Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

oacka
26. máj 2010

takže EPI zaberá? lebo ja už všeličo počúvam,ako to neskoro pichnú,alebo vobec nemôžu, lekár odmietne a tak nič z toho. tak sa teším,že viaceré hovoríte,že s EPI sa to dá.

nika12
26. máj 2010

oacka je to asi individualne...mne epi zabrala do 5 minut....potom som sa v pohodicke bez bolesti prechadzala 2 hodky, az kym nezacali tlaky ...ale napriklad kocke, co rodila so mnou epi velmi nezabrala 😒 Myslim, ze je zbytocne vopred stresovat, kazdy porod je iny a ako sa vravi, co nas caka, to nas neminie 😝 Uzivaj si radsej v pohodicke posledne dni s babom v brusku....

beatrixe
26. máj 2010

Oacka..ak uvazujes nad Epi, mala by si byt predtym poucena a mat o tom papier /ja som ho mala a inak ho vobec nikto odo mna nepytal...ale treba ho mat /. Epi sa dava ked si otvorena max. na 4 prsty. Ja som sa otvarala strasne pomaly, ked teraz ratam - 9 hodin kym som sa otvorila na 4. Kazdy ma iny prah bolesti...ja som to tazko znasala a nakoniec som sa rozhodla, nech mi ho pichnu a budem mat pokoj. A dobre som urobila..potom som uz len kludne lezala na porodnej sale a cakala. Pritom anesteziologicka /jej meno neviem, ale bola strasne velmi zlata/ pri mne cely ten cas bola a aj sestricky a doktorka ma pravidelne kontrolovali a vysetrovali. Mne Epi zabral fakt behom 10 minut, potom som uz nic necitila. Akurat moje telo reagovalo na to tak, ze som mala velku triasku a potom pre zmenu teplotu. Ale pol hod. po porode vsetko preslo. Bolesti hlavy som nemala, akurat mozno trochu chrbat ma z tych pichov bolel, ale nic hrozne.
Ale veru poznam aj dievcata, ktorim to nezabralo...takze je to skutocne individualne.

flamenga
26. máj 2010

oacka presne ako píše beatrixe... bez podpísaného papiera o poučení, ti EPI v Šaci nepichnú.... takže radšej sa na to informuj, choď na poučenie a pri pôrode sa rozhodneš, či chceš alebo nechceš EPI 🙂

a klystíru by som sa určite nebála... síce neviem, neskúsila som ešte, ale ja osobne (pokiaľ sa to stíha a nie je pôrod taký, že ťahajú dole nohavice už na chodbe 😀 ), tak by som bez klystíru ani na kozu nevyliezla 😅 Istota je istota.... 😎

cathuska
26. máj 2010

caute baby
moja skusenost> klystir v pohode, ano behate na zachod ale dalo sa ...
je to ta hned po ruke a veru aj sprcha....
podla mna na klystire nic strasne nie je, daju vamto, neboli to, a potom pobehate trosku na wcko a v podstate vas to dobre precisti, moze byt ze u niekoho je to sprevadzane krcami, ale ved cely porod je o krcoch..
ja som mala sice vyvolavany porod, ale s EPI, a na par zatlaceni bola mala von a ani nastrih som nemala..
skusenost EPI, super, zmierni to bolest velmi...ked budem rodit zas, dam si zas..
anesteziologovia super, velmi prijemni starostlivi...
co sa tyka tlacenia, tak napriek epi je citit bolest ale neporovnatelne mensiu...
veru je dobre mat poucenie podpisane, a tak mozte a nemusite mat epi, ale ked nemate podpisane tak vam nepichnu...
a je to velka ulava ked uz mate silne kontrakcie a zrazu ulava, jaaaj to bol uzasny pocit..
je dolezite ako rychlo porodite odkedy vam to pichnu lebo to ucinkuje len nejaky cas alebo zalezi od davky ktoru pichnu..
mne pichli, mala som ulavu za 15 minut zaucinkovalo, ale po nejakom case neviem akom, snad pol hodke hodke zase silne kontrakcie a popytala som dalsiu davku a dali mi, a vtedy to stihlo zaucinkovat a do pol hodky som isla rodit, bol to pocit ako na velku potrebu este som isla na wcko a hovorim, ze citim tlak na konecnik, pozrel ma doktor a vyhlasil, ze branka zasla ide sa rodit, a ja som nemala bolesti, ani som necitila kontrakcie, ucinkovala EPI, nastastie, ze monitor ukazuje kontrakciu a tak mi povedal doktor kedy am zatlacit a pomohla aj sestricka na brucho zatlacila a vtedy som to citila tu bolest dole, ale trvalo to asi len minutu ako mala prechadzala porodnymi cestami von..
a potom ten pocit je uzasny ako vidite dietatko, no a necitila som nic mala som jeden vnutorny steh a necitila som, takze EPI este ucinkovala..
ja som bola s porodom spokojna...
o 10tej mi napichli oxytocin a o 14.35 bola malinka na svete...
rodila som u Dosedlu a bola som spokojna..
drzim palce vsetkym 🙂

cathuska
26. máj 2010

no a este jedna skusenost, ja som sice mala napichnutu kanilu kedze mi dali oxytocin, ale dalo sa aj tak si sadut na fit loptu sadnete si s nohami od seba a jemne sa kyvkate hore dolu, je to super, pomaha to od bolesti pri kontrakciach...

dalsi porod dufam, ze budem mat bez vyvolavacky chcela by som si zazit ten pocit, ze "to na mna pride" a nie, ze ma objednaju na siedmu do nemocky a po vsetkych veciach a klystire ma napichnu na oxytocin, ale malo to vyhodu tu, ze som nemusela sa ba ci moj porodnik dojde, ked to na mna pride v noci, ale proste ma objednal na den kedy mal sluzbu 🙂

tak drzim palceky vsetkym, je to uzasne, budete potom v dobrom spominat na tie uzasne chvile po porode, ked je babatko, co bolo tak dlho v brusku zrazu v postielke.. 🙂

flamenga
26. máj 2010

cathuska a manžela si pri sebe nemohla mať počas prvej doby pôrodnej, že?

allie69
27. máj 2010

oacka - netreba sa stresovat a vsetko pojde... ja som v saci rodila pred troma tyzdnami a dvoma dnami 🙂 porod mi museli vyvolat kedze som prenasala a mala som menej plod.vody.. takze mi pichli oxytocin...po dvoch hodkach mi odtiekla voda ale potom dalsich desat som mala len kontrkacie ale bez toho ze by som sa otvarala.... za vyse desat hodin sa moj stav nezmenil, stale som bola otvorena na 1,5 cm, takze akokeby vobec... ☹ a pritom kontrkacie som mala kazde dve minutky... tak som nakoniec skoncila na cisaraku.... ale nelutujem.. a kebyze rodim klasicky isto by som si dala epi.. to poucenie v saci trvalo asi 30 sekund... nieco sa opytali, dali podpisat papier a bolo... treba tam ist, lebo bez toho papiera ti to nepichnu

allie69
27. máj 2010

flamenga - no pocas prvej doby mne bolo lepsie chodit ako lezat, tak som bola s mamkou a aj s mangelom na chodbe v pohode... zavolali ma dnu len ked ma chceli vysetrit... a potom ma brali na salu - cisarak - a o 10 min uz maleho mal mangel na rukach 🙂

babulka25
27. máj 2010

allie - gratulujem.takže nakoniec máme oba cisarák za sebou.vidíš si to zariekla lebo si napísala,že by si aj rada šla cisárskym.Ale už je to jedno hlavne že už máme po tom a detičky zdravé.a ako sa darí?

marci1408
27. máj 2010

@oacka
Klystíru sa vôbec neboj....popri bolestiach, ktoré prídu, je to to najmenej. V každom prípade sa nebudeš musieť obávať nepríjemných prekvapení pri tlačení a sústredíš sa iba na bábätko. Ja sa mu určite ani pri druhom pôrode brániť nebudem. Mysli pozitívne 🙂

nice202
28. máj 2010

v saci su vsetci super... 🙂

zuzi44
29. máj 2010

@nice202 vitajte doma 🙂 gratulujeme vela zdravia malickej aj tebe 🙂 ako bolo?

usiko
29. máj 2010

gratulujem aj ja, nice.... 🙂

nice202
29. máj 2010

bolo dobre, no ako v nemocnici. lekari, sestricky aj vsetci ostatni maximalne mili. mala som sekciu. mala ma 4800g a 54 cm. maly macko. sacu vrelo odporucam

karinnka
30. máj 2010

Dievcata a mali ste nejaky zoznam co Vam treba do porodnice? 😉 Dali Vam ho v Saci?

seuska
30. máj 2010

Karin ano dostanes ho na poradni v Saci. 🙂 a je vyveseny aj na nastenke na chodbe kam sa chodi na poradnu. Ja som si robila svoj zoznam a kopu zbytocnosti som si vzala a to co som potrebovala napr. rukavicky pre babatko aby sa neposkriabalo som nemala, ale doniesol mi mm 🙂

oacka
31. máj 2010

karinnka, už chodíš do Šace na poradňu,či ešte nie? a vyberáš nejakého doktora?

usiko
31. máj 2010

...ja som sa uz nakontaktovala na Mudr. Dosedlu, a odporucil mi morfologicky UZV, takze som objednana na 16. juna......tak vam potom dam vediet.....

fuggi24
31. máj 2010

Cathuska, prajem ti ten pocit z prirodzeného pôrodu zažiť. Ja som mala oba pôrody prirodzené, pozerám, že diskusia sa bohužiaľ uberá proti tomuto smeru. Nuž škoda. Neviete o čo prichádzate. Je to neopísateľné nechať sa viesť vlastnými pocitmi a splynúť s dieťaťom. Pri EPI to nemáte šancu spoznať. Pôrod musí riadiť lekár a nie rodička, ktorá nič necíti. Ale proti gustu žiaden dišputát. Kto má chuť diskutovať "prirodzene" odporúčam sa zapojiť do diskusie na
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/michel-odent-a-jeho-vas-nas-nazor-na-porod/
Ináč k Šaci nemám čo dodať. Je v našom okolí bezkonkurenčná.

karinnka
31. máj 2010

Dakujem 🙂
oacka este nechodim az o 2tyzdne 🙂 a Ty uz chodis? 🙂

oacka
31. máj 2010

Karinnka, už som bola 2x, a tento týždeň idem zas. lekárov som sa na prvý pohľad bála,ale veľmi sa mi páčilo,ako sa každý z nich pristaví pri pacientkach, pozdravia, pokecajú, pomáhajú riešiť veci. bolo to veľmi príjemné, a to som tak stretla aj Dr.Friča, aj Tótha, aj ´dalších. normálni príjemní ľudia. a dokonca na prvej poradni bola MUDr. Ševčovičová. 😀 😀 😀 😀 ja som u nej nebola, ale na pohľad fajn osoba. a tá sestrička na ambulancii tiež veľmi zlatá. už som teda stretla za svoj život všelijaké sestry,ale tam si to fakt páči.

zuzi44
31. máj 2010

@oacka drzim palce,neboj sa myslim ze v šaci je to v pohode,sestricka na ambulancii je fakt mila,vzdy sme si dobre pokecali aj ked mala robotu aj lekari su fajn,ale naozaj maju vela prace ,takze obcas sa moze stat ze niekto nema "naladu".Keby sme cakali dalsie dieta (co sa asi nestane)idem tam rodit znova 🙂

kejtty
1. jún 2010

fuggi24... ako mozes potom porovnavat porod s epi a bez nej, ked si s epiduralkou nezazila ten pocit pri porode. Akurat tak z rozpravania inych rodiciek... Nemysli si, ze ked mas pichnutu epiduralku tak vobec nic necitis. Ked babatko prechadza porodnymi cestami vonku, tak je to citit, akurat tie kontrakcie su trochu zmiernene...
... ja si nemyslim, ze ta mamicka co si da pichnut epi, tak vobec nesplynie so svojim babatkom pri porode... aj s epiduralkou to boli jak fras... a ak mame moznost si od tej bolesti trosku ulavit - pred porodom, tak preco nie...

beatrixe
1. jún 2010

Kejtty uplne s tebou suhlasim. Kazda z nas ma iny prah bolesti a kedze je tu moznost bolest zmiernit, preco to nevyuzit? Preco sa trapit? A samotny porod s Epi zena citi a preciti rovnako intenzivne a preziva to cele vo svojom vnutri. Väcsina mamiciek hned po porode vyslovi slova NIKDY VIAC prave kvoli tej bolesti. Samozrejme, ze na to potom casom zabudnu. No ja som po porode povedala V POHODE, AJ ZAJTRA.. 🙂 A teraz sa len modlim, aby to bolo podobne aj pri druhom porode.

zuzu1111
3. jún 2010

ahojte babule, chcem sa vás opýtať, kto v šaci s vami robil to poučenie k EPI? Čo sa vás tam pýtali? Lebo ja som mala pred 10rokmi zlomený driekový stavec a bojím sa, či budem môcť mať EPI. Do pôrodu mám síce ešte ďaleko, ale ono to ubehne rýchlo, preto to riešim 😉
Každý ma iný názor, mám kamošku, ktorá má termín 3 mesiace predomnou a tá EPI odmieta, ja som taká "lentilka!, hrozne sa bojím, takže EPI chcem.

oacka
3. jún 2010

mňa pôorodník poslal normálne na anesteziologické oddelenie, sestričke som povedala,že idem kvôli EPI, vošla som dnu,pani doktorka mi porozprávala o Epi, preddtým mi dali taký dvojhárok,aby som si prečítala, pýtala sa ma,či už mi pichali injekciu na umrtvenie zuba,či nie som alrgická, vysvetlila,ako to bude prebiehať, a podpísala mi papier,ktorý nosím so sebou.

flamenga
3. jún 2010

zuzu ako píše oacka... aj mňa poslal pôrodník, je to na piatom poschodí hneď pri výťahu.... ako poznamenal môj MUDr., stačí tam ukázať brucho 😀 a mal pravdu... ani som sa nemusela ozvať a sestrička sa ma hneď pýtala, či idem na poučenie 😀

ferjencikova
4. jún 2010

ahojte tehulky,

tak sa aj ja pripajam k diskusii, porod ma caka v auguste (27.8.) ale uvidime kedy si mala Margaretka uraci prist na svet 🙂 co sa tyka porodu v Saci, kedze zatial (musim poklopat) vsetko ide ako ma, ani nepripustam inu moznost ako porod v Saci, mam velmi vela kamosiek s tymi najlepsimi skusenostami zo Sace, ale samozrejme, ak by sa mala vypytala na svet predcasne, asi zvolim Novu nemocnicu KE, nakolko je tam novorodenecka JIS. avsak omnoho vacsie sympatie prechovavam samozrejme k saci a navyse tam robi porodnika aj moj lekar MUDr.Luptak, tak viac menej nie je co riesit..co sa tyka EPI, kedze tych par tyzdnov do terminu zbehne ako voda, zacinam sa nad tym zamyslat a suhlasim s tym co tu pisete.epi je dobra vec, hlavne nech efektivne zaucinkuje🙂))samozrejme nazory sa roznia, ale ja tiez radsej som za ulavu od zbytocnej bolesti. vsak aj tak ju mozu pichnut len paciantkam, ktore na to maju adekvatny zdravotny stav, takze ohrozit by nemala...chcem sa o tom pobavit so svojim lekarom. jedine co ma trapi v suvislosti s epi su mozne trampoty po porode ako bolest hlavy, zaludka, cievkovanie v pripade, ze sa nemoze zena vymocit..zaujimalo by ma aku skusenost mate s tymito problemami, ci sa to fakt stava a ak ano, tak v akej miere to moze "pokazit" radost z prvych okamihov s babatkom🙂))pytam sa koli tomu, ze napr.ja osobne velmi velmi zle znasam problemy so zaludkom, nedajboze vracanie - to som odstavena aj na dva dni a nechcem si nechat pokazit tie vynimocne chvile s mojim dietatkom.vdaka za rady a odpovede.peknyyyy den vsetkym maminkam a tehulkam..

nefretiti11
4. jún 2010

Ahojte tehulky, pred tyzdnom sme porodili v Saci nasho maleho Macika a ak Vam to pomoze, musim povedat, ze som bola so Sacou a pristupom celeho personalu maximalne spokojna. Museli sme nakoniec na sekciu ale naozaj, vsetci od sestriciek, lekarov boli super. Jedine co ma postretlo bola neuveritelna dvojdnova bolest hlvay sposobena spinalom,ale aj to sme prezili. Takze vsetkym maminkam zelam vela vela sily a jedna rada na zaver, ake mile a ustretove budete k personalu vy, taky bude on k Vam. Kedze som provrodicka, nevedela som najprv ani prebalit maleho ale naozaj, nebol problem kedykolvek zavolat setricku, vsetko mi vysvetlila, poradila, chodili sa na nas pozerat, no jednoducho parada, prevelka spokojnost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre