Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilianka1199
13. apr 2012

chcem sa opytat, toho Dosedlu ak si dojednate,tak si to platite oficialne,lebo tam je poplatok myslim 250e,ci sa s nim da dohodnut len take podakovne...asi hlupa otazka,ale tak nejako si to neviem predstaviť,ako mam ist za nim.....som uz v 36 TT,tak uz je aj cas to riesit... 😒

usiko
13. apr 2012

@lilianka1199 jasne ze sa da, ved je zname ze porodnici len tak permanentne maju natrcene ruky aby im mamicky dali podakovne...je lepsie mat 250 e na ruku od mamicky ako nejaku 100-vku od nemocnice....

anicka9
13. apr 2012

@kvila Krásne si to opísala 😉 A s tou cigánkou...nemám slov. Ja keď som ležala v nemocke, tiež nám otvorila dvere cigánka, ale zbadala spolubývajúcu a aj zatvárala dvere. Tak ešte raz gratulujem a držte sa 🙂

kvila
13. apr 2012

@jjeanny ahoj, ano, tie izby za 10 a 18 je stary nadstandard a zial, treba si pekne chodit do jedalne... ale kucharky su take celkom v pohode, ze vela bab si nosilo jedlo na izbu a potom doniesli iba prazdne taniere nazad.. aj ked tam bol napis "NENOSIT JEDLO NA IZBU", ta... nerozumiem, ale da sa aj tak. A na izbe sme boli 2. Neviem, ci na tej za 18 je iba jedna alebo ako to riesia potom s babatkom pocas stravovania...
A som rada, ze sa ti moj pribeh pacil... v kazdom pripade, prajem ti menej bolestivy porod 😀 a este rychlejsi 😀

mravvcek
13. apr 2012

@lilianka1199 ked zistis daj vediet,co ti povedal 🙂

kvila
13. apr 2012

@elfka.elfka no asi mas pravdu s tym trapenim.. ja som druhe rodila bez akychkolvek medikamentov a bolo to 7 hodin intenzivnych bolesti, co som sa posledne 2 hodiny uz valala na zemi ☹ zle sa na to spomina... v porovnani s tym to bola teraz malina... aj ked... lahsie sa mi bude hovorit tak o mesiac 😀

kvila
13. apr 2012

@silvulik10 ahoj Silvi, no veru, uz to mame za sebou, fakt ti velmi prajem, aby si nas rychlo nasledovala, to cakanie je priserne... my sme ok, maly tolko spinka, ze nechapem... vo dne aj v noci... parada. Akurat s mlieckom sa trapim, ale preto, ze ho mam asi tolko, ze by som v pohode nakrmila trojicky... citim sa jak dojna kravicka... chodim stale s poharikmi pod trickom, lebo mi to tecieeee, som stale polepena a nehovoriac o tych rozmeroch 😨 Aj modelky by mi zavideli 😀 a moj muz chudak... cely den tu beham hola a on sa nesmie ani dotknut... take citlive 😅
No drzkaj sa mi moja a skus si najst nieco, co ta zamestna,aby si na to cakanie tolko nemyslela 😉

fabias
13. apr 2012

@mg25 nie ja som 27 t 🙂

kepassa
14. apr 2012

@jjeanny ved to, ze ked to moze pomoct...ja som malu rodila strasne srasne dlho, preto som si aj chcela dohodnut vopred lekara konkretne Dosedlu, pretoze pri prvej ma vzali v pondelok po poradni lezat, pretoze som mala malo plodovej vody /prenasala som dokopy 9 dni v den porodu/ v utorok sa mi zacali bolesti - menstruacne, este som ako tak spala cez noc...a porodila som v stredu o 18.05 ale bola som uz strasne vycerpana, unavena, okrem jednej injekcie proti zvracaniu a cipkov proti zvracaniu mi nedali nic ani infuzku nic...v stredu mi prepichol sluzbu konajuci lekar plodovu vodu to bolo o 9tej cca a vraj coskoro porodim...tak mi ani nechceli pichnut epi ze je uz neskoro....porodila som v ten den o 18tej ako pisem...takze som sa naozaj dost natrapila
ale toho hmatu sa aj tak riadne bojim 😀

kvila
14. apr 2012

@kepassa ahoj, no ano, ten Hamiltonov hmat, to je brutal, keby som o tom pocula skor... ale na tvojom mieste mu pred prvym vysetrenim (uz pri porode) poviem, ze si ten hmat vyslovne NEZELAM a ze radsej chces pockat, kym sa otvoris spontanne, prip. s tym oxytocinom. Lebo ja som aj zato uz 2.krat sa mu nechcela nechat vysetrit a vtedy uz uplne uprimne naliehal, ze slubuje, ze ma LEN vysetri, ze uz nic nebude robit. Vsak s nim sa dohodnut da. A ten hmat trval neviem, mozno 1 minutu, mozno by bolo menej, keby som sa tak nehadzala 😒
A rodila som na normalnej sale, v tej rychlosti jak to vsetko islo plynule za sebou mi ani nenapadlo pytat si nadstandardnu salu... aj ked tam by som mohla byt s muzom... ale pri tych brutal kontrakciach mi bolo uplne fuk, ci pri mne je alebo nie, hlavne, ze bol potom pri porode 😉

A inak presne ako pises, Dosedla sa s kazdou babou dohodne tak, ze pride najprv na prijem a potom mu ma zavolat. Ale ono, uz ked tam povies, ze si dohodnuta s nim, tak oni mu uz volaju aj sami, ako to s tebou vyzera, uz su na to uplne zvyknuti, takze v pohode. On presne vie, kedy ma prist a dovtedy sa o teba pekne postaraju sestricky.

kvila
14. apr 2012

@nicka44 jeeej nicka, ty si zlata 😀 aaano, uz som porodila, uz mame 8 dni 😀 a moj pribeh visi tu na 321 strane, pisala som to 12.4. o 17:29 tak si to mozes najst 😉
Ale termin som mala az 12.4., porodila som vlastne tyzden pred... ja som to aj tak tusila, ze to nevydrzi 😉 tak detaily si precitaj, a ked ta este nieco zaujima, napisem ti do IP.

kvila
14. apr 2012

Dievcata, nahodila som novy album, tak ak mate chut, mozete si nas pozriet. Cerstve foto zo vcera 😀

nicka44
14. apr 2012

@kvila jesis kvila ta teraz sa bojim jak male decko..teda som male decko:d:(((...ten hmat jak mi spravi ta ho zabijem asi:D..a az taka bolest to bola?tie kontrakcie a tak? po tretom porode by si to mohla mat lahsie nie?:( a na izbe si nebola s cigankami hej? zadarmo je izba?a kolko si nakoniec dala dosedlovi nic nevravel?🙂

dadka28
14. apr 2012

Kočky koľko ste dali ďakovné porodníkovi??chcem rodiť zasa u Dosedlu...píšte do IP
Ten hmat aj mne robil pred 3rokmi...je to veľmi bolestivé ale ušetrí vám to napr 2hodky kontrakcií...ja som len zaa a to som tiež videla hviezdičky...ale veď nie nadarmo pánbožko hovorí že žena bude rodiť v bolestiach...

nicka44
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvila
14. apr 2012

@nicka44 moja, nerob paniku 🙂 jasne, ze porod nie je az taka sranda, ale ked sa sustredis na dychanie a nie na bolest, urcite to prezijes 😀 Ja som si pred kazdou kontrakciou povedala: "Pane Boze, uz len tuto musim prezit... " a takto som sa pomaly blizila k finale a stale som sa tesila pri pohlade na hodiny, ze kolko uz mam za sebou a uz stale menej pred sebou... inac to nejde. Musis sa tesit, ze mas uz len malo. Cim horsie bolesti, tym skor budes mat babo - to je hlavne, na to sa sustred. A tiez na to, ze aj to babo to ma tazke. Ja som az teraz pochopila, ze aj babo ma z toho stres a preto som tak poctivo skackala na tej fitlopte a hovorila som na babo,.. pekne pod dole moj zlaty, uz mas len trosku a budeme spolu... 🙂 A ked si prvorodicka, mas to o to lahsie, lebo nevies ako budes rodit. Ja som isla 1. krat rodit s usmevom a tesila som sa a verila som, ze prave ja budem rodit rychlo a v pohode (mam asi 4 kamosky, co rodia tak, ze do 2 hodin... ani nestihnu mat nejake bolesti). Takze tak... som sa zas rozpisala 😅

kvila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicka44
14. apr 2012

dakujem za rady🙂a to nevadi ked skaces na lopte ze uz babo je nizsie vies..nebuchas mu do hlavy?:D..a ako s doktorom kolko mu mam dat neviem sa rozhodnut....na izbe kolke ste boli?🙂

nicka44
14. apr 2012

@kvila :DDDDD to mas pravdu musi byt lovaty ...ale ta si predstav ze vkuse mu zavolaju a musi prist a on ma tolko zien ze uz ani domov sa mu asi neoplati chodit lebo stale niekto bude volat:D

nicka44
14. apr 2012

@kvila a preco si pisala ze hrozostrasny zazitok ked to tak rychlo slo:((

katusskaa
14. apr 2012

baby vsak si tie sumy piste aspon do IP🙂)) este mu narobite zle... to llen dobre mienena rada🙂 ja som tiez rodila unho, dohodli sme sa na programovanom porode, t.j. necakala som, ci a kedy to zacne samo, ale zavolal si ma na nejaky den, do sluzby a porod vyvolal. on to asi zvazi podla toho, aky je nalez, u mna vraj to bolo extremne pripravene. k tomu hmatu - nebojte sa, pomaha to. je to vlastne nieco ako masaz krcka, laicky povedane, ktorym sa krcok otvara "umelo" a vsetko sa tym urychli. mne to robil trikrat, bolelo, ale hned ako prestal, prestala aj bolest a nastupila pre mna horsia bolest, kontrakcie 🙂 🙂 mne dal tabletu o stvrt na osem vecer, do deviatej len tvrdnutie brucha, v pohode, a o deviatej pustil vodu plus to tam trocha poroztahoval - do hodiny som porodila. ak ste prvorodicky, a chystate sa rodit unho, odporucam epidural, tie kontrakcie su horsie ako pri spontannom porode (prve dieta som rodila 17 hodin), mna ta hodina uplne vystavila, epidural som nemala ani neplanovala, ale keby to bolo trvalo dlhsie, asi by som trpko olutovala. kludne sa pytajte, aj do IP, ak nechcete tu, mne to tiez pomahalo, ked som sa vypytovala na podrobnosti.

katusskaa
14. apr 2012

a este som chcela - nie je jediny lekar, ktory robi tieto hmaty, mne kamoska uz pred cca 6 rokmi opisovala presne toto, robil to iny lekar, tiez v saci a skratil jej ako prvorodicke porod na 4 hodiny.

lennusska
14. apr 2012

NO ja som sa po pôrode už tri mesiace ale nestihla som tu ešte napísať, aj keď som sľúbila ... ja som dostala kontrakcie v noci, keď mi trebalo ísť na WC, vlastne ak mám byť úprimná, do poslednej chvíle som si myslela že je to planý poplach a že som niečo pojedla 😀 Prvé slabé bolesti mi začali o pol tretej v noci a o 4ráno som už stála na príjme otvorená na 4 prsty...ja som nemala ťažký pôrod, po vyšetrení doktorky mi odtiekla hlienová zátka a vtedy sa mi začali naozajstné silné bolesti...plodovú vodu som už vrajže nemala...už týžden pred tým ma tam chceli nechať kvoli oligohydramnionu..bola tam úžasná pôrodná asistentka, ktorá mi robila aj ten hmat, to bolo asi najbolestivejšie z celého pôrodu...epi som nemala, ale samotný pôrod nebolel tak ako šitie..malá mi vyšla na 2 zatlačenia na 3x som vytlačila placentu...rodila ma taká mladá čiernovlasá doktorku ktorá robí aj poradne - andrea ružičková...určite poznáte a nedám na ňu dopustiť, neskutočne milá a šikovná doktorka...ako som už písala šitie bolelo najviac, ale mňa malá aj veľmi potrhala, šili ma aj zvnútra aj zvonku viac ako hodinu...na sálu ma brali o 8:30, malá sa narodila o 8:40 a šili ma asi do 10:15....inak to bolo super....celú dobu som čakala kedy príde nejaká vačšia bolesť...ale tá neprichádzala a zrazu som držala v rukách svoju malú pokrčenú bambulku a ten pocit je taký silný, že zabudnete na všetku bolesť 😀 a ležala som na 10eurovej izbe a tiež som bola spokojná...sestričky mimoriadne milé ochotné...niekedy pri mne sedeli aj hodinu keď som mala problemy s kojením...detské sestričky takisto...znova by som išla rodiť do šace...tak sa držte ženy 😉

martinaf.
15. apr 2012

ahojte baby prosim Vas ako vyzeraju a bolia tie neprave kontrakcie ....lebo ja dnes asi od druhej citim neskutocne bolesti v podbrusku prichadzaju dost nepravidelne niekedy po pol hodine niekedy po 20 minutach ... mam s tym utekat alebo vyckavat ... ja mam dojednany totiz termin na sekciu na stredu ..tak neviem co si mam mysliet o tomto ..viem ze to mozu byt tie kontrakcie ale neviem to posudit ...boli to ako na menzes ale az ta ze musim zatat zuby alebo nieco chytit.. dakujem

silvulik10
15. apr 2012

@martinaf. ahoj, ja by som išla do nemocnice. Ak sú falošné nič sa nedeje, ale ak sú to už normálne kontrakcie tak sa o Teba postarajú. Držím palce 🙂

zuzla80
15. apr 2012

@martinaf. asi by som tiez necakala a sla by som na pohotovost, predsa len ta skontroluju urobia monitor prip utz a to, ze mas dojednanu sekciu nevadi, ved ak nieco urcite ti ju urobia aj dnes. Drzim palce

kvila
15. apr 2012

@nicka44 to si krasne napisala, ze ci nebucham malemu do hlavy na fitlopte 😀 nie moja, zial, je to natlak na krcek, aby sa co najskor otvoril... a ja viem, ze ono 4 hodiny je v podstate rychlo... ale hrozostrasny zazitok asi preto, lebo treba prezit kazdu jednu kontrakciu ☹ a vtedy sa to zda strasne zdlhave... a ked nemas epidural... ale ono uz po tyzdni to vidim celkom v pohode zvladnute 😉 My zeny mame na porodne strasti nastastie kratku pamat, inak by kazda z nas mala asi max. 1 dieta 😀

katusskaa
15. apr 2012

@kvila presne tak, suhlas🙂 ja soms a citila po mojej intenzivnej hodine total brutal unavena, ale asi to bolo tou chemiou. prvy porod co sa intenzity tyka nebol taky.

kvila
15. apr 2012

@martinaf. uf, maartinka, no... kedze si uz nepisala, normalne rozmyslam, ci si v nemocnici... urcite sa ozvi, cakame a drzime palce. Ked nemas kontrakcie pravidelne, nemali by to byt tie prave (mna tak poslali domov, aj ked sa mi zdalo, ze su silne), ale pises, akoby boli fakt silne, tak neviem, s tym som sa nestretla. Myslim na teba moja, potom napis, ci si sa bola nechat pozriet. Pa.

mg25
16. apr 2012

@zuzla80 ahojky 🙂 cez vikend tu velmi nie som, takze az teraz, poslem ti IP 😉 ,presne ako tu pisala jedna kocka, nemyslim si, ze celkom vhodne pisat tu "dakovne" sumy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre