Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sunny15
11. júl 2012

vsak tak to spravim...nabehnem s bolestami bruska ci takym niecim 😀 ja som zo zaciatku mavala kratsie intervali medzi poradnami ako teraz 😠 a moj robi v Ke

zuziatko
12. júl 2012

Ahojte

ako prebieha fetálny uzv v Šaci čo sa robí v 30tt ??

gabikapatrik
12. júl 2012

@sunny15 Dakujem pekne , no ja som mala spinal prehovorili ma ze je to lepsie pre maleho, ja som mala bolesti velke tym ze sa mi rana zapálila, ale inak sa to da zvladnut niektore mamičky uz lietaju o 3 dni, ale kazdy inak znasa bolest ja ju asi znasam zle 😢 , ale tesim sa na dalsieho drobca nejak to len prezijem 😒 dufam

sunny15
12. júl 2012

@gabikapatrik neboj zvladnes...uz si to raz zvladla tak aj teraz to zvladnes... 😀
chcem sa ta spytat ci nevies ako to chodi teraz v Saci...ci na tie prietoky a ctg sa mam objednat telefonicky na ktorom cisle?kde je ultrazvuk ci tam kde su poradne?a ci potrebuju vymenne listky?

sunny15
12. júl 2012

@zuziatko ahoj to iste ako v 20tt skontroluju sa organy drobca,ulozenie,placenta a prietoky cez pupocnik...

zuziatko
12. júl 2012

@sunny15 ďakujem 😉 😉 A platí sa tých 25e ??

sunny15
12. júl 2012

@zuziatko presne tak 😉

sunny15
12. júl 2012

@zuziatko ako ides ku dr.Dosedlovi tak 25eur...ale vraj ti to spravi aj niekto iny zadarmo...ale to uz neviem ja som bola u Dosedlu

zu2za3na
12. júl 2012

@lu17 celkom to trvalo 19 hodín 🙂 má peknú po pôrode trošku schudol ale už nám zasa priberá, každý deň je to 20 gramov navyše 🙂

zu2za3na
12. júl 2012

@sunny15 pani MuDr. Falátová a MuDr. Gabriel Tóth robil forceps

lu17
12. júl 2012

@zu2za3na Tak Vam drzim palceky, drzte sa 😀 To si uz bola taka slaba a vycerpana, ze musel maly ist kliestami ?

gabikapatrik
12. júl 2012

@sunny15
ahoj no ja som chodila na poradne aj to vsetko do Michaloviec ale raz mi robil ctg aj tam a to mi len povedal ze si mam sadnut tam a cakat na poradie je to tam kde aj ambulancia a aj usg je tam a tam sa tiez treba napisat a tiez cakat no aspon ja som tak cakala neviem ja som chodila ku prednostovi aj teraz pojdem za nim lebo on ma aj operoval uz predtým. no a Dosedla mi nerobil nikdy nic ale sama chvala na neho ale baba ktora bola zo mnou na izbe po porode bola sklamana lebo celých 9 mes. jej hovoril na usg ze dievca a bol to chlapcek na moj podiv bola ona a jej rodina s toho dost sklamana az som drobca lutovala troska ale to len prvy den

mirka_aa
13. júl 2012

@majdolena jednoznacne najlepsi je Dosedla!!! 😎 a nie je jedno ktory lekar... 😉

mg25
13. júl 2012

@jlp @zuzla80 Ahojte 🙂 až dnes sa hlásim, zase raz rekreácia v nemocke bola 😀 Máš už termín Zuzi? Stretneme sa? A ako ináč baby, všetko v poriadku?

@mirka_aa dovolím si nesúhlasiť 🙂 Nevravím, že nie je dobrý lekár, je a veľmi, ale ak nemáš skúsenosť s inými pôrodníkmi, ťažko sa dá tvrdiť, že je najlepší. Je tam viac vynikajúcich lekárov,aj keď si tiež nemyslím, že je úplne jedno ktorý lekár. Ospravedlňujem sa už dopredu, ak som sa ťa náhodou dotkla, nemyslím to vôbec v zlom, len moje hormóny dnes štrajkujú 😀 asi sa majú chuť vadiť, hlavne,keď som ho veľakrát zažila v nesmierne arogantných pózach pri pacientkach, ktoré si ho k pôrodu nevybrali. Ale každá máme inú skúsenosť, takže je normálne, že si zastávame toho "svojho". Ja tiež na môjho nedám dopustiť. 😵

zuzla80
13. júl 2012

@mg25 matka a coze opat "rekreacia" v nemocke? Termin este presny nemam ale okolo 24-25. A ty ako? Uz vies datum? Inak nebola si nahodou v pondelok okolo 9tej na ekg a potom na are? Neskor sa ozvem lebo teraz moc nestiham...

mirka_aa
13. júl 2012

@mg25 no osobne nemam skusenost s inymi lekarmi,len z pocutia a co som videla na vlastne oci kedze som po porode lezala este 2dni na vzdycharni... 🙂 to sa neda porovnat ako som rodila ja ta starostlivost a secko okolo toho a ine zeny..zalezalo to od toho kto ma prave sluzbu asi...aj tie zeny co rodili sucasne somnou..az mi trapne bolo,ze kolo mna tam stale lieta doktor,naordinoval toto tamto a o nich nikto ani nezakopol..iba ak nejaka okoloiduca sestra ze na kolko prstov je otvorena...dosedla neviem ako sa sprava k pacientkam ktore si ho nevybrali,ale k tym co si ho vyberu som zle este nepocula... 🙂

sunny15
13. júl 2012

baby co ste rodili u Dosedlu,kedy mu mam napisat mail ze chcem chodit k nemu do poradne?ked od 36tt mam chodit do poradni tak to znamena ze od 35/0tt?skratka v akom predstihu ste mu napisali vy?

mirka_aa
13. júl 2012

@sunny15 ja som mu pisala par dni potom co som bola posledny krat u mojho gynekologa...to je v podstate jedno kedy mu napises,on sa ta opyta v ktorom presne tyzdni si a podla toho si ta objedna 😉

sunny15
13. júl 2012

@mirka_aa dakujem a uz si si brala so sebou do poradne aj nejake vysledky od tvojho dr.-krv,vyter?a mala si aj vymenny listok od dr.ze ta posiela do porodnice?lebo moj dr.mi chce spravit tieto vysetrenia az 23.8.co uz budem v 37tt a to uz by som mala chodit do Sace na poradne...

mg25
13. júl 2012

@zuzla80 bola 🙂 ale v pyžamku 😀 aj na monitore na vzdychárni. Nemám ešte termín,až v pondelok budem vedieť, tak som zvedavá a začínam sa bááááť 😕

@mirka_aa veď áno,preto píšem,že viem, že ako odborník je naozaj fajn a tak isto k svojim pacientkam, len sa mi proste nepáči tá ľudská stránka k iným. Ale to je zrejme všade a u každého tak.

mirka_aa
13. júl 2012

@sunny15 ano ja som vysledky uz brala so sebou a vymenny listok som nemala ziaden..tak ked mu budes pisat ze sa snim ces dohodnut na porode tak mu napis aj v ktorom si tyzdni aj to ze kedy ti bude robit tvoj gynekolog posledne vysetrenia..on ta podla toho objedna ako uzna za vhodne... 🙂

sunny15
13. júl 2012

@mirka_aa jasne dakujem 😉 to uz odneho viem ze pravdepodobne pojdeme sekciou...sice predtym som si povedala ze dohodnem si lekara len ak budem rodit spontanne...ale teraz uz mam nato iny nazor...chcem aby aj tu sekciu mi robil dr.ktoremu doverujem a vie co robi...a na usg je jasne vidno ze sa do toho rozumie... 🙂 a myslim ze potom aj v sestonedeli sa o teba viac staraju,ak dr. stale chodi za svojou pacientkou vsak? 😉
a este mam otazocku...na ctg a prietoky si sa objednavala,alebo ako to chodi?
ja som u Dosedlu bola teraz na fetalny screening ale moj dr. mi povedal len tolko ze od 34-36tt sa objednat do porodnice na kontrolne prietoky a ctg...

mirka_aa
13. júl 2012

prietoky a ctg ti zrobi uz vramci poradne....a neviem ci v sestonedeli sa viac staraju..neviem ako je to po sekcii,ja som mala spontanny porod po 6 hodinach som bola uplne fit,ziadnu starostlivost som nepotrebovala..bol zamnou asi 2x sa spytal ako sa mam ja ze secko oki videl ze bez problemou sedim pohybujem sa a secko kedze mi nerobil ani nastrih..potom uz viac nechodil,povedal ze keby som neco potrebovala kludne mam ist za nim..
@sunny15

sunny15
13. júl 2012

@mirka_aa aha chapem,takze to uz je v ramci jeho poradni ctg aj prietoky 😉 noo tak to je super 😉
joj tak to si mala super...aj ja som to takto planovala ze spontanny porod,bez nastrihu atd 😵 ale kvoli mojej dg.myom pred placentou ktory by mohol pri kontrakciach sposobit predcasne odlucovanie placenty...je viac ako pravdepodobne ze skoncim pod nožom... 😖

mirka_aa
13. júl 2012

@sunny15 🙂 ja som zas chcela ist pod noz lebo som sa strasne bala porodu..ale doktor ma prehovoril...a nakonec to nebolo az take strasne.. 🙂drzim palceee 😉

sunny15
13. júl 2012

@mirka_aa dakujem 😉 to väcsinou tak byva,ze kto chce pod noz ten rodi normalne a naopak 😀
mna zas desi ze budem lezat po spinali 24hod.a to vstavanie a rana...uff...ale dajak to zvladnem 😀

zuzla80
13. júl 2012

@mg25 tak mi sme sa asi videli 😀 dokonca sme boli spolu na ekg a na are a monitore sme sa minali. Na ekg sme boli len 2tehulky 😀 ja som bola v bielej sukni a oranzovom tricku a ty si mala take sive 3/4taky pyzamkove vsak a nejaky kvietkovany vrch. Sranda ak si to bola ty 😀 to som sa len tak opytala 😉
@mirka_aa suhlasim s @mg25 ze urcite su v saci dobry lekari nie len on. A myslim, ze je ine ak mas lekara dohodnuteho a ine ak prides len tak. Ja osobne mam vynikajucu skusenost s dr. Olsavskym a dr. Pankuchovou a musim povedat, ze kamosky u nich rodili a doslova citujem "im behali s pierkom kolo zadku" skoro kazdy den boli za nimi na izbe, co a ako sa maju. Ja som dost vahala medzi dosedlom a olsavskym, hlavne po tom, co sa dosedla arogantne spraval k sestre, ta napr o nom nechce ani pocut, ale ja som si ho aj tak vybrala, lebo som velmi chcela rodit normalne...

majdolena
13. júl 2012

@mirka_aa aha,takže mi radíš aby som si ho nejako vybavila?neviem moc ako to tam chodí a popravde ešte som si nikdy nikoho nevybavovala.doktora nepoznám a ani nepoznám nikoho kto pozná jeho ☹ ,tak neviem

sunny15
13. júl 2012

@zuzla80 a ako?pojdes nakoniec aj tak sekciou?lebo citam ze si vybavujes aro a interne...

mirka_aa
13. júl 2012

@majdolena ano 🙂 mozes mu napisat mail,ze by si chcela aby ta odrodil a on si ta uz objedna..na poradne budes chodit uz len k nemu aj ta on odrodi..o peniazoch rec ani nepadla,az po porode som mu odniesla dakovne,on to caka aj ked o tom nehovori.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre