit pytala som sa ho ze od kedy by som k nemu zacala chodit a on povedal ze az okolo toho 30 tt..... lebo vyzeral byt sympaticky......... a dost vyrecny a to je dobre...... tak som zvedava .... ty si sla priridzene rodit?...... a ako dlho trval tvoj porod?

martinaf.
23. apr 2012

@kvila ahojte dlhsie som tu nebola a dovodom bolo ze nas maly pokladik je tiez uz na svete 🙂 ... to co som tu pisala minulu nedelu ze mam bolesti v podbrusku a tak boli nakoniec kontrakcie..zasla som nedelu na pohotovost ale kedze nic nenasvedcovalo tomu zeby sa nieco dialo pekne ma poslali domov nakolko som bola na 18. 4. objednana na sekciu .. bolesti trvali az do pondelka do piatej kedy som po dohovore uz z Dr. mala prist ze sekcia sa urobi teda skor ale... uz sa nedalo ako dosiel doktor uz som bola na 7 cm otvorena dieta zostupene v hlbsie v porodnych cestach a sekcia by bola nebezpecnejsia ako normalne odrodit takze som bola postavena pred rychle rozhodnutie co chcem.. bolesti som mala a 10 minut tak od nedela obeda a teda 1 dobu porodnu som si odbila doma potom sa otvaranie trocha spomaliloo, dali mi oxytcinovu infuzku a urcite mi urobil aj ten hmat no a maly sa narodil nakoniec 21:50 4400g a 55cm co sme nikto ani necakali ze bude taky valibuk..doslova ho zo mna museli vytiahnut aj sestricka mi ho tisla z brucha lebo ja som uz nevladala.. takze takto sa to nakoniec skoncilo malinky ma nastiepenu klucnu kost lebo sa mu nechceli pretlacit ramena..strasne som sa BALA ze to nedrodim nakolko prvy porod bola sekcia a ak mam porovnat tak by som si tu sekciu aj vybrala radsej... aj som tak trochu viac posita aj mam hemoroidy auau ..ale chvala Bohu sme uz doma vcera nas pustili lebo maly mal zltacku tak sme to tam trochu predlzili ... drzim vsetkym prsty a prajem pekne dniky

martinaf.
23. apr 2012

este som sa chcela opytat ako sme prisli domov zda s ami ze akosi viac krvacam a aj take vacsie kusy ..stalo sa to aj Vam?? trosku ma to znepokojuje lebo v nemocnici som to take nemala..a kedze pri sekcii su ocistky asi trochu inak mala som pocit ze menej tak sa radsej pytam ...a vsera v noci som mala si na 3x hroznu zimnicu a triasku , moze to byt este z unavy ci hormonalnej nerovnovahy ?? Nemali ste s tym niektora skusenosti ??
Dakujem Vam

martinaf.
23. apr 2012

a Dr. Dosedla bol naozaj velmi zlaty a velmi sa znazil to vsetko ulahcit ..no bolesti si musime odtrpiet kazda sama ...hmm

kvila
23. apr 2012

@monika1091 ahoj, ja som zacala chodit do Sace k Dosedlovi az od 36.tt a porodila som v 39., takze som bola len 3x na poradni. Ja som rodila 3x prirodzene, tento posledny porod bol najrychlejsi, ale to urcite aj preto, lebo mi dali aj oxytocin, aj nejake cipky a aj mi robil ten Hamiltonov hmat, takze 3 urychlovaky urobili svoje a cele bolesti trvali 4 hodiny. Boli sice dost intenzivne, ale prezila som to 😉

@martinaf. Mooooja 😕 Som nevedela usta zatvorit pri citani tvojho pribehu... uf... tak to budes mat aspon co rozpravat este aj svojim vnucatam, moje nervy,... mna by porazilo, take stresy... Teda... normalne ta obdivujem, ze si vydrzala to vsetko. Ale ja by som utekala do porodnice asi aj kazdu hodinu, ja som taky bojko 😀 a moj muz tiez... ked by sme si mali predstavit rodit doma, radsej by sme stanovali pred porodnicou 😀 Ale tak hlavne, ze to mas za sebou a musim povedat, ze si HRDINKA, ze si porodila take veeelke babo a si to zvladla. Tak teda srdecne GRATULUJEM. A napis, ako sa vlastne vola tvoj pokladik 🙂 Inac, aj mna trapia hemoroidy este stale... Dosedla mi poradil masticku PROCTO-GLYVENOL, je dobra, trosku ustupilo, ale este to nie je ono. A s tym krvacanim, ano, aj zo mna isli take zrazeniny, ale este v nemocke. Teraz doma to vyzera tak, ze jeden den krvacam trochu, druhy den sa zda, ze vobec a dalsi den sa zo mna zacne brutalne liat, a tak dookola... uz ked si myslim, ze to prestava, stale sa "rozlejem"... 😒 uz ma to aj prestava bavit, najradsej by som sa odspodu poriadne vyvetrala, ale takto...
A co sa tyka tej zimnice... tak to som teda nemala a ani som nepocula, zeby mal niekto triasku po porode. Teda akurat hned po porode je to normalne, ale neskor neviem... a inac sa citis dobre? nelezie na teba nieco? chripka a tak... teda, dufam, ze nie. Urcite davaj na seba pozor, ono, mozno by to mohlo byt aj z prsnikov, nenalievaju sa ti prilis? Tak sa teda drz a uzivaj si maleho. Hlavne ti prajem rychle zotavenie. Papa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre