Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

garonka
2. jan 2011

@misinka22 urobia ti predoperačne raz dva 😉 ja som bola pri dokimu v piatok na poradni a hneď ma objednal na sekciu na utorok v pondelok som prišla na prijem rano o desiatej, predoperačne bolo kratke, len internista zmeral tlak a večer okolo desiatej anesteziologička mi vysvetlila čo a ako 😉

držím päste silno 😵 😵 😵

misinka22
2. jan 2011

@garonka no som zvedava ako to v stredu dopadne a či mi už stanovi termin SC bola by som kludnejsia 🙂
niekde som čitala že by sa mal planovat 2 týždne pred terminom tak uvidime

misinka22
2. jan 2011

@cukor držim prsty a budeš u niekoho konkretneho alebo nie? prajem vela trpezlivosti a potom mliečka a aby ste boli obaja zdravučký 😉

misinka22
3. jan 2011

@garonka a babo ti dali k tebe na izbu az na 3 den alebo skor?

garonka
3. jan 2011

@misinka22 to je asi indi vindi ako planuju sekciu ja som musela raz dva babo bolo veľke 😵 Tobiho mi priniesli na izbu na druhy deň po pôrode nosili mi ho každe 3 hodinky a aj po kupani ho priniesli a celu noc ho mali sestričky ale rano o štvrtej bol rev ako mi ho niesli bol hladny 😅
inač v noci ho mali sestričky tak som sa troška vyspala 🙂

misinka22
3. jan 2011

Nemate niekto skusenosť s pôrodom u dr.Luptáka?

misinka22
3. jan 2011

@garonka aha no tak ja budem mat SC len pre polohu vaha je normalna takže uvidime. Skoda že ich beru preč ja som si myslela že ich nechavaju na izbe pri mamičkach...

garonka
3. jan 2011

@misinka22 jasne, že nechavaju babatka na izbe len my sme ich pri sebe nemali teda ja so spolubyvajucou sme mali šťastie na sestričky a v noci sme sa mohli v pohode vyspať 😉
babatko maš nonstop pri sebe

misinka22
3. jan 2011

@garonka aha ja som to zle pochopila 🙂 potom ok

garonka
3. jan 2011

@misinka22 to ja som tak zle napisala ako hotentot keď to po sebe čítam 😀

ja sa do Šace ešte vratim hadam o dva roky 😅

misinka22
3. jan 2011

@garonka 🙂 to je dobre že si mala dobru skusenosť ja sa aj trocha bojim lebo neviem čo ma presne čaka ale tak uvidim potom.. Akeho lekara si mala pri sekcii?

zuzi44
3. jan 2011

@misinka22 ahoj pri druhom babe som mala tiez polohu KP ale "beťárka" 😀 otocila sa v den kedy mi isli planovat sekciu a pockala si v brusku este cca 2 tyzdne 🙂 inak plan bol na sekciu začiatok 39 tyzdna...tiez som bola nervozna lebo som nevedela co cakat a ako to bude.....inak ak budes mat po sekcii a budes v pohode babetko ti na izbe nechaju a ak si potrebujes oddychnut kludne ti ho na novorodencke zoberu..... 😉 drzim palce 🙂

garonka
4. jan 2011

@misinka22 neboj ono to bude super, tam je mily personal a lekari ja sa do šace fakt nachystam ešte raz 😵
odrodil ma dr. Tomašu skvely človek jazvu mi ani nevidieť a na 4 deň som šla domov 😉

zuzi44
4. jan 2011

@misinka22 suhlasim s garonkou 🙂 v šaci je fakt mily personal od lekarov az po sanitarov..... 🙂 🙂 🙂 aj ked nie s kazdym si musis rozumiet.....

kasperka1983
5. jan 2011

@misinka22 ahojky, ja som pred rokom rodila pri Luptákovi ale normálny porod, nie cisarsky a aj veľa znamych čo mam pri nom rodili a boli spokojní, ak chceš niečo vediet pýtaj sa 🙂

denne73
5. jan 2011

Ahoj, ahoj, Dievčata , vie niektorá aká je momentalna situácia na izbách v Šaci? teda s izbami. 😀 ČI su volne aj normálne izby , alebo len nadštandard. Ďakujem 😉

misinka22
5. jan 2011

@kasperka1983 takze nebol problem ked si mu zavolala tak prisiel ano? ja uvidim dnes idem k nemu do Sace na kontrolu. Pride mi len velmi naladovy a niekedy je s nim tazka komunikacia.....

kasperka1983
5. jan 2011

@misinka22 , prišiel i keď bol na lyžovačke ale stihol to 😉
Každý lekár, keď nie je v službke nepride skor kým nemusi, kontroluje Ta službukonajuci lekár, on pride až ked si otvorene neviem na kolko prstov ☹
Ja som s nim bola maximalne spokojna, kedže som bola prvorodička veľmi som sa porodu bála, preto som tam chcela mat svojho gynekologa
Ale druhé by som odrodila asi pri niekom kto by mal službu pokial by tam bol nejaký dobrý lekár / myslim Dosedla, Richnavský, Lendak, Tomašu atd/
V Šaci su všetci lekári vyborný, len ženam velmi nedoverujem 😉
Držim palce

misinka22
5. jan 2011

@kasperka1983 no tak to je fajn... a plati sa nemocnici niečo za to že si volaš svojho lekara ak prave vtedy nema sluzbu? V starej nemocnici sa plati cca 165 eur

kasperka1983
5. jan 2011

Nie nič sa neplatí, len ak chceš dať niečo lekárovi, ale to je len na Tebe 🙂

meduliacik
5. jan 2011

@misinka22 Ahoj, pokial ja viem, za porodnika mimo sluzby sa plati porodnici 200 eur-z toho ide 100 eur pre porodnicu a zvysok lekarovi. Videla som to v cenniku nadstandardnych ukonov, co mi ukazovala sestricka na poradni. Hovori sa tomu zazmluvnenie lekara. Pred 4 rokmi to este nebolo, je to pomerne novy "prvok" a plati to uz vo vacsine nemocnic, ak nie vo vsetkych. Skus si popozerat skorsie prispevky, myslim, ze sa to tu rozoberalo.

lauraespozito
6. jan 2011

áno platí sa tolko ale len ak ideš oficiálne cez nemocnicu ale ak sa sama dohodneš s lekárom tak platíš menej a možno nič záleží na dannom lekárovi

22mamina
6. jan 2011

neviem ci aj v saci sa da oficialne zazmluvnit porodnik, ja som sa tiez rovno s lekarom dohodla 🙂 a je uz na tebe kolko mu potom das, ale dopredu by som nic nedavala, az po porode 🙂

ingemor
6. jan 2011

..ahojte, som tu nova..iba sa chcem opytat, ci je tu niekto aj z ineho mesta a chysta sa rodit do Sace..som z Michaloviec a termin mam az v juni...dakujem

cervena_ciapocka
6. jan 2011

Ahojte 🙂 prepáčte nechce sa mi to tu čítať celé, ale zaujíma ma, ako je to v Šaci s pomocou pri kojení. Je tam nejaká laktačná poradkyňa ak by som mala záujem? Alebo sú sestričky ochotné pomôcť? A je to vlastne ich povinnostiach poradiť mamičkám pri prikladaní dieťatka? (Môžte mi odpísať aj do IP)

ibi
6. jan 2011

@cervena_ciapocka ahoj! Podla mna- z mojej skusenosti je v Saci vsetko ok, porodnicke, novorodenecke, ale laktacne poradenstvo velmi slabe... Nikto sa Ti poriadne nevenuje a hlavne im je jedno ci budes kojit, alebo nie...

cervena_ciapocka
7. jan 2011

@ibi aha ... vďaka, dobre vedieť.

meduliacik
7. jan 2011

@cervena_ciapocka Ahoj, ono jedno im to nie je ani nemoze byt-je to BFH a aj primarka na novorodeneckom velmi baziruje na kojeni. Skor je to tak, ze ti neraz nedokazu pomoct, aj keby chceli, lebo sestricky sa striedaju a kazda ti radi nieco ine, co ta moze akurat dopliest a efekt ziaden. Ja si planujem v pripade potreby zavolat k sebe laktacnu z Mamily priamo do porodky (muzicek mi ju dovezie), kedze chcem byt na nadstandarde, kde mozem mat navstevy na izbe.

ibi
7. jan 2011

@meduliacik ahoj kocky! Pani primarka novorodeneckeho je uzasna, ma vsak na starosti novorodencov, nie laktacne sestry, tie patria pod sestonedelie, to pod gynekologiu. Pani primarka sa venuje kojeniu z hladiska novorodenca. Vyborna laktacna je vrchna, ale na tu vobec nemusite mat stastie. Ako pise meduliacik, kazda laktacna tam ma svoju verziu... system nulovy. Ja som pri prvom isla zial uplne nepripravena... Bolo to ltt pred zapalom, nic nepomohli, iba sprchu Ti poradia, dost malo... No nastastie som potom kojila 13 mes., da sa to aj bez nich, Saca je inac fajn.

cervena_ciapocka
7. jan 2011

@ibi mne ide hlavne o to aby ma niekto priamo skontroloval a poradil, lebo reči medzi dverami typu, robte to tak a tak sú na nič, keď človek priamo nevidí konkrétnu mamičku, dieťa a celú situáciu. A keby sa tam človek ešte predtým informoval o možnostiach poradenia, vedia potom zabezpečiť tú poradkyňu alebo aspoň nikoho ochotného?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre