Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

melanka21
4. dec 2012

@vierkass a mas tam uz aj nejako lekara vybaveneho ci pojdes na istotu???

vierkass
4. dec 2012

@melanka21
ahojky.... myslis tu v starej? hovorila som s primarom, tak povedal, ze ma odrodi... tak uvidime. uz mam strach po tych skusenostiach v Saci...

melanka21
4. dec 2012

@vierkass kyseli je moja rodina 🙂 odrodil dokonca este aj mna a moje sestri takze neboj sa budes v dobrych rukach 🙂 ja osobne by som volila novu lebo to prostredie tam ma odradza v starej ale pocula som , ze su tam lepsi lekari ako v novej 🙂

vierkass
4. dec 2012

@melanka21
ja som teuraz lezala vyse tyzdna v starej, tak som si to tam okukala. sice je pravda, ze v novej je to vraj krajsie ale tiez som pocula, ze v starej je lepsie. a da sa to v pohode zmaknut. sestricky boli mile a starali sa a aj lekari...
a primarovi doverujem, operoval aj moju mamku tak som sa bola opytat ci ma odrodi... a bol velmi mily...
tak velmi som nechcela rodit tu v PO ale v Saci a pozri, nakoniec ostanem doma. Tak ma Dosedla sklamal a vylakal, vykaslal sa na mna, ze som kvoli nemu uz Sacu vobec neriesila. Nechapem ako moze jeden lekar takto ohrozit pacientku 3tt pred porodom... ze vraj aky odbornik... tak som zistila, ze aky je.... :(((

melanka21
4. dec 2012

@vierkass ja som tiez chcela rodit v saci ale kedze moj lekar tam teraz nerodi tak tam nepojdem, no mozno do porodu sa to zmeni a ked tam bude tak tam pojdem ak nie tak ostanem doma v po 🙂

chlpacik
6. dec 2012

Dievcata ako je to s monitorom dychu pre babatko? Kupujete? Alebo zapoziciavate zo Sace? Je tu ta moznost?

monika1308
6. dec 2012

@chlpacik ja si monitor dychu zatial nekupujem uvidím ešte... monitor dychu je asi len positka proti syndrómu náhleho úmrtia u detičiek alebo pre detičky čo majú od narodenoa respiračné problémy. Vtedy je aj potrebný. Zatial som ani neuvažovala nad tým žeby som si ho zaobstarala. A či sa dá požičať od šace, o tom som niečo počula ale nie som si istá. Viem že kamarátka mala zapožičaný ale neviem či od nemocnice. Myslíš že jeto nevyhnutnosť? Lebo teraz si mi zasadila chrobáka do hlavy...

mimka1
6. dec 2012

ja mam tri deti, pri starších chalanoch take niečo ešte nebolo, teraz pri drobcovi sme monitor dostalizadarmi na požičanie kedže sme poistenci poisťovne Union a oni ponukaju tuto službu, tak som si povedala oki, beriem. maly ma dva mesiace a pipal nam asi 3x 😖 takže ja na neho nedam dopustiť, možno by sa nič nestalo a možno hej. deckarka povedala že mal možno len tvrdši spanok ale len nech to použivame a ja kludne spim. Toť len moj nazor 🙂

vierkass
6. dec 2012

@chlpacik
ahojky....
my sme monitor kupili...ani sme nad tym nejak dlho neuvazovali, vedeli sme od zaciatku, ze ho chceme. pre istotu, aspon budeme kludnejsie spat... 🙂

danka2105
7. dec 2012

@monika1308
@chlpacik Dievcata ani nerozmyslajte, my ho mame tiez, a ja vam ho tiez odporucam, aspon budete kludne spinkat a nebudete musiet stale babatko kontrolovat. V Saci ho taktiez poziciavaju, na pol roka za nejakych 40 eur. Je to lacnejsie ako kupovat, ale ked si ho kupite, kludne ho potom mozte aj predat 🙂 My mame tento ANGELCARE AC401, ma aj babymonitor - je super 🙂

kacenka78
7. dec 2012

dievčatá, ak ste poistené v poisťovni UNION a partner tiež, máte možnosť získať monitor do veku dieťaťa 6mesiacov zadarmo, my sme to využili :D

chlpacik
7. dec 2012

@monika1308
@vierkass ja si myslim presne ako pise Vierka, ze je to taka istota, keby nahodou ... Zvazovala som tiez ze kupim, ale uz sa tym nebudem zaoberat, poziciam si z nemocnice.
Tych 40eur ma nezabije. Napada ma, ze mi posledny tyzden vyvolava jedna pani ohladam odberu pupoc.krvi, ale nedala som si to. Je to strasne do penazi, aj ked je to dobra vec, urcite na to nemam.
Davali ste si to niektora?

monika1308
7. dec 2012

@chlpacik máš pravdu, som si o tom monitore čítala na nete a je to itota. Aspoň sa nebudeme strachovať a budeme vedieť, že je všetko v poriadku. Ja si ho asi kúpim aby som mala vlastný. S manželom plánujeme o pár ročkov ďalšie bábo tak sa nám potom zíjde zas. Nechcem si požičiavať hoci viem že je to lacnejšie. Lebo čo ak už nebude ten z nemocnice správne fungovať? čítala som aj, že majú aj nejakú životnosť a neviem aké majú v šaci monitori. Či sú plne funkčné a spoľahlivé.
A ohľadom tej pupočníkovej krvy, tak mne nikto tú možnosť ani neponúkol ani sa ma na to nik nepýtal či si ju nechcem dať odobrať. Takže ani neviem aké má výhody. Viem len to málo čo som sa dočítala na letáku u doktorky a ešte viem to že je to neskutočne drahé. Takže som sa v podstate rozhodla o tom ani nerozmýšlať tým pádom túto možnosť ani nevyužijem. Je už asi aj dosť neskoro nad tým začať uvažovať, keď termín mám zajtra, čiže kedykolvek múžem rodiť 🙂 a peniažky momentálne na tú pupočníkovú krv veľmi nie sú. Moja známa si ju chce dať. Ale ona je ešte len v šiestom mesiaci. Ale ona má aj problémi v tehotenstve, už má aj dosť vysoký vek, 39r. Takže jej to lekári veľmi odporúčajú.

blackcat8885
7. dec 2012

@danka2105 Nevies ako je to s pozicanim monitoru zo Sace?Ci si to treba nejak vybavit skor alebo staci ked sa babo narodi?

sendy111
7. dec 2012

@chlpacik pupocnikova krv je dobra vec ja som to pre svojho syna dala aj tkanivo pupocnika stoji to 1200 eur ale za zdravie a zivot tvojho dietata to stoji.Takze myslim si ze nemas co rozmyslat a da sa to na splatky ak nemas peniaze

sendy111
7. dec 2012

@monika1308 kludne si to mozes dat aj teraz

chlpacik
7. dec 2012

@monika1308 http://babycontrol.sk/cennik_nakup_monitor_dych... totok som objavila, ale ci je dobry netusiim

vierkass
7. dec 2012

@chlpacik
ahojky.... tento monitor nepoznam. my sme kupili ANGELCARE AC 401. Vela som o nom citala, nema ziadne plane poplachy a je velmi spolahlivy. Ma ho aj kamoska, pouzivala ho skoro do 3 rokov a nevedela si ho vynachvalit. Aj recenzie su skvele. Tak sme nevahali. A ked mi ho uz nebude treba, tak ho predam.

iwqe
7. dec 2012

Ahojte, chcem zareagovat na odber pupocnikovej krvy.Kedze som z lekarskej rodiny dala som si to vysvetlit. Je to fajn vec ale len v pripade ak mate doma chore dieta a druhe na ceste. Pre dietatko ktoremu date pupocnikovu krv odlozit to velky vyznam nema pretoze to naco sa da vyuzit v zmrazenej forme vie dnesna medicina aj bez nej. Ale ak mate chore prve dieta potom cerstva pupocnikova krv od surodenca robi zazraky. Takze nevyhaddzujte zbytocne peniazky! Ale daruje do verejneho registra mozno pomoze niekomu inemu

danka2105
8. dec 2012

@blackcat8885 Staci ked uz budes s babom z nemocnice odchadzat, netreba to vybavovat dopredu. Ja som si ho osobne nepoziciavala, ale spolubyvajuca co bola som mnou na izbe, a ona to riesila takto. Povedala vrchnej sestre pri odchode a jej aj zaplatila poplatok.

blackcat8885
9. dec 2012

@danka2105 Vdaka

zuzkahsz
9. dec 2012

baby, chcem ist na navstevu k jednej kamoske, vcera porodila:D ale neviem kde vlastne su izby mamiciek? ako sa tam dostanem???diky za odpovede 🙂

danka2105
9. dec 2012

@zuzkahsz A v ktorej izbe je? Na starom alebo novom sestonedeli? Lebo tie oddelenia nie su pri sebe...

zuzkahsz
9. dec 2012

@danka2105 na starom je

danka2105
10. dec 2012

@zuzkahsz Nizka budova na tretom poschodi, ked pojdes vytahom, vystupis tak potom doprava...je to tam vsetko pekne oznacene a opytas sa sestricky 🙂

adka_tkacik
10. dec 2012

prosim Vas, ktora z Vas mala vyvolavany porod v Saci? som den po termine a s lekarom sme sa dohodli, ze ak cez vikend to na mna nepride samovolne, co sa ani nestalo tak mam prist dnes na 17hod do Sace a mala by som mat vyvolany porod tabletkou do posvy. To znamena, ze ked tam pridem, porod my vyvolaju hned po prijme alebo tam prespim a bude to az zajtra, nejako som to nepochopila a v sprave mam napisany prijem na programovany porod o 17:00, chcem len vediet, ci v tom lepsom pripade porodim uz dnes alebo s tym nemam ratat ze to bude dnes?

danka2105
10. dec 2012

@adka_tkacik Ja som mala vyvolavany, v nedelu rano o siedmej som prisla, o pol osmej mi dali tabletku a drobec sa narodil o 14:35. Je to ale ten lepsi pripad, lebo mne vyvolavacka zabrala 🙂 Su zeny ktorym nezaberie, dostanu aj infuziu a ked ani to nie, tak idu na akutnu sekciu. Tak drzim prsty, aby si to mala cim skor za sebou 🙂

bejka16
10. dec 2012

@adka_tkacik
ahoj Adka, ja som presne takto rodila v Saci, sice to bolo davno 🙂 , nemusis sa obavat, tabletka do posvy je velmi ucinna a urcite porodis dnes 🙂, len pekne spolupracuj...drzim velmi palce a prajem vela stastia aj Tebe aj Babatku. A Kraaane Vianoce. Bea 🙂

adka_tkacik
10. dec 2012

@danka2105
@bejka16
dakujem, dufam, ze nebudem lutovat, ze som sa nakoniec rozhodla pre vyvolanie, kedze to uz neviem vydrzat ani fyzicky ani psychicky a chcem byt uz s malym co najskor doma 🙂

kacenka78
10. dec 2012

@adka_tkacik aj ja som mala vyvolavany porod v Šaci, o pol deviatej rano som dostala infuziu a o 11:10 sa narodil drobec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre