Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jucuska
24. máj 2012

@mg25 Aha, tak to máš jasné...ja si lekára asi nevybavím...ja sa bojím toho, že nedôjde na pôrod a nechcem aby službukonajúci pôrodník čakal na zazmluvneného a kašlali na mňa...uvidím ako sa to zvrtne, ja mám gynekológa Lenďáka, tak ak, jeho by som chcela ku pôrodu najskôr...ty koho? už si si aj vybavila?

mg25
24. máj 2012

Odpíšem ti do IP 🙂

jezibosorka
24. máj 2012

@minewka ako , koli malemu aj do BA 😅 uvidim,e co nam povedia tu, a ked bude treba, tak budeme konzultovat aj s inymi lekarmi, 😉

hrozne zlaty boli, ako maximalna spokojnost,keby,ze som zase tehotna, tak urcite rodim zase u nich, 😉 😵
v PO MA NECHLI CAKAT za vyhodnotenim CTG 4 a pol hod, a to za kazdym, a moj akoze lekar ani nedosiel, ale poslel ineho neakeho, takze,ked dosli poslickovia 3 dni pred skutocnym porodom, tak som jednoducho odmietla ist do porodnice v PO a volala som sacu, cislo na nete som nasla 😀 a boli super, povedala, kludne pridte,,, sice to bol len polach. ale v pondelok rano sa islo naostro, takze som aspon bola kludna, ze bude dobre o nas postarane a aj bolo 😵

..a po porode na mna pozerali ako na zazrak, ze hned sprcha, a niake poranenia, maly mal 3800g, takze dost velke babo ....nemal ani zltacku, ako super vsetko,,,

zuzla80
24. máj 2012

@jucuska aj my sme viac menej júlový 😉 🙂 Podľa utz 30.7., i keď sa to niekedy pohybuje okolo 31.7. a 1.8. radšej som si dala ten najneskorší dátum 😉

zuzla80
24. máj 2012

@jezibosorka tak takýto pôrod si želá asi každá z nás. To ti až závidím, že si sa ani nepotrhala a hneď po pôrode si išla do sprchy po vlastných, toto môže zažiť len málokto. Ja som bola síce pri malej na cisárskom, ale tiež to nieje až také suprové ako si každý myslí, hlavne tie prvé dni, ako jasné, dá sa to zvládnuť, nechcem nikoho strašiť, každý bolesť znášame inak, preto to aj inak prežívame a vnímame...

mg25
24. máj 2012

@zuzla80 ahoooj 🙂 určite vydrží krčok,neboj 🙂 ja idem 30-ho a áno k Dosedlovi, takže sa tesne minieme 🙂 ani ja nemám ešte nič, už aj mama ma naháňa, tak asi poobjednávam všetko z netu, lebo chodiť nejak nezvládam, žily hneď bolia. Tak sa ozvite, ako ste dopadli na utz 🙂

zuzla80
24. máj 2012

@mg25 jasné ozvem sa, len ja idem na Masarykovu k dankovčíkovi, i keď on ho zrovna robiť neubde, robí to nejaká mladá doktorečka, ale nevadí. Už som bola k nemu objednaná skôr, tak som to už nechcela rušiť. Ozvem sa určite a aj vy sa držte 😉

jezibosorka
24. máj 2012

@zuzla80 no ja som sa porodu velmi bala, aj ja som zvazovala cisarsky, ale nakoniec som isla normalne, a naozaj porod bol velmi pekny zazitok, pre vsetkych troch, teda si myslim,aj ked maly sa este nevyjadril 😀
... ja som sa na porod pripravovala, a stalo to zato, 😉 cvicila som epinom, vyplatilo sa 😉 ale co uz, kazdy ma nieco, ja som mala super porod, ale teraz sa trapim s maly, je strasne zivy, neda mi vydychnut, dnes sme mali zvlast zly den, uz som rada, ze spi, hoci zase s placom a ukladala som ho na 3x, uz som unavena, fakt.... stale cakam, ze bude lepsie, a ona sa polepsi jeden den, a potom je to zase to iste,,, kazdy vravel,ze ked zacne chodit, tak sa polepsi, bude unaveny., bude lepsie spat, no zatial za rocik jeho zivita som neprespala jednu noc, momentalne sa budi kazdu hodinu,, cakam,kym z toho vyrastie,,, snad to bude uz skoro 😅 , lebo som zrela na psychiatriu fakt 🤐

jezibosorka
24. máj 2012

@zuzla80 a este co sa tyka sace, som rada, ze lekarka aj PA respektovali moje rozhodnutie, a nestrihali preventivne, ako tu v PO, tu by ma cvakli naisto,,,, 😖 pri prime som im vravela, ze som sa pripravovala, aby nestrihali a pockali, a maly sa tlacil vonku pomaly, takze urcite aj to pomohlo,, 😅

nelake
28. máj 2012

Ahojte, baby dik za info k Luptakovi, zatial mi konkretnejsie otazky nenapadaju. Odradza ma zatial to, ze v case ordinacnych hodin nemoze prist k porodu (co je na druhej strane od neho korektne k svojim pacientkam). Ked mi nieco este napadne tak sa ozvem 😉
Inak co sa tyka mojho prveho porodu, tak som bola sita aj z vnutra aj z vonku, dost dlho som bola ubolena. Ale vobec sa nestazujem, Verim, ze Dr. ubobil vsetko co mal.

majdolena
28. máj 2012

Ahojte všetky.ja mám termín 21.júl a momentálne žijem v rožňave.neviem sa rozhodnúť či mám rodiť tu alebo ísť do šace!!?!prvý syn sa mi narodil predčasne v 34tt sekciou,teraz som v 33tt a mám trocha obavy.doktor vraví,že to vyzerá dobre,ale ked pozeral malého naposledy tak si nebol istý v ktorom tt som,lebo podla ultrazvuku to vyzerá o 2tt viac,lebo je velký.má už vyše dvoch kilov.tak neviem ale asi by som rada počula aj názor iného doktora.tak teraz neviem čo mám robiť,no babo rad......

jarimka
28. máj 2012

@tami9 no tak si mi dala chrobáka do hlavy lebo ja som tiež prvé rodila u Dosedlu všetko v pohode a teraz som rozmýšlala že si nebudem vyberat lekára ale čo čítam tak asi si ho zasa vyberiem

monculka
29. máj 2012

@majdolena ahoj...ja len ze ja toez som z rv a rozhodne pojdem rodit do sace...nechcem byt tu medzi cigankami...ako nic extra prti nemam ale je to tu bieda z tou nemocnicou...

zuzla80
30. máj 2012

@mg25 ahoj ako dnešný veľký utz 😉 My sme boli včera, všetko vyzerá byť v poriadku aj prietoky aj orgániky vyzerajú byť ok, malá sa na nás vkuse usmievala, vyplazovala nám jazyk, aj lekárka sa z nej smiala. Vážime cca 1790g. Na poradni chvala bohu krčok drží, dokonca mi ho aj doki merala, mal nejakých 4,3cm tak som spokojná. Poradňa zase o 2týž. Vy sa ako držíte? Nohy stále opúchajú?

@jezibosorka verím ti, že si z malého vyšťavená, a to ešte k tomu nie si tehuľka. Ja sa za malou tiež toľko nabehám, že až, darmo na ňu kričím nech stojí, iba sa obzrie, či za ňou idem a uteká kade chce. A vieš si predstaviť ako sa mi s bruškom uteká... Niektoré detičky sú živšie, možno sa neskôr skľudnia, ale viem, o čom hovoríš, čo sa denného režimu týku. Ale zase s tým nočným spánok ti absolútne nezávidím a hlavne po tak náročnom dni, kedy už ozaj potrebuješ aj ty vypnúť, oddýchnúť 😒 . Len veriť, že sa to časom upraví...

@nelake ahoj moja, však si to ty, moja dobre známa osôbka 😉 Ja som si myslela, že si malého rodila u Ľuptáka, neviem prečo. A Dosedlu by si nechcela? Ja budem u neho, keďže Linkesch mi "zdrhol" na Rastislavku 🙂

jjeanny
30. máj 2012

ups .. to patrilo inam 😅

jezibosorka
30. máj 2012

@zuzla80 no ja si pri nom neviem dalsie vobec predstavit, mozno,ked odrastie a to uz budem stara potom 😀
Verim, ze to mas tazke, Marko je zlatusik, on je take slniecko, lenze bud sa smeje, alebo vystraja, ale idu mu dalsie zubajky, tak asi koli tomu je taky mrzuty a tazko zaspava a si iba tak leda bolo,,,, Drzim palce s dalsim babetkom, a malou betarkou,,, teraz sa rodia sami zivani , jedneho mam doma 😵 🤐

mg25
31. máj 2012

@zuzla80 ajoj 🙂 aj my sme ok 🙂 Prietoky vraj veľmi dobré, akurát Adamko je trošku menší ako tvoja babula 🙂 má 1627 gramov, ale tak hádam je to v norme 🙂 A poradňu mám dnes, tak som zvedavá na krčok,lebo predvčerom sa malý otočil hlavičkou dole, normálne to bolo cítiť 🙂 a odvtedy ma strašne bolí podbruško a ťažko sa mi chodí. Takže utekám do sprchy a do nemocky 🙂 pekny dník.

nelake
31. máj 2012

@zuzla80 Ahoj, jasne, ze som to ja a ty si dufam ty 😀 Som rada, ze drzite pokope, len tak dalej 😉
Este uvidim ku komu pojdem, mam este kopec casu na rozmyslenie.

zuzla80
31. máj 2012

@jezibosorka zubky veru vedia narobiť riadnu šarapatu a aj nabúrať spací režim, kľudne to môže byť aj z toho, že je nepokojnejší. Ja som tiež na Ninke videla, že keď jej išli zúbky, tak sa omnoho častejšie budila v noci a aj ten spánok bol oničom. Tak len vyčkať pokiaľ sa prerežú a potom už bude dobre 😉

@nelake som ťa odhalila aj ty mňa 😀 😀 Veď uvidíš pre koho sa nakoniec rozhodneš. Myslím, že veľa lekárov v Šaci je dobrých, tak uvidíš koho si nakoniec vyberieť. Veru ty máš ešte čas ale mne už to poriadne odsýpa, však takto o 2mesiac už budeme zrejme aj z pôrodnice doma, ani sa mi veriť nechce... Inak všetko OK, ešte ti býva zle?

@mg25 držím palce na poradni. Nevadí, že ma malý o pár gramov menej, tie údaje sú aj tak nepresné a môže mať v skutočnosti viac ako naša. Váha sa určuje podľa dĺžky stehenej kosti, takže my môžme byť o niečo dlhší a preto už tá váha je o niečo väčšia a pritom v skutočnosti nemusí. Hlavne je, že krásne rastiete a priberáte, hlavne žiadne tabuľky nesleduj, to som sa naučila pri svojom prvom dieťaťi, každé dieťatko je iné a preto netreba porovnávať. Daj vedieť ako sa ste dnes dopadli, držte sa 😉

jezibosorka
31. máj 2012

@zuzla80 my uz mame 6 zubkov, zubadlo male... vies co sa dnes stalo, doobedu celkom pekne pospal, asi hodinku,, o pol 1 sme isli vonku, nechcel spat v kociku, domov sme prisli o 3, papal, hrali sme sa, o 5 sa kupal, a hral potom na 6 som mu urobila kasu s miekom a normalne mi zapal v stolicke :D to sa nikdy nestalo,,, tak sice vela nezjedol, co ma mrzi,,, ale behal a blaznil sa, no uvidim ako zajtra, ci mi zaspi vonku,,, aked nie tak budem musiet troska poposunut papanie, ale bolo to super, ziaden cirkus a plac pred spanim 😀 .. to ma najviac mrzi,ked place..neviem to zniest,ked ho zacnem utisovat, tak sa rozplace este viac,,, plac zacina hned ako ho dam do postielky,, no a potom asi 15 min, kym sa ukludni a zaspi za hladkania a trasenia postielkou,,,... tak asi ho bude treba,len poriadne unavit,, uvidim ako bude hajat,,,,

mg25
1. jún 2012

@zuzla80 🙂 veď jasné, ja som spokojná, nemusí mať zrovna 4 kilečka 😀 ...manžel je z dvojičiek a mal pekne cez 3 kila, tak nemusí po ňom zdediť pôrodnú váhu. 😀 Kým je v norme,som spokojná 🙂 a presne ako hovoríš, je tam plus mínus niečo. Dopadli sme celkom fajn, len vraj som zaujímavý prípad 😅 s magnéziom mám strašne nízky tlak a stále ma berie na odpadnutie a zvracanie a bez neho sa Adamik ponáhľa von 😠 Ale tak hádam nejako dobojujeme 🙂 Inak je všetko ok a čím ďalej tým mám horšie sny o pôrode 😀 asi budem najhoršia rodička na svete. 😅 pekný dnik ti prajem.

any395
4. jún 2012
monculka
6. jún 2012

ahojte...ked chcem ist rodit do sace musim tam ist osobne alebo staci ked tam zavolam a poviem ze by som tam chcela ist...nechcem mat konkretneho porodnika.DAKUJEM

zuzla80
7. jún 2012

@monculka myslím, že sa treba najskôr telefonicky objednať a potom prísť. Nie som si ale istá, veď skús tam zavolať, číslo nájdeš určite na ich stránke a sestrička ti už povie, čo a ako. Ale pokiaľ si dobre pamätám, baby tu tuším písali, že sa najskôr telefonicky objednávali.

@mg25 teším sa, že je všetko fajn. No ono magnézko znižuje tlak, tak sa ani nečudujem, že ti je na odpadnutie. So mnou sa tiež niekedy tak nečakane zatočí, ale ja mám celé tehu akýsi nízky tlak, a magnézko neberiem, vzala som ho možno 4x, keď mi tvrdlo bruško, ale teraz s tvrdnutím nemám až taký problém, pri prvom dieťatku, kedy som tiež viac ležala mi tvrdlo dosť, teraz sa viac pohybujem, tak akosi až tak netvrdne, tak neviem, či to je spôsobené tým pohybom alebo čo, ale za to mi už bruško dosť kleslo 😒 zajtra máme poradňu tak som zvedavá ako krčok. A tašku už máš nachystanú 🙂

@jezibosorka jeeej tak to už máte krásny počet zúbkov 😉

Inak košičanky zháňam olej na masáž hrádze neviete mi poradiť nejaký obchod, kde by som zohnala. V Maderne sa čaká 8-15dní čo je strašne dlho, chcela som značku Weleda ale dosť problém zohnať. Neporadíte?

katusskaa
7. jún 2012

@zuzla80 maju to v kazdej DMke, niekedy je to priamo pri WELEDA veciach, inokedy pri babatkovskych. a ak chces usetrit, kup si obycajny detsky olivovy olej z lekarne, posluzi rovnako

zuzla80
7. jún 2012

@katusskaa v DMke, ale len v Optime som hľadala, no nebolo, weleda tam bola ako vykradnutá, len zopár kúskov, skúsim zajtra ešte galérku, keď vravíš, že v DM to zvyknú mať, ak nie, tak ďakujem za tip za náhradu 😉

katusskaa
7. jún 2012

@zuzla80 aj ja som hladala a nenasla najprv, tak som si kupila ten olej z lekarne 😉 potom som to ale nasla pri babatkovskych veciach, ked mi uz nebolo treba

jezibosorka
7. jún 2012

@zuzla80 j som obiednavala z boishopu do 3dni som ho mala doma, oni su rychly 😉

zuzla80
11. jún 2012

@katusskaa
@jezibosorka baby tak som nakoniec kupila detsky olivovy olej, dnes som aj zacala s tou masazou no len dufam, ze to robim dobre (riadim sa podla videa a instrukcii, co som nasla na nete), nejak po tej masazi citim spodok 😨 😅 Ako dlho ste si ju robili, niekde som citala, ze staci cca 3min...staci?

@mg25 ako sa vam dari? U nad poradna ok, cervikalne skore sa nam zmenilo na 2-3, zrejme sa krcok meni, ale drzi. Este jedna poradna u mojej doki a uz ideme do poradne do nemocnice, och ako to leti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre