Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

usiko
4. jún 2010

....no, inak my s mamou sme uz davno prisli na to, ze povacsine ako sa do hory vola, tak sa z nej ozyva....kazdy sa stazuje na uradnikov na poste, policii, socialke,danovom, na lekarov a sestry a pritom my sme u kazdeho velmi dobre vzdy pochodili /snad na malinke vynimky/....vsade su mili a ustretovi...proste ak ku nim ides s usmevom a trochu neista, tak ti to oplatia, ak ides sebavedome, mrzuto a podobne, dostanes to naspat.......takze nemam strach ani o personal v Saci...viem, ze to bude fajn, lebo sa k ludom spravam skromne a milo....

kejtty
5. jún 2010

ferjencikova - ja som mala epiduralku, zaviedla mi ju pani Dr. anesteziologicka asi velmi dobre, pretoze po porode som nemala ziadne bolesti hlavy, ani nevolnosti na zaludku, proste nic...
...a co sa tyka vymocenia,tak s tym maju problemy asi vsetky mamicky po porode, nielen tie ktore si daju epi, pretoze je to "tam dole" opuchnute z porodu, tak preto... ale prejde to za den, aj bez cievkovania,neboj 😀

ferjencikova
5. jún 2010

Veru, kejtty, mas pravdu, v januari rodila v kamoska s epi (tiez v saci) a povedala, ze ani bez epi by sa na sale nevymocila, proste ostych aj to prostredie na sale, doktor, sestry, unava a vsetky ostatne faktory - proste ani tak, ani onak by nic z nej nevyslo🙂ono mi slo skor o to, aj na zaklade skusenosti spominanej kamosky, ze ak sa nevymocis, tak ti proste cievku napichnu automaticky,no ale vravim, daco musime prezit, a mozno ma to nakoniec aj minie a bude to v pohode.s tymi bolestami po epi si nejdem zbytocne lamat hlavu, kazdy organizmus na to zareaguje asi inac, tak ak ma to postihne, potom to budem riesit.a co sa tyka pristupu zdravot.personalu, urcite nie len v Saci plati, ze s usmevom a milym slovom sa dosiahne vacsi uspech.aj keby sestricka ci lekar boli uhundrani a nevludni, treba ist na nich usmevom a s citom, potom to ide.typickym prikladom je jeden nemenovany lekar porodnik z novej nemocnice Kosice Terasa, ktoreho meno pozna z UZV asi nejedna buduca mamicka, co tam pride na vysetrenie alebo u neho aj rodi.je to ticha autorita, na prvy pohlad prisny a nevludny clovek, hitler ci napoleon, z kazdeho nieco🙂 a ked som za nim prisla na UZV (mal vtedy sluzbu), po par minutach a milych slovach bol uz mily a zhovorcivy aj on, posrandoval, zaprial pekny den a povedal :to male sa vam vydarilo, vsetko je zatial uplne v poriadku🙂)))ono, s ludmi treba vediet..to plati v zivote dvojnasobne.tak pekny vikend mamkam i tehulkam. 🙂

karinnka
10. jún 2010

Dievcata chcem sa opytat,chcem zacat chodit teraz do SACE,na akom cisle sa mam objednat?Nemam vybaveneho lekara... 😵 Dakujem

zuzi44
10. jún 2010

@karinnka ahoj objednaj sa na č.0557234212

karinnka
10. jún 2010

Dakujem Zuzi 🙂

gabrielkap
10. jún 2010

tak my to uz mame za sebou, termin bol sice dnes, ale malicky sa poponahlal 🙂 narodil sa uz 23.05. o 22:30, bola som v 37+3tt.
plodova voda zacala tiect poobede okolo pol tretej, do porodnice sme prisli o stvrtej, prijali ma, ale kym ma vysetrili bolo sest, sluzbu konajuca doktorka povedala, ze to dnes asi neporodim, ze to moze trvat aj dva dni kedze kontrakcie ziadne, oxitocin som odmietla.. otvorena som bola na 2cm, ale ze krcok spotrebovany, dobre znamenie, bola odhodlana rodit 🙂
dala som si YAL, okolo osmej vecer som zacala citit bolesti, ale velmi slabe, otvorena som bola stale na 2 cm, ale pekne sa to spustilo, cely cas som zhlboka dychala, chodila, sprchovala sa, kruzila na fitlopte.... o 21:40 som bola 6 cm, ale stale som nemala pocit ze mam kontrakcie, cakala som nieco ovela horsie, potom som isla do sprchy, to uz som citila vascie tlaky do bruska aj do krizov a ked som mala kontrakcie 4x po 2 minutach, manzel zavolal porodnu asistentku, bola som otvorena na 9cm, mala som aj tlaky na konecnik, povedala ze idem rodit, bolo presne 22:10, zavolali lekarku, par kontrakcii som este predychala pri porodnom kresle a drobcek bol o 22:30 na svete 😉 mal 2800g a 48cm..
lekara som vybaveneho nemala, porodne prianie podpisane prednostom kazdy akceptoval, hoci sa spociatku tvarili vselijako, pre mna to bolo dolezite.. vdaka predporodnej priprave som pochopila ze najdolezitejsia je psychika, treba si verit, robit instinktivne to co citim, nestresovat a byt v klude.. mne velmi pomohlo aj to, ze bol manzel cely cas pri mne..
napokon bol z toho ukazkovy porod a aj doktorka uznala, ze to ma asi nieco do seba ze som bola pripravena a vedela co mam robit..
tak nech vsetky tak rychlo a lahko porodite 😉

zuzla80
13. jún 2010

Ahojte
Chcela by som sa vás opýtať, tie čo ste mali plánovaný cisársky, posielal vás lekár ešte do nejakej indikovanej poradne, kde vám museli schváliť? Túto sobotu sme mali kontrolu a naša maličká je dosť veľká (3850g), tak sme sa dohodli s lekárom na cisárskom. V utorok mám ísť do indikovanej poradne pre cisársky rez, neviete náhodou, kde to je - zrejme na 3.posch ako pôrodnice, len kde to tam hľadať...
Vďaka za odpovede 😵

nice202
13. jún 2010

ahoj, ja som tiez mala planovany a nebola som v ziadnej indikovanej poradni.

flamenga
13. jún 2010

@zuzla80 a máš dohodnutého nejakého konkrétneho lekára?

zuzla80
14. jún 2010

Flamenga áno mám Dr. Linkescha.
Nice nevadí 😉 , ja len či by mi s tým niekto nevedel poradiť - prípadne povedať ako to tam prebieha. Ak to nenájdem tak budem volať lekárovi...

ferjencikova
14. jún 2010

@gabrielkam blahozelam k babatku, joj, kazda z nas si iste zela taky pohodovy porod, v dobrom ti zavidim 🙂 uvidime ako to bude u nas..verim ze dobre, snazim sa mysliet pozitivne, este mam par tyzdnov na psychicku pripravu 🙂 a co bolo take zvlastne na tvojom porodnom plane?ze si odmietla oxitocin?a kedy sa vlastne pripravuje porodny plan, v ktorom tt?diky za info,vela stastia s mamickovanim 🙂

gabrielkap
15. jún 2010

@ ferjencikova podla mna nebolo nic zvlastne na mojom porodnom plane - ja som to nazvala porodne prianie, ale chcela som mat istotu aby moje predstavy o porode boli akceptovane..
podla mna to ma zmysel vtedy ak nemas vybaveneho lekara - v tom pripade sa s nim porozpravas a povies mu na com ti zalezi, hoci to tiez mozes mat napisane.. ale kedze ja som nechcela nikoho dopredu vybavovat, a aj lekari su rozni, chcela som aby to kazdy respektoval, preto som zvolila taky sposob..
mne sa vsetko zdalo samozrejme, ale kedze som mala rozne informacie o tom ako to chodi, pripravila som si porodne prianie (inspirovala som sa internetom) a isla s tym za prednostom, ktory bol velmi ustretovy, presiel so mnou vsetky body, ku kazdemu sa vyjadril, s nicim nebol problem, podpisal mi to a ked som prisla rodit, ukazala som to lekarke ktora ma prijimala a tiez sa vyjadrila ku vsetkemu.. rodila som pri inej, kedze sa medzitym vymenila sluzba, ta mi uz len povedala ze si to precitala..
a oxitocin som nechcela, bola som rozhodnuta rodit co najprirodzenejsie a keby som sa neotvarala po niekolkych hodinach, ale naco hned na zaciatku???
samozrejme ze sa mozu vyskytnut komplikacie a nedopadne to podla "planu", ale to som tam tiez mala napisane, ze aj s tym pocitam 😉
tak vela stastia, prajem ti aby si mala z porodu pekny zazitok 🙂

fuggi24
15. jún 2010

Gratulujem gabrielkap, teším sa, že je tu niekto ďalší "prirodzenýˇ". Vitaj v klube.

oacka
16. jún 2010

Ahojte kočky! Gratulujem k ľahkým porodom a chcem sa opýtať: Ako dlho ste cca. boli na vzdychárni a čo ste tam využívali: sprchu? fitloptu? prechádzanie po chodbe? neviem si to v reále predstaviť, či budem stále v sprche alebo sa prechádzať?

flamenga
16. jún 2010

@oacka v sobotu idem na príjem, potom dám vedieť 😀

oacka
16. jún 2010

@flamenga ideš na cisársky?

flamenga
16. jún 2010

@oacka nie, ideme vyvolávať 😅 "teším sa"....

oacka
16. jún 2010

@flamenga a máš už zlé výsledky plodovej vody, alebo iné komplikácie? kedy sa ide vyvolávať? ja mám termín budúci týždeň...

zuzla80
16. jún 2010

@oacka ahooj, vidím, že ste ešte stále 2v1, u nás sa to nakoniec bude ukončovať cisárskym, kvôli veľkej hmotnosti našej malej - máme termín 25.6. - tak čo dáme stretko v pôrodnici 😅 😉

oacka
16. jún 2010

@zuzla80 jaaaj, zuzka,bodaj by! ja to musím stihnúť do 25.6.! lenže ja sa na rodenie necítim,ani sa neotváram,ani nijaké falošné kontrakcie nemám.... a koľľko má malá?

zuzla80
16. jún 2010

@oacka vieš koľké prišli domov z poradne a neboli ešte otvorené a večer už rodili 😅 Neboj, ono sa to rozbehne, vtedy keď bude malá pripravená alebo prípadne sa neviete s dokim dohodnúť na nejakej vyvolávačke? My sme včera boli na odsúhlasenie cisárskeho a včera sme mali 3811g. Som vraj na 1prst otvorená, tak by som bola straaašne rada, kebyže sa to začne skôr, lebo neviem koľko budeme vážiť do toho 25teho, zrejme cez 4kg...

oacka
16. jún 2010

@zuzla80 ja by som nechcela vyvolávanie... nech to príde,ako má..veď ono už je to niekde hore dané,ako to má celé dopadnúť... kamoška mi presne to hovorila,že na poradni jeej doki povedal, že najskôr o týždeň o dva rodí a o dva dni jej odtiekla plodová voda a bolo! 🙂

azuz
16. jún 2010

oacka, na vzdycharni ti prejde cas ani nevies ako, ja som bola od takej 5. rana a maly sa narodil o 10.5, 5 hodin a teraz ked si na to spomeniem sa mi to ani nezda ze dlho, prechadzala som sa, rozpravala s mazelom, sprchovala casto, odtekala mi plodovka, tak chcela som, ale aj velmi mi sprcha pomahala pri kontrakciach, skakala na lopte, no a potom kazdu chvilu sa nieco dialo, raz sestricka prisla pozriet, raz doktor, tak ten cas naozaj rychlo presiel 😉 prajem ti nech aj tebe to zbehne ako nic a mala len krasne spomienky na porod a to prajem kazdej jednej z vas 🙂

karinnka
16. jún 2010

Azuz,manzela si mala aj na sale,alebo len na vzdycharni?

azuz
16. jún 2010

bol aj pri porode, cely cas bol pri mne, aj pri prvom 🙂 a je to naozaj velka pomoc mat niekoho pri sebe, ja som bola aj svojej sestre pri porode, jej manzel odmietal a ona nechcela byt sama 🙂

karinnka
16. jún 2010

Lebo neviem ci by sa dalo,aby bol len na vzdycharni...Pretoze na sale by to nerozchodil 🤐

flamenga
16. jún 2010

@azuz a mala si nadštandardnú pôrodnú sálu, keď bol manžel s tebou aj na vzdychárni? Či bol klasicky na chodbe?

azuz
16. jún 2010

ano mala som stastie a bola volna ta sala, inak vzdycharen bola total plna 😀 ja som potom este jeden den lezala na sale, lebo nebolo miesto 😖

azuz
16. jún 2010

a nemusela som si ani zaplatit za tu salu, aj ked sestricka vravela ze sa plati, ale tym ze bola plna vzdycharen, tak nikto nic nepoznacil, platila som len za manzela pri porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre