Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

svezami
22. sep 2009

nohavicky su ozaj rozne velkosti, ale oni su celkom dobre elasticke, v lekarni bude vediet, aku velkost...ja myslim, ze mam L a mozem povedat, ze stihla nie som 🙂 nocne kosele mam na zapinanie vpredu na par gombiciek, ale asi si jednu skratim, lebo ja sa do toho hrozne motám, kúpila som si len také lacnejsie, maximalne do porodnice, lebo ich neznasam a doma bude jedno ako sa budem vyhrnat z oblecenia, ved kto bude pri mne v noci 🙂

svezami
22. sep 2009

http://www.webareal.sk/karcoolka/eshop/14-1-Obl... tam som objavila tie s otvormi, tiez si myslim, ze pod ne treba podprsenku, ale pacia sa mi a hlavne mne tie gombiky vpredu strasne vadia a tieto ich nemaju

nedockava4
22. sep 2009

ahojte, tehulky...len sa vas chcem spytat....chystam sa tiez rodit v Saci, no neviem, ci mam ist na predporodny kurz...absolvovala ho niektora z vas?

cathuska
22. sep 2009

kocky, tie podprdy pod nocne kosele tak ci onak budete potrebovat, lebo ako sa vam zacne tvorit mliecko, tak urcite vam bude odtekat aj mimo kojenia, takze pod kosielku pekne kojenecku podprdu a do toho vlozky treba...Babylove su super... 😉

cathuska
22. sep 2009

este skusenosot>> kedze bolo horuco, tak ja som mala tri nocne kosele s asi styrmi gombikmi na hrudi, tie som odopla a tak som pod tym este odopla podprdu a tak som kojila..lebo ozaj to mliecko tecie kadetade, hlavne kym sa vytvori sulad medzi tym co sa vytvori a tym co babatko spapa...a mate super, ze uz nebude tak horuco, ja som rodila 28ho jula a to boli ine pekoty, 35 stupnov na izbe bolo urcite, sme sa tam potili o stosest...a co sa tyka deky pre babatko, tak ano je to dobre dat na monitor, lebo je tvrda ta podlozka, ale na druuhej strane babatka su v perinke zavinute, takze to necitia tak..to len pre pocit nas mamiciek, ze babatka nelezia na tvrdom...drzim palceky🙂..

svezami
22. sep 2009

dakujem cathuska, mne zase hovorili, ze kym sa to mliecko rozbehne, tak je to na druhy az treti den a nie je ho tolko aby bolo treba tie vlozky...ale asi je to u kazdej individulane, takze s tym treba ratat a byt na vsetko pripravena...inac aj ja som si mylela, ze cez tu perinku to nemozu citit ako tvrde...ale mozno sa deka zide na nieco ine 🙂

svezami
22. sep 2009

cathuska, inac mas zlatucku dcerusku

svezami
22. sep 2009

cathuska: kedze pises, ze mliecka je dost, je potrebne nosit si aj nejake flasky na uskladnenie mliecka, kedze treba si doniest odsavacku?

jawan
22. sep 2009

dievcata ked tak opuchate tak co beriete?? mne doktor poradil brat MAGNE B 6 PREMIUM tak sa to vola dostat to v lekarni a ja ho beriem aj 4x za den a mozem vam povedat ze som nemala ani raz opuchnute nohy ruky nic. doktor mi povedal ze to bezne davaju aj ked vas hospitalizuju v nemocnici ze magnezium je to prve co vam podaju tak skuste. a tie bolesti klbou mam aj ja a vraj aj to by malo zmiernit ked ho budete brat tak neviem opuchy nemam ale kosti ma bolia

aeouliana
22. sep 2009

ewana73: bola som v materskom centre Stonozka, bezi tam predporodna priprava, ale mozes si vybrat prednasky na ktore chces ist. stoji to 2 Eura za prednasku. je to vzdy vo stvrtok. rozpis je na www.mcstonozka.sk

aeouliana
22. sep 2009

cathuska: monitor? to su vymozenosti. pred troma rokmi som si nic take nevsimla 😨
svezami: ja som odsavacku vobec nepouzila...ale je pravda, ze som ju nepouzila ani nikdy potom 😝 mala som zivu odsavacku 😀
jawan: ja opuchy nastastie nemam a potom co som vcera spraskla balik mandli, uz ani zaha ma nepali 😀
ale zajtra sa povypytujem co a ako ohladom tych veci co treba priniest...

erikasadek
22. sep 2009

😎 jdjkjdjjdkjkjd ,j,,,f !jhhjjhjdhhfgyggdhhfhffifjiifkfjfjfhfjjfj^kidûoioi&,lk;cl;;;clùkmkmkmklsugpilflkilgkgkgokkkiokoioo^popodpooppoopopooorlooàiooo 😲 l)àç_è-('"é&²jkkkklklkplkkkkkkkkkkkkkklmmhm:::::::;pm;p^jpj^jp^jp^hjh^^h$^$^^fjjkvokcolooococooooocoioocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofoàfofàooàfo

svezami
22. sep 2009

mne to magne B6 vobec na opuchy (puchnu mi len nohy, ruky nie) nezabera, skor ho beriem ak mam pocit tvrdnutia brucha, no nechcem to s tym prehanat, je to predsa len chemia, aj ked to davaju aj v nemocnici...mne stale doktorka povie, nesolit a nohy hore...keby sa to dalo, len tak lezat.....

valhali
22. sep 2009

caute kocky,tak dne som bola na usg a bol tam saleny den 😝 . Prisla som tam pred 9tou,ale usg zacali robit az o 10tej a za hodinu urobili 2 pacientky,lebo mali nejake cisarske. Za dalsiu hodinu sa tam vystriedali 3 lekari a neskutcone to trvalo. Ja som sa na rad dostala o 12tej a podo mnou bolo zpaisanych este 3 zien a plna cakaren a chodba 😒
Maly je uz otoceny hlavickou, vazi 1200g a placentu mam I/II. Chcela som sa spytat na hrubku jazvy po sekcii,aj na sponzorske,ale popri tom,ako mi robil usg,tak telefonoval a riesili nejaku urgent pacientku a tak ledva mal casu na mna. Takze nic, nabuduce budem vediet dufam viac 😒 A 1.10 idem na 3D k Dankovcikovi,takze tam sa dozviem asi uplne vsetko o malom,lebo toto bola rychlovka. Neviem, preco ma moj doki posiela este aj teraz na 3D,ked som bola v 12tt a v 20tt...ale nevadi,aspon uvidim maleho,ako vyzera,lebo na tom 2D usg v Saci som nevidela nic a este aj tak blbo maju vytoceny monitor.

valhali
22. sep 2009

chcela som napisat,ze podo mnou bolo zapisanych este 30! zien na usg a nie 3 🙂

tinka2604
22. sep 2009

Ahoj Valhali.
V tehotenstve sú povinné 3 usg v 12tt,20tt a 30tt. Ja som sa na usg vždy len tešila a Dankovčík je super, tak sa len pýtaj on ti odpovie na všetko. Usg v Šaci nič moc. Ja som chodila na usg do Prešova a tam bolo super, ja som si ležala, manžel sedel v kresle a pozerali sme na velikánsku obrazovku na stene. Cítila som sa ako v kine, len ten náš drobec sa nechcel veľmi ukázať.

valhali
22. sep 2009

tinka, ja viem,ze su povinne tie 3 usg,ale ja som ich absolvovala vzdy dvojmo. V Saci,aj u Dankovcika. Ano, Dankovcik je super,je tam ako v kine, pozeras na velku obrazovku...parada 😅 V Saci maju zle vytoceny monitor, iba aby videl lekar a este k tomu 2D. Ale pocula som,ze v Saci maju novy usg...tak kde je,ked mne dnes robili na starom? 😕
Ale tesim sa,ze sa konecne dozviem nieco viac o svojej jazve, ze uvidim maleho...lebo v Saci co sa toho tyka su skupi na slovo. Nepovedia nic navyse a ked som sa pytala minule na jazvu,tak ma odbil,ze to je zbytocne etse teraz merat. Ale ked to chcem vediet,je problem mu na to pozriet,ked tam uz ma tu sondu na bruchu?

svezami
22. sep 2009

no moja doktorka ma tiez len 2 D a tak vytoceny ze nic nevidim...ani mi nikdy vahu nepovedala...ale bola som 3 x v tom prenatalnom centre, vzdy u niekoho ineho, bol to super zazitok, ako v kine, ale bola som sklamana z pristupu, jedine Dankovcik bol super, vysvetloval vsetko, bol mily a dokonca sme zartovali, klobuk dolu pred nim....

aeouliana
22. sep 2009

valhali: no skusim sa zajtra ja povypytovat. uvidime ako budu stihat. mam ist na 11, lebo poobede vraj maju nejaky kongres ci co. moj zbojnik mal pred mesiacom 1300 g. placentu som mala I (co to vlastne znamena?).

valhali
22. sep 2009

aeouliana, dnes ma usg-ckoval dr. Toth, lebo Tomasu vecne odbehoval, dnes mali fofry. Co sa tyka placenty,tak cislo urcuje zrelost. Rodi sa pri III-IV. Ked zena otehotnie,tak palcenta je 0 a potom postupne sleduju,ako dozrieva. AK je prilis skoro zrela, tak mozu byt komplikacie,ze by uz nestacila vyzivovat babo. Cim vyssie cislo, tym horsia vyziva,lebo uz "starne" placneta. To vazne mal tvoj maly pred mesiacom viac, ako moj teraz? 😕 😅 U mna je to asi normalka,lebo mam malu maternicu, ja ju mam ked nie som tehu ako orech a ma byt velka ako hruska. Takze aj dcerku som mala cele tehu mensiu a aj brusko malicke. Pred mesiacom ma strasil dr,ze je drobec pozadu o 3 tzydne, vazil v 26tt iba 600g ☹ ,ale presiel mesiac a drobcek to zdvojnasobil na 1200g,takze rastie. Nevadi,ak bude mensi, ak by som mala rodit prirdzene,aspon sa nevytrapim. Fandim si,ze? 😀
OK,tak zajtra sa skus popytat, potom daj vediet 🙂

aeouliana
22. sep 2009

valhali: ja mam brucho ako min. basketbalka a od zaciatku tehu. ked som bola za Tomasu v juli, tak si najprv myslel, ze rodime v auguste 😀 kym nevidel knizku. pribrala som dokopy 9 kg, takze v poho, len brucho mam akoby min. dvojcata tam boli schovane.

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabi96
22. sep 2009

Aeouliana v šaci už robia tiež 3D, ale robí to len Dosedla, a treba sa objednať. On robí aj ultrazvuk na vrodené chyby. Minulé som bola u neho po pôrode na ultrazvuk a mali už 3 D ultrazvuk. Musí sa k nemu ale objednávať, to máte ako u dankovčíka. Mne robil dosedla ultrazvuk počas tehotenstva a pekne všetko mi vystvetlil, a mi aj vysvetľoval, že na hľadanie vrodených chýb nie je vôbec potrebný 3D. Ale v ďalšom tehotenstve si určite dám zrobiť 3D fotky. Veľa šťastia dievcata 🙂

jawan
23. sep 2009

Ahojte dievcata.

Gabi ma pravdu dosedla robi 3d ultrazvuk aj mne robil a tiez mi povedal ze na vrodene vady netreba 3d ultrazvuk ale on bol niekde v zahranici studovat na tie vady. vcera som mu volala ale odchachal akurat do prahy tak mi kazal zavolat v pondelok a objedna ma na ultrazvuk. ale nema tiez taku peknu obrazovku ako dankovcik ale visvetli vsetko

aeouliana
23. sep 2009

asandys: dik za rady 🙂
jawan, gabi: viem o tom 3D USG, ale myslim, ze mne to uz robit nebudu...naposledy som bola v auguste u Dankovcika na ten komercny. takze ak pojdem dnes na scan, tak urcite na ten obycajny...ked sa dockam 😀 drzte palce...

jawan
23. sep 2009

valhali: mali je celkom velky ved ma len o 0,80g menej ako moj a babetka sa rodia vseliake aj betsie aj mensie a po roku uz ani nevies rozoznat ze ci tam je neaky rozdiel. ked som cakala druhu dceru tak svagrina porodila o 13dni skor ako ja mala chlapceka a stale bolo vidno rozdiel ale potom s to stratilo. a sestre sa v januari narodilo dievcatko v 30 tt a ta mala len 1300g no to bolo malicke babo ale uz je zlatucka

fidorka191
23. sep 2009

Ahojte, všetkym ďakujem za blahoželania.

zanzi - blahoželam k princeznicke, tak dlho nechala na seba čakať 😉 ,tak nech je zdrava a robi Vám radosť

Pridavam popis môjho rýchleho pôrodu.
Kontrakcie sa mi zacali doma v noci vo stvrok ale najprv som nevedela ze je to "ono" a v piatok rano som uz tusila ze to sa asi malicka hlasi na svet. tak sme isli s manželom do Sace. Prijala nas o 12,00 dr. Priskinova na ambulancii pre tehotné mi urobili ctg a bola som už na 5 cm otvorena, tak zavolala dr. dosedlu, s ktorym som bola dohodnuta. Poslali ma k sestrickam na prvu dobu, ale postel mi uz nerobili...vraj to nebude treba, tak som sa pri sestrickach preliekla, stale mi robili ctg a pozerali na kolko som otvorena, o 12,30 som uz bola na 7 cm, medzitym rychlo vypisovali papiere a ja som si dala sprchu. Kontrakcie som mala asi kazde 2 minuty a trvali 1 minutu, stale sa to dalo vydržať, myslela som ze sa budu stupňovať bolesti ale nič. O 13.00 som už bola otvorena na 10 cm tak sme išli na pôrodnu salu a čakali sme na doktora. Ked prišiel doky tak ma ešte raz pozrel, praskol mi vak s plodovou vodou. Najprv som zle tlačila ale nakoniec sa to podarilo 😀 a potom som parkrat zatlačila s pomocou sestričky a doktora a malička bola vonku, 13.35 mi doktor povedal že mame krasne ružove dievčatko. položil mi ju na bruško este sme boli spojene pupočnou šnurou, potom ju zobrali umyť, pichli mi niečo a doky vybral placentu, upratali okolo mňa a mohol prisť prekvapeny manžel, ktory nečakal že to bude take rychle, ešte nam Lilianku doniesli ukazať 🙂 a potom ju zobrali na novorodenecke, my sme telefonovali a sms-kovali 2 hodiny na porodnej sale.

Všetkym čakateľkam prajem ľahky a rychly pôrod a mamičkam veľa zdravia a radosti z detičiek.

smajli
23. sep 2009

blahozelam zanzi a aj tebe fidorka:o) krasne si to opisala:o) taky romanticky vyzerajuci porod... ale urcite to tiez bola fuska:o) tak sa drzte a nech ste zdravucki:o)

smajli
23. sep 2009

ja mam od rana take divne pocity v chrbtici.... take mravencenie ...nie je to ani bolest,ani tlak..ani vlna... taky naznak tej vlny z bolestou som uz par krat mala v priebehu tyzdna... ale stale len raz za den..taky poslickovia... ale teraz to citim len ako mravencenie v chrbtici,taky divny pocit ... tak je to divne...:o) najskor nejaky poslicek:o)

smajli
23. sep 2009

spominate dosedlu... a 3D... nam v nedelu spravil taku krasnu fotku maleho tvaricky... mam ju v albume.. prvykrat nam malicky ukazal tvaricku,lebo doteraz si ju vzdy skryval ruckami :o)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre