Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

monculka
3. aug 2012

@steva a keby som ho nemala dali by mi ho keby som si poziadala ked uz by som isla rodit?

steva
3. aug 2012

@monculka asi nie,to musis mat so sebou ked ides rodit.daju ti ho na ARE na prvom poschodi.to je len taky paier,ktory podpises a hotovo.potom si ho daj do knizky

monculka
3. aug 2012

@steva dobre dakujem

kacenka78
3. aug 2012

@monculka mne v pondelok Dr. v Šaci povedal, ze preventivne si mam ist dat spravit poucenie o EPI, lebo ak ho nebudem mat, tak mi EPI nedaju, ale ak pojdem na poucenie, tak to este neznamena, ze EPI musim vyuzit, ak ho nevyuzijem, nic sa nedeje.... takze v ramci najblizsej poradne idem este predtym na to prve poschodie, ako ti to opisuje @steva, pri recepcii zahnes do prava na koniec chodby a tam na 1. poschodie.....

monculka
3. aug 2012

@kacenka78 viem kde to je bola som tam len sa mi tam nechcelo cakat tak pojdem aj ja po najblizsej poradni

14petulka88
5. aug 2012

@kacenka78 Aj mne to tak povedali 🙂 radcej som na to ponaucenie nesla lebo z predchadzajuceho porodu som vedela ze v tej chvili ked som sla rodit by som si dala asi vsetko :D

lucka87
6. aug 2012

ahojte ..tak ja idem dnes na kontrolu dufam ze sa aspon nieco zmenilo z minuleho tyzdna a cochvila bude maly chrobacik na svete 🙂 tak drzte prsteky a dam vediet ako sme dopadli...pekny den 🙂

kacenka78
6. aug 2012

@lucka87 tak ty uz si po termíne:? drzim palce, nech sa už pôrod rozbehne, mna caka zajtra druha poradna v Saci, a zaciname 39tt.....

maria.vinea
6. aug 2012

V tomto teple by som to uz tiez chcela mat za sebou, som v 36 tyzdni a rodit budem u Dosedlu, mam na neho super referencie. nech sme vsetky zdrave a uz aby to bolo..

lucka87
6. aug 2012

@kacenka78 ano uz po termine a uz aj doma z kontroly...🙂 ziadna zmena v stredu dalsia kontrola ak sa to nerozbehne a vo stvrtok alebo v piatok prijem a vyvolavacka...no dnes bolo veeelmi vela tehuliek na poradni...

@maria.vinea heh verim ti 🙂 ano dr. Dosedla je super clovek aj ja som mala pri nom rodit ale ide na dovolenku takze mam inu dr....inak vsetky poradne som mala unho a nemozem sa stazovat 🙂

jlp
6. aug 2012

Ahojte, tak s radostou vam oznamujem, ze v stredu rano o 8.40 sa narodil nas krasny chlapcek Matejko s mierami 53cm a 3400g, oblicky mame v poriadku a sme zdravuckyyyy. Krasne spinkame, papame a robime radost vsetkym okolo. Mamina ma mliecka na rozdavanie a tak sem-tam musi odsavat, aby sa jej nezapalili prsniky. Od nedele sme doma. Kedze spinkame aj 4h vkuse, tak mam cas sa vam takto ozvat. Porod bol super. V utorok rano o 7mej mi dali vyvolavacku - tabletku, do 5 minut som mala bolesti krizov, ale neotvarala som sa a tak som na noc ostala v nemocnici. Rano o pol 4tej som sa zobudila na krce kazdych 7 minut. Isla som na monitor a nic mi neukazovalo. Vysetrila ma lekarka, ktora mala sluzbu a bola som stale otvorena len na prst, to bolo okolo pol 5tej rano. O dalsie dve hodiny, ktore som stravila na izbe a pri okne rozdychavanim, som isla znovu na monitor, krce sa zobrazovali ako stahy maternice, ale po kontrakciach ani stopy. Znovu ma prezrela lekarka uz z denne sluzky a bola som na 4 prsty, waaaw, vypytala som si EDA ale kym dosiel anesteziolog cca 10 min, tak som bola otvorena uz na 6. Takze som rychlo volala okolo 7:15 priatelovi, aby dobehol (bol v PO) no a kym dosiel, tak mi moj lekar povedal, ze mozeme ist rodit ...cca 30 minut. Povedala som lekarovi, ze nikam neidem, kym tu nie je priatel 🙂...medzi predychavanim. No a tak ked sa dovalil o dalsich 10 miut, tak som isla na to. Maleho som vytlacila na 4 zatlacenia za 20 minut a bez EDA a nastrihu. Este na stole som povedala, ze v pohode aj druhe babo hned. Joooj taka som rada a prajem kazdej z vas mamiciek cakateliek rychly priebeh porodu. Maleho mi dali na prsia hned, este takeho spinaveho a prisal sa na prvykrat. Plakal on i ja. Milacik to zvladol na jednotku - neodpadol. 🙂

jlp
6. aug 2012

a tu je nas anjelik Matej

monculka
6. aug 2012

@jlp jeeej aky ste krasny 🙂 prajem vela zdravicka a nech vam robi len radost 🙂

kacenka78
6. aug 2012

@jlp Janka, Matejko je nádherný !!! je super, že máš pozitiívny zážitok z pôrodu, tak to má byť ! tak veľa mliečka aj nadalej, vela zdravička a uzivajte si ho 🙂

lucka87
6. aug 2012

@jlp gratulujem je nadherny...vela zdravicka vam prajem 🙂

mg25
7. aug 2012

@jlp gratulujem z celého srdca 🙂

sunny15
7. aug 2012

@jlp srdecne blahoželam k malemu a prajem vela zdravicka 😀

lucka87
8. aug 2012

ahojte tak ja este stale kinderko ale uz zajtra sa moze vsetko zmenit...🙂 dnes sme boli na kontrole sice sme schytali hamiltona ale hadam to pomoze...zajtra o 10.00 naaastup na prijem 🙂 uz sa neviem dockat aj ked bohvie ako dlho to este potrva...vraj dostanem nejaku tabletku vecer na vyvolanie,neviete niektora ako rychlo zabera?

sunny15
8. aug 2012

@lucka87 ahoj a bola si u tej dr?ako sa ti pozdavala?ona ti robila hamiltona?
tie tabl. konkretne prostin pomaha dozrievať krčku a napomaha jeho otvaraniu u niekoho to zaberie do par hodin a u inej to vobec nezaberie...ale dufam ze tebe to zaberie a pekne maly pride na svet prodzenou cestou 😉 nevies ci ta dr.robi aj cisarske rezy?ona ti ho bude robit ak by to bolo nutne?

lucka87
8. aug 2012

@sunny15 ano bola su nej zatial z nej mam dobry pocit, aj hamilton sa dal vydrzat...pravdu povediac sme sa o cisarskom vobec nebavili takze neviem ci ho robi a ci mi ho bude robit v pripade nutnosti...nejak verim tomu ze to pojde bez toho 🙂 ale ked zistim dam vediet 🙂 kedy ides do prvej poradne?chcela by si ist k nej?

sunny15
8. aug 2012

@lucka87 noo super potom ked z nej mas dobry pocit...ja som premyslala medzi nou a Dosedlom...len ja budem musiet ist sekciou...a prvu poradnu by som mala absolvovat bud.tyzden...ked som pisala Dosedlovi tak mi napisal ze sa mu mam ozvat po dovolenke ci tak okolo 14.8.

moukuska
8. aug 2012

ahojte, su tu mamicky alebo tehulky zo Sace? 🙂

teleranka
10. aug 2012

@moukuska sme tu 🙂

moukuska
10. aug 2012

@teleranka ahojky si zo Sace? super 🙂 kedze v Saci velmi nie je kam ist s detmi, aby sa pohrali (Medulik neratam), rozmyslali sme s kamoskou nad obnovenim materskeho centra, je to v stadiu zistovania, myslis, ze je to dobry napad? 😉 stretavam dost mamiciek po Saci s kociarmi, mozno by sa pridali aj ostatne

monika1091
12. aug 2012

Ahojte tehulky ja mam zarezervovaneho Dr.Dosedlu a je vynikajuci hoc zatial chodim k nemu iba na tie prehliadky a neviem ako rodi ale pocula som nanho velmi dobre ohlasi ..... ze je vynikajuci..... a ze vie situaciu na porodnici osviezit..... aby mamicky neboli take ubolene s toho porodu samotneho..... ja idem k nemu toho 14-teho a som zvedava co mi povie..... dufam ze uz nieso noveho... lebo vkuse to iste ste zatvorena a krcok je tvrdy......

monika1091
12. aug 2012

poradte ako spustit kontrakcie velmi by mi to pomohlo.....

monika1091
12. aug 2012

@jlp gratulujem ku krasnemu syncekovi.....chcela som sa spytat aku izbu si mala...... teda kolko sa za nu platilo na den?.....

disala
12. aug 2012

@moukuska Ahoj ja bi som sa určite pridala,nie som priamo zo šace,nie je problém prísť.🙂🙂🙂

sunny15
12. aug 2012

@monika1091 Ahoj,aj ja budem rodit u dr.Dosedlu... 😉 taak drzim palce aby ste to mali cim skor za sebou 🙂 ale kontrakcie vyvolat nie je take lahke...uz sa tu popisalo aj viac babskych rád,ale ci nieco z toho pomáha...to ťažko povedať 😵 odporuca sa na dozretie krčka asi 2-3krat za sebou sa milovat-lebo ejakulat obsahuje prostaglandin a ten pomaha mäknuť krčku...potom pit čaj z malinovych listov,a ak vladzes tak upratovat,umyvat okna a chodit po schodoch... 😀
ale ak sa drobcovi este nechce na svet tak ani tieto babske recepty nepomozu,ale vyskusat nieco z toho mozes 🙂

monika1091
12. aug 2012

@sunny15 vsetko s toho skusam okrem tutu-mutu lebo sa bojim ...... ze nejako ublizim malej......hoc co len nie tutu-mutu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre