Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

fuggi24
17. máj 2010

Usiko, čo tým myslíš? 😕

fuggi24
17. máj 2010

Aha, už chápem, som ja ale....

flamenga
17. máj 2010

Katka 😕 😕 jak nespolupracovala? 😠 😔

n.o.i.r.k.a
17. máj 2010

Ahojte, dakujem za info ohladne doktora Linkescha, este ak by mi niektora vedela povedat kolko sa plati za vyber porodnika v porodnici v Saci??? Vdaka

kejtty
17. máj 2010

flamenga mas IP 🙂

anetik9
17. máj 2010

fuggi24 - pozri IP, vdaka

gabrielkap
17. máj 2010

ahojte, chcela by som sa spytat ci mate niektora okrem fuggi24 skusenost s porodnym planom, resp, prianim a ako na to reagovali? dakujem

bombulka200
18. máj 2010

FUGGI máš vo vela veciach pravdu ale zase ja som si nikdy netrénovala masáž hrádze a ani som nemala žiadny pôrodný plán ani som nechodila na žiadne cvičenia ani nič a malu som porodila bez nástrihu a na 4zatlačenia bola von čiže ani s dýchaním som nemala problém ...takže podla mna je to velmi individuálne 😉

cathuska
20. máj 2010

ja pripajam svoju skusenost, presne ako pise BOMBULKA, ja som mala tak isto, bez nastrihu, s epi a na styri zatlacenia...a tiez som nechodila na ziadne pripravy ani nic...

bombulka200
20. máj 2010

cawww Kati tak sa stretávame 😉 😀

cathuska
21. máj 2010

caw bejby, tak vidis, aj tu sa stretneme, my sa vsade stretneme.. 🙂 nooo a pondelok sa na Vas tesime tetaaa 😵

nefretiti11
21. máj 2010

Ahojte, aj ja sa onedlho ( pravdepodobne buduci tyzden ) chystam rodit v Saci a zatial musim len a len poklopat, chodim k dr. Linkeschovi, je velmi mily, odpovedal mi na vsetky otazky, pytal sa, ci mam nejaky porodny plan, specialne zelania,vysvetlil mi mozne rizika sekcie, epi, nastrihu, no jednoducho super, takisto sestricky , maju toho vela ale snazia sa 🙂 Pevne verim, ze aj po porode budem moct doplnit opat iba same pozitivne veci..Zelam vsetkym buducim mamickam bezproblemovy porod a neopisatelnu radost z malinkych zazrakov 🙂

usiko
21. máj 2010

Ahojte,

na tejto stranke :

http://www.zdravie.sk/sz/510/t1089689/p1/tehotn...

.....som nasla reakcie rodiciek aj nerodiciek na Porodnicu Saca verzus Nova nemocka ...prosim vas, co si o tom myslite?

Ja som si najprv vybrala Novu a potom po referenciach Sacu a teraz uz neviem...svokra hovori ze jednoznacne Nova, Lekar ze kludne Saca, nemam mysliet na to najhorsie /myslel tym mozne komplikacie pri porode a tym prevoz zo Sace do Novej.../...ja uz fakt neviem...keby som bola povodne z KE, tak by som mala asi lepsi prehlad, ale takto, ked som tu len 3 roky, som tie info velmi nemala kde pozbierat....

Dakujem Vam za reakcie.....

zuzi44
22. máj 2010

Usiko tazko ti poradit rozhodnut sa musis sama.Vsade najdes lekarov aj sestry rozne zalezi co ocakavas a aky bude porod,ak niekto nema problemy tak je jedno kde a u koho porodi.Je pravda ze ak by malo babo problemy tak najlepsie je na to vybavavena nova nemocnica ,ale ak by to tak bolo tak ta poslu zo šace do novej nemocnice,ale ty si este len v 17 tyzdni tak na to nemysli.Nas maly mal po porode trochu zdravotne problemy,ale neposielali nas nikde dali ho tam za 2 tyzdne do poriadku v podstate som bola v šaci spokojna aj ked po porode niekedy hormony robia svoje s myslenim a vnimanim niektorych veci.Teraz pri druhom porode som isla zasa do šace,ale asi preto ze som to tam poznala a nechcelo sa mi skusat nieco nove,a teraz som si povedala ze ziadne problemy nebudu a po 4 dnoch ideme zdravy domov 😀 a isli sme na 5 den domov

kasperka1983
22. máj 2010

Usiko aj ja som v Ke len tri roky a rodila som v Šaci lebo tam robí moj gynekolog.
Bola som spokojna a aj druhé dieťa pojdem rodit jedine do Šace, rozmyšlala som nad Rastislavkou kedže tam robím ale nakoniec som išla do Šace ku svojmu a nelutujem.
Je to na Tebe ako sa rozhodneš 🙂
Držím Ti palčeky 😉

usiko
22. máj 2010

Kasperka, a ak sa smiem opytat, co ta nasmerovalo do Sace, preco nie Rastislavka, alebo Nova nemocka?

kasperka1983
22. máj 2010

Usiko len preto lebo tam robi moj gynekolog, chcela som rodit pri nom a aj zname čo tu mam rodili v Šaci pri nom a si pochvalovali a kedže som bola prvorodička a nevedela do čoho idem chcela som mať oporu aspoň v nom.
A nelutujem bol super 🙂, možem len vrelo odporučiť 🙂

oacka
25. máj 2010

Kočky: jedna idiotská otázka: klystír je hadička s teplou vodou do zadku?????? prečo som si ja myslela,že je to nejaký čípok?

garonka
25. máj 2010

oacka jo veru tak do zadku 😀

usiko
25. máj 2010

...ale ved klystir nemoze byt pri vsetkych tych bolestiach problem...ci? ..to podla mna mi bude absolutne jedno, jedna hadicka do zadku, ked porod bude ASI FAKT BOLIET....nie?

kejtty
25. máj 2010

usiko... klystir neboli.... akurat ked musis na zachode sediet par minut a pridu na teba kontrakcie... tak je to veeelmi neprijemne 😀
... ale niekomu zase ho ani nestihnu urobit, ked uz musi ist rovno rodit (ako napr. jedna rodicka (tmavsej pleti) uz musela ist rodit a sa im potom na porodnom stole aj posr...) 😅

usiko
25. máj 2010

...bozicku, ja uz nemozem nic citat o porodoch lebo uz teraz som taka vystrasena, ze do porodu to bude neznesitelne.....🙂)) ☹

oacka
25. máj 2010

a v pohode to stihnem na záchod? nemôže sa mi prihodiť nejaká nehoda? a kde robia klystír? na vzdychárni? tam sú stoly,či kreslá,či čo?

traktor
25. máj 2010

babyyy, nebojte sa nic to nie je..a na zachod urcite sthnes, mas ho hned po ruke 😀 😀 😀 aj sprchu tam mas..takze je to v pohode 😉

oacka
25. máj 2010

usiko, ty si vystrašená? 😀 ja rodím o mesiac! a tiež už radšej nič nečítam. 😀 😀

viiierka
25. máj 2010

Oacka, nebojkaj, vsetko stihnes, klystir ti da sestricka na vzdychacke a zachodik mas rovno tam 😉 .
Na vzdycharni mas k dispozicii postele, fit lopty, sprchy a zachod, cize bud v pohodicke.
Ak mozem z vlastnej skusenosti poradit, mamickam, ktorym vysla pocas tehu tzv. zlata zila, upozornite sestricku vopred, nech je opatrnejsia pri zavadzani hadicky, ja som nepovedala nic, tak to bolo trosku neprijemne, ale inak v pohode 🙂
Drzim palce tehulky 😅

beatrixe
25. máj 2010

Klystir je inak ak dobre viem mydlova tepla voda. V lekarni inak dostat vola sa to Yalk, ja som to mala kupene a sestricka mi to potom dala. V pohode, ziadne problemy som nemala. Inak dievcata, Sacu odporucam - velmi dobry lekari, sestricky, strava, pristup, ma to uroven a ja som sa tam citila pocas 8 dni dobre. Aj teraz idem jednoznacne tam. Samozrejme hovorim podla vlastnych skusenosti.
A co sa tyka porodneho planu...blbost !!!!!!! Zbytocne komplikovat situaciu sebe, lekarom a celemu personalu. Aj tak sa nic planovat neda, pretoze neviete co vas caka a mozno bude nakoniec vsetko uplne inak ako ste chceli. Takze tot moj nazor.
A potom by mozno na vas len divne zazerali ☹ ...
A porod som mala vlastne podobny ako pise Bombulka ... s Epi, maly nastrih, 3 zatlacenia a maly bol vonku. Vsetko chvalabohu bez problemov a modlim sa, aby to bolo aj pri druhom syncekovi podobne.
Drzim vam palceky !!

bombulka200
26. máj 2010

ahojte 🙂 OACKA, USIKO nebojte nemusíte sa strachovať hehe ... zbytočne sa nestresovať ja som tiež stále čítala všetko sa pýtala a potom som sa bála ... a vôbec totak nebolo hehe .. aj ked pre mna klistír bol dosť neznesitelný a dokonca mi ho 2x dávali raz jeden den predtým ked si mysleli žeby sa tým mohli spustiť kontakcie a potom na druhý den ked osm už mala riadne kontrakcie ... no a v ten 1.den to bolo strašné ja neviem ale asi mi tá sestrička toho vela dala alebo čo ale som myslela že už na wcku porodím taku bolesť brucha som mala 😅 a na 2.den ked mi to dali ked som už fakt šla rodiť tak v pohodičke ... tak neviem od čoho to záleží 😕

bombulka200
26. máj 2010

BEATRIXE ja tiež dufam že ak náhodou budem čakať aj druhé bábo tak tiež ten pôrod bude taký 😵

zuzi44
26. máj 2010

ahojte baby nebojte sa zvladnete to 🙂 pri tych bolestiach ,taky klystir vas az tak nebude trapit 😀 hlavne to budete chciet mat za sebou a potom uz na to vsetko zabudnete,prvy porod som mala dlhsi a zdalo sa mi ze viac bolestivejsi ale EPI to poriesila a samotne tlacenie uz bolo v pohode asi tri krat som sa nadychla a maly bol vonku,pri druhom som mala v zalohe poucenie o EPI aby mi ho pichli ale ked som prisla do porodnice tak sa mi nezdali tie bolesti az take hrozne a ked by som uz chcela EPI bolo neskoro nakoniec sa to dalo zvladnut aj bez toho,ale to uz bol druhy porod a ten byva vraj uz lahsi..
a teraz by som si to kludne zopakovala este raz 😀 keby sa dalo porodim za vas 😀
drzim vam palce a necitajte uz tolko ,lebo sa potom velmi bojite,viem to podla seba ked som cakala prve dieta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre