Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anicka9
22. mar 2012

@silvulik10 No presný týždeň 🙂 Ďakujem pekne Silvi, aj ja budem potom držať všetkých 20 + aj malinkej 😉 hej tak to určite tie začiatky budú diétne a potom pomaličky postupne si budem pridávať do stravy pozraviny 🙂 No tak včera bolo v poradni požehnane 🙂 No tak možno sa aj vidíme 🙂 joojky už len chvíľku vydržať a budeš to mať za sebou a Gabka pri sebe 😉

silvulik10
22. mar 2012

@jjeanny Však práve, podľa mňa je to veľa, sme ešte len v 33tt zajtra začíname 34tt. Jeanny Ty ideš rodiť normálne predpokladám ak si bola na poučení. Ja som mala ísť kvôli srdcu sekciou, ale v poslednej poradni mi povedali, že môžem kľudne rodiť aj normálne, ak by boli komplikácie tak sa urobí akútne sekcia ☹ Tak úžasné.

silvulik10
22. mar 2012

@kvila No ak Ti tvrdne bruško a tak, podľa mňa to čoskoro príde, ale veď Ty už máš 2 pôrody za sebou, tak Ti nemusím hovoriť. Ja som rodila pred 10 rokmi, už som aj zabudla aké to bolo, cítim sa ako prvorodička, lenže toto tehotenstvo je hrozné, chytá ma všetko čo môže. Podľa mňa to príde oveľa skôr, veď brucho mám obrovské, nalievam sa vodou a strašne mi opúchajú nohy a ruky ☹ Už ani chodiť nevládzem.
Držím palce, aby si mala rýchly a ľahký pôrod 🙂 Ja už to dotlačím do konca, aspoň dúfam 😀

anci852
22. mar 2012

@sveronikas Ahojky, tak poradňa dopadla tak, že včera sme prišli domkov aj s malou Zuzkou 🙂
Ako vy?som zvedava...

anci852
22. mar 2012

@katka2552 Ahojky, tak ja som porodila 16.3., máme dievčatko. Srdečne gratulujuem ku chlapčekovi a prajem malému aj mamke veľa zdravíčka a skoré zotavenie 🙂

teleranka
22. mar 2012

@silvulik10 ahoj moja... co to citam, stale tak velmi opuchas? a tlak sa ti kontroluje stale?
mne tie nohy prestali uz tak velmi puchnut, akurat dnes su znova napuchnute a bolave. co si na to davas?
skusala si aj menej solit a tak? ja som prestala solit, skoro nekorenim, pijem vela tekutin a ten zihlavovy cas podla pokynov a klopi klop, pomaha to. normalne mam zimomriavky, ked citam, ako sa trapis ☹

katka2552
22. mar 2012

@anci852 dakujem krasne a takisto prajem obidvom vela zdravicka 🙂 Tak mame to za sebou,uz len sa tesit z ratolesti 🙂

kvila
22. mar 2012

@silvulik10 no, blbe je, ze mne tvrdlo brucho od 6. mesiaca pri oboch, takze som pekne papala Magne B6, co robim aj teraz, ale horsie ovela su bolesti chrbta a pichanie na panvove dno - ze po 2 porodoch to mam trosku oslabene... nic prijemne. Nezavidim ti to opuchanie a vsetko, ale mozno ti aj dcerka trosku pomaha nie? Donesie ti co treba ked lezis a tak nie? Ja ked si lahnem, mala sa pokaka do gati, chlapec pyta raz jest, raz pit, potom rozpravku, potom sa biju,.. atd.. pri tomto tempe fakt neviem, sama sa cudujem, ze som este cela 😀 Ale asi zacnem chodit do poradne so zbalenou taskou, lebo tu citam, ze sa stava, ze ides na poradnu a vratis sa s babom 😀 Tak mozno sa postasti aj mne, hihi

jjeanny
22. mar 2012

@kvila nezavidim Ti pri dvoch malych detoch, si hrdinka ako to zvladas 🙂 a syn Ti chodi do skolky? A zbalenu tasku nie je zle mat pre istotu v aute 😀 ja som tak isla v 20 tt na vysetrenie a uz si ma tam nechali, ale vsak prinajhorsom muz Ti prinesie dodatocne.
@silvulik10 ano idem normalne, vyzera to tak. Takze aj ty ides normalne? Ved sa dohodni s lekarom, ze ci to nie je velmi riskantne .. s dcerou si sla prirodzene? Inak s tou vahou drobca som myslela tak, ze to nie je vela, podla mna, cakas chlapca, maju zvycajne vyssiu vahu.. ci nie? Moj sa narodil s 3,2 kg.

katkarv
22. mar 2012

@kvila aj ja mam zajtra poradnu,ale kazal nam prist na 7.15h tak som zvedava ci tam uz bude plno.

teleranka
22. mar 2012

@katkarv heeejo, aku mas krasnu profilovu fotku 🙂
tak skoro vam kazal prist? a na predoperacne ta uz poslal? drzim palceky a daj pls vediet, ako ste dopadli 😉

sveronikas
22. mar 2012

@anci852 , @katka2552, ahojte mamičky, aj som si myslela, že keď neodpisujete, že už to máte za sebou.. teším sa s Vami a gratulujem . Nášmu drobčekov sa voľajako nechce prísť, tak čakáme že ako ďalej do šace už chodím skoro každý druhý deň , už to chcem mať aj ja za sebou...a inak ako mali ste nadštandard ako vám to všetko prebehlo??? :D držte sa!!

katkarv
22. mar 2012

@teleranka kujeeem 😀 Tak preto ze potom vraj ide na operacku a odtial sa tak skoro nedostane.Este ma neposlal mozno zajtra nieco povie.Jasne ze napisem 🙂

teleranka
23. mar 2012

@sveronikas ahojky 🙂 drobcekovi sa v mamkinom brusku asi velmi paci.. a ako to s vami vyzera? si otvorena na kolko? kontrakcie mavas? ako sa citis? co povedal dr., ze dokedy ta nechaju 2v1?

sveronikas
23. mar 2012

@teleranka , no asi tak , ja sa cítim veľmi dobre, pánva trochu pobolieva ale dá sa to, naposledy vlastne 21 som bola už 5 deň otv. na 1 prst a krčok mal byť spotrebovaný tak neviem už dokedy budeme čakať??? :D nemám rada čakanie. Inak Dr. povel, že sa zvykne 7 dni prenášať a potom sa to všetko zhodnotí, že ako ďalej...tak uvidíme, akurát odchádzam do poradne tak som fakt zvedavá či sa niečo zmenilo, naposledy ,mi radili teplé sprchy, tonic a sex tak uvidíme, že či sa niečo pohlo...držte palce, pekný deň :D

teleranka
23. mar 2012

@sveronikas drzim palceky, urcite daj vediet, ako si dopadla 🙂

ozujskova
23. mar 2012

jaaaj zienky ja vo stvrtok nastupujem...chysta sa niektora so mnou?..chyta ma panika 😖

jjeanny
23. mar 2012

@ozujskova ides sekciou? Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, potom nam daj vediet 😉

jjeanny
23. mar 2012

@katkarv ku komu chodis na poradne?

teleranka
23. mar 2012

@ozujskova uzi si este krasneho slnecneho pocasia a vo stvrtok neboj, vsetko zvladnes a asni sa nenazdas, budes mat anjelika v naruciii 🙂

katkarv
23. mar 2012

@jjeanny k Olsavskemu.
@teleranka Tak uz sme doma,prietoky su dobre,poloha stale KP,krcok bez zmeny ale vahu teraz nepozeral.Takze dalsia poradna vo stvrtok.Este ma neposlal na predoperacne,vravel ze on mi este povie ze kedy.No ja mam pocit ze ho nestihnem urobit ze to bude skor,no uvidime.

mirka_aa
23. mar 2012

aj ja mam termin 18.4.2012 a budem rodit v saci..pocula som ze ked si nezaplatim nadstandart,tak vraj budem pravdepodobne lezat s cigankami ze ich je tam straasne vela..neviete mi niekto povedat,ci je to pravda? dakujem 🙂

katka2552
23. mar 2012

@sveronikas Ahoj moja,tak mne rano odisla hlienova zatka a prisli vecer okolo deviatej slabucke kontrakcie,tak sme radsej v noci isli do sace.Bola som na prst otvorena,tak ma nechali tam aj s priatelom v nadstandartnom boxe celu noc.Rano som bola otvorena iba na 2 prsty tak mi o jedenastej pichli oxytocin a potom to prislo...3 hodiny bolesti.priatel bol cely cas pri mne aj pri porode.Nadstandart bol volny iba stary za 18 eur,ale bola som uplne spokojna,sestricky super........drzim ti palce,nech to mas cim skor za sebou a nech je z teba hrda mamicka 🙂

kvila
23. mar 2012

ahojte, uz sme doma z poradne, dnes to bolo krute, asi 6 zien tam cakalo... ma zobrali o 45 min. neskor, to uz som bola totalne nervozna a pri vysetreni v ambulancii 3 sestricky a 1 dalsi doktor... len tak si tam debatili... nic prijemne, aj som zabudla vsetko, co som sa chcela opytat 😒 velmi zle na mna psychicky posobi to cakanie a to mnozstvo ludi, zas sa budem tyzden spamatavat... najradsej by som si odrodila sama doma s manzelom 🙂
Ale vsetko mame v poriadku, ziadna zmena, nic sa nedeje. Uz ma to tehu aj fakt prestava bavit ☹

jjeanny
23. mar 2012

@kvila ty si bola u Dosedlu? Robil Ti aj usg? Tak blbe s tym cakanim , aj ja ked som tam bola v stredu, bolo dost zien, ale brali ma hned, Dosedlovi koncila smena, tak asi aj preto.
@mirka_aa mimo nadstandardov je tam jedna izba, kde davaju ciganky a jedna standardna izba, kde som lezala aj ja pred 3r., no zvyknu davat romky aj na tu izbu, ked sa zaplni ta izba pre romky. Ako to bolo v nasom pripade, dali nam jednu, sice slusnu a cistu 🙂 ,no predsa.

katkarv
23. mar 2012

@kvila a takto to vyzera aj na cakacke,sestry aj doktory chodia kolo teba debatuju,este k tomu chodia baby z oddelenia na ctg,popripade nejaky prijem takze nemaju to tak vobec poriesene.Ja som odtial vysla uz o 8.45h

katkarv
23. mar 2012

@teleranka aj ostatne baby co idete na cisarak co ste si pobalili do mensej tasky na jisku v resp.co tam budem potrebovat?

anicka9
23. mar 2012

Baby, keď idem tou sekciou, kedy potom ku mne pustia manžela. Viem, že len na chvíľku, ale neviem kedy. Neviem či tam má byť už ráno a čakať, alebo či má prísť neskôr, vôbec netuším 😒 @teleranka, @silvulik10, @jjeanny, @katkarv, @kvila Neviete ako to chodí?

silvulik10
23. mar 2012

@teleranka ahoj, opúcham stále viac ☹ Soliť som prestala, pijem len čistú vodu, poprípade neperlivú magnéziu. Teším sa s Vami, že sa máte dobre 🙂 mňa strašne tlačí na panvové dno, veľmi to bolí, niekedy ani z postele vstať nevládzem 😔 Ja si myslím, že určite porodím skôr a nevydržíme do konca. Aj to počasie na mňa nepôsobí dobre. Som síce rada, že je vonku už teplúčko, ale je mi odvtedy horšie. Uvidíme čo mi povedia v stredu, chceli sme ísť za mojim gyndošom domov, býva totiž neďaleko mojich rodičov, ale nechcem ho otravovať doma. Vydržíme dajako do stredy. Držte sa a prajem pekný víkend 🙂

silvulik10
23. mar 2012

@kvila Aj ja ešte musím Magne B6 ešte k tomu 3x za deň ☹ ale mne bruško netvrdne. Normálne Ťa obdivujem, ako to všetko zvládaš pri dvoch deťoch. Moja je už veľká a jasne, že sa mi snaží pomôcť 🙂 To moje opúchanie je stále horšie a tak isto aj mňa tlačí na panvové dno, niekedy ani vstať z postele neviem ☹ Malý sa pretŕča jedna radosť, hlavne vtedy ak by som si rada oddýchla 😀
Vydržať musíme do stredy, vtedy idem znova na prietoky. Tašku ešte zbalenú nemám, ale veci nakúpené sú.
Dnes budem umierať od bolesti, od rána pracujem. Upiekla som moje posledné 4 torty, viac už neberiem! Konečne som zvládla všetky, ktoré boli dopredu objednané. Z malou som letela k lekárovi, lebo sa jej zacvikol nerv v krku. Už dnes budem len oddychovať. U Teba sa to môže už spustiť hocikedy, tak držím palce a prajem pekný víkend 🙂 Keby niečo daj nám vedieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre