Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ibi
19. dec 2008

Nastastie iba jeden den, hned som na Teba myslela! Dosedla je super, robil mi par krat ultrazvuk, je v tom fakt dobry a podobne ako nas aj on ma taky ludsky pristup a pekne komunikuje s pacientkami.

mimi16
19. dec 2008

ake mate plany na vikend? ja mam niekedy take chvile ze by som stale nieco podnikala a zaroven sa mi nechce z domu.ved ked pridu babatka tak budeme rady ked si najdeme chvilocku pre seba.

ibi
19. dec 2008

zajtra by som chcela dopoludnia trosku pohnit, potom by som mala ist niekam na skoru veceru s kamoskami a v nedelu ma dorazit na dva dni moj brasko s priatelkou (byva v PP), nevidela som ho rok, bol v GB,tak sa tesime. Aj Ty mas taky pocit, ze musis niektore veci stihnut, kym sa malicke nenarodi? Niekedy si idem uz s tou mojou hyperaktivitou na nervy - hlavne teraz, ked mam stale pocit, ze sa potom nikam nedostanem a nic nestihnem... A inac tak ako hovoris, nieco by som robila a potom sa mi uz nechce ani vyliezt z domu...

mimi16
19. dec 2008

ja stale premyslam ci som na nic nezabudla, co este treba dokupit pre seba a pre malu.dufajme ze nase dievcatka budu poslusne a nebude vkuse doma ako vo vazeni.ja sa uz idem natiahnut.zacinam poriadne citit chrbat od toho pocitaca.tak pekne snicky a dobre sa vyspinkajte.papa 😉

ibi
19. dec 2008

pekne snicky*

cil
19. dec 2008

ibi, tak mne tiez totalne trpli nohy aj ruky, ale to vtedy fakt nie je podstatne.
Ja neviem, aky je na to dovod, ale podla mna sa potom dobre zapries...rukami som sa tiez tak napevno chytila takych rucok - tie mi prisposobili.

lilly
20. dec 2008

ja som mala priputanu len jednu nohu, neviem, ci na druhu zabudli, ci co.. 😅 podla mna je to aj pre to, ze by si ich tam nahodou nekopla.. ja som mala triasku uz od zaciatku, triasla som sa ako osika na celom tele pocas kontrakcii a aj potom pocas porodu, ktovie kam by mi tie nohy lietali.. 😕 to priputanie bolo to posledne, co som pocas porodu riesila.. 😉

mimi16
20. dec 2008

ahoj ibi.tak ja som uz konecne doma.vidim ze si tu dnes asi nezavitala.tak len tak informativne.boli sme v saci.vsetko ok,ctg je v norme,prietoky su vraj vyborne,ze mala sa ma v brusku dobre,len ja uz by som chcela aby sla von. 🙂 mne linkesch kazal prist este v utorok pre istotu na kontrolu,pri vysetrovani mi vravel ze mala je uz dost dole.tak zatial papa. 😉

ibi
20. dec 2008

ahoj mimi* super, ze ste ok a mozes len cakat na prichod bambulky! Tak asi sa mu fakt zda, ze sa Ti to uz blizi, ked Ta dal na utorok. Nam prikazal o tyzden len monitor, nic ine, takze asi to este nevidi na porod. Dnes som zase dost postihala, celkom pekny den, co Tvoj?Malicka mi v brusku asi doluje zlato 🙂 kopka jedna radost. papa

ibi
20. dec 2008

teraz som si vsimla - Ty si uz 4Ott 😉

danuska24
20. dec 2008

drzim vam vsetkym prsteky aj babätkam 😉
my sme takto minuly rok uz boli v nemocke

mimi16
21. dec 2008

dobre neskore ranko ibi.tak ja som vcera zalahla uz o pol deviatej,nejaka som bola nevyspata.absolvovali sme este nejake nakupy a boli sme navstivit buducu babinku.ta nas nabalila na sviatky 🙂 no ja som zacala 40 tt.vcera tak asi je medzi nami rozdiel len par dni.Linkesch si robil srandu ze uz by som si urcite chcela vziat malicku pod stromcek.a ty co porabas?

ddmoxy
21. dec 2008

Ahojte tak ako sviatkujete?Ja som nestastna ze vsade naokolo je tolko dobrot a ja nic nemozem. ☹ ☹ .
Chcela som vas este opytat-tie po porode,ci este stale spinite.Mne uz presli 3 tyzdne na 1 den to prestalo a dnes zase.uz som z toho zufala.....

lilly
22. dec 2008

ddmoxy,ja spinim este stale, niekedy je to viac, niekedy takmer nic.. no uz by to teda mohlo prestat.. 🙄
my sme mali vcera krstiny 🙂
mne detska dr. po mesiaci na poradni vravela, ze uz mozem pridavat do mojej stravy postupne vsetko, tak sa uz nejak neobmedzujem, malej zatial nic nevadilo.. 😵

ddmoxy
22. dec 2008

lilly,tak to gratulujem ku krstinam.ja neviem kedy budeme krstit my,lebo svagor je v Amerike a domov chodi len v lete a svagrina bude v lete rodit.Tak dufam,ze nieco vymyslime.
Fakt mozes pridavat ine veci do stravy?my sme zatial nemali ziadny problem,ale ked si spomeniem na par omylov pri prvej dcere,tak mi ide mraz po chrbte. 😖 a to bola velmi dobre dieta.

ibi
22. dec 2008

ahojte* mamicky presne na to som myslela, ze by bolo dobre porodit az po sviatkoch, ze si este dam sviatocne jedlo 🙂 drzim palce, nech sa aj Vy napapkate po chuti! Mimi, vcera mi zacala odchadzat hlien. zatka...som zvedava kedy to bude. Zistila som, ze u niekoho to je dva dni a u niekoho aj dva tyzdne. No tak ja by som chcela aspon ten sviatocny tyzden este byt doma 🙂 uvidime... Co mas Ty nove? Ja sa chystam na monitor 26teho.

luci79
22. dec 2008

Ahojte mamicky i tehulky, ja som dnes bola na gynde po sestonedelie a vsetko je ok. Dostala som aj tabletky, antikoncepciu, som rada, jupiiii. Ja som spinila asi len dva tyzdne po porode a potom nic.
Lilly, aj my sme mali krstiny v nedelu. Maly bol krasny, spinkal cely cas, prebudil sa len ked mu naliali vodicku na hlavicku, ale potom znova zaspal...
Prajem Vam stastne a vesele vianocne sviatky... 🙂
Mne bolo tiez povedane, ze mozem pridavat do mojej stravy pomalicky vsetko... Ale na zemiakovy salat a kapustnicu to este neriskujem ☹ , aj ked by som si rada dala... 🤐

mimi16
22. dec 2008

ahoj ibi.tak ja som uz doma.mala som stretko s kamoskami.no to ti zavidim ze sa to u teba aspon trosku pohlo.ja som zatial nic nespozorovala.zajtra mame kontrolu,ale mam taky pocit ze zas odidem naprazdno.aj si uz krvacala?

ddmoxy
22. dec 2008

luci79, tak to je krasne s tymi krstinami.aj my by sme chceli ☹ ☹ dufam,ze aj nam to nejako vyjde.
ja idem na kontrolu niekedy koncom Januara.ake mas tabletky,ked sa mozem opytat.nemam s tym ziadnu skusenost,ale tiez chcem.nebudeme riskovat 🙂

lienka2
22. dec 2008

ahojte, neviete nahodou ako robi dr. dosedla cez sviatky?

luci79
22. dec 2008

DDMOXY, mne dala gyndoska Cerazette. Su vraj pre zeny, ktore koja, nie su nijako skodlive pre babatko....
Dala mi balenie na mesiac, aby sme videli ci su ok a beru sa bez prestavky...
Mne maly prave zvracal, bolo to zlte a dost vela. volala som lekarke, alenie je doma, mam volat o 20minut, som zvedava co mi povie. Velmi som sa zlakla... Este nikdy sa takto nepovracal a uz vobec nie zlte...
Boze, bojim sa co sa deje....

ddmoxy
22. dec 2008

LUCI79, ahoj.dufam,ze maly bude v poriadku.nieco mu len trosku sadlo na zaludok.viem ako sa citis.aj ja mam hrozu,ked sa mojim princeznam nieco stane,hoci je to len taka blbost.
Aj ja chcem nejaku antikoncepciu,je to lepsie,ked si mozem byt ista. 🙂 🙂 🙂 Nevies ci je viac druhov?niekde som citala,ze u nas je dostupna len jedna-ak kojis.....tak neviem.brali ti aj krv?povedala si doktorke dopredu,ze chces antikoncepciu?

lilly
22. dec 2008

ahojte, luci, tak to blahozelam ku krstinam 😵 inac asi aj andyika krstili Viktorka v nedelu, lebo pridavala fotky do albumu a na krstnej kosielke ma taky datum 🙂
s tym vracanim to snad nebude zle.. 😕 ale tiez by ma to vystrasilo..
ja idem na kontrolu k Lendakovi 9.1. No zatial mam pocit, ze by som tam velmi dlho nikoho najradsej nepustila.. 😅 no snad to prejde.. ta jazva uz je asi aj zahojena, no na pohmat to este nie je uplne ono, je to tam take citlivejsie, no este nie som po sestonedeli..
ja antiku nebudem moct brat, pocas tehu mi zistili vrodeny trombofilny stav, takze antiku mi nikto nepredpise, ani to uz riskovat nebudem, aj ked predtym som ju par rokov brala.. takze to asi bude musiet istit guma... 😖
ddmoxy, zemiakovy salat som vyskusala uz vcera, na krstinach sme mali 😵 😝 mala ho zniesla bez problemov.. kapustnici tiez neodolam 😵 no nedam si nejak vela, ale ochutnat musim... orechy jej tiez nevadia, rozne take zakusky som uz pozierala takmer od zaciatku, co som doma z porodnice..

ibi
22. dec 2008

mimi ahoj*mna to prekvapilo...nebolo to krvacanie, skor taky hnedo ruzovy vytok, aj predvcerom vecer, vcera aj dnes, dnes uz len trosicku. Aj Dr povedal, ze to neznamena, ze to bude hned, ale skoro... takze Ty uz chces rodit? Teraz chodim na MK malicko, stale nieco porabam...ale vidim, ze aj Ty. Zajtra napis ako kontrola. papa

ddmoxy
23. dec 2008

lilly,tak to s tymi sladkostami mam rovnake.mozem vsetko 🙂 🙂 🙂 ani cokolada nevadi 🙂 mnam.
Musim sa pochvalit-mala isla vcera spat o 21.00 kedy sa aj napapala a hore bola az o 5.45 a to tiez len s murcanim,ziadnym krikom ze je hladna.a teraz opat spime.to dieta ma musi milovat 🙂 🙂 🙂 porod bol lahky-isla sama von,v noci spi,cez den spi a ked je hore tak len pozerame na svetielka.Fakt mam asi stastie na tie deti.Prva dcera bola taka ista-no teraz mame obdobie vzdoru,tak je to hotove peklo ☹ ale ze vraj z toho vyrastie...

andyika
23. dec 2008

ahojte
tak lilly mala si pravdu, aj my sme mali v nedelu krstiny. Viki bol strasne zlatucky, cely cas bol hore, ale bol kludny, dokonca neplackal ani ked mu liali vodicku na hlavu. no a potom prespal cely den a noc bola strasna. spal asi 1 hod. bol strasne nekludny, no ale neplakal ako hedkyne babo. viktorko akokeby mal vymeneny den, cez den po kojeni stale zaspi, no a v noci sa napapka a potom nie a nie zaspat, alebo spi len tak, ze sa na vsetko zobudi. no a najhorsie ej an tom, ze ked ho dam do postielky, tak o 10 min sa zobudi a aked spi na nasej, tak spi aj 3 hod. viem, je to zle, uz si na to zvykol, ale co neurobi unavena matka len aby dieta spalo.

Co sa tyka stravy, tak ja som zemiakovy salat skusila, najprv len jednu lyzicku, na druhy den uz torchu viac a teraz uz normalnu davku. Kapustnicu si este nedam, je to este u nas skoro. K oknu ho uz davam aj ja, a dnes som s nim chcela skocit na dvor na 15 min, ale straaasne fuka, tak neviem, ci to risknem alebo nie.
A este k tomu kojeiu. Ako dlho kojite z jedneho prsnika????mne maly papka aj 15-20min. a to intenzivne taha. ked mu vyberiem na silu, normalne si este zacne cuckat prsty alebo je taky nekludny.

tak ja idem, keby som sa uz nezastavila, tak Vam prajem vsetkym Vesele Vianoce, prezite ich v laske porozumeni, pokoji a tehulkam prajem rychly porod a aby ste sa uz aj vy cim skor mohli yvtesovat z vasich drobcekov. 😉

mimi16
23. dec 2008

ahojky ibi.tak vidim ze si tu len sem tam.mas predvianocne fofry? 🙂 ja som dnes mala spaci den.zobudila som sa o pol druhej.hruuuza.vecer ked dojdem domov tak ti dam vediet.ja by som stedry vecer samozrejme rada stravila s rodinkou ale potom od 25-teho by malicka kludne mohla narodit.uz som straaasne nedockava.
.......andyika dakujeme za prianie,dufam za vsetky tehulky ze porodime o.k a ked ste ste prezili vsetky tak musime aj my.VSETKYM MAMINKAM A BABATKAM ZELAM KRASNE VIANOCE,POKOJNY SPANOK A VEEELA MLIECKA. 😉

luci79
23. dec 2008

Ahojte, tak som dnes bola u lekarky s amlym, a vsetko je ok. Som rada, to mu len nieco zle sadlo na zaludok, vraj je to normalne... Vytahali nam hlieniky, lebo troska chrci, a pribrali sme znova okolo 200g, uz mame 56.5cm a 4620g 😉 , vraj mamka ma nie mliecko, ale smotanu 😅 ...
Chcela som pridat nejake fotky z krstin, ale este nemame stiahnute v compe, tak som pridala aspon nas najkrajsi vianocny darcek... 😵

ZELAME KRASNE VIANOCE VSETKYM MAMICKAM A BABATKAM A SAMOZREJME AJ TEHULKAM, KTORE ESTE CAKAJU NA SVOJ UZLICEK LASKY

lilly
23. dec 2008

andy a kde ste krstili a kedy? My v rim.kat. kostole o 10:30 medzi dvoma omsami, z casti uz mala zacat slovenska, ale madarsku omsu dost farar natiahol, tak nas slovensky kaplan nestihol dokrstit do zaciatku slovenskej omse, tak sme mali aj obecenstvo a krstil este jedneho chlapceka spolu s nasou.
My sme v tom vetre dnes boli vonku 2hodiny, s prestavkou v Bille a v Tescu, viac sme vymrzli my s muzom ako ona, ju som zababusila, ze ju ani vidno nebolo a spokojne si odfukovala 🙂
ku kojeniu -ja kojim na poziadanie, ked si mala zapyta, teda nie dajme tomu presne kazde 3 hodiny. z jedneho prsnika kojim niekedy aj 30 min, inokedy 15, ako kedy.. ked kojim z jedneho dlhsie a ona potom zaspi a dajme tomu za 15, 20, 30 minut pyta zasa, tak ponuknem druhy prsnik, ked z toho prveho dlho netahala, tak potom ju davam k tomu istemu, nech pije aj zadne mliecko. A nasilu jej ho nikdy nevyrvem, ked vidim, ze este papa. Zo zaciatku papala aj na 4 chody, kym mala konecne dost a zaspala na dlhsie, teraz jej raz, az 2x vacsinou papat.
Krasne sviatky Vam vsetkym prajem 🙂

ibi
23. dec 2008

ahoj kocky*mimi,teraz som dosla zo Sace a myslim,ze som Ta tam videla sediet...oproti kabinkam,dlhe cierne vlasy? Necakane som tam bola,lebo mi stupol tlak a tak. Uz si ma tam chceli nechat,ze dame oxytocin a ideme na to...ale dohodli sme sa,ze ak to dnes al.zajtra nedojde samo, tak 25teho poobede. Uf,vraj oxyt.test,ale podla mna idem rodit. Vraj som uz ready. Citim sa ako pred skuskou! Co Ty? Nebudeme v Saci spolu? dr Linkes je hrozne zlaty!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre