Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

marmatu
28. júl 2011

@asandys dik, tak s tou matrikou je to fakt dobre vymyslene. teba na ktorý deň prepustili?

lucia1407
28. júl 2011

@marmatu ja tiez nikoho nemam .Ved o Saci sa vravi ze su tam vseci dobri porodnici tak uvidim ze kto bude mat prave sluzbu ked ja pojdem rodit .Preto som si aj vybrala tu porodnicu lebo su na nu dobre ohlasy len akurat ze tam maju stale plno tak som sama zvedava ze aka bude realita .

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rabiva
31. júl 2011

ahojte. Tak uz aj my to mame za sebou. V utorok 26.7.2011 sa nam narodil syncek – Marko – 3550gr a 51cm.
Porod bol uplne skvely, rychly, za 3,5hod od prvej kontrakcie bol maly na svete, kontrakcie boli hned v 2min intervaloch velmi silne a intenzivne, no zvladla som to bez epiduralky a nastrihu, rodil ma dr. Dosedla, fakt zlaty clovek so zlatymi rukami, bola som s nim max. spokojna. Mala som nadst.izbu za 30€, sestry na sestonedeli zlate, zlata zena aj p. Olsavska - vrchna sestra, tie z novorodeneckeho ako ktora, starsie boli ochotne viac porozpravat, tie mladsie moc nie. Ale inak spokojnost so vsetkym 😎 Prepustili ma v sobotu.

Inak co sa tyka tych nadst. izbieb, neviem ci to tu uz odznelo ale je to tak, ze:
2x izba za 15€ 2 posteloova
4x izba za 30€ 2 postelova
1 obycajna 4postelova
rezervovat nadstandard dopredu sa uz neda

cervena_ciapocka
31. júl 2011

ahojte 🙂 pozdravujem @rabiva
... mne sa pôrod nechcel rozbehnúť tak som dostala vyvolávačku. Tiež hneď nastúpili najsilnejšie kontrakcie v dvojminútových intervaloch. Trvali 4 hodiny, potom mi mohli už dať epidurál, tak som si ďalšie 2 hodinky oddýchla. Samotný pôrod ani neviem koľko trval, ale šitie trvalo hodinu.
Na nadštandard som sa nedostala kvôli plnému stavu.
Nevadila mi obyčajná izba, ale skôr systém celý. Napríklad, že vám prinesú o 12tej dieťa na kojenie a zároveň vás naháňajú sa ísť naobedovať. Alebo ak máte dieťa už na stálo u seba tak často sa nám stávalo, že vizita za dverami a mi sme kojili práve. V tomto majú výhodu asi iba tie izby kde vám nosia jedlo na izbu.
Čo sa týka rád pri kojení, každý tvrdil niečo iné 😒
A veľké mínus 😠 😠 hnusná sprcha .... takú obrovskú a čiernu pleseň ako bola v tej sprche som ešte nevidela. Voda neodtekala a hádam len raz tak ledabolo pretreli podlahu v kúpelni 😠

rabiva
31. júl 2011

@cervena_ciapocka jeej ahoj pozdravujem aj ja 😉 No to s tou kupelnou je ozaj blbe a pritom tak dolezita vec po porode 😖

No co by som asi v Saci vytkla tak ten system sestry z novorodeneckeho a sestonedelia - dost velka NE-spolupraca. Ked mamicka potrebuje pomoc sestry z novor. musi sa tam dotrepat, co je v mozno v mnohych pripadoch problem - ak je zena po porode ubolena, ak ma izbu kdesi na konci chodby tak dakujem pekne. Na sestru zo sestoned. sa da zazvonit no ta nie je ochotna zavolat tie z novorod. ze ony sa im do roboty miesat nemozu 😕 neviem preco nevyrobili zvonceky aj na novorodenecke ...
Ja som sice tolko pomoci teraz nepotrebovala, ale plne chapem hlavne prvorodicky ked si nevedia rady, ci uz s kojenim, ukludnenim a pod...

janka196
31. júl 2011

@rabiva gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka. miery skoro ako moj 🙂

rabiva
31. júl 2011

@janka196 dakujeme 😉

kvietocek55
1. aug 2011

@cervena_ciapocka
@rabiva blahoželám Vám dievčatá 😉

tinka274
1. aug 2011

tak baby aj ja by som sa chcela podelit..o skusenosti .. takže v saci som rodila v marci ..pri prednostovi Frič.. kedže som chcela byt na izbe sama.. a vsetky nadstand.. 1 postelove izby boli obsadene... tak som som si vzala apartman pri porodnej sale.. vlasna izba + izba na jeddenie.. nieco take ako jedalen .. a krasna sprcha digitalne spustanie.. heh som až musela volat sestricku lebo som si nevedela zapnut vodu .. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :D a wc tak isto .. sanitarka mi chodila upratovat 2x do dna.. takže take ako tu pisete že plesen a take .. tak s tym som sa nestretla.. a sestricky boli velmi prijemne..a ochotne ci už na novorodeneckom alebo na sestoned. toho roku by mali začat z uplnou prestavbou novorodeneckeho a šestonedelneho oddelenia takže mamičky co budu rodit v najbližšich rokoch urcite budu mat konfort ako doma.. .. :D držim palce vsetkym buducim maminkam .. :D 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alenuska11
1. aug 2011

@tinka274 koľko ťa ten apartmán stál? Rodila si s epidurálom?Dik

lucia1407
1. aug 2011

@rabiva jej pekne mieri 😀 gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka .
A mam otazku. Na akej porodnej sale si rodila ?Ak na nadstandartnej tak si rodila aj na tom polohovatelnom kresle ?

rabiva
1. aug 2011

@lucia1407 dik 😉 nie, nemala som nadst. porodnu salu, bola som na tej klasickej vzdychacke (I.doba pôrodna) a rodila som na riadnej sale na obyc. kresle... u mna to islo rychlo, takze by nam bola zbytocna ta nadst. sala...
Az po porode som bola na nadstandardnej izbe za 30€ 😎

tinka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinka274
1. aug 2011

@alenuska11 jaaaj a zabudla som ano mala som aj epiduralku .. :D

tinka274
1. aug 2011

@alenuska11 partman stoji cca 40e/ deň a k dispozicii je Kúpeľna so sprchou a wc; televízor, chladnička, mikrovlnka, kanvica, kreslá, stôl, skrine, polohovateľná posteľ, klmatizácia (kvôli malemu som ju však nevyužívala), k dispozícii neobmedzené množstvo podložiek, vložiek, toaletného papiera..... a pre babtko je tam prľbalovaci pult z komodou .. postielka na kolieskach .. a vzorky kremov na zadocek a na telo .. super je aj to že nemas nastevne hodiny ako na oddelenii.. takže može prist manžel alebo priatelia za tebou kedy kolvek hoci aj o 21.00 .. a jedlo ti nosia priamo na izbu ja som bola maximalne spokojná a uctite by som si šacu vybrala aj druhy krat .. :D ak maš ešte neake otazky kludene sa pýtaj ... :D

lucia1407
1. aug 2011

@rabiva no hej to mas pravdu 🙂 a ako si bola spokojna s tou izbou ? A deti vam brali na kupanie ? A ked ich brali na nejake vysetrenia mohla si ist aj ty , alebo to robili na izbe ?

rabiva
1. aug 2011

@lucia1407 s izbou som bola spokojna - dreveny nabytok, TV chladnicka, rychl. konvica, wcko a sprcha.
Deti beru na kupanie o 19hod a prinesu znova o 21hod. Ja som prve 2 noci nemala maleho pri sebe aj ked sme uz mali podpisany rooming-in, ale nemala som este mliecko tak sestricka mi vravela ze mi ho radsej zoberu nech sa este vyspim 😎 Vysetrenia robili, ale nebola som pri tom, to tiez beru deticky hromadne a neviem ci by k tomu mamicky pustali...

cka
2. aug 2011

Ahojte, tak porod sa mi neuveritelne blizi, citam, ze to uz mate za sebou a velmo zavidim.......joooj, aj ja uz chcem. Som zvedava, aky tam bude natresk, ci sa mi ujde nejaka slusna izba, ako citam, tak zasa prestavba. Och joooj. Ma nikto termin okolo 18. septembra???

lilly
2. aug 2011

@cka ja mam termin okolo 8.9., tak keby sa poponahlas, tak sa mozno stretneme 🙂 no ja by som radsej aj koncom augusta rodila, uz teraz mam toho dost.. ta prestavba nas nezastihne urcite, neboj, az neskor to maju robit..

kuratko82
3. aug 2011

@rabiva gratulujem k malemu 🙂 inak mal presne take mieri ako moja mala 🙂 a prajem vam hlavne vela vela zdravicka

kuratko82
3. aug 2011

@cervena_ciapocka gralujem a prajem hlavne vela vela zdravicka 🙂

alenuska11
3. aug 2011

@cka ja mám 26. septembra...ale možno aj skôr...tiež dúfam,že nebudeme na chodbe...lebo vrajže tam majú nátresk

sammy244
3. aug 2011

@cervena_ciapocka jej moja gratulujeeem...ta izba ma mrzi...ja som mala zase inu skusenost..hccela som ist na tu za 15e..ale volna bola len ta za 30e..tak som bola tam..ale keby som sla este raz...tak by som chcela prave tu za 30...bola som max spokojna..tak isto dreveny nabytok...sprcha wc, obedy na izbu...konvica a chladnicka..a telka 🙂 cize..supeer...

sammy244
3. aug 2011

@cervena_ciapocka a u koho si rodila moja...

dama72
3. aug 2011

@lilly ohľadom toho kresla chcem povedať len toľko, že ja som ho tiež videla, rodila som v Šaci pred 4 rokmi a sestričky ma od neho tiež odhovárali , ale preto , lebo je tam vraj mali malí priestor na ošetrenie dieťatka po pôrode a sa im sieťa môže zošmyknúť. Nakoniec som rodila na klasickej posteli, ale na požiadanie ma sestričky vytočili hore, čiže som bola v tej istej polohe ako keby som rodila na kresle.

lilly
4. aug 2011

@dama72 no mne to pripada, ze sa vyhovaraju stale na nieco.. tak naco urobili nadstandardnu salu v takom priestore, kde maju malo miesta pre babo? a ze sa im vysmykne? 😕 sak snad maju nejaku skusenost uz s drzanim novorodeniatok.. ten dovod, co som pisala ja vyssie, povedali zase mojej sestre, ked tam rodila pred 6 rokmi... tak si vyber.. 😒

usiko
4. aug 2011

@lilly no, mne to pripada tak, aj mi to bolo povedane /ja som mala sekciu a som za nu vdacna/, ze oni lekari maju pred kazdym porodom respekt, takze uvazuju co sa moze stat a nechcu aby sa to stalo...predsa len, byt porodnikom je zlata bana pomaly, a prist o pacientky, respektive o pracu preto, ze mi umrelo dieta na porodnickom kresle len preto ze s nim nemam skusenosti, alebo na to nemam vhodny tim ludi, alebo nastali komplikacie a uz sa nedalo nic robit, , tak to nie kazdy chce riskovat.......mne to teda pripada ze urcite s tym kreslom nemaju skusenosti, je sice tam, budi dobry dojem a tak, ale keby slo do tuheho, tak som zvedava, kto uz na takom kresle niekoho odrodil...ono si to asi vyzaduje koordinaciu vstekych zainteresovanych v time a saca, kedze tam maju taky natresk, tak sa tym urcite zaoberat nebude. Mozno keby mali specialny tim ludi skolenych na odrodenie takym sposobom, ale takto? ked je tam kopa rodiciek, niekedy vraj aj 5-6 na sale, kazda chce ineho porodnika...podla mna je to nerealne pre nich...im ide skor o mnozstvo vybavenych pacientiek a zdravych deti, ako o pacientkine sukromne zaumy, ktore oni povazuju za nedolezite popri tomu stresu co zazivaju, ked kazdy den vyvijaju velke usilie aby kazde dieta co odrodia, bolo neposkodene, zdrave a podobne....a v podstate, nikdy nevedia, ake komplikacie sa vyskytnu....
ja osobne s tym aj suhlasim, prvotne je priviest na svet zdravucke dieta, a hlavne neposkodene, ked je neposkodene v maternici.....kedze aj my sme mali na male......takze ked sa pozeram na moju zdravu kukucku ako sa stastne hra, tak mi pripadaju poziadavky na porodne kreslo, porod do vody, porod doma apod. smiesne..ked viem, co sa mohlo stat 🙂 🙂 🙂 asi tak.......ale mam zase kamosky, ktore deti 'vypluli' takze ony by na to mali asi iny nazor....holt, kazdy si prezil svoje...... 😉 😉 😉 😉

lilly
4. aug 2011

@usiko no len je potom uplne zbytocne to kreslo tam mat a chvalit sa s nim v dotaznikoch ake ine nestandardne sposoby porodu oni ponukaju, ked to v praxi nikdy nevyuzivaju.. bezne vo svete sa rodi na takych kreslach a nie je to povazovane za nadstandard.. ale ja som napr ani minule nemala tu nadstandardnu salu, ani teraz mozno nebudem mat, ani som nechcela striktne rodit na takom kresle, len ide o princip..
a prist o dieta, alebo rozne komplikacie mozu vzniknut prave aj na obycajnom stole vo vodorovnej polohe, co je praveze proti prirode a gravitacii.. radsej budu rodicku trapit tlacenim v lahu, ako by ju na chvilu postavili, alebo dali cupnut, ze by sa babo pohlo dalej..
ale dufajme vsetky, ze vsetko dobre dopadne, ci uz na polohovatelnom kresle, rovnom stole, alebo pri sekcii, hlavne nech sme ako mamicky, aj deticky v poriadku 😉

duplinka
4. aug 2011

Ahojte. Tak ako tu čítam, chystá sa prestavba. Super. Dúfam, že nezačnú v jeseni. Ja by som mala rodiť v októbri podľa všetkého cisárskym. Chcela som opäť nadštandard 1 alebo 2, ale ako tu čítam, ani ten apartmán nie je k zahodeniu 😀 Tak už len začať šetriť 😝
Dúfam, že sa tu čoskoro dočítam samé nové a dobré skúsenosti. A pokiaľ ide o spoluprácu 6 - nedelia a novorodeneckého, tak s tým bol problém aj pred 4 rokmi. Poradiť mi s kojením boli iba raz a potom: pomôž si ako vieš. 😠 A to sa malá nie a nie prisať. Dúfam, že s malým to bude iné. 😵
@cervena_ciapocka
@rabiva gratulujem a želám vám, aby ste boli zdravučký a nech vám detičky robia samú radosť 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre