Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

valhali
21. sep 2009

ivka,tak super,ze sa to uz rozbehlo,dnes uz budes mat babo pri sebe, drzim palce,aby to bolo sup-sup 😅

aeouliana, co spominas tu velku 1-ku, myslis tym tu izbu,co je pri porodnej sale? Lebo jedna 1-ka je aj presne oproti jedalne, na konci chodby. Ja som lezala na izbe c.8, bola to nadstandard 2-ka,ale bolo super. Plavajuca podlaha, "dreveny" nabytok, vstavana chladnicka, rychlovarka, telka a samostatne wc s kupelkou a jasne,ze navstevy na izbu az do vecera 🙂 Bolo fajn,ale mala som pocit,ze sme sa so spolubyvajucou trochu navzajom obmedzovali s navstevami. Ked som chcela manzelovi povedat nieco sukromne,tak sme sli na chodbu,lebo ona pocuvala...a zase mna vyrusovali jej navstevy,ked som chcela kojit,alebo si zdriemnut. Takze tentoraz by som chcela jednoznacne samotku 😀 Dufam,ze bude volna...

co sa tyka klistryru, tak ho davaju automaticky,ale ak zena vyslovene odmietne,tak ho nedaju. Mne ho ani neponukli,kedze som dosla na prijem na 8cm otvorena 🙂 . Ked je neskoro,tak ho uz nedavaju vobec, to sa boja,ze by baba porodila na zachode 😀

nikush
21. sep 2009

ta na tom wc-ku by to slo aspon principom gravitacie 😀 .
svezami: ja mam krce v pravom boku, kazdy vecer, ked sa otacam z lava do prava a naopak 😒 . a este do plusu ma bolia bedrove klby ale co je podivhodne, len ked lezim. ja tomu vazne nerozumiem, ale uz nic neriesim, lebo by som sa najskor scvokla. neboj, bude vsetko v poriadku, ked tak vezmes, jeden anjelik na vas dozera 😉 mne minule siblo a som si pozrela porod na nete, ta ne takeho boja mam teraz 😖 .
nechcela by som nechat vela penazi v porodnici, tak teraz neviem, ci nadstandartka alebo epi...inac kolko stoji epi v Saci?

queenka
21. sep 2009

baby..pozeram ze ze so sacou ste wsetky spokojne tak ja som rozhodnuta ist tam rodit..termin mam sice w nowembri ale uz teraz by som najradsej rodila🙂tie bolesti chrbtice a to wecne chodenie na wc je hrozneeeee....nemozem nic robit ani tak lezat ani onak no katastrofa...a to ked chcem ist tam rodit tak to by som sa mala ist tam ohlasit asi mesiac pred terminom alebo ako??na matersku idem od 12.oktobra....mala by som uz tam chodit do poradne nie?

nikush
21. sep 2009

do 36 tt ta ma nastarosti tvoj gynekolog, od 36tt ta berie na starost nemocnica, nakolko to gynekologovi uz stat alebo neviem kto nepreplati. staci tam zavolat a oni ta uz objednaju. ja som volala v 35tt.
inac je pravda, ze po porode nemozem mat v nemocnici nohavicky? to mam ako chodit s tou vlozkou? jak tucniak 😲 ?

queenka
21. sep 2009

ahaaa....a co wlastne si treba zobrat konkretne tam do sace????

aeouliana
21. sep 2009

nikush: pred troma rokmi mi malu vzali okolo polnoci a priniesli tuzim o 5 rano, ale ked mi ju davali na rooming, tak mi povedali, ze ked budem mat pocit, ze to nezvladam, tak nech zazvonim a oni mi ju vezmu. ale po pravde..ked som mala malu pri sebe, nejak som sa lepsie zotavovala... asi nejaky prirodny instinkt 😉 ze musis fungovat aj keby co bolo. co sa tyka klystiru..ja som sa ho bala viac ako porodu 😀 , ale je to uplne v poho. nie je co riesit. epi myslim stoji okolo 4500 -4800 Skk...neviem presne. ja som po porode mala nohavicky a ked prisla vizita, tak mi skontrolovali jazvu a bolo. ale je pravda, ze som 2 dni lezala na JISke, takze neviem ako to je po prirodzenom porode, kedze som 2 dni bola uplne hola 😉
valhali: "velku jednotku" som mala na mysli tu pri porodnej sale. bola este jedna vacsia, ale z tej uz spravili novorodenecke. ta druha jednotka oproti jedalni je ta mala za 550 tusim. ja ked som bola na udrziavacke, bola som v 2ke hned vedla tej malej jednotky (nepamatam si cislo), ale bolo to na konci chodby rovno oproti jedalni. ale aj mne vadili navstevy spolubyvajucej. aj ked sme vtedy este obe boli tehu. ja som s navstvami radsej vzdy isla von aby sme ju nerusili. proste mi to vadilo a neviem si predstavit, ked budem kojit, ze pri mne budu cudzi ludia...predsa je to pre mna dost intimny moment a hlavne na zaciatku ked sa snazis rozbehat si mliecko, tak potrebujes mat na to klud. dtto ked som ja napr.nemohla spat a chcela sompozerat telku, tak ona ju vypla, ze chce spat..takze pre mna jednoznacne jednotka (teda ak bude volna). 🙂 dnes som volala dokymu. ale zajtra sa neuvidime. mam prist az v stredu a doobedu (to sa zas nacakam).

aeouliana
21. sep 2009

vlahali: nezabudni sa zajtra opytat na ten sponzorsky prispevok...som hrozne zve dava co Ti povedia. 🙂

svezami
21. sep 2009

ahojte, ja som podla PM uz v 36 tt a moja gynekologicka ma este 1.10. objednala k nej...tak neviem ci uz volat do tej nemocnice ci ako....pozeram, ze tu riesite jednotky izby, asi je naj byt sama, no ako to je, ked ste sami a potrebujete ist napriklad na stravu...ci ju nosia na izbu? to jednotky su len dve?

svezami
21. sep 2009

nikush: k tomu sledovaniu pôrodu - no ja som to nemohla dopozerat, tak som to ukazala manzelovi, ze skuska pred porodom, ak vydrzi video, tak moze ist so mnou...no on to popozeral v pohode, uz vidim, ze keby mohol asi bude mat milion otazok a poznamok k tomu🙂 no mna stale boli nieco ine, teraz akurat hlava, ako keby nieco na mna liezlo...inac v tehotenstve ma bolesti hlavy nastastie obchadzali no ked prisli nahodou, tak boli hrozne...

aeouliana
21. sep 2009

svezami: pokial viem, 1tky su teraz len dve. mne nosili jedlo na izbu. ja by som na Tvojom mieste uz asi volala do Sace.

cathuska
22. sep 2009

nikush, kup si take poporodne sietkovane do porodnice...fajne su, drzia ti vlozku a aj vetraju, takze idealne...ked ich preperies, rychlo uschnu...drzim palceky vsetkym cakatelkam 😉

andreacka
22. sep 2009

🙂 Ahojte aj ja som tu nova budem rodit okolo 1.11.2009 v nemocnici v Saci ,pravdepodobne pojde o planovany cisarsky porod kvoli mojmu tlaku.Ma niekto z vas tiez vtedy termin???potesilo by ma keby som sa dovtedy s niekym zoznamila aby som tam nebola sama 😉

magdushka
22. sep 2009

svezami> Odporucam Ti zavolat do nemocnice. Pokial nechces mat konkretneho lekara, tak na cislo 7234212. Je to riadne ambulancia na 3. poschodi. Sluzi na poradne pre zeny, kt. sa rozhodli rodit v Saci. Do poradne by sa malo chodit tyzdenne, od 36.tt. Zajtra zacinam 36tt, volala som tam len vcera a objednala ma na 1. den 37.tt. Chcela aj vysledky z vyteru posvy a moc vo flasticke. To, ze po 36tt Ta este objedna Tvoj gyn, je asi ormalne. Mna do poradne doteraz volaju kazde 4 tyzdne, ale to asi netreba riesit. vsak je to zdravotnictvo🙂

andreacka>Ja mam termin 28.10., ale podla toho ako sa vyborne citim by som tipovala, ze to tak skoro nepojde. Mozno sa stretneme.

svezami
22. sep 2009

magdushka: urcite budem volat, asi aj konkretneho lekara, no moja doktorka mi len teraz zobrala vyter, ale hadam bude stacit aj ked vysledky donesiem neskor a mozno ma objedna neskor aj ten lekar...inac moja doktorka mi rata uplne inac tyzdne, ona to berie na gestacny vek a potom podla toho robi aj vysetrenia, asi preto ma este objednla k nej, hoci mi termin porodu nechala aky vychadza podla PM, no a ten mi 2 x potvrdili v prenatalnom centre, tam mi aj tyzdne sedeli tak ako si ich ratam aj ja

jawan
22. sep 2009

cethuska: kde sa kupuju take nohavicky? a kolko asi hruba stoja?

svezami
22. sep 2009

jawan: kupuju sa v zdravotnickych potrebach, ale maju ich aj v niektorych lekarnach, napriklad ja som ich kupila v lekarni v Tescu a jedny stali 1 do 2 eu (musela by som pohladat blocek)r, uz neviem presne, dali sa kupit na kusy, no videla som na nete aj ine, v baleni asi tiez po 2 ks aj viac a potom aj take jednorazove, ale to som nevidela ako vyzeraju v skutocnosti..

aeouliana
22. sep 2009

andreacka: ja mam zatial predbezne planovany cisar na 5.11 🙂

aeouliana
22. sep 2009

jawan: zdravotnicke potreby (jedny dobre su na Masiarskej v jednom dvore)..ja tam idem v piatok na "nakupy"...

aeouliana
22. sep 2009

baby, pytali ste sa v Saci co vlastne treba priniest? neviete niekto? 😀

ewana73
22. sep 2009

no ja som uz bola vcera si pokupit nejake veci,tiez som si kupila tie nohavicky,su dobre presne tak ako pisali vyssie take sietkovane a dobre drzia,stali asi 1,20.. tiez mam porodnicke vlozky a kupila som si aj jednorazove podlozky ale dala mi detske fixies po 10ks balene 🙂 rozmerovo su ako tie dospelacke ale su lacnejsie.. a su aj krajsie maju krasny detsky motiv.. 😀 tiez som si kupila nocnu koselu jednu ale na gombiky nemali tak iba taku obycajnu. to by ma zaujimalo ako je to s tou nocnou koselou ci musim mat dve alebo mi na porod daju ich.. lebo ja nocne kosele voooobec doma nenosim tak neviem co s nou urobim a este k tomu xxl a ja nosim inac s 😀 .. tiez by ma zaujimalo co vsetko este treba priniest aj pre maleho neviem co vsetko vlastne.. baby ktora ste uz rodili poradte..

ewana73
22. sep 2009

inac ja mam tiez bolesti a tiez hlavne ked lezim ma bolia klby a neviem sa ani na posteli otocit. a o rukach ani nehovorim , rano ked sa zobudim tak mam take opuchnute ruky ze neviem ani prsty ohnut v päst a v noci sa tiez zobudim na bolesti a potom nespim aj dve tri hodiny.. a maly este k tomu tak vystraja v tom mojom brusku ani chvilu ma nenecha a ani cez den , stale nieco robi ,sa toci ako na kolotoci ... 😀 😀 😀

aeouliana
22. sep 2009

ewana73: ja som tiez mala podlozky Fixies 😀 pri prvom porode. nocnu koselu este nemam. myslim, ze na porod Ti daju erarnu, ale potom uz mas svoju. ja som mala tri, lebo v Saci je horuco a potila som sa ako kon, takze ani tie tri mi nestacili a musel mi manzilek preprat a priniest skoro kazdy den novu. ja idem zajtra do Sace..ked nezabudnem, skocim aj na novorodenecke a opytam sa ich co priniest. pri prvom porode som si doniesla pre babo len pampersky, kremik na dupku, vlhke utierky, 3 bavlnene plienky a to bolo vsetko. teraz myslim ze cathuska hovorila, ze treba aj deku. oblecko doniesol manzel ked sme odchadzali domov. pre seba som mala hygienicke potreby (klasika), 2 uteraky, krem na bradavky, vlozky, nohavicky, podlozky, vlozky do podprdy, podprdy na dojcenie, odsavacku. odsavacka bola uplne zbytocna a na prednaske o dojceni nam babula poradila nech cim viac chodime bez podprsenky, len tak navolno, lebo lepsie je to pre bradavky. teraz si vezmem aj fen, keby mi stvrdli prsniky, nech si ich mam cim nahriat (tiez rada z prednasky). a vela, vela vody na pitie, aby sa lepsie rozbehalo mliecko (ale to staci priniest aj po porode). 😀 som zvedava, co mi odporucia zajtra v nemocke.

ewana73
22. sep 2009

aeouliana : dakujem za rady,urcite sa zidu, to s tym fenom som vobec nevedela.. 😲 no to som zvedava co ti tam povedia.. a to sa tam mozem ist objednat aj skor? lebo ja mam ist posledny krat k mojej gynke na poradnu este 15.10. a vtedy mi vraj vypise aj "odporucenku" do tej nemocky kde si vuberiem ist rodit . to sa mi zda nejako neskoro.pozeram,ze mame skoro rovnaky termin porodu,tak to sa tam asi stretneme.. 🙂

aeouliana
22. sep 2009

ewana: no ja tam chodim k porodnikovi, ktory mi porodil Sasku. prvy krat som bola v juli (odvtedy raz za mesiac). ja este idem k svojmu 5.10 na poradnu ale asi potom uz len do Sace, lebo to uz budem v nejakom 35 tydni. uvidime. 🙂

ewana73
22. sep 2009

a este by sa ta chcela opytat na tu prednasku.to si bola kde?to sa da nejako sukromne v nejakom centre,kolko sa za to plati?

svezami
22. sep 2009

k tym nocnym koseliam - kamoska co rodila zaciatkom septembra hovorila, ze jej erarnu nedali, musela mat svoju a ta deka ze je dobra pod babo na monitor dychu lebo ten je tvrdy, dala mi taky zoznam, ktory tam davaju pre rodicky, je tam napisane len toto: doklady - kartu poistenca, OP, tehotensky preukaz, sobasny list), zupan, nocna kosela, prezuvky, hygienicke vlozky, potrebne az druhy den po porode, bavlnena plienka, kojenecka podprsenka, odsavacka mlieka - obycajna piestova....pre babo je dobre si doniest tu deku, ciapocku, rukavicky, krem na zadocek a samozrejme plienky, ostatne veci daju babu oni, no a myslim, ze ostatne hygienicke veci podla toho co ktora potrebuje, no a ten fen je fakt dobry napad....mozno aj nejaky cajik na podporu kojenia, este spominala, ze strava bola dost slaba....

svezami
22. sep 2009

a este nieco k tym koseliam, ak ti nedaju erarnu je dobre mat taku s gombikmi aj na porod aby si si po nom mohla prilozit babo, ked ti ho hned daju...inac aj ja strasne nerada nosim nocne kosele a gombiky mi robia cervene flaky na hrudi...no co uz vydrzim, ale zhanam si koselu bez gombikov co ma tie otvory na kojenie, hadam mi dojde do porodu....

ewana73
22. sep 2009

svezami : a kde dostat taku nocnu koselu s otvormi, objednavala si to cez net? ja neviem zohnat ani taku na gombiky az dole,ale snad mi postaci aj taka co ma par gombikov na hrudi aby som si mohla odopnut na kojenie..

nikush
22. sep 2009

ja som si taku s tymi dierami na prsia kupila v obchode, kde predavaju veci pre tehotne...ale ta bez podpiry sa v nej neda chodit, lebo prsia vykukaju 😉 .doma mi to nevadi, ale v nemocnici 😀 .tie jednorazove nohavicky su velkostne alebo uni? kamoska rodila pred 3 tyzdnami v Saci a dali jej aj vlozky, vraj boli ooooovela lepsie.

ewana73
22. sep 2009

tie nohavicky su rozne velkosti ale ja neviem presne aku mam ja lebo ked som ich kupovala sa ma pytala , ze ci na mna a vybrala ich z balika takze ich maju asi balene po viac kusov .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre