Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

andyika
28. nov 2008

AHOJMarcelka
no aka bola noc???????????u mna nic moc, ale rano som si to vynahradila, a pospala som si dlhsie 😅 ved si to este teraz mozem dovolit.
Mna krize stale boli ako keby som mala zaseknuty nerv....inac vsetko je po starom.
Ako sa citi ty???,alebo vy???

Mozem sa spytat, kolko kg si pribrala pri dvojickach?

hankky
28. nov 2008

bre ranko 🙂
co mate nove?
ja mam celkom zaujimavu skusenost....vcera od 16 ma tak zacalo boliet brucho strasne....trvalo to do jednej rana....bolelo ma cele podbrusko vkuse a do toho som mala take ako kontrakcie co mi vystrelovala bolest do bedrovych klbov a krizov....take som mala za cely vecer asi 5 krat, ale nebolo to pravidelne...najprv podvecer asi 2 krat po hodine a medzitym to bolelo "normalne" a potom v noci 3 krat od pol 12 do pol 1...som myslela ze to uz je pravidelnost ze kazdych cca 35 minut...aj mala sa pri tom strasne vrtela...som si myslela v noci ze dnes uz pojdeme do porodnice ale tak asi nepojdeme, lebo teraz je uz dobre, od rana mi akurat tvrdne brusko ale uz neboli....ked vstavam tak je trosku citlive...celkom tomu nerozumiem ze co to malo byt...uz sa fakt bojim ze nerozoznam kontrakcie 😅
Ideme zajtra do poradne tak snad sa dnes nic vazne neudeje 🙂 mam v plane len lezat a oddychovat 😵

cherry01
28. nov 2008

Andy, pozri môj album, tam mám váhu písanú pri fotkách..ako som priberala... teraz je to už 20 kíl.
Ja sa cítim fajn, mna bolí skôr kostrč, ale to preto, že som pred týždnom spadla na zadok. Ale v noci sa mi už ťažko otáča a vzdychám pri tom ako slon 🙂 aj mne tvrdne bruško..sa mi tam točia nezbedníci...ale zatiaľ je to uplne bez bolesti.

Som si myslela že už rodíte. Hanky, vydrž...nieže nám utečieš do nemocky .-)

hankky
28. nov 2008

ja som pribrala 18 kil 😅 a to cakam len jedno 😀 ...ale nikto mi to nechce verit, vraj nevidno...asi ma len utesuju 😵
inak ja ked sa v noci alebo rano zobudim tak uplne bezne sa mi stava ze som na chrbte a celkom fajne sa mi tak asi spi..aj ked zaspavam na boku 😕
no ja sa drzim, len co mala 🙂 skusim sa s nou dohodnut aby sme vas pockali 😉

cherry01
28. nov 2008

😉 ja spím na boku...ale sem tam tiež na chrbte...ale nie dlho...bo mi tlačia na pľúca.

andyika
28. nov 2008

no tak hedka, mala si aj ty zazitok cez noc.
mne Viktorko strasne dnes tlaci tam dole, niekdey mam pocit, ze zo mna kazdu chvilku moze vypadnut. 😕 😅
Inak ja by som chcela porodit v nedelu, pretoze vtedy mam narodeniny, a bol by to pre mna nadherny darcek 🙂
ja som pribrala 16kg, tiez mi hovoria, ze to nevidne, pribrala som len na brusko a na stehna straaaasne. Sice ani pred tehu som nemala tenke nozicky 😀

Takm ja idem zehlit, a potom spravit adventny veniec a poobede ideme pozriet babatko 😀 tesim sa....

cherry01
28. nov 2008

andyika, tak v nedelu narodky? tak to by bolo fakt peknééé 🙂

hankky
28. nov 2008

andy, no tak to mas narodky aj celkom blizko k terminu, takze to nie je az take nemozne 😀
splnam plan a lezim 😵 vtedy je to v pohode, ale ked sa postavim tak ma tlaci vsetko naspodku bruska, takze idem lezat dalej 😉

cherry01
28. nov 2008

Hedi, len oddychuj... ja si aj zajtra pospím aspon do desiatej...dnes to bolo do pol desiatej - aj sa čudujem, bo ináč vstávam už o osmej...ale fajne sa mi spinkalo...

mimi16
28. nov 2008

ahojte dievcata.tak si tu citam ako sa citite tesne pred porodom, no nezavidim.sice nas to o chvilu tiez caka, dufam ze mala vydrzi do terminu.priznam sa vam,ze sa citim trosku lepsie ked viem ze nie som sama co ma okolo plus 20kg.niekedy ma chyta panika,ze uz vyzeram jak slon, aj sa tak citim, ale moj drahy ma stale utesuje ze to po porode zhodim.z toho mam najvacsi strach,aby som neostala ako taka gulka aj potom.a mam na vas baby este jednu otazocku.aj vam tak trpnu prsty na rukach, lebo mne strasne, hlavne na pravej.doktor mi kazal brat stale magnezium a kalcium ale aj tak mi to nepomaha.mam to teraz posledny mesiac a je to dost otravne ked nieco robim alebo pisem.na ktorej strane mate fotecky? nech si vas pozriem. 🙂

cherry01
28. nov 2008

ahoj mimi, len si klikni na ikonku -foťácik pri mojom príspevku - a budes vidiet fotky.... A mne trpne pre zmenu ľavá ruka, a tiež ten magnesium nepomáha...ráno neviem ani urobiť stisk...taku ju mam napuchnutú a strpnutú

mimi16
28. nov 2008

no tedaaa,cherry paradne brusko, tak co sa ja stazujem 🙂 ale si rozkosna na tych foteckach,tak drzim palce,nech si anjelici zdravi.

cherry01
28. nov 2008

dakujeme 😉

cherry01
29. nov 2008

dobré ránko, ste tu? či rodíte? haloooooooo?

mimi16
29. nov 2008

ahoj cherry, tak ako, nie si este nervozna z porodu, tak ti zavidim ze uz budes mat svoje deticky o chvilu pri sebe.ja som toho vela nenaspala,mala je strasne aktivna a kope poriadne. u koho rodis?

andyika
29. nov 2008

ahojte, marcelka, ja este nerodim 😖
Dnes som nemala cas sem nakuknut, cakam navstevu, tak som varila, upratovala,....
U mna tiez noc dost na figu!!!!!!!!!!zobudzala som sa kazdu hodinu, a teraz som taka unavena. To aj koli pocasiu, u nas prsi. manzel isiel do roboty na poobednajsiu a lucil sa s tym, ze dufa ze uz v noci pojdeme do porodnice, aby sa zajtra maly narodil 😅 tiez by som bola strasne rada, ak by som zajtra porodila.

cherry01
29. nov 2008

Andy a kolko budes v nemocnici? Mne povedali ze minimálne 5dní.

cherry01
30. nov 2008

Dobré ránko, Andy aká bola noc? Hedi, ty si tu?

cherry01
30. nov 2008

O Ouuuuuuuuu...dufam ze ste ma tu nenechali ?????? 😕 😕

andyika
30. nov 2008

ahojte
dnes sme este tiez oslavovali a boli sme aj v Kosiciach, takze az teraz tu nakukujem.
Zajtra idem do poradne, na CTG aj UTZ. Som zvedava, co mi lekar povie.
Marcelka, tak noc bola celkom ok, az na to, ze som vstala o 3tej a bola hote do 5tej, ale vynahradila som si to a spala som potom do 10.30. 🙂 a uz teraz som utahana ako kon, idem sa este okupat v tepúlej vode a oholit, pretoze nohy mam zarrastene ako orangutan a o rozkroku radsej ani nehovorim, minule som sa holila 45min 😅, no dalo mi to poriadne zabrat, ale nechcem sa na poradni hanbit a manzel je v praci.

Hedka sa neukazal?????????????? 😕 zeby uz rodila?

cherry01
30. nov 2008

v teplej vode? nieže to na teba príde! 🙂

hankky
1. dec 2008

bra ranko dievcata....nie este nerodim 😖 len nevyslo cez vikend nejak zapnut PC...
v sobotu sme boli na poradni, tak vsetko ide podla knizky...v podstate mam asi ukazkove tehotenstvo...tak dufam ze porodim na termin a nebudem prenasat....bolesti mam stale, aj brusko tvrdne, bedrove klby si uz ani necitim...uz mam toho fakt plne zuby a mam chut plakat a prosit aby to uz prislo 🙄
Jo a povedal lekar ze to boli poslickovia tie kontrakcie co som mala vo stvrtok, tak dufam ze ked pridu tie prave tak ich spoznam 😀
A doki ma od 9.12. dovolenku, to som uz spominala, tak som nervozna z toho co ak budem prenasat, pri kom budem rodit...no cela som proste uz nervna strasne, az sama sebe idem na nervy 😅
Inak je vsetko v poriadku, CTG ukazalo na spodnej ciare dve kontrakcie ale ked mam bolesti tak mala strasne sa vrti, tak sa lekar pytal ci kopala a ja ze hej..tak to "zvalil" na kopanie a nie kontrakcie...prietoky su v poriadku...no a gol bol ked mi povedal ze vazi 3698 g!!!! 😕 Povedal sice ze to je len orientacne, ze plus minus 300g no ale aj tak...nema byt po kom taka velka 😖 a kto ju taku velku vypuci to teda fakt neviem 😅
Tiez rozmyslam ze si dam vecer teplu vanu...nie prilis lebo to vraj nie je dobre, ale tak sa potrebujem nejak cela uvolnit, secky svaly, klby...uz len vliezt do tej vane 😀
Vy sa ako mate?

cherry01
1. dec 2008

Baby, dufam ze ste ok. Doktor mi volal, ze mi prekladá sekciu z 3.12 na 4.12, lebo ze tam majú plno ☹ dúfam, ze tam nie ste všetky 🙂

hankky
1. dec 2008

Ciiii maju plno? 😕 sice asi hej, lebo tak co sledujem tak je nas vela co rodime v decembri. dufam ze budu volne izby ked tam budeme aby sme neboli na tych klasickych kde su aj .... nechcem menovat.
Ja idem 4.12 do poradne vecer na siedmu 😀
Joj ako ti zavidim ze to uz budes mat za sebou 😵
A ako sa citis? Nemyslim len fyzicky ale aj tak psychicky...tesis sa ze? budete mat svoje klbka uz pri sebe 🙂

cherry01
1. dec 2008

Pravdupovediac, je to aj radosť aj obavy... Je to zvláštne že budem mamina, celý život sa tým zmení, ale teším sa na drobcov, samozrejme 🙂 🙂
Tak dúfam, ze nebudeme na spacákoch na chodbe 😀 😀 😀

andyika
1. dec 2008

ahojte
tak ja som dnes mala poradnu, vsetko v poriadku. CTG ok, UTZ a prietoky super. Bol tam Dosedla, tak sme spolu tolko srandovali, a maly ma 3860g (je to len orientacne), tak uz sa do predu bojim, ze to bude velke babo, tazky porod. dohodli sme sa s Dosedlom, ze pridem rodit na mikulasa, pretoze vtedy on bude mat sluzu a ze sa oblecie do mikulasskeho kostymu a ked mi to nepomoze, tak za certa a ma postrasi aby som cim skor porodila 😀 😀 😀 no bol strasne zlaty.
Vysetroval ma dr. Olsavsky, ale dnes to nebolo az take bolestive. otvorena na 2 prsty, krcok 1cm. ze keby nic, tak sa stretneme o tyzden na poradni. Inac termin mam aj ja 7.12. ako hedka.

Uz som dnez zacala pit tonik, coked pomoze...no uvidim.
A co sa tyka prichodu babatka, strasne sa s manzelom tesime, tiiez si myslim, ze nam to z casti uplne zmeni zivot, ale budeme si musiet zvyknut, pretoze mat takeho cloviecika doma je urcite krasny pocit aj ked niekedy su s nim starosti 😉

danuska24
1. dec 2008

ahoj, no to je v decembri asi klasika ze tam je plno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj v mojom pripade to tak bolo, neboli volne izby a tak maminka ktora porodila babo musela stravit den na vzdycharni a drobceka jej akurat priniesli na kojenie.

cherry01
1. dec 2008

Andy, to je celý on, aj so mnou vzdy sranduje...ale to s tým certom, to bolo dobréé 🙂 Takže ja idem 4.12, a ked tam budem cca 7 dní, tak sa urcite stretneme. ahojteee

lilly
1. dec 2008

ahojte, ako sa mate? Pozeram, ci este nerodite 🙂
mne sa vcera rozpadol jeden steh na siti, som sa tam kukla, dost hrozne to tam vyzera, tak to fajne bolelo, stipalo, 😖 zase sedim ako v porodnici na pol riti, oplachujem si to harmancekom a striekam si to chlorofilovym sprejom - ten mi radil Dosedla este v porodnici, ked sa ma pytal na vizite, ci som mala aj nastrih, ze s tym sprejom sa to potom pekne hoji len ho nemam striekat na stenu, ze to potom nejde dole.. 😀 😀 😀 no typicky Dosedla - srandista, aj so mnou stale srandoval, pamatal si ma, ked som tam lezala mesiac pred porodom a na dalsich poradniach ma "zachranoval" pred dlhym cakanim na utz a bral ma zo zadu na utz 😀 So mnou lezala na izbe jedna mamicka, tretorodicka, rodil ju Dosedla a bez nastrihu, on sa podla mna co najviac snazi, ked sa da, nastrih nerobit. Dufam, ze sa mi to tam dobre zahoji, ze tam nebudem mat neskor s tym nejake problemy, nechyba mi to zase rezat a sit niekde na plastike.. 😖
dcerka je inac strasne zlatucka, uz aj nespave noci sme poriesili - spime vsetci v nasej posteli a vsetci sa vyspime, mala sa budi okolo 23:00, 3:00, 5:30, to ju stale prebalim, nakojim a spime dalej 🙂

cherry01
1. dec 2008

lilly je krásna...a už máte aj režim. super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre