Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

martinka789
27. jan 2012

@jljz911 tak ako my .....aj my by sme boli radi kedy to bolo už za nami, to spanie je hrozné, o budení, otáčaní a vstavanie ani nehovorím....🙂 veď to určite vieš. Aj náš ma od 34 tt hlavičku nižšie položenú a doktor na poradni vravel že to je len dobre potom pôrod netrvá tak dlho.... hádam to budú aj naše prípady..... A ako si sa rozhodla budeš na normálnej pôr. sále alebo na tej kde st ebou môže byť manžel od začiatku....

jljz911
27. jan 2012

@martinka789 No vzhladomna to že moj priatel by pri prvej priležitosti odpadol ..a všetok personal by zamestnal viac ako ja tak budem na normalnej sale ale budem sa s nim prechadzat ak sa bude dat....moja je tiež otočena hlavičkou dole .....ty ako si s a rozhodla?

xclusive
27. jan 2012

@jljz911 Moj muz nechcel byt pri porode...a ked uz som tam bola a lezala na porodnom stole a cakala,kedy sa to poriadne rozbehne, tak mi ho same sestricky zavolali dnu,ze nech mi zbehne cas kym sa mi to rozbehne.A bol by tam ostal az dokonca keby nenastali komplikacie...to ho sestricky poslali von aj ked Dosedla povedal,ze nech kludne ostane.A musim povedat..som mu velmi vdacna,ze tam bol...je to neuveritelna pomoc.

xclusive
27. jan 2012

@jljz911 Och mimochodom...moj muz....tiez som myslela,ze odpadne alebo mu bude zle...absolutne to snim ani nehlo,co som ostala prekvapena..koniec koncov nema mu byt z coho zle ,lebo stoji pri hlave a nic nevidi 😎

martinka789
27. jan 2012

......🙂))) personál je asi na to zvyknutí..... 🙂 Manžel sa nevie rozhodnúť tak ešte uvidíme aj by išiel, nechám nech sa rozhodne sám. Spolužiačka zo strednej mi tam robí už 12 rokov a zrovna na pôrodnej sále a boli sme si nou popozerať aj všetky izby aké tam majú 10e 18e 25e 30e 60e a uvidíme.....buď za 10 alebo 25 uvidíme....je to dosť pri všetkých tých ďalších výdavkoch ..... ale človek rodí raz dva krát za život.....🙂

popoluska35
27. jan 2012

@zuzka_skolkarka ahoj,aj ja som pocula ze Dr,Dosedla je dobry.nevies kedy sa mam nahlasit,ze chcem ist rodit k nim?

zuzka_skolkarka
27. jan 2012

@popoluska35 to netusim,nejak posledny mesiac pred porodom sa uz mame hlasit v porodnici kde budeme rodit 🙂 aspon tak to viem ja,ale ak si ho chces dohodnut tak asi cim skor

jljz911
28. jan 2012

@xclusive Ale rolo bude stresovat ...a možno budem prekvapena ako bude reagovat..sama som zvedava ako to zvladnem ja 🙂

xclusive
28. jan 2012

@jljz911 Ja som si bola ista,ze Miro nebude pri tom...Ze mu bude zle a tak...ale naozaj som bola velmi milo prekvapena...A drzim palce ,aby si to zvladla lepsie ako ja 😉

jljz911
28. jan 2012

@xclusive viem že si mala tažky porod dufam že u mna pojde všetko v poriadku tak ako ma ..ale može sa stat hocičo

jljz911
28. jan 2012

@martinka789 Tiež si vieme predstavit že by sme tie peniaze minuli na niečo potrebne pre maličku ale pre babo všetko...no niekedy aj financie nezaručia že všetko pojde tak ako ma :-/ No jedine čo mi ostava je dufat že to zvladnem...už teraz mam take krče ako pri mrche ale vždy prestanu a ujukam :-/.. som zvedava kedy ma zajtra objedna už sa tešim velmi...ináč je izba aj za 15 eur aj za 40 eur ...ja pojdem bud za 10 alebo ta čo je za 15 eur ..vraj je v pohode aj ta kde su 4 ženy ale že menej sukromia a predca po porode troška kludu bude treba..ale mna už každy chce prist pozriet do porodnice aj rodina s prešova kamošky takže bude rušno si myslim aspon mi to zbehne ja nepotrebujem telku ani plavajucu ja budem najštastnejšia ked bude moct priatel byt u mna ako dlho bude chciet a ked budem držat ten moj baliček štastia ktory ma dnes velmi kope pod rebra 🙂

popoluska35
28. jan 2012

@zuzka_skolkarka dakujem,nevies nahodou aj cislo tam

zuzka_skolkarka
28. jan 2012

@popoluska35 neviem,ale skus na internete,maju stranku

popoluska35
28. jan 2012
noellia
28. jan 2012

tak babenky zajtra uz nastupujem na prijem , a v pondelok mozna rano sa uz konecne dockam a uvidim mojho vytuzeneho synceka, sice mam obrovsky strach ale aj velku radost a som uz strasne nedockava kedy ho uz uvidim, drzte nam palce aby to dopadlo dobre a aby sme to zvladli co najlepsie 🙂 ahojte zatial neskor napisem co a ako bolo,.. zatial vsetkym maminkam co este cakaju a pripravuju sa na velky den zelam vela zdravicka tak isto aj babetkam a lahky porod a tiez aby to islo hladko... 🙂

xclusive
28. jan 2012

@jljz911 Ta izba za 15 je uplne v pohode..ste dve..je tam aj telka,ktoru aj tak asi pozerat nebudes...vlastna sprcha a WC...to je podstatne...a nemusis pocas navstevy sediet v cakarni aj s babom kde je neuveritelny prievan...Navsteva moze prist na izbu

jljz911
28. jan 2012

@xclusive No ved to presne chcem že nebudem musiet chodit s maličkou po chodbach stale....dufam že bude volna lebo oni to tam maju tak že sa to rieší ked už prideš rodit a ked je volne tak ti daju ved aj ty si tam bola dva dni či ako nie ??A to som sa ta chcela opytat že ty si platila za Epi 80 eur si kupila menšiu davku?Lebo ja som ostala prekvapena ked mi na poučeni povedala že stojí 140 eur...

xclusive
28. jan 2012

@jljz911 No maly sa narodil o 00:10...somnou rodila este jedna a snou som lezala na tej"vzdycharni"kde si ty bola na monitor este do druheho dna cca do 14-tej,lebo neboli izby...ta druha baba chcela ist do izby za 30 eur kde by bola sama ,ale nebola volna tak sla somnou do 15-eurovej...Nevedela som ,ze je nejaka polovicna davka EPI..ja som platila 140...ale vobec mi nezabrala takze 140 eur v prdeli..pardon za vyraz..jednak mi ju ta nalpa pichala na 6 krat ,lebo nevedela trafit a jednak ju podozrievam,ze mi pichla malo,lebo na prvu fazu ked mi pichli mi to stacilo..ale na tu druhu..ja som citila komplet vsetko..a este mi prisla dopichnut tretiu davku na sitie a to mi musel este Dosedla pichnut lokalne nieco...

jljz911
28. jan 2012

@xclusive Aha ja som myslela že si mala za 80 eur lebo Miro niečo vtedy spominal rolovi ..no super ked ti to tak zle pichli nezavidím niektore kočky tu píšu že sa to da vydržat aj bez epi lebo každa ma iny prach bolesti ...je dost velka palka 140 eur ... ešte ti to ani nezabralo 😒 ....a ked si prišla do porodnice na kolko si bola otvorena?

xclusive
28. jan 2012

@jljz911 No my sme mali dohodnuty termin..ale aj napriek tomu som prisla a povedali mi ,ze na 4 cm som otvorena..takze aj tak by som do cca 2 dni porodila aj sama...no neviem ja si myslim,ze mam dost velky prah bolesti...ale kontrakcie vyvolane oxytocinom su vraj ovela intenzivnejsie...a ja som bola "nabombovana "oxytocinom...ako zo zaciatku...a teda myslim,ze dost dlho sa to dalo zvladnut...ale potom prisiel nejaky taky zlom..a bolo to hrozne....ako keby sa mi niekto pokusal odtrhnut spodnu cast tela...mne to strasne do chrbta vyzarovalo..a navyse ja som nizka a neposunuli mi strmene takze som mala tak natiahnutu nohu ,ze som si 3 dni po porode myslela,ze mam vyklbenu nohu..

jljz911
28. jan 2012

@xclusive ufha po tejto tvojej skusenosti sa bojim velmi ...na optimizme mi to ubralo :-/

gabena1
28. jan 2012

baby, ja som bola na vyvolavacke, cely pondelok / ale to som hopsala na fit lopte o dusu ,aj som stale chodila a lezala som akurat ked mi robili monitor...aj do sprchy som sla...mala som akurat kramove bolesti a vecer o 18.00 ma poslali na izbu ze zajtra skusia znova...ale chvalabohu tym hopsanim som sa otvorila na 2 palce takze mi mohli pustit vodu... pustili mi ju o 11.10 a o 5 minut na to som dostala prve kontrakcie, okolo 14.30som bola na 4 palce epi som nechcela ze pohoda a potom sa zacali stupnovat bolesti aso od 15.30 do 16.30 boli velke bolesti ale to ma rovno uz posielali na porodnu salu kde som prestala mat kontrakcie akonahle som si lahla na stol , kontrakcie zdrhli 😖 zasa pichali oxytocin...ale to mi potom aj sestricka tlacila rukou brucho lebo som ho nevladala tlacit lebo som sa nevedela poriadne nadychnut a o 17.10 sa nas bubacik narodil...na 9 den po termine 😵 😵 😵 ale poviem vam ze sadnut som si nevedela 6 tt, chodidla ma boleli este asi 3/4 roka a aj krize..to sa zasa klby budu davat dokopy...ale chvalabohu je to uz za mnou takze tak...ale baby drzim vam palce...nebojte vsetko dobre dopadne.... 😉 🙂

adka.b.
29. jan 2012

Ja idem na prijem 9 teho februara a 10teho- sekcia 🙂

teleranka
29. jan 2012

@adka.b. ahoj ahoj, citam, ze ides na sekciu... v ktorom tt budes 10teho? uz v 41.? to ti ju naplanovali po termine, ci presne na termin, ak sa mozem opytat? a mas zajednaneho lekara, resp. ako to budes robit, objednal ta lekar na svoju smenu?
uz vies, aku narkozu si zvolis?
aaaaaaaaa nebojiiis sa? :(

littlebaby
29. jan 2012

@teleranka zvyknu planovat skor mna dali na 39 tt asi aby neriskovali ze to potom bude na rychlo 🙂 ides na sekciu?

teleranka
29. jan 2012

@littlebaby ano, idem na sekciu, o necele dva tyzdne idem za richnavskym, tak sa mozno dozviem , ako to vidi on, ze kedy co a ako...pretoze sa mi uz vraj skracuje krcok, ale podla druheo lekara je to v poriadku.. dokonca na jednom ctg som uz mala kontrakcie, na kontrolnom nic... 😖
tvrdne mi casto brusko napriek magneziu, tak neviem, co to znamena, ci to znaci, ze to pride skor alebo ako to je :(

adka.b.
29. jan 2012

@teleranka ahoj...aj ja chodim za primarom 🙂 teraz som v 38 tyzdni,lebo som mala zle vypocitany termin porodu...oficialny termin mam 17 februara...kludne mi napis do IP alebo ked chces mozme zavolat 🙂 oki?

littlebaby
29. jan 2012

@teleranka richnavsky ta neda po termine , ja som u neho rodila sekciou 🙂 a planovat teraz ta nebudu , skor si ta nechaju v nemocnici a ked by si naozaj zacala rodit az potom sekcia babatko ma byt v brusku co najdlhsie , teraz je este skoro budu sa snazi ti ho v brusku udrzat do konca alebo co najdlhsie

teleranka
29. jan 2012

@littlebaby to verim, snad tam aj vydrzi aspon do toho 36tt. cize samotna sekcia sa -pokial je vsetko v poriadku-planuje az niekedy v poslednych tyzdnoch?
a mozem sa opytat, ako si to zvladala, porod, aky bol primar, co narkoza, nasledne lezanie na jiske, rekonvalescencia..dakujeeeem 🙂

littlebaby
29. jan 2012

@teleranka v pohode pytaj sa na vsetko, ano sekcia sa planuje az na 39tt alebo 40tt. Porod bol v pohode necitila som nic mala som spinalnu narkozu len ,primar bol perfektny staral sa pekne 🙂 Lezanie na jiske je najhorsie no nastastie rychlo ubehne lebo si dost unavena je to len 24 hodin ak je vsetko ok , horsi je uz presun z jisky na normalnu izbu , prvy krat sa postavit a posadit to je dost neprijemne, no a nebudem klamat prve dni su krute ked lezis a nehybes sa je to ok skoro nic ta neboli ale ked sa mas postavit a chodit tak to veelmi boli ale u kazdeho je to individualne , kazda sekcia je odlisna a ja som urobila chybu ze som si nenechala uz po jiske nic proti bolesti pichnut som sa bala aby to neslo do mlieka ,ale tentokrat tu chybu neurobim cely cas chcem injekciu proti bolesti 🙂) No a doma su najhorsie prve dva tyzdne .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre