Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

smajli
14. okt 2009

nebojte sa sekcie... da sa to... fakt bolo namahavejsie zacat kojit...
ked sa mi prvy krat naliali prsniky mliekom a prsniky mi uplne stvrdli,trebalo ich rozmasirovat,lebo maly nemohol papat,lebo boli uplne tvrde a maly plakal a plakal a ja som nevedela preco... nebola som na to stvrdnutie prsnikov pripravena nevedela som o tom... este ze nam jedna sestricka pomohla za co jej dakujem ... naucila nas rozmasirovat prsniky a potom to uz islo... myslite na to :o)

jawan
14. okt 2009

smajli: no mali je velmi krasny a ake ma velke vlasky vyzera ako keby mal uz mesiac a nie tyzden 🙂 🙂 🙂 🙂

daniella1978
14. okt 2009

swezami

ahoj my sme tam boli o druhej a vzal nás až okolo pol tretej a to som bola už posledna.....ja som bola na treťom poschodí pri pôrodnici a tam sa striedali lekári ktoré mali objednané svoje pacientky...

aeouliana
14. okt 2009

smajli: maly je naaadherny 😀 ... prsia nahrievaj fenom 🙂 uvolnuje to mliecko..rodila si pri plnej anesteze, alebo spinale?

svezami
14. okt 2009

daniella1978:
tak to bolo az po nas...mna najprv vysetril v ambulancii na tretom tam kde je porodna sala a potom som sla na ozvy, tam som bola cca 15 min, takze po tej pol 3, ked mi ich vyhodnotil, tak asi vzal teba...ozaj platila si?

aeouliana
15. okt 2009

svezami: uz sa Ti to krati... 😉

lusilala
15. okt 2009

Smajli: ja idem na dalsi tyzden v stredu na sekciu k dosedlovi,tak dufam ze mi to tiez dopadne dobre,,,s tym kojenim to je tak,,to som mala aj pri prvej sekcii stym problem ale potom sa to rozbehlo,doniesli mi odsavacku a islo to...
Ako si citila bolestti jazvy? a kedy ti doniesli babatko?

ewana73
15. okt 2009

ahojte kocky,ja som sa dnes objednala na monitor do sace.v pondelok,uz sa tesim... 🙂 ... dnes som bola gynde a maly sa vraj uz pripravuje... 😵 ..

aeouliana
15. okt 2009

ewana: ja idem tiez vpondelok, ale az v podvecer 🙂

ewana73
15. okt 2009

no mna objednala na medzi 9-11 doobedu. idem prvy krat ,tak som zvedava... aeouliana podvecer?? to som nevedela ze sa moze ist pocas celeho dna,aspon budem vediet nabuduce 🙂 .. a bude tam moct byt so mnou vo vnutri aj muz?

svezami
15. okt 2009

aeouliana
to mas teda pravdu, ale verim, ze to bude okolo mojho terminu

ewana73
ja som minule na monitore bola sama, manzel musel pockat vonku, je to malicka miestnost / kabinka, musel by tam aj tak len stat, nepytala som sa ci moze dnu

svezami
15. okt 2009

lusilala
pozeram, ze viacere ste boli ci idete na sekciu...je to lepsie? ci musis ist kvoli niecomu?

aeouliana
15. okt 2009

ewana: ja som sa neobjednavala, ja idem vtedy za porodnikom. a nejdes nahodou na prietoky? to je ine ako monitor. na prietoky objednavaju medzi 9-11. a swezami ma pravdu na monitore budes sama, lebo to je mini izbicka. prietoky robia na ultrazvuku.

ewana73
15. okt 2009

svezami :hm skoda,on je totizto taky zvedavy 😀 ,chcel by vzdy vsetko vidiet.. 😀 a co sa tam vlastne konkretne vysetruje? ako dlho trva to vysetrenie ? a co to usg vysetrenie prietokov to je tiez tam alebo niekde inde?

ewana73
15. okt 2009

aeouliana :ano aj na prietoky aj na monitor..

aeouliana
15. okt 2009

ewana: prietoky sa robia na USG a monitor..ked vojdes do cakarne, ktora je hned vedla vchodu na porodne saly, tak tam su dvere do tej malej miestnosti. prietoky mi robil asi tak dlho ako bezny USG (samotne prietoky len chvilocku) a monitor mi este nerobil, ale pokial sa pamatam na minule tehu, tak asi takych 20 min. to tam len sama lezis a na brusko Ti daju taky opasok a sleduju co sa deje s babom. kludne si vezmi nieco na citanie a hlavne si lahni pohodlne. 😀

ewana73
15. okt 2009

aeouliana: aha,tak dakujem za vysvetlenie.no snad tam taku chvilku vydrzim,maly to strasne nema rad ked lezim na chrbte,lebo ako nahle si lahnem na chrbat tak kope nohami rukami o sto sest a robi vsetko mozne len preto aby som sa otocila na bok .. 😀

aeouliana
15. okt 2009

ewana: niekedy mi dovolili byt aj na boku.

nikush
15. okt 2009

ejj, tak ja uz pijem alchemilku, dufam, ze mi pomoze 😉 ... ja viem, ze sa mozno ponahlam, ale uz to nemozem vydrzat a dnes sa nebojim, tak v pohode mozem v noci rodit 😀 ... tak uvidime, nechame sa prekvapit... 🙂

lusilala
15. okt 2009

swezami: Mne povedal Dosedla ze mozem ist aj normalne ale ze je to namne ked ma boli jazva(prve som mala na cisarsky-neotvarala som sa) a ze ked sa bojim ze by mi praskla tak ze mozeme naplanovat sekciu,,ale nakoniec aj tak mam uzsku panvu takze je to lepsie.a myslim ze ked uz prve slo tak aj druhe,,naco byt sita aj hore aj dolu 🙂)Ja som sa po prvom cisaraku citila dobre ale mala som celkovu anestezu,,teraz idem na spinal tak trosku mam obavy

svezami
15. okt 2009

ewana73
ja som bola na ozvy v pondelok, tiez nerada lezim na chrbte, ale slo to, mohla som pokrcit nohy, ale chodila sa taka mila sestricka vzdy pozriet ci je vsetko ok a ze mam zavolat keby bolo zle, pekne som pocuvala ozvy a citala plagat nad sebou 🙂 ...bolo to cca 15 / 20 min...ale myslim, ze povolia lezat na boku, ak ti to robi zle...aj mojmu malemu to vadilo, kopal a hybal sa jedna radost, sestricka vravela, ze to nevadi....no a aeouliana ma pravdu s tymi prietokmi, trvalo to ako bezny usg a tam bol so mnou aj manzel...no a urobil nam aj fotky maleho

nikush
no ty si teda podarena s tym tvojim rozhodnutim v noci rodit...drzim prsty a som zvedava 🙂 ja alchemilku pijem uz dlhsie, rano malinovy caj, vecer alchemilku, tak som tiez zvedava

lusilala
chapem, mas pravdu a s tym spinalom ta obdivujem, ja by som asi odpadla, keby som videla ako ma rezu...ja nemozem ani v telke pozerat operacie, ale pri pohlade na krv neodpadavam...pri normalnom porode aspon tam dole tak nevidim, tak to hadam zvladnem...ja ked som v 5. mesiaci potratila, tak som krvacajuc s kontrakciami sla v pohode na pohotovost a pesi po chodbach, lebo nik na nas necakal, hoci sme telefonovali, no len co som lezala na stole zacala som sa triast ako osika a nemohla prestat, tak som zvedava ako budem teraz zmatkovat

aeouliana
15. okt 2009

lusilala: aj ja idem na spinal a mam dost obavy (prvy cisarak som mala tiez v plnej), ale valhali ma dost ukludnila 😀 ..snad to nejak zvladneme 😝

svezami: to nevidis ako Ta rezu, mas pred sebou plachtu..ja sa skor bojim tych zvukov a pachov okolo a nemoze byt pri mne nikto. (niektore nemocky pri spinale dovolia manzela pri porode, ale Saca nie). ale porodnik ma ubezpecil, ze to prezijem 🙂)))) cele to trva vraj nejakych 20-30 min vratanie zaverecneho sitia.

lusilala
15. okt 2009

aeouliana: Dosedla vraj aj sranduje pocas cisaraku tak to si neviem predstavit ze to mam pocuvat a nesmiat sa 🙂)) no ja som hlavne zvedava na tie bolesti jazvy potom,lebo som tu citala ze su slabsie po spinale ako po celkovej aj ked neviem aky to ma nato vplyv....Ja sa pamätam ze po celkovej anesteze ked som sa zobudila a som si odkaslala ta som myslela ze hviezdy vidim taka bolest,,,,,a aj ked som kojila tak som citila bolest jazvy,nato nezabudnem ale dalo sa to prezit,,inak som sa uz na druhy den rano sprchovala v pohode.

smajli
15. okt 2009

opisala som svoj cisarak...sekciu...
pisala som to pre kamosky v teme tehu Som tehotna...
dala som to sem lebo je to aj pre tuto temu a aj sem som si pisala s vami... je to ale pisane v takej osobe ako som to pisala... nejako sa mi to tak dobre pisalo,akoby som to pisala pre luku..a ako priebeh a rady,ze co s vami budu robit....
tak sa drzte,vsetkym vam drzim palce...
drzte sa velmi :o)

tak sekcia... hlavne sa dievcata nebojte...
mne robili sekciu planovane o 7.15 mali zacat,na prijme som bola den dopredu,od polnoci som nemohla nic jest ani pit,o 4.00 mi dali klystir.. da sa to zvladnut...ked vam to vlastne daju,tak nemate casu rozmyslat,co teraz,lebo uz len ste na wc... :o) pol hodinu mi dali na weckovanie...
potom mi dali lahnut a dali mi jednu infuziu glukozovu...
a zaviedli cievku... trochu viac neprijemne,ale prezije sa vsetko,citit to budete len kym vam daju tu spinalku,potom som uz cely den necitila,ze ju mam... takze len chvilku ten pocit trva...
mne dali samej odpochodovat az do operacky...porodnej saly operacnej... peso... kusok neprijemne s tou cievkou a infuziou v ruke,sanitar mi niesol veci,ktore som mala zbalena v malej taske,aby som mala nieco so sebou aj na jiske,kde ste potom 24 hodin...,zbalte si hygienicke potreby,mobil,a nezabudniete vodu...
dolezite je vela pit a pit,tym skor sa vyplavi ta spinalka a je to lepsie aby vas nebolela hlava,mna nebolela vobec,vezmite si taku vodu Lucku s uzaverom,co sa da pit aj po leziacky,taky uzaver ako pre male deti... to sa vam bude hodit...na jiske vam tam bude sestricka prelievat bud cistu vodu alebo vodu z velkych flias,nech vas potom vasi zasobuju tou vodou,nic ine stejne sa nemoze 24 hodin pit ani jest....

takze pred operacnou salou vas vyzlecu a oblecu ... pod pazuchy daju taku plachtu,nic kovove na sebe,odpochodovala som na operacny stol... juj cela som sa triasla ako osika,aj som im to povedal,ze ci to nebude vadit...oni,ze to prejde,a aj to preslo, hlavne som Z HLBOKA DYCHALA... aby som to predychala,lebo kusok stresu to je... bolo tam uz asi 10 ludi...doktorov a sestier,prisla anesteziologicka a pytala sa ma na vselico,alergie a tak....
potom
...
1.cast... dam to uz do temy,aby sa mi to nahodou nevymazalo...
smajli • 1d • Dnes o 17:34

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš 2.cast...
potom mi prisla anesteziologicka za chrbat,a isli pripravovat pichnutie spinalu,presli mi po chrbte rukou,nahmatali chrbicu,v sede som mala vyhrbit chrbat ako macicka ako som len vedela... najprv sme do oskusali...,potom uvolnili a potom sa slo na ostro este raz a pichli mi ju... kusok neprijemne... vraveli,ze mozem citit take teplo... aj som daco take citila a dali ma lahnut,to ji uz sanitar pomahal,pridrziaval,takze som si lahla...
zacali dalej veci chystat... napojili mi ruky...,dali pred hlavu tu plentu,stale sa so mnou rozpravali ako sa citim, a dali mi za minutku,ze nech pohnem nohami...no uz to neslo... potom uz prisiel moj porodnik Dosedla este s jednym doktorom,pekne ma pozdravil,ze ako sa mam,a ze ideme na to...
chvilu som sa bala,ci budem citit nejake tahanie abo tak,... hlavne som to vsetko predychavala a sestricka sa ma stale nieco pytala,aby ma rozptylovala ... ze ako sa citim,ako sa maly bude volat...
a zacalo sa...
nic som necitila,ani bolest,ani tahanie,mozno len take velmi mierne,ale stale som sa sustredila na dychanie...
a na maleho...
cely zakrok trval tak 30 minut...
po 10 minutach mi ukazali maleho...
ja som sa snazila nepocuvat to,o com sa doktori rozpavali...dychala som,sustredila sa na dych a na to,co sa ma pytala sestricka...
maly bol nevyslovne krasny,hned ho isli obriadovat doktorky z novorodeneckeho..
nas malicky mal kusok problem s dychanim na zaciatku a museli ho rozdychvat nejakym am...vakom.. uz neviem presne,ale vraj je to pri cisarkoch bezne,lebo dietatko rychlo vytiahnu....
ptoom mi ho este raz ukazali obleceneho v krasnej ciapocke uzasneho....

ku koncu zakroku som zacala citit trpnutie v celych rukach a az k hrudniku... to mi potom daco zmenili na kysliku...inak cely cas som mala ten kyslik na ustach... lepsie sa mi dychalo...ovela lepsie...mozno je to kusok citit tu spinalku az do hrudnika..na vsetko sa vas ale budu pytat,ze ako sa citite...
tak mi povedali,ze uz sa to blizi ku koncu,ze uz siju,este som predtym pocula,ze si doktor pytal odsavacku...asi ma zvnutra odsavali...vysavali.... aby to vsetko vycistili...
a ani som sa nenazdala a uz bolo hotovo,zasili ma,prelozili na postel vozikovu a uz aj viezli na jisku,asi to cakanie bolo dlhsie pre mojho muzika na chodbe...
dali mi taky steh,ktory sa nemusi ist vyberat... a ranu prelepili ... rez ale vobec mi nie je vidno...ani na druhy den ho uz ledva bolo vidno,super to zasiju... neviem,ci len Dosedla,alebo vsetci...niekomu davali ale aj take stehy,ktore bolo treba o 7 dni vyberat...
smajli • 1d • Dnes o 17:37

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš jak ma viezli na jisku,tak som na chodbe stretla mojho muza... babo mu hned neukazali aj ked slubili... ale Dosedla mu podaval ruku,ked vychadzal a vravel,ze je vsetko ok,ze sme ok obaja. Potom sa siel moj muzik pozriet na maleho na novorodenecke...mozno mu ho neukazali preto,lebo ho museli obskakovat doktori... ktovie... ale potom mu ho uz ukazali a spravil foto...
potom za mnou muz prisiel na jisku a ukazal mi fotku a vraveli sme si dojmy...
tak tolko k sekcii a spinalke...
hlavne VELA PITE..KVOLI MLIECKU,aby vam skoro nabehlo,nech vam donesu aj 3 x 1,5 litra vody...a tu LUcku s tym uzaverom...
luka04 • 39tt • Dnes o 17:41

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš och smajli, tak som to prezivala akoby som to sama zazila, ked som to citala..teraz som uz fakt v obraze...
smajli • 1d • Dnes o 17:44

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš no a ako som vravela,dolezite je nabehnutie mliecka...
no a z jisky vas prevezu po 24 hodinach na izbu sestonedelia...
potom o 11.00 priblizne mi este doniesli ukazat maleho a dali mi ho prisat k prsniku,na skusku,5 minut na jeden a 5 na druhy,taky je to uzasny pocit... vsak uvidite... :o)
este vlastne po pol hodine prisiel na jisku za mnou aj dr.dosedla a porozpraval sa so mnu aj s muzom,ze vsetko prebehlo ok,ze maly je zdravy,ze aky steh urobil a tak... a nech sa drzime...
no a malickeho mi nechali asi 10 minut,to som sa este nemohla ani pohnut,len mi ho prilozili,a potom odniesli na novorodenecke s tym,ze mi ho ukazu aj na dalsi den,ked budem na sestonedeli,ze predsa na jiske to take ciste nie je,tak pre istotu,tam nosia ukazat babatko len raz... aj tak to bolo daleko...
och ako som ratala hodiny a minuty,aby som uz bola na sestonedeli a mohla ho drzat dalsi krat...

postupne som zacinala citit prsty na nohach a nohy... ked som sa rukou chytila pod paplonom,tak som citila nieco teple akoby to bolo cudzie a to som bola ja... moje nohy...
dali mi infuzku glukozu a aj infuzku proti bolesti...
ale predsa to bolelo... asi kym to zaberie,predsa ale aj tak nejaku tu bolest citit je...nezabera to asi stopercentne...
smajli • 1d • Dnes o 17:56

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš tak uz pisem dlhsie ako som chcela :o) uz idem...
ak sa chcete nieco pytat,mozno skor do IP napiste,lebo nestiham citat,co sa tu pise...
ale dakujem za blahozelania,lebo volaco som predsa precitala len tak na rychlo...

hlavne sa nebojte kojenia... rana sice boli a ledva sa mozte premiestnit ked uz vas prevezu na voziku sedackovom na sestonedelie.. ale ked vam daju maleho do ruk,tak to stoji za vsetko...
prikladajte si ho k prsniku,aj ked este nemate mliecko,nech sa prisaje k prsniku,olizuje ho a cmurka,podpori to tvorbu mliecka,mliecko nabehne pri riadnom porode po 3 dnoch a pri sekcii na 4.den... nam ale so spolubyvajucou na izbe nabehlo rovnako a to sme rodili obe v rovnaky den a skoro aj hodinu,ona prirodzene,ja sekciou...
hlavne vela pite...
a ked vam zacne nabehovat mliecko...mozu vam stuhntu a stvrdnut cele prsniky... a bude ich treba rozmasirovat dost silno...moze to dost boliet...pytajte sa setriciek... otravujte ich stale s pomocou,ked sa da,alebo je dobre,ked vam pomoze mama...mne velmi pomohla s kojenim... ucila ma... aby nam to islo...aj tak ma ale prekvapilo to naliatie prsnikov,lebo sa mi naliali cez noc... cez den som uz kusok mlieka mala... cely den a v noci mi stvdli prsniky a maly len plakal a pakal a nemohl pit.. a ja som nevedela,ze nepije... bola som zufala,ze place stale ...az rano nam sestricka pomohla,ze to treba rozmasirovat prsniky,.... pod teplou vodou...ale velmi silno treba masirovat...skoro jak do zveraka dat prsnik medzi ruky....skuste si precitat nieco o kojeni.... ja som toho vela hlavne o tom masirovani som nevedela...
ale podarilo sa nam to rozmasirovat a maly zacal zase pekne papkat...
:o)
tak asi tolko
uz koncim s pisanim
ak nieco,tak sa pytajte,ak buduem stihat,tak napisem...
tak sa drzte a vyckajte kym budete mat vasich milacikov drobcekov pri sebe...
a bolest je citit aj pri sekcii aj pri riadnom porode...
same sme na izbe provnaval co je lepsie a co horsie,co vacsia bolest....
ale clovek si nevybera...
viem,ze som si potom hovorila,ze preco to tak musi ten porod boliet,.... to netusim... preco je to v prirode takto...ale zena to vydrzi... vydrzali to vsetky,tak to vydrzite aj vy... aj my aj vy....
na druhy den ...vlastne v utorok mi robili sekciu,v stredu ma prelozili s jisky ... a maleho mi uz v stredu nosili kazde tri hodiny na kojenie a nechali mi ho hodinu,tak to robia v Saci v KE,na dalsi den vo stvrtok som si uz maleho vzala na room in na izbu na cely den.... uz som ako tak chodila... vstala z postele a tak...
na noc mi pichali injekciu od bolesti ale treba si ju od sestrickiek pytat,niektore ju daju automaticky a niektore treba pytat...
a cely cas mi pichali aj flexiparin prot zrazaniu krvi...
a este pred tou celou sekciou rano mi dali obliect take pancuchy na nohy...,potom na jiske mi ich dali dole... na druhy den abo vecer...
a to je vsetko

tak sa drzte dievcata :o)
budem na vas mysliet...
malicky sa mi zachvilku zobudi... :o)
papa

je to cely roman... :o)

svezami
15. okt 2009

smajli

uzasny opis, vidno na nom, ze aj ked to boli, vsetko to stoji za tu bolest....a tie informacie urcite mnohym pomozu a povzbudia nas...drzte sa

svezami
15. okt 2009

aeouliana
raz som tu niekde citala, ze s tym spinalom aspon vidis porod, tak preto som si myslela, ze je to vidiet, aj ked sa mi to nevidelo

daniella1978
15. okt 2009

svezami

ahoj ...neplatila som nič vraj netreba lebo nestíha 🙂 tak som dobre obišla

aeouliana
15. okt 2009

svezami: vidiet to by som asi nepredychala..som na tom asi ako Ty....ani v telke, ani za nic...aj preto sa bojim, ale je to lepsie pre babo, tak nejak budem musiet vydrzat 😝

svezami
15. okt 2009

aeouliana
ked je to lepsie pre babo, tak to zvladnes....my zeny zvladneme toho dost, no nie? ktovie ako by to vyzeralo keby rodili muzi... 😀 😀 😀 😀

valhali
16. okt 2009

caute, nebola som tu dlhsie, som chora a nie a nie to prejst 😝

smajli, super opis sekcie, predstavovala som si,ake to bolo u mna pred 2 rokmi a presne,ako popisujes 🙂 . Ja som ale necitila ani pichnutie spinalky,taka som bola vyklepana od strachu 🙂
To mas super,ze ti dali steh,co netreba vyberat. Ja som mala taky,co na 7.den vyberali. Ale to len potiahli jednou nitkou a vsetky stehy vysli naraz..teda mali by,mne sa sitie potrhalo,lebo nik netusil,ze mam alergiu na sici material. A tak mi Dosedla pracne vyberal pinzetou kusok po kusku nitky,ale musel ma do jazvy nadrezat a potom ma "zosil" takymi papierikmi,co sa o 2 dni daju dole a po jazve skoro ani stopy 🙂 Ak by som mala sekciu zase,tak neviem,cim ma zosiju...mozno mi daju cvoky, po nich je vraj tiez pekna jazva, ktoru takmer nevidiet.

v utorok idem na prietoky,tak snad vsetko OK, lebo za posledny tyzden som schudla 3 kila, lebo od tej virozy zvraciam a jedlo v sebe neudrzim. Tak hadam si maly dokaze zobraz z tela,co potrebuje...

Inac dost ma uz boli jazva po sekcii, akosi "ozila", tak snad nebude do konca tehu boliet este viac 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre