Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabena1
24. jan 2012

baby, zabudla som...nakolko som rodila pred 14 mes.neviem ako su teraz na tom izby ale ja som bola na klasickej na c.3 kde sme boli 4 a poviem vam ze bolo super, tolko sme sa tam narehotali a aj som bola s jednou kockou na izbe tu z kona...sprcha s wc bolo nove takze nebol ziaden problem, akurat sme nemali skrinu a mali tasky pod postelou ale tych 7 dni sa dalo vydrzat...baby drzim palce nech vam to rychlo a dobre zbehne 😉

jljz911
25. jan 2012

@alla24 Ano Dosedlu mam zajednaneho ku nemu chodim aj na tie kontroli ....ja epi asi nechcem vrat tak nebudem vediet spolupracovat s lekarom ...aj dnes to tam akurat sestriška vysvetlovala jednej ...tak neviem a možno že ta blest bude tak neznesitelna že si dam ...to zaleži od okolnosti

alla24
25. jan 2012

@jljz911 Dosedla je super, kamoska ho tiez mala zajednaneho a bola velmi spokojna, vraj aj dobre sije 😅 Ja keby som nemala toho svojho lekara tak urcite by som sla prave k nemu. No mne epi lekar vcelku odporucal. Ja som to tiez povodne nechcela ale tak urcite pojdem na to poucenie lebo ked nemas poucenie potom ti to nepichnu ani keby si na kolenach prosila a tiez sa to picha len pokial si otvorena na 4 prsty potom neskor vraj uz nie... Ja som sa nakoniec rozhodla ze pojdem urcite na to poucenie, pockam na prvu kontrakciu a uvidime 😀 Ale pytala som sa aj zien ktore rodili s epi a aj bez epi a vraj s epi to bolo lepsie... A co sa tyka sestriciek tak to je ina kapitola. Niekedy nemusis mat ani epi a kricia ze zeny tlacia aj vtedy ked nemaju a ze zle dychaju atd, ked epi mas tak vraj zas netlacis ako mas tak vyber si.... 😖 Asi zalezi na koho natrafis, v kazdom pripade je to na zene ako sa rozhodne.

alla24
25. jan 2012

@gabena1
7 dni? ja som si myslela ze standart pri klasickom porode je 4 a potom hajde domov

jljz911
25. jan 2012

@alla24 ja viem tak že max.5 dni aj to čo som mala kolegyne po cisarskom ale ked su komplikacie tak može byt že aj dlhšie

jljz911
25. jan 2012

@alla24 no u každej je ten priebeh uplne iny individualny a tiež zaleži od okolnosti a aj od citlivosti pacientky na bolest tiež netušim ako to budem znášat a na poučeni ktore trvalo max.5 minut som sa dozvedela to čo mi dali prečitat taky harok o EPI , takže všetko vlastne zopakovala v skratke ...a hlavne že ho mám ... 🙄 dnes ked som bola na monitore v šaci tak ma dali na izbu kde ležali ženy ktore išli rodit a mali bolesti jedna sa tam prechadzala druha ležala tretia sa sprchovala a ja v tom strese medzi nimi 😀 a akurat tam sestrička rozpravala o EPI že ženy nevedia kedy maju tlačit...zase sa tomu nebranim ale ked to budem zvladat bez toho tak to bude super tiež 140 eur je pre mna dost ale uvidime ...vela dievčat píše že sa to da vyrržat že najvačšie bolesti su tesne pred porodom ...niektore maju to štastie ž maju take bolesti ako na mrchu ktore su znesitelne a niektore že by stenu šrabali no vyber si teraz že čo ...a moja sestra bola asi 1:300 ktorej zle pichli EPI a prišla o mlieko a tyžden ležala s bolestami hlavy a nevedela sa ani o malu postarat to je pre mna troška odstrašujuce lebo som to s nou preživala

kajkovajanka
25. jan 2012

@noellia ahoj, dlho si sa neozvala a tak sa chcem opytat,ze ci je vsetko v poriadku? alebo si uz v porodnici? (citala som davnejsie prispevky o tvojej predoslej a aj tejto planovanej sekcii)

gabena1
25. jan 2012

@alla24 asi ste prekukli ked som pisala...som isla na vyvolavacku 😉 nastup som mala v nedelu o 15.00 vyvolavat zacali v pondelok rano o 6.00 vecer nazad na izbu nakolko sa malemu nechcelo tak som sla zas v utorok a poobede uz bol bubacik vonku...a v sobotu sme odchadzali domcu cize bolo to 6 dni nie 7 😀 este aj odvolit som isla 😀 😀 😀 bolo to 27.11.2010 😀 😀

gabena1
25. jan 2012

@jljz911 ahoj 😉 tak ten monitor si mala priamom prenose 😀 aj ja som ho mala raz na vzdychacke, bolo dost vela zien na monitor...co sa tyka epi tak ked som bola otvorena na 3 - 4 palce doktorka sa ma pytala ci chcem a ja pri tej bolesti co sa dala krasne predychat som povedala ze nie, ze v poho ze ked zvladli ine zvladnem aj JA 😀 a mozem povedat ze u mna tie ozajstne bolesti kedy chces "zabit" muza a skrabat stenu som mala asi hodinu pred porodom ale u mna to bolo tak ze mi tiekla infuzka-vyvolavacka, potom mi dali cipky na uvolnenie svalstva(urychlovac) a este daco do zily...potom mi vyvolavacku vypli nakolko som sla na wc dat si cipok a na to hned monitor...potom sestricka dosla ze a dame dotiect vyvolavacku 😅 😅 😅 a vtedy tie vsetky medikamenty zabrali a zacala ta prava bolest ale poviem vam baby ze da sa vydrzat....samozrejme kazda z nas ma iny prah bolesti...ale ked som sa uz na to dala, no nevydrz to... uz som chcela aby bol maly vonku 😵 😵 😵
a co sa tyka dychania tak v tom zhone som nevedela ako mam dychat, ked kazali tlacit tak som sa zhlboka nadychla,prave vtedy ma chytila nadcha a nevedela som sa riadne ani nadychnut tak som ledva lapala po dychu , potom mi sestricka povedala co a ako....este aj kamoska bola pri mne a drzala mi hlavu aby som tlacila do brucha a nie do tvare ale bolo to jedno aj tak som mala oko podliate od toho tlaku... chuderka a ona v tom case bola tiez tehu... tak vedela do coho ide tak asi preto si dala tu epi 😀 😀 😀 ako ked teraz na to spominam bola som rada ked som mala po ale zas kamoska mala epi a nebol problem pochvalovala si...mozno pri druhom , raz, si dam ale tie peniaze sa daju aj inac vyuzit ,si myslim, hlavne ak cakate prve babo 😉 😵 😵 😵 😵

cervena_ciapocka
26. jan 2012

@jljz911 @gabena1 každý pôrod je iný, ináč dlhý ... Ja som rodila s vyvolávačkou. Bolesti boli najsilnejšie od začiatku (videla som to aj na monitore kde tá krivka bola stále pri kontrakcii na maxime) a kontrakcia trvala minútu a po ďalšej minúte "pokoja" prišla nová kontrakcia.
Dýchanie nepomáhalo, ani sprcha, ani chodenie ... Ale človek prežije všetko. Ak by som mala také bolesti znášať 1 hodinu či dve a potom rodiť, tak ok. Ale ja som takto husté kontrakcie mala 4 hodiny a bola som z toho úplne vyčerpaná a otvorená len na 4cm. Ak by som mala ešte čakať kým sa viac otvorím a potom rodiť a bez epi tak tam asi odpadnem od únavy a už by nebolo reči o nejakej spolupráci.
Tým, že mi po tých 4 hodinách dali epi mi len pomohli, lebo som si oddýchla, nabrala trochu síl, otvorila sa na 8cm. Síce som necítila žiaden tlak, ale tlačila som keď mi kázali, no aj tak mi to nešlo, ale to by mi nešlo asi ani bez epi, navyše so zadkom hore a tlačte dole 🤐
Takže to ani nie je tak o tom aká je bolesť, lebo tú chvíľu prežijeme, ale o tom koľko síl a energie ešte máte, ak budete vládať tak jasné, že to ide aj bez epi 🙂

bianca2
26. jan 2012

@chalcedon ja som planovala rodit v Roznave ale tam ma vystresovali ze nemam dobre vysledky a na 1 den som bola hospitalizovana, potom som sla k primarovi Richnavskemu a on skontorloval vsteky vysledky z RV a urobil svoje testy a vysiel vynikajuci stav a ziadny dovod na hospitalizaciu. fakt ma ukludnil a velmi sa mi pacil. tak teraz zvazujem ze ci ist k nemu. kolko sa plati ked si ho dohodnes ze bude pri porode? dojde ked rodis ci musis odrodit na jeho smene - ako moja kamoska neviem vsak koho mala dohodnuteho. dik.

alla24
26. jan 2012

@jljz911 tak to ta uplne chapem ze sa chces epi vyhnut. Keby som ja mala taky pripad v rodine tak by som asi ani vobec o tom neuvazovala takze este ta aj obdivujem ze nie si uplne proti napriek skusenostiam sestry... Ono je mi jasne ze ta epi nebude uplne bez komplikacii ved predsa len podpisujes papier na vlastne riziko inak by sa to nepodpisovalo nie? 😉

@bianca2 no oni si to tak asi davaju ked maju sluzbu, moj si ma asi tiez naplanuje z coho nie som moc nadsena, chcela by som rodit vtedy ked to na mna prirodzene pride ale tak verim ze vie co robi. Uvidime co mi nakoniec povie. Ja mam pocit ze ked rodis na jeho smene tak platis iba jemu ked inokedy tak viem ze nemocnica oficialne pyta za vyber lekara 230 eur... Aj ked to by som si tiez zistila. Mne lekar a tiez aj ina kamaratka vravela ze to nemocnica sice ma napisane ale nevybera poplatky tak neviem. Mozno ze sa to ani neplati len nemocnica to ma uvedene aby si tak kazda pacientka nerobila co chcela a nemala zahovoreneho len jedneho chudaka co by tam asi aj nocoval 😀

bianca2
26. jan 2012

@alla24 v Roznave to funguje tak ze ked sa s niekym neoficialne dohodnes (oficialne s aneda) tak ti dojde k porodu.o saci viem zatial len to co kamoska hovorila ze porodila cisarskym aby to bolo na doktorovej smene. to sa mi nepaci kedze chcem prirodzeny porod. ona mala ineho lekara, neviem koho pred 3 rokmi, len som chcela vediet ako to funguje pri Richnavskom lebo nechcem aby mi porod vyvolavali ale len prirodzeny.

noellia
26. jan 2012

Kajkovajanka ahoj nie este som tu 🙂 v nedelu uz nastupujem na prijem , a v pondelok mam sekciu, takze drzte mi palce baby, lebo mam priserny strach, jednak ze tu necham svojho maleho syna to ma asi trapi najviac a na druhej strane sa strasne bojim ze pocitim zasa ako ma budu rezat ako pri prvej sekcii, sice pri prvej som mala epi a teraz spinal, dufam ze to nebude veeelmi boliet, totiz mam nizky prah bolesti , ☹ , uz aby sme to mali za sebou jedine co mi sposobuje radost ze uvidim mojho malickeho a konecne po dlllllhych tyzdnoch mesiacoch podrzim v naruci joooj ako sa uz tesim 🙂
noo v poriadku velmi niesom, mam trosku zle krvne testy a coho som sa najviac bala zrazanlivost je velmi zla, ale dufam ze to bude v poriadku.

alla24
27. jan 2012

@bianca2 ono to funguje asi tak aj v saci. Kamoska mala zajednaneho Dosedlu a prislo to na nu o dvanastej v noci a o tretej bola mala vonku a Dosedla prisiel z domu a odrodil ju. Najlepsie je ist za lekarom a opytat sa co a ako a on ti urcite povie 😉

@noellia neboj zvladnes to. Ved ked ta budu robit v pondelok rano tak o tyzden odo dnes by si uz mala byt doma aj s babatkom 😵 . Richnavsky je dobry lekar len mu skus doverovat lebo ono aj strach robi svoje Skus sa pozitivne naladit ze tento krat to bude urcite lepsie a hlavne ten vysledok bude uzasny - budes drzat svojho drobca v naruci.

jljz911
27. jan 2012

@alla24 no presne asi tak to nejako funguje ...ja som už aj nad tym uvažovala že ked to na mna pride a nebude mat službu tak ma odrodi vlastne uplne niekto iny....my sme dohodnutí tak že ked on bude mat smenu...neviem ale to je dnes asi taky blby trend že ked ma lekar smenu tak ti da vyvolavačku a rodiš...ja mam ešte čas dva tyždne do termiu a par dni ale najradšej by som to už mala za sebou :-/ neviem už ani spat všetko ma boli..tlači ..a rano sa zobudim na bolesti bedier a slabin ..viem že to najtažšie ma ešte len čaka takže si uvedomujem že to nebde lahke ale snažim sa psichicky na sa to pripravit že to musim zvladnut 😉 budem rada ak na dalšej kontrole budem mat aspon už makši net krčok leho ho mam stale tuhy ..dfam že nebudem ešte prenašat

teleranka
27. jan 2012

@alla24 ahojky, ja idem rodit cisarskym. nechcem si nikoho dojednat oficialne a platiti nemocnici, ale chcela by som u primara rodit. nevies, da sa s nim dohodnut, ked idem sekciou, aby ma odrodil na svojej smene? a neviete niekto, kedy ssa v sasci robia cissrske? s vynimkou @noellia som myslela, ze niekedy v 38tt... myslite, ze by sa dalo dohodnut aj pred porod v 38-39tt?

@jljz911 ahojky, ty ides rodit prirodzene ci sekciou? u koho by si chcela?
ja sa inak baby obavam, ze nevydrzime asi do toho 38tt ☹
kontrakcie uz teraz mavam. inak som "len" v siedmom mesiaci, ale spavat uz neviem...boli ma brucho cele noci vzdy... ani na boku, ani na druhom, no nijako...ako spavate vy?

jljz911
27. jan 2012

@teleranka No ak nemaš žiadne zdravotne problemy ktore by branili prirodzenemu počatiu tak velmi pochybujem že ti lekar urobi len tak planovanu sekciu ....je to dost zavažna operacia na čo vela žien nemysli ved to ti nie len brucho rozrežu ale aj maternicu ..svaly..nervy....to by som len tak nechcela..a myslim si že si žiadny lekar nezoberie na triko len tak rezat ty si sa už u niekoho informovala?Ja budem rodit u Dosedlu je to najlepšii lekar v šaci ale tam su vraj všetci profi takže ja ako prvorodička som to nevedela a radšej si ho zajednala.....ešte troška budeš musiet vydržat s tym porodom oni ti budu potom v nemocnici robit monitor a ked nebudeš mat kontrakcie a nebudeš sa otvarat tak ti sekciu skorej ani neurobia.Takže ti držim palce a troška to zvaž vážne lebo po sekcii sa budeš dlhšie zotavovat ako po prirodzenom porode.... 😒

teleranka
27. jan 2012

@jljz911 ja mam sekciu indikovanu kvoli epilepsii, inak ako sekciou mi neodporucaju ist rpdit, takze to nie je moj vymysel 🙂 😎
a prave v tejto teme som citala, aj moj gynekolog hovoril, ze sekciu planuju vacsinou na 38 az 39tt.. len ja sa obavam, ze nevydrzime ani dovtedy :/

viem, ze dosedla je odbornik, najma pri prirodzenom porode, chodim k nemu na ultrazvuky

jljz911
27. jan 2012

@teleranka Jaj 🙂 ja som to asi zle pochopila...upss a dosedla je super aj posranduje aj pokeca stale vysmiaty a vždy mi všetko vysvetli ....ja sa už neviem dočkat dalšej kontroli tiež to už chcem mat za sebou ...už nevladzem ešte ked som dom a v klude tak ok ale ked troška pochodim tak už mi hned treby na malu a nyvdržim dlho a v noci to je najhoršie hlavne to roztahovanie tych klbov a panvy .....

kajkovajanka
27. jan 2012

@noellia tak som rada, ze ste obaja v poriadku 🙂 . drzim palce, ze by vsetko dopadlo dobre 🙂 . a o prveho synceka sa neboj, s manzelom to urcite zvladnu 😉 . nasi znami hovorili, ze az ked ona sla do nemocnice na druhy porod a jej manzel musel zostat doma s ich prvym synom (tiez mal mozno okolo dvoch rokov), tak sa z neho za ten cas stal naozajstny otec - vytvoril si vztah k malemu a zmeil sa cely jeho postoj k detom (pricom to nebolo tak, ze by svojho syna nemal rad, nie, mal ho rad, aj sa o neho staral a tak vsetko, jak spravny otecko, len tam chybal este tento posledny krocik). tak ta tymto chcem povzbudit, ze sa o svojich dvoch muzov neboj, oni to zvladnu 😎 a vsetko bude nakoniec dobre 😉

teleranka
27. jan 2012

@jljz911 a vladzes este chodit napr. do mesta, na nakupy, prechadzky, upratovat? ja zatial vladzem, dopoludnia najma..ale pride poobedie a koniec. nevladzem, nastupuju bolesi a tvrdnutie bruska, bolesti krizov. v noci neviem spať, neviem si najst polohu, páli ma záha.
cakate chlapceka alebo dievcatko? a ako casto zteraz chodis do poradne do sace, k akemu lekarovi? lebo neviem, ci mam chodit vzdy len za jednym alebo ma vzdy vezme ten, kto tam bude prave? mam ist prvykrat o dva tyzdne.

jjeanny
27. jan 2012

@teleranka ahoj, mame podobny termin .. neviem , ci pamätas. Tak este vydrz, mne sa skracuje krcok , uz od 20 tt., a popoludni som na tom rovnako ako ty, mala by som lezat , ale kto navari,poprace a postara sa o maleho 🙂 cize popoludni sa ozyvaju krize, tvrdnutie bruska len malo a v noci nespim poriadne uz par tyzdnov, o zahe nehovoriac. Ides u o dva tyzden prvykrat do poradne? Pokial nemas nikoho dohodnuteho, tak vezme Ta ten, ktory ma prave sluzbu. Na posledny ultrazvuk sa chystas do Sace?
@noellia drzim Ti palce, citala som Ta tu .. verim, ze vsetko dopadne podla Tvojich predstav.

teleranka
27. jan 2012

@jjeanny ahojček 🙂
aj mne sa skracuje krčok, mala by som ležať, ale ako píšeš, kto navarí, nakúpi, poupratuje. Tá záha ma prekvapila, nikdy som také ťažkosti nemala. trošku pomáha minerálka fatra. áno, tam idem aj na ultrazvuk v 30tt, vtedy mám ísť aj do poradne.
ideš aj ty tam? a plánuješ si zajednať nejakého doktora? a ten krčok, merajú ti ho pravidelne, resp, chodíš častejšie na kontroly?

jljz911
27. jan 2012

@teleranka ja vladzem všetko ale len par minut 🙂 potom ma tak začne krčit a chodim tak pomaličky ako macko pú .. 😀 večer najhoršie ked si neviem najst polohu mna bolia rebra aj bedrove klby a dnes sa pridali slabiny 😒 večer sa budim a už neviem zaspat...a ohladom tych kontrol chodim každy tyžden ...a kedže mam dojednaneho toho Dosedlu tak on ma vždy vyšetri..ja ked som u neho bola v 30 tt na ten posledny ultrazvuk na prietoky tak som sa ho pytala mi povedal že mu mam napisat v januari email a dojednali sme si prvu kntrolu ..zatial som bola 2 x ale je super važne odporučm.....a je ak kočkoš 🙂 keby ma teraz moj počul bože....ale sympoš važne všetko ti vysvetli ako sa veci maju ...a ked nemaš dojednaneho tak ti sa asi sama objednaš na kontrolu a ten kto bude mat smenu ta vyšetri..podla mna v šaci su všetci super...

bianca2
27. jan 2012

baby, @alla24 kolko doprevadzajucich osob mozem mat so sebou v Saci? chcela by som manzela a zvazujem este jednu porodnu asistentku. v Roznave viem ze moze byt len 1 osoba, ako je to v Saci? kolko sa za to plati? diky pekne. treba aby mal manzel nieco absolvovane - nejaku psychofyzicku pripravu a aj ja?

martinka789
27. jan 2012

@jljz911 Ahoj čítam že máš dojednaného Dosedlu.....🙂 Aj my chodíme k nemu aj dnes sme boli a zatiaľ sme spokojní, rodili u neho kamošky a veľmi si ho pochvaľovali, tak uvidíme.....🙂 aká bude realita....🙂 pozerala som že máme podobné termíny, možno sa tam aj stretneme....

jljz911
27. jan 2012

@martinka789 Možno sa ja stretneme 🙂 tak len 4 dni je medzi nami rozdiel ..ja tiež poznam plno kočiek a kolegyn iek čo mi ho len v dobrom odporučili....same chvaly na neho ...tak je šikovny 🙂 ja som tiež zvedava aka bude realita ale samozrejme že to nezaleži len na porodnikovi ale aj na nas....ja mu mam volat v pondelok že kedy mam prist na dalšiu kontolu....ale asi v stredu lebo to každy tyžden sa ma chodit ..a maš už nejake kontrakcie alebo nejake naznaky že sa bliži porod? Ja už každe pichnutie sledujem že čo 😀 mala ma dnes kope ako o dušu a ty ideš rodit cez nemocnicu ? myslim ten poplatok za zajednaneho lekara alebo po dohode ?

martinka789
27. jan 2012

@jljz911 aj my mu máme volať pondelok poobede a dohodnúť si poradňu kedy sa stretneme. Tvrdne nám bruško, keď viac pochodíme alebo niečo porobíme, ale aj niekedy v kľude ale tak má byť....🙂 som otvorená na 1 prst, ale zatiaľ žiadne známky blížiaceho pôrodu......🙂 aj keď by už bolo aj dobre keby bol aj vonku....🙂 Niekedy cítim takú miernu bolesť tlak na krček ale prejde to.... Za-jednanie nieje ofic....... A ako ty si už otvorená tiež na prst?

jljz911
27. jan 2012

@martinka789 tak ja som otvorena na jeden prst ale krčok mám stale tuhy ... :-/ kontrakcie žiadne a tiež to nevyzera že by som mala rodit ...som zvedava na dalšej kontole ako sa veci maju 🙂 lebo už by som to najradšej mala za sebou už...cele tehu ma moj gynekolo strašil že mam nizko maličkua že mam ležat a podobne a nič s toho nie je pravda ...ale každu chvilku sa to možezmenit niektore kočky su otvorene na prst a večer išli rodit ...ja mam podobne bolesti tvrdne mi hlavne ked spim aj cez den a krče do slabin ale vždy to prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre