Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cervena_ciapocka
8. júl 2011

@janka196 jéééj 😵 😵 tak ty si na mňa nepočkala 😀

adjuskax
8. júl 2011

@lucia1407 pomozu ti aj sestricky. niektore su ochotnejsie, ine pomenej ale mne najviac s pripravou na kojenie pomohla prave sestricka. ona mi vysvetlila ako si rozmasirovat prsia pred kojenim atd 🙂

adjuskax
8. júl 2011

@lucia1407 a gratulujem k uspesnej poradni, doktor tomasu nepati zrovna medzi ukecane typy takze tak 😉 a Pankuchova je super, s nou som sa tolkooo nasmiala na poradni a potom aj na sestonedeli na vizite 😉 Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂

ingemor
8. júl 2011

@janka196 ..srdecne blahozelam, malinky je nadherny!! prajem vela dravicka a rychle zotavenie..a samozrejme vela mliecka 🙂

ingemor
8. júl 2011

@asandys ..dakujem za info o stravovani..ja som to aj v podstate vedela..ale ked mam pravdu povedat, niekedy skusam aj tie zakazane jedla..napr.jogurty fantasia jem so vsetkymi ovoc.prichutami, jedla som uz aj dezert s orieskami, aj cokoladu..a skusila som aj maly rezen..mala koliku nema a dufam, ze uz mat nebude, len ju niekedy sledujem, ci sa nevyhadzala po tom, co zjem..a zatial je to ok..ja co viem, tak inde vo svete vravia lekari, ze zena sa nema v nicom obmedzovat a ma jest vsetko, co predtym pocas tehotenstva..jednoducho, ze treba skusat..inac, aj ja pijem caro kavu..kofein treba vylucit-moze sa stat, ze dietatko nebude chciet spinkat, bude nervozne..

lucia1407
8. júl 2011

@cervena_ciapocka no neviem presne asi od 8:00 tam maju napisane . Ale mne vravela ze ma budu davat na ten monitor tak asi preto mam prist skor.

@janka196 😀 Gratulujem ,malinky je zlatucky prajem vela zdravicka a mliecka 😉
a to je super ze aky si mala porod , keby to vsetkym tak vyslo to by bola radost rodit 🙂

lucia1407
8. júl 2011

@adjuskax Dakujem 🙂

cukor
8. júl 2011

@janka196 ....krásny chlapček..gratulujem

adjuskax
8. júl 2011

@lucia1407 za malinko 😉

adjuskax
8. júl 2011

@janka196 gratulujem k malemu Davidkoviii! Je kraaasnuckyy! 😵 😵 😵

kuratko82
8. júl 2011

@janka196 aj ja gratulujem,maly je krasnucky 🙂 prajem hlavne vela vela zdravicka

kvietocek55
8. júl 2011

@janka196 blahoželám krásnunký 😀

kvietocek55
8. júl 2011

No baby ja neviem, ja mám asi fakt "šťastie". Dnes som bola na poradni a prišla som tam cca o 8.15, ochádzala o 12.00.. 😠 a to som nebola ani na ultrazvuku. Proste neskutočné. Dr. sa síce ospravedlnila, ale mala som fakt dosť. Zo šace zatiaľ mám len sklamanie ☹ ale dr. bola milá, myslím, že Pankuchova sa volala.

kuratko82
8. júl 2011

vraj sa caka aj 5 hodin do poradne,ze to je normalne... doktor mi tvrdil,ale ked si niekoho dohodnes tak potom necakas tolko a si ta objedna aj poobede po poradni..

kvietocek55
8. júl 2011

@kuratko82 hej to viem, ale je to dosť od veci. Už začínam mať dojem, že tak chcú donútiť pacientky aby si zazmluvňovali lekárov 😒

lucia1407
8. júl 2011

@kvietocek55 no tak to mi je luto ze si tak zase dopadla , lebo ja som bola vcera a islo to celkom dobre . Bola som tiez u dr. Pankuchovej a nemozem nic zle povedat .Ja nemam nikoho zazmluvneneho , no a uvidim ze ako dopadnem v dalsej poradni.Teraz som bola spokojna. A ty mas kedy dalsiu poradnu ? Bola si aj na monitor ?

kuratko82
8. júl 2011

@kvietocek55 hmm no asi hej,tak to vyzera,ze ked si zaplatis mas to rychlo... ale na druhej strane,teraz sa rodi strasne vela babatok a asi nie su pripraveny na taky napor rodiciek 🙂

kvietocek55
9. júl 2011

@lucia1407 ahoj, áno bola som aj na monitor, ten mi urobili hneď asi okolo deviatej a potom som čakala až do pol dvanástej. Ďalšia poradňa 18.7. Ale kázala mi prísť sestrička už na 7.30 tak uvidíme..

marmatu
9. júl 2011

Ahoj baby, prave som sa zaregistrovala na modrykonik.sk, aby som sa aj ja pridala do tejto diskusie. Najprv som si to tu nacitala (rok 2011). A dosť mi to pomohlo pred prvou poradnou v Saci, minimalne v tom že mam hladať USG inde ako naposledy, a že sa mam obrniť veľkou dávkou trpezlivosti. Tak som si 4.7. so sebou nabalila jedlo, pitie a niečo a čítanie. Prišla som tam o 8:50, na vrátnici našťastie nebol nik tak som si bez akéhokoľvek čakania kúpila 6e bloček za prenatálnu starostlivosť. Na USG buď začali robiť pekne o 9:00 a celkom dobre to šlo. Akoby naschvál predomnou Dr. odišiel, ale pomerne skoro sa vratil, no aj s VIP pacientkou. Potom šla ešte jedna pacientka z oddelenia a ešte niekto kto sa tam tak zrazu objavil, a napokon ja. Na správe mam cas 10:30. Takže som čakala cca hodinu a pol. Samotne vyšetrenie bolo rychle, a keďže ho robil Dr. Tomasu tak takmer bez slov, ale na čo som sa opýtala, tak mi samozrejme odpovedal. Myslím, že je v pohode, nemôže byť každý vysmiaty. Hlavne že bolo všetko OK. Potom som prešla cez chodbu na poradňu. Tam som čakala asi ďalšiu hodinu, a vyšetrenie bolo také rýchle, že som aj zabudla čo som sa chcela opýtať. Bola tam Dr. Pankuchova, s ktorou už mam skusenosť z pohotovosti. Tak som sa potešila že som natrafila na ňu. Je veľmi mila a dôsledná. Ale bol to rozdiel oproti tej pohotovosti, nakolko vtedy bolo dosť času ( v čakarni nesedelo ďalších 10 matiek-cakateliek) tak všetko pekne pozrela a podrobne vysvetlila. Na poradni to fakt bolo rychle, ale myslim že všetko doležite sme prešli. CTG mi nerobili. Asi na budúce, lebo tiež som objednaná na 7:30. Ordinačné majú od 9:00 do 15:00, odbery od 8:00 (ak som si to dobre zapamätala). Dali mi aj ten zoznam veci do porodnice. Dufam, že ma sestrička (inak tiež mila a taka vesela) objednala opäť k Pankuchovej. Ešte ma poslali na poučenie o EPI aj ked som povedala, že nechcem, tak že do istoty keby som si to pri porode rozmyslela (navyše ked som prvorodička) aby mi to mohli dať. Tam som si opäť posedela kym ma vzali. Dr. Kudernáčová mi potom všetko vysvetlila a naozaj zodpovedala všetky otázky. Ešte som skočila do lekárne a ked som opúšťala budovu tak bolo 13:00.

Keď to mám zhrnúť, tak s lekármi a sestričkami maximálna spokojnosť. S tými čo som prišla do kotaktu tak boli milí a profesionálni. To čakanie je otras. Organizácia na USG tiež nie najšťastnejšia. A umiestnenie ambulancie USG môže byť nepríjemné pre rodičky, keďže hneď vedľa je pôrodná sála, vzdycháreň. Myslím, že to by malo byť oddelené a nie na spoločnej chodbe.

Takže asi toľko. V stredu idem na ďalšiu kontrolu tak potom podám opäť správu. Verím, že to bude rýchlejšie nakoľko som objednaná na presný čas a nejdem na USG ani na poučenie, len to CTG. A ešte dodám, že na poradnu aj na USG som bola objednaná telefonicky. Dá sa aj bez obj., ale to by ste potom čakali ešte oveľa dlhšie.

kuratko82
9. júl 2011

@marmatu aj ja idem stredu 🙂 ale az na 9tu tusim...to uz tam asi nebudes..

cervena_ciapocka
9. júl 2011

Kedy mám ísť na poradňu keď mi nepovedali žiaden čas (teda aspoň si nepamätám)? Manžel chce ísť skoro ráno.

kvietocek55
9. júl 2011

@marmatu zdieľam tvoj názor 😉 lekári aj sestričky fajn.. ale to čakanie a nejaká blbá organizácia.. to je fakt blbé.. 😒

@cervena_ciapocka choď na 7.30, ak som správne pochopila sestričku tak je najlepšie prísť čo najskôr. Aj keď majú na dverách napísané že ordinujú od 9.00. Mne už kázala prísť na 7.30, lebo už videla, že som z toho čakania mierne na nervy.. Dokonca si ma asi aj pamätala z minula.. lebo môj muž tam urobil taký mierny vietor 😀

cervena_ciapocka
10. júl 2011

@kvietocek55 😅 😀 mne nehovorila ani nič o ctg ani o čase. Ale manžel chce ísť skôr, lebo si myslí, že do deviatej ma aj stihne odviezť domov, no ale o tom pochybujem.

elli333
10. júl 2011

Ahojte kočky mne ešte len zajtra začína 15tt ale premýšľam už a zvažujem že ktorú pôrodnicu..zvažujem medzi šacou a novou nemocnicou..v šaci som ležala na začiatku tehotenstva lebo som mala problém s hematómom a bola som veľmi spokojná s lekármi aj sestričkami,všetci do jedného sa mi tam zdali veľmi zlatí a to som tam ležala týždeň..takže to jedno veľké pl,us pre šacu že som tam už bola a viem že je to fajn,ale dočítala som sa že novorodenecká jiska je len v novej a človek nikdy nevie čo a ako bude tak preto zas zvažujem novú a zároveň sa obávam že tam nebude všetko také čistučké a prístup taký profesionálny ako v šaci.ked ste sa nakoniec rozhodli pre šacu tak čo rozhodlo?dakujem 🙂

cukor
10. júl 2011

@elli333 ...tiež som tam lezala v 29tt. a bola som spokojná.....aj pred rokom a pol mi tam robili hysteroskopiu ...takze som vedela do čoho idem.jasné,ze ak by som rodila predcasne tak by ma manzel urcite odviezol do novej ale pokial je vsetko o.k. šaca je proste asi naj.lekári su fakt odborníci,tak pekné tehulkovanie 😉 a takto pred rokom som aj ja bola asi takto dlho tehotná.....užívaj si to ,je to krásne obdobie,často na to spomínam.

kvietocek55
10. júl 2011

@cervena_ciapocka no uvidíte, vyskúšajte ísť skôr 😉

kvietocek55
10. júl 2011

@elli333 no ak budeš mať bezproblémové tehotenstvo a donosené dieťatko, tak kľudne choď do Šace. Pokiaľ vieš, že dieťatko je v poriadku tak a so Šacou si bola spokojná tak choď tam. Ale v podstate je to jedno, lebo tie 4 dni by si vydržala aj v novej...

cervena_ciapocka
10. júl 2011

@kvietocek55 @elli333 no keď to človek potrebuje, tak vydrží hocikde ... ale pre mňa je nová nemocnica jedna veľká hrôza ... plus som sa tam stretla s takým prístupom, že ani nepriateľovi neželám. Ale hádam, to bola len moja zlá skúsenosť, nechcem nikoho strašiť ani odrádzať.

amyy
10. júl 2011

ahojte,ja idem tiez rodit do sace,chcem sa spytat v piatok mi odisla hlienova zatka a teraz mam stale vytok hnedej farby,znamena to,ze uz kazdu chvilu to moze prist?

cervena_ciapocka
10. júl 2011

@amyy ťažko povedať, ale ja by som tiež rada vedela ako budem vedieť, že už je to tu. Mne zatiaľ nič nie je, ani výtok ani nič a do termínu ešte týždeň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre