Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

monmarke
21. jún 2011

Ahojte, ja som bola v Saci na poradni uz trikrat. Prvykrat som bola v Saci na poradni na zaciatku 37 tt. Vtedy mi robili len prietoky, a chceli odo mna aj vysledky vyterov na streptokoka od mojho gynekologa, tie som nastastie uz mala spravene a dopadli negativne, ale na ultrazvuku som nebola, lebo som nebola nan objdenana. Potom ma objednali o tyzden s tym, ze sa mam ist objednat uz aj na utz. Tam som dosla na deviatu,ale pockala som si skoro hodinu, kym ma vzali dnu, doktor poporezal babo a pomeral obvod hlavicky, dlzku stehennej kosti, obvod bruska a vahu , cim urcil podla tabuliek , ake stare je asi babo a urobil mi hned aj prietoky, tak tie mi potom v poradni uz nerobili, len ma vysetrili, skontrolovali krcok maternice a moc a zmerali krvny tlak. O tyzden ma objednali znovu, ze mam prist len do poradne na prietoky, objednali ma na pol deviatu, ale pockala som si tam skoro hodinu, kym mi zacali robit prietoky. Som si to stopla, kazdy prietok trva 20-25 min. tak preto sa tam dlho caka, zmerali mi tlak, moc a vysetrili. Pytala som sa aj na epiduralku, tak mi povedali, ze si mozem ist vybavit informativny suhlas na ARO, kedze to cele funguje tak, ze epiduralku podaju len vtedy, ked je vybaveny tento suhlas a buduca mamicka je poucena. Takze som tam stravila cca 3 hodiny. Pricom, ked som sla na ARO musela som si ist zaplatit 1,2 Eura. Inak mam zaplatenych 6 eur za poradnu. Najblizsie som objednana na tento piatok, co by malo byt 4 dni pred planovanym terminom porodu , tak som zvedava, co mi povedia a ci neposunu termin. tak sa vsetky drzte a snad to niekomu pomoze.

janka196
21. jún 2011

@kvietocek55 ano ano blocek, kopiu si nechala naporadni a original mi pripla na knizku

kvietocek55
21. jún 2011

@janka196 tvoja odpoveď asi smerovala červenej čiapocke 😉

janka196
21. jún 2011

@kvietocek55 do frasa hej :D som zle klikla 🙂 prepac

kvietocek55
21. jún 2011

@monmarke ďakujeme za info.. 😉 ale tými prietokmi nemyslíš náhodou ctg? lebo prietoky sa robia na utz a ctg sú tie pásy kde sledujú aktivitu maternice a pohyby.. inak držím palčeky..

janka196
21. jún 2011

@kvietocek55 jaj ty myslis ctg asi monitor to tam oni volaju. tam pocujes srdce dietatka . robili to jednej kocke ta v celej cakarni bolo pocut srdiecko 🙂 mne to bude robit asi az na dalsiu poradnu

janka196
21. jún 2011

@monmarke hej na aro treba dalsi blocek lebo to uz je ine oddelenie aj ked sa mi to zda nespravodlive lebo tam ides ohladom tehotenstva

monmarke
21. jún 2011

@kvietocek55 hej myslela som ctg alebo monitor. ten mi robia kazdy tyzden..

tomislava
21. jún 2011

caute viete niekto ci treba do nemocnice aj plienky pre bábätko,INGEMOR mala si aj nejaký sprej neviem ako sa vola na rýchlejšie hojenie stehov



































































































































































































































































lucia1407
21. jún 2011

tomislava do nemocnice ti treba pre babo plienky asi tak 7ks na den, mast na zadocek proti zapareninam ze najlepsi je sudocrem, oblecenie daju oni akurat ti treba rukavicky aby sa neposkriabalo , ciapocku, deku do postielky, vlhcene detske utierky a bavlnene plienky 4ks. A ten sprej na lepsie hojenie sa vola dermochlorophyl a ze je velmi dobry na kurze nam ho odporucila priamo porodna asistentka zo sace . Ked mas este nejake otazky rada zodpoviem

lucia1407
21. jún 2011

@tomislava do nemocnice ti treba pre babo plienky asi tak 7ks na den, mast na zadocek proti zapareninam ze najlepsi je sudocrem, oblecenie daju oni akurat ti treba rukavicky aby sa neposkriabalo , ciapocku, deku do postielky, vlhcene detske utierky a bavlnene plienky 4ks. A ten sprej na lepsie hojenie sa vola dermochlorophyl a ze je velmi dobry na kurze nam ho odporucila priamo porodna asistentka zo sace . Ked mas este nejake otazky rada zodpoviem

lucia1407
21. jún 2011

@monmarke tvoje info urcite pomohlo uz mam lepsiu predstavu ako to tam funguje. Ja sa chcem uz v piatok objednat na prvu poradnu dufam ze to nieje skoro ale radsej zavcasu ako neskoro.Tak ti drzim palce a potom napis ako ti to vsetko dopadlo .

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@kvietocek55 @janka196 🙂 asi hej, ale našla som 🙂 ďakujem
... a to normálne na recepcii poviem tete, že chcem zaplatiť poplatok za poradňu?

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@lucia1407 ja som volala dnes a mali voľno až budúci štvrtok alebo piatok, takže keď im povieš v ktorom si týždni tak voľno bude akurát keď budeš v tom 35-36tt. Ja budem na prvej poradni u nich už 37t+5

kvietocek55
21. jún 2011
cervena_ciapocka
21. jún 2011

A kto robí ultrazvuk v Šaci? Tiež lekár ktorý má službu v daný deň, alebo niekto úplne iný?

lucia1407
21. jún 2011

@cervena_ciapocka no a to uz nieje neskoro ? Ved to ti do porodu uz vela neostava a co tu citam ze ako dlho tam zeny cakaju na tej poradni ...

cervena_ciapocka
21. jún 2011

@lucia1407 ale az teraz ma tam poslala moja doktorka, a v podstate tyzden hore dole 🙂

janka196
22. jún 2011

@cervena_ciapocka ano dole na pokladni povies ze chce 6 eurovy blocek do poradni 🙂

adjuskax
22. jún 2011

Ahojte baby. tak ako sa mi tu mate? my sa drzime stale 2v1 😉 zajtra mame termin porodu a taktiez poradnu, tak som zvedava ako dopadnem 😉 ci sa malemu bude chciet von alebo este ho ponosime 🙂

kvietocek55
22. jún 2011

@adjuskax tak držíme palčeky 🙂

adjuskax
22. jún 2011

@kvietocek55 dakujem pekne. akurat mi odisla hlienova zatka...tak mozno fakt v blizkej buducnosti sa to aj zacne...mozno v zajtrajsi termin porodu. a mozno este ponesieme...neviem 😉 uvidime 😉

cervena_ciapocka
22. jún 2011

@adjuskax 🙂 tak len šťastlivo a informuj nás potom o všetkom.

adjuskax
22. jún 2011

@cervena_ciapocka jasnacka. dam vam vediet 😉 zatial to nie je nic hrozne kedze krce mam tak raz za 10 min. tak mozno z toho dnes este nic nebude 😉 aj vcera som ich mala doobedu. ale uvidi sa kedze ta zatka odisla tak sa to moze zmenit zo sekundy 🙂

katkarv
22. jún 2011

@adjuskax to je super,uz sa rozpadas 🙂 Mne odisla zatka rano a o 24h bol maly na svete,ale bol by skor keby mi nepichli nieco na zmiernenie stahov,lebo predtym som rodila cisarskym a bali sa ci sa rana nepotrha.Drzim palce nech mas lahky porod.

adjuskax
22. jún 2011

@katkarv dakujem pekne 🙂 Tak uvidime. som zvedava. zatial je to v pohode. lebo tie krce co si meriam tak idu na mna tak raz za cca 10 min. a su zatia v poho. pre istotu som dala sprchu a obriadila sa ak by nahodou 😉 Clovek nikdy nemoze vediet ze? 😉 hehe.

kvietocek55
22. jún 2011

@adjuskax nooo moja tak to asi aj o chvilu ideš 😉 prajem ti nech to je rýchle.. len aby malý nebol do večera na svete 🙂 a ty máš aj vybaveného dr, či ideš len tak?

adjuskax
22. jún 2011

@kvietocek55 tak mozno dnes fakt rodime. zatial si sledujem tie krce od pol deviatej a su tak cca kazdych 10 min. teraz sa tak znizuju na 5 min. ale este to nie je iste. este si to posledujem hodku alebo dve a potom sa uvidi.. 🙂 a dakujem 🙂 a inak vybaveneho nemam ziadneho Dr. ale mam tam znamu porodnu sestricku a ta pomoze s "vy

adjuskax
22. jún 2011

@kvietocek55 tak mozno dnes fakt rodime. zatial si sledujem tie krce od pol deviatej a su tak cca kazdych 10 min. teraz sa tak znizuju na 5 min. ale este to nie je iste. este si to posledujem hodku alebo dve a potom sa uvidi.. 🙂 a dakujem 🙂 a inak vybaveneho nemam ziadneho Dr. ale mam tam znamu porodnu sestricku a ta pomoze s "vybavenim" 😉 tak uvidime. 🙂

lucia1407
22. jún 2011

@adjuskax tak aj ja ti drzim palce hlavne nech vsetko prebehne hladko a bez komplikacii . Tak ked uz bude po vsetkom tak dufam ze napises ako to vsetko prebehlo a ako si bola spokojna s personalom a vybavenim a popripadne by si mohla prilozit aj nejake to foto izby a tak 😉 ked pri tom vsetkom zhone a radosti z toho maleho cloviecika budes mat cas 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre