Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

aeouliana
23. sep 2009

smajli: zlatucky je 😀

valhali
23. sep 2009

aeouliana, no co, bola si na poradni? Ako bolo,co nove?

aeouliana
23. sep 2009

valhali: bola som v Saci. zatial vsetko ok. maly je dole hlavou, vazi 2120g, placenta I, prietoky tiez v norme. mam tam ist zas o 2 tyzdne. medzitym este 5.10 k svojmu. vzal mi aj ster. kolko mm ma byt ta jazva? si nepamatam 😒 velmi sme sa nestihli rozpravat, boli tam fofry...na USG pobehovalo asi 100 doktorov... nevedeli sa dockat kedy zleziem zo stola.. 😀

aeouliana
23. sep 2009

joj, este nieco.skracuje sa hrdlo..

jawan
23. sep 2009

smajli: no malicka je nadherna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tarra
23. sep 2009

Ahojte tehulky! tiez by som chcela rodit v Saci, naposledy to bolo pred dvanastimi rokmi ale to sa tam uz v mnohom zmenilo..ale napadla ma taka otazocka ako je to s nasimimi romkami, vtedy mali oddelenu miestnost nedavali ich medzi ostatne rodicky, bol na nich zalostny pohlad 😒 , ako je to teraz??

jawan
23. sep 2009

fidorka: gratulujem ti k malickej 🙂 🙂 🙂 🙂 a aj k tomu rychlemu porodu. ja tiez idem rodit k dosedlovi tak mi porozpravaj aky bol?? strihal ta?? a na akej izbe si bola platenej alebo nie?? na tych neplatenych izbach je ako kolko je tam posteli?? dik

aeouliana
23. sep 2009

tarra: aj teraz to je tak. aspon co ja viem. minimalne pred tromi rokmi to tak bolo 😀 len v jedalni boli vsetci spolu 🙂

valhali
23. sep 2009

aeouliana, to aj dnes mali take fofry? 😕 Vcera detto, lietali tam o 106 a ledva sa mi doki venoval...inac ta jazva ma byt 0,5cm a menej,aby bol cisarak. Ja idem 1.10. na usg k Dankovcikovi,tak ten mi to pomera a som zvedava. Naposledy som mala 0,6cm cize na hrane,ale porazi ma,ked mi povie,ze ju mam teraz hrubu 2cm 😀 . No malicky je riadne velky,teda mozno ani nie,ale oproti nasim 1200g ,ano. O 3 tyzdne bude mozno aj moj toko vazit 🙂
A co to,co, ze sa skracuje hrdlo? Ty uz cochvila porodis? 😅 Ale kym sa zaroven neotvaras ,tak je to zatial v pohode,nie?

aeouliana
24. sep 2009

valhali: no, mali celkom fofry... ja mam zas ist o 2 tyzdne, medzitym k svojmu, tak uvidime. ale urcite Ti nezhrubne 😀 )))) hrdlo sa mi sice skracuje, ale povedal, ze je to ok, lebo sa neotvaram. malu som porodila o 16 dni skor a teraz mam citak, ze to bude tiez niekedy koncom oktobra/zaciatkom novembra...pochybujem, ze vydrzim do 12.11. este musim vydrzat aspon 4 tyzdne. minule tehu som uz bola na konci na infuziach v nemocke, tak dufam, ze sa tomu teraz vyhnem. vcera som tam bola pozriet kamosku a je tam stale nenormalne horuco na izbach. bola na tej nadstandardnej 2ke oproti jedalni. uz sa to aj mne krati... vcera som nakupila este nejake oblecko pre maleho a dnes idem kupovat pre seba veci do nemocky 🙂 a pomaly si zacat vsetko chystat. 😀

tarra
24. sep 2009

aeouliana: ved prave, ze do tej jedalne chodili niektore v krvavych nocnych koseliach a bolo to fakt nechutne 😒

ewana73
24. sep 2009

ahojte dievky,predstavte si,ze som si vcera kupila nocnu koselu na gombiky az dole..v cinanovi na mieri ,je sice taka po kolienka no ale ked je tam tak horuco ako vravite, bude akuraaaaatna a na to ze ju pouzijem na jeden krat bude vyborna 😀 doma som ju vyskusala tak si pojdem kupit asi este jednu...

ewana73
24. sep 2009

baby,sa mi zda,ze mi nejako zacalo schadzat dole brusko..je to mozne tak skoro v 34tt ? aj podprdy,ktore som nosila pred tym mi boli vsetky male na obvod hrudnika a teraz ich mozem znovu nosit.. no dufam,ze aj moj maly pocka este aspon mesiac... 😖

aeouliana
24. sep 2009

ewana73: super! ja idem o chvilu na postu, tak pozriem...hore nad Billou myslis?
tarra: ked som ja bola na udrziavacke, boli 2 druhy. jedny slusne a ciste a tie druhe. tie druhe mali erarne nocne kosele cely cas a mas pravdu, boli nechutne a tiez velmi nevonali... 😖 vrchol bol, ked som dve z nich videla ako si rano bafkaju cigaretku na konci chodby, hned pri jedalni. 😠 tam, kde zvyknu mamicky chodit s babatkami posediet na slniecko ked maju silnu zltacku. a ked som bola pred vecerou na minitore, jednej z nich akurat prepichli vodu a na veceri uz s kamoskou sedeli ako nic....porodila za 20 min. zhltla veceru a urcite si sla este spokojne pobafkat...ale s tym asi nic nenarobime...je ich tam vela v tych okolitych dedinach...

ewana73
24. sep 2009

aeouliana: ano tam nad billou,v tom kde ked vojdes dnu tak mozes ist aj napravo aj nalavo,tak tam nalavo a celkom vzadu maju ich tam vylozene rozne farby na gombiky az dole a s dvomi vreckami a stoja tusim 4,50 €,presne centy nepamätam ...

katik
24. sep 2009

baby a plati sa teraz za porod v Saci ak pod nu nepatrite? neviete ako to je? 🙂 vdaka.

aeouliana
24. sep 2009

katik: neplati. urcite 😀

aeouliana
24. sep 2009

katik: teraz som volala do Sace. za normalny porod sa neplati. pokial nechces nadstandard samozrejme. 😀 teraz som volala s Gabcou K. (pisala mi o tej novej nemocke...), ale v Saci sa 100% neplati 😉

aeouliana
24. sep 2009

kde ste vsetky? 😝

valhali
25. sep 2009

caute, tak ja som si kupila taku srandovnu kojenecku nocnu koselu,ktora nema gombiky,ale ma cez prsia take otvory 😀 Taky narezane ciarky a ked treba kojit,tak sa cez ten otvor prsnik prestrci a hotovo. Tak som si povedala,ze sak nejaky ulet nezaskodi 😅 Tiez je taka po kolena,takze budem sexi a este s tym motivom korytnacky,co je na drudi,tak budem ne taka caja 😀
Ozaj, kolko kojeneckych podrseniek mate v plane mat? Ja som s dcerskou pouzivala 2 a ked som kojila uz par mesiacov,tak som kojenecke uz ani nepouzivala. Teraz planujem tiez,ze vystacim asi s dvoma...

valhali
25. sep 2009

pisala som to rychlo,takze same preklepy a chybajuce pismenka,tak sorry 😉

jawan
25. sep 2009

ja mam uz tiez kupene 2 nocne kosele a aj podprsenky mam len 2 dufam ze to staci ved pracka pojde skoro nonstop tak sa bude stale prat. kupila som si dnes aj tie nohavicky su tke sietkovane take srandovne ale dufam ze ucel splnia. 😀 😀 😀

tarra
25. sep 2009

babenky , tie co ste teraz v poslednej dobe rodili, stihli ste sa doma aj vyholit alebo ste to nechali na sestricku 😵 ja by som uz nechcela aby ma holili v nemocke, sestricka pouzila mooooc tupu ziletku 😀 😀 😀 ale neviem ako to holenie v decembri zvladnem, ked uz teraz mam s tym problemy 😀 ale snazim sa aspon na poradnu chodit upravena 😀

jawan
25. sep 2009

no aj ja mam problem pri holeni tak neviem le ked bude najhorsie tak ma oholi manzel 😀 😀 😀 😀 😀 aspon dufam 😲 😲 😲

tarra
25. sep 2009

jawan: vidim, ze aj ty mas dievky asi v puberte,ako to zobrali, tesia sa na surodenca? 🙂

aeouliana
25. sep 2009

tarra: ja sa holim pomocou "zrkadla na stracej nozke"....velmi odporucam. v nemocke by som sa nedala holit za nic na svete. 😀

ivka29
25. sep 2009

tak ahojte, uz sme doma mame dievcatko vola sa Alexandra-Natalia 3130g, 50cm zatial len tolko zajtra napisem ako to prebiehalo musim sa trochu zregenerovat drzte sa 😎

tarra
25. sep 2009

ahoj ivka29, gratulujem a prajem vela zdravicka a skore zotavenie...kolko dni si tam bola?

tarra
25. sep 2009

aeouliana: na stracej nozke? Znie to srandovne ale hlavne, ze splna ucel 🙂

jawan
25. sep 2009

ivka: gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 k dcerke rychlo sa zotav aby si nam vedela vsetko porozpravat co a ako bolo. pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre