Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sammy244
9. máj 2011

@janka196 no ja si asi tiez zamluvim tu epi a uvidim ako to pojde..lebo pri prvom som chcela epi ale nebol tam anesteziolog vraj tak som sa vytrapila...
@1talizmanik1 tak mas rozne nazory na to..niekto povie ze ked mas vybaveneho lekara ostatni ta ignoruju...a na druhej strane ked nemas vybaveneho tak to mozu len tak neze odbachnut alebo...nepretrhnut sa od niecoho...

janka196
9. máj 2011

@1talizmanik1 inak to uz davno neplati ze za peniaze si zdravie nekupis. prave skorej naopak by som povedala :(

duplinka
9. máj 2011

@1talizmanik1 ahoj. Môžem sa ťa opýtať, ktorú zastupujúcu lekárku máš na mysli? Ja som rodila v Šaci pred 4 rokmi a teraz sa chystám opäť. No na môj pôrod nemám bohvie aké dobré skúsenosti. Hlavne ten prístup pri prijímaní. Bola tam nejaká "úžasná" lekárka, z ktorej som mala väčší stres ako zo samotného pôrodu. A ešte aj ošetrovateľka mi bola povedať, aby som toľko nebehala na záchod, pretože to ruší (vrzgali im dvere). Dodnes neviem, koho som na tej vzdychárni rušila 😠 Bola som tam jediná a mimochodom od 19 do pol 4 ráno. Hlavný lekár, ktorý ma prišiel pozrieť až v noci bol lepší.

janka196
9. máj 2011

@sammy244 ja som pri malej dostala a uplne super. mne odisla zatka okolo piatej to bol piatok o siedmej so isla do porodnice. o desiatej som u zobrala o epi ale musela som cakat na anesteziologa. prisiel o polnoci napichol ma. pospala som si , oddychla a o stvtej prisla midwife ze ideme tlacit. medzitym mi trikrat epi dopichli. a o 4.16 sa mala narodila

no veru je to tak s tym zazmluvnenim ale na druhej strane vraj su tam sami spickovi porodnici tak snad nas len tak neodflaknu

sammy244
9. máj 2011

@janka196 fuh a tie tlaky sa dali?lebo ja som maala co robit s tlakmi a este aj bolesti do toho no hruza..na prvy porod spominam tazko... 😅 a ano aj ja sa spolieham na to ze keby aj moj doki nedobehol tak su tam dobri lekari..ale v novej je ich par takych ktorym by som sa do ruk teda nezverila...

sammy244
9. máj 2011

@duplinka a nemala si vybaveneho lekara??a to co za lekarka bola 🙄 mne vnovej jeden lekar so smiechom povedal ze nech si dam pozor zeby som neporodila do zachoda 🙄 🙄 🙄 tak ma nastval...

janka196
9. máj 2011

@sammy244 vies co dalo sa hej. ja som len citila take ako keby na velku mi trebalo. ale inak som pekne citila kontrakciu takze som aj vedela kedy tlacit a bola som na monitore takze aj midwife videla kontrakcie. fakt mam super zazitky. nemala som ani nastrih, trosku som sa natrhla na tri stehy. sitie som takisto vdaka epi necila. proste pohodicka

duplinka
9. máj 2011

@sammy244 tak tomu sa hovorí úroveň.
No ja som lekára mala vybaveného, Neviem už ako sa volá, ale má ordináciu niekde pri Šaci a tiež v Čiernej. Aj som mu volala, že krvácam, tak ma poslal na prietoky do nemocnice. Tam sa ma pýtali, či ho chcem pri pôrode, tak som povedala, že samozrejme. Veď sme aj tak boli dohodnutý. No on vôbec neprišiel. Videla som ho až o dva dni na vizite. Zagratuloval mi. Teraz by som chcela Dosedlu, ale neviem, či si ho budem platiť. Možno to nechám na náhodu.

1talizmanik1
9. máj 2011

@duplinka
@sammy244
@janka196 a nech sa potom clovek neboji.....

sammy244
9. máj 2011

@janka196 no to je super..zato ja mam stehov pozehnane...lebo uz som tlacila aj ked som nemala a vsetko som citila aj sitie 😔

@duplinka a to co za lekar ked nedosiel boze... 😒 nechapem...a ten dosedla je dobry tiez som pocula dobre referencie na neho..aj asi zavolam svojho luptaka..ale on tiez tak vytazenyy je ze joj...a este termin v juli co su dovolenky...

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 no presne...tak ako ja som v bolestiach chodila..lebo ma poslali aj na wc nech si tam preckam par kontrakcii ze to viac sice boli ale ze pomaha k otvaraniu..a on tak po chodbe siel...a pozera a vravi ze nech neporodim do zachoda...no by som ho bola nakopala..nedost ze som si pripadala ako psychos...v bielej koseli..ked sa to da nazvat koselou....skriabala som sa dobre ze ne po stene..a on mi toto zapotiii 🙄 🙄 a este vedla v boxxe vykrikovala ciganka...ze juj volajte doktora bo uz sa tlaci von a vyyskalaa no ja v soku z nej ze to co za stavy budem mat no uplny stres...

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 no ja by som rovno povedala doktorovi, ze je kkt, jak som povedala svoje slavnej pani doktorke....

duplinka
9. máj 2011

@sammy244 veď to, že oni nemajú vôbec žiadnu zodpovednosť. Hlavne aby si ty zaplatila čo najviac. Ja mám svoju gyekologičku v novej nemocnici, ale tam nechcem rodiť. Preto to nechávam na náhodu. Ale veľa vecí už určite zariadim ináč. Dosť som sa poučila.
@1talizmanik1 mňa nechali celú noc s problémami, a až ráno mi robili akútnu sekciu. Vraj čakali, čo ak.... Malá bola v zelenej plodovej vode. Prestávala dýchať. Tak som z jednej miestnosti už nahá prešla do druhej. Tam ma operovali. Teraz mám problém so zrážanlivosťou, tak som zvedavá, ako sa o nás postarajú teraz.

1talizmanik1
9. máj 2011

@duplinka boze moj, nase zdravotnictvo....mne zas odporucala kamoska svojho porodnika v novej, len si neviem spomenut na meno a aj androvicovu, to je dcera maminej kolegyn,e len mlada je este,a le vraj dobra....

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 😀 😀 no ta to som si myslela..a vsetko hovorilo o jeho ,,inteligencii,,
@duplinka a ako sa vola tvoja gyn v novej..tak v novej co viem je dobra rosakova, murin, o nich viem 100 percent...besermeni je dorby ale sprosty co sa tyka chovania...a no koment k oberleovvej, fialovej a neivem ako sa vola..ci zimova ci ako..no to je teda....radsej odidem ako tam rodit

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 este aj molokac je v pohode...a mikolaj...tiez...

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 neviem si spomenut....ked zistim, napisem 🙂

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 😎 dobre hehe...

janka196
9. máj 2011

tiez by tym lekarom nezaskodilo nejake skolenie o ludskom pristupe. ako ja chapem ze mozu mat aj oni svoje problemy alebo vela roboty ale co tak vzit sa trosku do koze nas rodiciek

sammy244
9. máj 2011

@janka196 no to asi nedokazu..pretoze ma tiez dorazilo ako mi moj porodnik povedal... ,,viem ako sa citite viem ako to boli,, a ja mu na to..tak to teda neviete !!

1talizmanik1
9. máj 2011

ja si v robote nemozem dovolit na ludoch ventilovat problemy...a ked cvakas 230 za lekara....tak no....

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 tak to by nemal nikto takto sa ventilovat..svoje problemy nenosit do pracce a neprenasat na inych..len bohuzial to niekto tak robi....

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 ja som zvedava aj na ostatne skusenosti 🙂

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 ja teda tiez...

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 hadam to nejak prezijeme, dakedy sa rodilo na poli a bolo vsetko v pohode a my dnes tazke love za nemocnicu davame :/

sammy244
9. máj 2011

@1talizmanik1 no ano niekedy sa rodilo aj doma..len zdaleka neboli take problemy ako mame my...ani take stresy neboli ako teraz....moja babka mala 4 deti ale ona vravi ze nepozna takee ze sa zena otvara skoro, alebo ze bolesti pocas tehu alebo zeby bolo take babo zive v brusku co mna az boli niekedy ako sa vytlaca 😒 je to ine..teraz zijeme v strese a uponahlanom zivote to pretooo

janka196
9. máj 2011

@sammy244 presne figu borovu vedia a nie co pritom zena preziva :( ale hlavne ze nase zlaticka nam to vynahradia

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 no ved toto...ja uz od januara nerobim nic, lensa stazujem, ze tu ma boli, tam ma picha, tu krvacam, tam krce,no katastrofa....

sammy244
9. máj 2011

@janka196 ano presne tak 🙂) chlapi ani zdaleka nemaju tusenie ako to jeee....
@1talizmanik1 joj moja lebo si doma avelmi si vsimas...ja v praci som nemala tolko casu a teraz co som doma tak tiez to iste co ty.. 🙂

1talizmanik1
9. máj 2011

@sammy244 no ja by som radsej bola v praci, jak doma v posteli s nohami hore a krvacanim a neustakym strachom, co sa zas stane, ci nam nezomrie malinky, jak jeho dvojca, ci zas nepukne cievka....:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre