Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

seuska
17. feb 2010

Ahojte damy. Citala som zopar Vasich prispevkov spätne, ale predsa len mam nejake otazky. Rozhodujem sa este medzi porodnicami.
Byvam v Humennom co je asi 90 km do KE, chcem sa opytat ako to vlastne funguje ked mam taku dialku? Hospitalizuju ma skor a daju vyvolavacku? Alebo to budem musiet riskovat ze to stihnem? Co sa tyka tej Epiny tak ako to funguje? Zaplatim si ju a ak ju nevyuzijem vratia mi eura? Aky maju celkovy postoj k Epi? Lebo u nas vraj odhovaraju tesne pre porodom a to sa mi nepaci. Ako casto by som mala chodit na poradnu uz do KE ak by som sa predsa len rozhodla? A co sa tyka lekarov, je lepsie si nejakeho konkretneho vybrat? Ktoreho? A su ochotni ak si ho vyberiem prist aj mimo sluzbu? Poplatok za takuto sluzbu je asi cca kolko?
Dakujem Vam za vsetky prispevky, budem citat ako zerava vase skusenosti a postrehy. 😉

steva
17. feb 2010

ahoj sueska.
Ako to funguje takto na dialku,to netusim,ale doktor ti urcite povie.somnou lezala na izbe jedna z RS,ale ona mala sekciu a tak presne vedela kedy rodi.
Epidural aj izba a vsetko ostatne sa plati az pred odchodom z nemocnice a len ak si to vyuzila.postoj k Epi maju ok,nikto ta tam nebude odhovarat,mne to sam doktor odporucal a ja z vlastnej skusenosti to odporucam kazdej.na poradnu do Sace by si mala chodit tusim uz od 35 tt a to kazdy tyzden.ja som lekara vybrateho nemala a lutujem to,myslim si ze je dobre si vybrat.velmi chvalia Dosedlu,Luptaka a Lendaka.pridu aj mimo sluzbu ale plati sa za to.poplatok je myslim 200eur.
prajem ti vela stastia.

jaruska74
18. feb 2010

ahoj no mna porod este len caka. Co sa tyka platenia tak aj mne povedali ze vsetko sa plati pri odchode, ej epi. Mojim lekarom je Luptak a on mi epi odporucal, uz som bola j u anesteziologa sa poucit. ci sa platiza vyber lekara neviem, ale ja som s Luptakom dohodnuta ze pride ked zacnem rodit........tak ta budem informovat 🙂

kasperka1983
18. feb 2010

Ahojte, ja som rodila v Šaci pred 6 týždnami, rodila som u Luptáka / mimo služby /, nemusíš nič dávať ale myslím si že sa patrí mu niečo dať, keď si spokojná 😉
Ja som bola veľmi spokojná, takže i druhé budem rodiť jedine v Šaci a jedine pri tom istom lekárovi.
Ale v Šaci sú všetci lekári super, či muži alebo ženy,ale kedže Lupták je moj gynekolog, tak som chcela jeho.
Bol to moj prvý porod a chcela som nejakú istotu.
Ja som tiež mala epi, je to super.
Držím Vám všetky palčeky 🙂

bonsai
18. feb 2010

ahojte..jaruska..aj ja uvažujem nad Luptákom, aj keď ho poznám len z rozprávania..obvodného mám iného..on je Tvojim obvodným lekárom..alebo si si ho vybrala?..a ak si si ho vybrala..ako sa k nemu mám dosťať..stačí ísť za ním a dohodnúť sa alebo?

jaruska74
18. feb 2010

aj ja som ten pripad ze Luptak je moj obvodny lekar a poprosila som ho ci by mi nebol aj porodnikom, tiez som prvorodicka a dost sa bojim a jemu verim...
Kasperka velmi ma povzbudilo co si napisala.....mnesa uz blizi termin a bojim sa toho co ma vsetko caka 🙂

kasperka1983
18. feb 2010

Jaruska aj ja som sa bála , lebo po niektorých porodoch čo som si tu prečítala som mala veľký strach, ale musím povedat, že to nebolo až také hrozné ako som si myslela, ráno o siedmej som začala krvácat, išla som do Šace, a o štvrtej popoludní som si už dala pichnut epi i ked sa to dalo zvládat, ale radšej pre istotu / kedže som nevedela čo ma čaká / a neľutujem, aspon som si oddýchla a mala som sily na porod a 18-50 sa narodil náš Adamko.
Doktor bol super, je veľmi zlatučký a myslím, že aj ty budeš spokojná 🙂
A čo čakáte???Ja som veľmi chcela dievčatko Karolinku ale už by som si Adamka, nedala 😉

bonsai
18. feb 2010

aha jaruska, tak to mi neporadíš, ako sa k nemu mám dostať..ešte mám známu, ktorá k nemu tiež chodí a v máji čakajú bábo..tak skúsim cez ňu..

macilaci
18. feb 2010

ahoj dievčatá. ja vám len chcem povedať, že v šaci sú všetci dobrý, viem je to len taká fráza a mne môžte veriť, ja som tam s nimi prežila 2 mesiace a slovo prežila berte v pravom zmysle . po pôrode, ktorý sa v podstate dal prežiť čo sa týka bolesti - najhoršie je šitie - som dostala HELLP syndróm čo znamená že mi zlyhali obličky, pečen, krvácala som kde sa len dalo, mala som velmi vysoký tlak. vdaka tímu lekárov som sa z toho dostala, vdačím im za život.

jaruska74
18. feb 2010

kasperka cakame dievcatko Elisku 🙂 v piatok idem do poradne, tak som zvedava co mi povie 🙂

bonsai mozes skusit za nim prist aj do ordinacie a dohodnut sa s nim

bonsai
18. feb 2010

Tak to si si užila a poriadne..vyzerá to tak, že je u mňa rozhodnuté..Šaca..ale ešte to nejak poriešiť s lekárom..potrebujem ho poznať a aj mať pri pôrode..nemylsím nejak osobne..ale skôr, tak dôverovať.. 🙂

seuska
18. feb 2010

Dakujem Vam za pozitivne infosky. Dnes som tam volala nakolko byvam mimo KE a bola sestricka ku mne velmi mila, cez vikend sa tam ideme pozriet a sluzbukonajuci lekar nam poda vraj viacej info a ukazu nam aj porodne saly a pod... tak zatial cez telefon a infosky od Vas ma presvedcili, len to pojdeme este omrknut ci je to aj realita taka "mila" som rada ze s EPI nerobia take caviky ako u nas, len neviem ako to je ked byvam 100 km od Sace? Ci si ma tam nechaju do predu a daju mi vyvolavacku, alebo budem musiet pockat kym to na mna pride a sufat ze to stihnem.... Napisem Vam po vikende ake mame dojmy... dakujem vam este raz...

flamenga
18. feb 2010

seuska dobrá otázka... presne aj to zaujíma mňa... síce nebývam od Šace až 100km, ale ani blízko.... bojím sa toho, že pôrod príde náhle, bude mať rýchly priebeh a ja do Šace jednoducho nestihnem prísť... čo by som nechcela zažiť, v meste kde žijem je strašná pôrodnica.... dá sa toto nejako riešiť? Zažila ste to niektorá? Myslím väčšiu vzdialenosť od pôrodnice a postoj lekárov.... vyvolávačka? Alebo?.... 😒

bonsai
18. feb 2010

Ahoj flam..a kde sa ti podela tá pekná fotografia a meno pre chlapčeka?..už to nebude Janíčko ?

bambina
19. feb 2010

Ahojte, nakukla sem, tak pisem moju skusenost.
V Saci som rodila v aprili 2009. Povodne som Kosicanka, no vydala som sa do Presova kde byvame. Kedze nemocnice v PO ma absolutne odradzaju, bola som rozhodnuta rodit v Kosiciach a konkretne v Saci. Taktiez som mala velke obavy ako vy, ci to stihneme ked to na mna pride, ale vobec sa nemusite bat. V podstate ak chodite na predporodnu pripravu tak uz urcite viete, ze ten porod u prvorodiciek trva niekolko hodin len vo vynimocnom pripade (napr. krvacanie alebo prasknutie plodovej vody) vas nuti do porodnice utekat hned.
Ja som so starostlivostou a lekarskym pristupom v Saci bola maximalne spokojna. Od 34 tt som chodila kadze 2 tyzdne do Sace na kontrolu a potom podla potreby ako mi lekar povedal. Mala bola posledne mesiace dost nizko, takze ja som mala pocit, ze rodim kazdu chvilu a posledne tyzdne som ani nikam nechodila, preto moje obavy ci tam stihneme prist boli velke.
Porod nakoniec zacal v noci, asi o 22.00h mi zacali prve kontrakcie ktore som este v klude doma predychavala. Priznam, ani som nevedela, ze sa to uz rozbehlo. Az ked mi o 01.00 zacala odtekat plodova voda, zobudila som manzela. O 2.47h sme odisli z PO a o 3.15 sme uz boli v Saci. Tam sme sa stretli s dievcinou, ktorej tiez zacali kontrakcie a prisla z Humenneho 🙂 Mala sa nakoniec narodila o 7.50h. Takze sme to v pohode zvladli.
Drzim Vam palceky, ak sa chcete nieco opytat, kludne piste 🙂

bambina
19. feb 2010

a co sa tyka lekarov, ja som nemala vybrateho porodnika. pocas jednotlivych poradni, som mala moznost sa stretnut s viacerymi a vsetci boli velmi zlati so skvelym pristupom, takze by som ani nevedela rozhodnut ktoreho chcem. rodila som normalne bez epi, lekari a sestricky boli super a taktiez aj na novorodeneckom.

druhe babo sa dufajme narodi tiez v Saci 🙂

kejtty
19. feb 2010

Ahojte, tak ja som rodila pred tyzdnom v Saci, takze je to este cerstve. Co sa tyka samotneho porodu, mala som zajednaneho porodnika, ktory akurat mal v ten den sluzbu, ked sme zacali rodit. Porod bol dlhy, aj trosku ku koncu s problemami, ale dalo sa to zvladnut, vsetci doktori aj sestricky boli velmi zlati.

Akurat moja negativna skusenost so Sacou bola, ze hned po porode (maly sa narodil o 16:30) som musela stravit celu noc na vzdycharni, pretoze neboli volne izby, vsetko bolo obsadene. Viete si predstavit tu noc, ked po niekolkohodinovom tazkom porode musite byt na vzdycharni medzi ostatnymi rodickami, ktore maju kontrakcie a sestricky ich samozrejme monitoruju celu noc?... bolo to hrozne, celu noc som oci nezazmurila, az na dalsi den o 13:00 sme dostali vlastnu izbu.
Takze v Saci je teraz vela rodiciek, budte pripravene ze niekedy nedostanete ani po porode vlastnu izbu, nie to este rezerovovat si ju dopredu 😒
Drzim palce vsetkym buducim mamickam, ja som rada ze to uz mam za sebou 🙂

daniella1978
20. feb 2010

Ahojte, tak aj ja už to mám za sebou, narodil sa nám krásny synček, musím povedať že fakt sa dobre starali a bola som veľmi spokojná, fakt je to že naozaj je tam veľa žien a plné izby. Ale musím pochváliť doktora aj sestričky boli veľmi fajn 🙂

seuska
21. feb 2010

Ahojte babulky. Tak sme boli dnes v Saci pozriet porodnicu... Sestricka bola hrozne mila, ukazala nam nadstandardnu porodnu salu aj standardnu. Prave nik nerodil tak nas povodila vsade Rozpravali sme aj s primarom gynekologie Rychnavskym a bol tiez mily. Na vsetko nam odpovedal... Hlavne mne islo o tu EPInu ci maju v pohotovosti anesteziologa stale a vraj maju. No ale panika ma uz chyta riadna... Jedine minus je ze musim uz chodit raz za tyzden na poradnu do KE a mam to 100 km a mm este robi asi 2-3 tyzdne na tyzdnovkach, tak budem musiet ist sama...A este neviem ako zareaguje moj dokyno na to ze chcem ist do KE rodit... Babatka sme nevideli ziadne, bol tam nejaky odozrivy klud na oddeleni... Inak som zatial s pristupom spokojna a rozhodnuta na 80% iste rodit do Sace.

alubab
22. feb 2010

Ahoj daniella1978, tak Vám blahoželám k synčekovi, nech Vám rastie do krásy. 🙂 🙂 🙂 Ja som ešte stále dva v jednom, môjmu drobcovi sa niejako nechce na svet. Ešte raz všetko dobré. Pa

jaruska74
22. feb 2010

ani ja este stale nic......cakam a cakam 🙂 inac v noci ma straaaaaasne bolel zub mudrosti, tak aby toho nebolo malo idem teraz ku zubarke. som zvedava co mi bude robit, lebo bolest vobec neprestava ☹

daniella1978
23. feb 2010

alubab

ahoj , dakujem , zatial je taký zlatučký stále len spinká , uvidíme do kedy mu to vydrží 😎 , a ked plače tak ako mačiatko je podarený 🙂 a ty už sa ti blíži termín a ešte si doma ?

tarinka333
23. feb 2010

Ahojte,
jeje Seuska, aj tu sme sa stretli 🙂
Kocky, mam otazky ohladom Sace, mozno take zbytocne, ale predsa:
- je potrebne si doniest do nemocnice vlastny pribor, hrncek, pripadne misticku s krytom? Pytam sa preto, lebo napr. v Presove Vam pribor ani pohar nedaju a zvyknu tam mamicky pocas obeda poslat na vysetrenie a ked sa vrati neskor, tak jej obed jednoducho zoberu prec a ostava hladna (na to ta misticka, aby spolubyvajuca mohla prehodit obedik z taniera do misticky a odlozit, kym sa mamicka nevrati).
- druha otazocka, sli ste tam s jednou taskou, ci s dvoma? napr. ste mali cestovnu tasku a v nej plienky, poporodne vlozky a tak a v druhej mensej veci k porodu - zupan, koselu, vodu,... hm?
- viac som zabudla, opytam sa neskor 🙂

daniella1978
23. feb 2010

ahoj tarinka

príbor a ani hrnček ti netreba , a tašku som mala jednu cestovnu tam som mala len košelu, župan , spodné pradlo, papuče , hygienické veci a potom mi manžel doniesol pre babo plienky, handričky a deku a nakoniec veci pre babo ked sme šli domov.

tehulienka77
24. feb 2010

Ahojte, ja som bola v nemocnici v Saci s pristupom niektorych sestriciek velmi nespokojna, niekedy az sokovana. Beru to vsetko ako na pase, empatia a vcitenie sa do koze rodicky ani nehovorim.
Hlavne niektore sestricky na novorodeneckom a sestonedeli, cest vynimkam. Prevladal tam alibizmus.
Na lekaroch nemozem povedat ani slovo, s nimi som bola velmi spokojna. Ale sestricky ma sklamali na plnej ciare.

alubab
24. feb 2010

daniella 1978

Ešte som doma, včera som bola na kontrolu, ale doktorka mi povedala že to potrvá ešte tak 3 - 4 dni. A či chcem ostať v nemocnici alebo doma. Ja som si vybrala doma, veď by som sa tam za tie 4 dni zbláznila 😉 Ešte k tomu mám Miška doma chorého, tak ma potrebuje. Pa

oacka
24. feb 2010

ahojte, kočky, chcela by som rodiť v Šaci, chcem sa vás opýtať, robia tam v nemocnici nejaké kurzy prípravy na pôrod?

erca5
24. feb 2010

Ahojte kocky,chcem sa opytat,ci v Saci maju rodicky deticky pri sebe stale,alebo ich nosia len na kojenie???ja idem tiez rodit do Sace a ku Luptakovi,mozem povedat ,ze je to velmi inteligentny a mily doktor... 😉

garonka
25. feb 2010

ahojky

erca

ja som mala plateny nadštandard, maleho som po sekcii mala už druhy deň pri sebe najprv mi ho nosili každé 3 hodinky, o siedmej večer babätka kupu a o deviatej ich nosili na papi
ďalší deň som už mala maleho cely deň pri sebe ale v noci sme ho odniesli k sestričkam boli sme unavene ako psy 😅
mala som roming 24 hod babo pri sebe ale ak by si bola unavena alebo mala problem sestričky ti malinke aj v noci postražia 😉
inač ma obdivovali ako som sa vypiplala druhy deň po sekcii som ako tak chodila a dvihala 4400g babo 😕
dr. Ľuptak je skvely, síce bol len na vizite ale bol veľmi mily, zaujímal sa ako sa citím a vyšetril tak ako ma 😉 takže maš super vyber 😉
a držím ti prstíky 😉

kasperka1983
25. feb 2010

Ahoj Erca

Doktor Luptak je velmi dobry 😉
Viem z vlastnej skusenosti
Prajem rychly porod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre