Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tehulkake
20. aug 2012

@danka2105 jj dikes, ved uvidime, mne povedal moj, ze mi urobi ked tak,

danka2105
20. aug 2012

@tehulkake uvidis, daj potom vediet ako si dopadla 🙂 drzim prsty 🙂

mravvcek
20. aug 2012

@tehulkake a koho mas?Akeho lekara?

steva
20. aug 2012

Ahojte.napisem svoju skusenost zo Sace.pred troma rokmi som rodila v Saci ,vtedy som si povedala,ze nikdy viac.No aj napriek tomu,som tam v stredu rodila zas a to len preto,ze mi moj lekar slubil,ze ma tentoraz odrodi a tak som bola spokojna,mam v nom plnu doveru.
V stredu rano som bola v Saci na poradni,rano mi odisla hlienova zatka,lekarka ktora ma vysetrovala povedala,ze je to dobre znamenie,ale ze to moze este trvat,nakolko krcok je este cely a otvorena niesom.bola som rada,nakolko moj lekar mal este dva dni dovolenku.prisli sme domov,urobila som este cesto na langose,vyprala som a s mojim malym synom sme dokoncili langose(velmi sa tesil,ze moze valkat cesto),najedli sme sa a ja som si lahla n gauc.citila som ako mi praskla voda.utekala som na zachod.boli tri hodiny.pripravila som veci pre maleho,museli sme ho odniest k sestre a isli sme do Sace.mala som velky strach lebo som vedela,ze moj lekar ma rodit nebude.kontrakcie som uz mala kazde 4 minuty.napojili ma na monitor a prijali o 16 hodine s tym,ze to moze este trvat.dostala som klystyr a vtedy zacali uz neskutocne bolesti.otvorena som bola na 2 palce.chvilu na to som si pytala Epidural,kricala som od bolesti a tak ma lekarka vysetrila,ale na EPI uz bolo neskoro,bola som na 7 palcov a o 5 min sme uz utekali na salu rodit.Rodila ma Dr.Falatova a velka vdaka ,bola neskutocne mila a hlavne vedela co robi.bolest bola velka,ale bolo to take rychle,ze moj manzel sa mi smeje,ze som rodila ako ciganka,ktora uz rodi piate dieta 😵 .Starostlivost po porode bola tiez dobra,mala som izbu za 18,boli sme dve.sestricky boli tiez mile,aj ked sem tam sa najde aj taka,ktora nema prave svoj den.
Tolko z mojich pocitov.drzim vam vsetkym palce a prajem hlavne zdrave babatka a vela mliecka 😵

tehulkake
20. aug 2012

@mravvcek Mudr. Richnavsky, tak uvidime aky je, mam normalne dnes stres z poradne, nechapem...

mravvcek
20. aug 2012

@tehulkake nebojaj 🙂 aj ja budem stresovat ked mi napise termin 🙂 on je zlatucky 😀

danka2105
20. aug 2012

🙂 nestresujte, co tu babenky pisu, vsetci su tam zlati a ochotni a odbornici a nemate sa coho bat 🙂

tehulkake
20. aug 2012

no konecne doma, pan primar je velmi mily, fakt sympos 🙂), akurat mi bolo uplne zle, lebo jedna mamicka isla rodit cisarskym, chudinka, taka znicena isla po chodbe, ze mi bolo luto aj za nu :(, a to ticho na chodbe, uf no uvidime inak vsetko je ok, zatial 🙂

sunny15
21. aug 2012

@steva blahozelam k drobcovi 😉

@tehulkake a preco bola znicena ked sla na cisarsky?uz mala bolesti ci co,?
a ako budes rodit?uz vies?

tehulkake
21. aug 2012

@sunny15 zatial vsetko svedci o priprodzenom, tak som rada, velmi aj placentu mam hore, takze super
neviem preco bola znicena, asi mala kontrakcie, neviem ale ledva sa vliekla po chodbe, ale vsetko dopadlo dobre 🙂 ja som to prezivala s nou, lebo celu dobu som cakala na lekara 🙂

sunny15
21. aug 2012

@tehulkake noo tak to je dobre 😉 chuderka tak asi mala kontrakcie...a to sla peso?nedali ju na vozik? 🙄 si ju videla aj ked ju niesli po sekcii spät?

tehulkake
21. aug 2012

@sunny15 no ja som sa tiez pytala sama seba, ze preco nejde na voziku, ale tak asi nechcela, bola tam aj muzikom a synom, naspat ked ju viezli som ju chvala bohu nevidela, lebo som sla na vysetrenie, ale ani by som sa nemohla pozriet, lebo ja som citlivka, ja som videla, ze len postel jej niesli a mala som dost, neviem ako zvladnem sama svoj porod, aaaaaaaa

tehulkake
21. aug 2012

@sunny15 a chces ist rodit do sace? tak potom mi napis, ze co a ako prebehlo do bodky, ak budes mat cas 🙂)

sunny15
21. aug 2012

@tehulkake jasne idem do Sace,uz som bola aj na 1.poradni min.tyzden a tento tyzden pojdem v piatok 😉

henrike
21. aug 2012

Ahojte, nemate prosim niektora skusenost s Dr. Orkutyovou zo Sace??? Ja som nad porodom v Saci doteraz ani nahodou nerozmyslala, ale dostala som tip na tuto Dr., tak zacinam zvazovat ...

diabliq6666
21. aug 2012

@henrike ja som rodila v saci minuly rok ...sice som na spominanu dokinu nenatrafila,ale som presla pocas porodu 4 lekarmi(rodila som 2 dni) a som bola na 100% spokojna

lu17
21. aug 2012

@henrike Je to mila dr. uplne v pohode co sa tyka pristupu 🙂

diabliq6666
21. aug 2012

@tehulkake v saci je uzasny personal,takze to bude v pohodke...nie je coho bat🙂

mravvcek
21. aug 2012

presne tak v Saci su super,to je dolezite,ze clovek sa tam citi dobre a bezpecne a to spravanie je ludske,co je v dnesnej dobe vzacne,klobuk dole pred nimi 🙂

marusjacika
21. aug 2012

@henrike Ahoj, ja som najprv nevedela o ktoru lekarku ide (az ked som si ju pozrela na web stranke nemocnice Saca). Teraz je vydata, predtym, ked som rodila ja, sa volala inak🙂 Mala sluzbu ked som bola na "vzdycharni" vo februari 2011 a aj ked som nerodila pri nej, tak mozem povedat, ze je neskutocne mila, prijemna a empaticka. Mne porod vyvolavali, ale skoncil sa sekciou ale tato pani doktorka ma odprevadzala na operacnu salu, drzala za ruku a ukludnovala, ze vsetko dobre dopadne. Este aj ked mala vizity na sestonedeli a ja som plakala, ze nemam mlieko tak sa mi snazila poradit a povzbudit ma, takze ja mam s nou velmi dobru skusenost. Aj ked je pravda, ze to viem posudit len z tejto "ludskej" stranky, ci je odbornicka vo fachu, to neviem.

sunny15
21. aug 2012

@henrike Ahoj,ja s nou mam skusenost z pohotovosti v 30tt.mala som bolesti podbruska a krizov a ona ma vysetrila,spravila ctg a aj pekne mi vysvetlila ze nastastie nemam kontrakcie len asi sa mi roztahuje panva a maly si robi miesto....a bola uplne milucka a bolo vidno ze aj sestricky ju tam maju rady....ako z ludskej stranky urcite super a myslim ze aj ako dr.je fajn aj pri vysetreni bola jemna 😉

veronika262
21. aug 2012

@tehulkake ahoj tak ja chodim k Mudr.Richnavskemu a som velmi spokojna mala som unho uz 3 poradne a je naozaj zlaty. Teraz ma akurat nejake skolenie tak sa smial ze aby som ho pockala do buduceho tyzdna a neporodila skor 🙂. Je velmi mily este aj manzelovi sa paci, vravi ze je to super dzefik :D

veronika262
21. aug 2012

@lucka87 no krasne dietatko blahozelam a vidim ze fakt sme si vybrali dobru nemocnicu. tak len nech ste zdravucky, nech male rastie a vela papka a tebe zelam vela vela radosti z drobceka.

jlp
21. aug 2012

kocky my v prepustacej sprave maleho nemame uvedeny nikde datum kontroly po 6tich tyzdnoch, tak neviem teraz, ze ci to iba niektorym davaju, alebo ako. Mam im zavolat radsej?...nechcem nieco premeskat. Vraj to ma byt scan hlavicky. Ako ste na tom vy? Ma ist kazdy na kontrolu na novorodenecke po 6tich tyzdnoch?

lucka87
21. aug 2012

sunny15@ vlozky aj podlozky do postele som vyuzila na izbe podlozky len asi dva kusy ale vloziek si zober dost pre istotu 😉 no mliecka neviem ci mam dost asi ani nie kedze maly by bol najradsej cely den na prsniku a cical ale to len cez den, v noci krasne spinka a budi sa len 2 krat...brusko este trosku boli ale uz sa to hoji a zacala som pomaly nosit stahujuce nohavicky lebo brusko je strasne ☹ no neponahlam sa s tym aby bolo pekne 🙂 inak mi dost chyba to tehulkovske aj ked svojho chrobacika uz mam pri sebe 🙂

lucka87
21. aug 2012

tehulkake@ ahoj sekciu mi robila dr. Falatova, velmi mila dr., no vystriedalo sa pri mne vtedy dost vela lekarov a kazdy jeden chcel aby to slo prirodzene no zial nevyslo...ano obrusky a plienky treba a mala som aj krem na zadocek...myslim ze maju sukromny box jeden len treba natrafit aby bol volny a v nom vlastne mozte byt spolu cely cas...na normalnej sale ked si tak tam nemoze byt s tebou ale mozes ist na chodbu za nim kym vladzes ale vacsinou asi budes napojena na monitor, aspon u mna to tak bolo...ja som svojho priatela poslala domov lebo som vedela ze to bude na dlho a stale som bola na monitore aj infuzia mi tiekla...prisiel vlastne uz ked som bola na operacke a potom siel so mnou na jisku... 🙂

lucka87
21. aug 2012
lucka87
21. aug 2012
lucka87
21. aug 2012

@veronika262 dakujem velmi pekne 🙂 a ja ti prajem bezproblemovy porod aby si to mala rychlo za sebou 🙂 a potom uz len veeela veeela radosti 😉

sunny15
22. aug 2012

@lucka87 noo tak to aj ja planujem mat-bud tahujuci pas alebo nohavicky...brusko ti ostalo velke?lebo viem ze to po porode urcity cas vyzera...ale neboj ono to pojde spät,len maternica sa tiez pomalsie zvinuje po sekcii 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre