Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

luciajass
8. máj 2014

@kuratko82 ahoj, ja mam termin 31ho 🙂 ale vraj to mozem ocakavat o tyzden skor..uvidime, nechame sa prevapit 🙂

kuratko82
8. máj 2014

@luciajass no mne tiez povedala dr.ze kazdu chvilu to moze prist...zajtra idem do poradne tak uvidim co sa zmenilo... ku komu chodis?

kuratko82
8. máj 2014

@luciajass prve babatko?

luciajass
8. máj 2014

@kuratko82 ano prve. 🙂 Ja som si nezazmluvnila porodnika. Pride mi to zbytocne, lebo tam ziadneho nepoznam a teda doveru-osobnu nemam ani k jednemu. Skoda penazi..
No ja som sa za tyzden otvorila na 1 cm..takze uz to zacina byt zaujimave. Posledne dni som velmi unavena, co u mna nebyvalo..tak asi sa to uz blizi 🙂
Ja v nedelu zacinam 38tt a tak by som bola rada, keby nas drobec este troska vydrzal, kvoli plucam. I ked uz ma cez 3 kg.
Troska mam obavy z bolesti, mam poucenie o PEDA, ale tak verim, ze to zvladneme..lebo by som chcela prvotne kontrakcie prezit pekne doma..Samozrejme ak stav a okolnosti dovolia.
Inak aj ja som mala ist zajtra do poradne. ALE bola som vcera necakane. Bola som na poslednej poradni u svojej gyndy. A davala ma na monitor. Upozornila som ju, ze nech ma nedava na chrbat, lebo mi bude tvrdnut brucho. Samozrejme ma dala na brucho a monitor piskal jedna radost-ze kontrakcia jedna za druhou..skoro ma tam vystrelo, lebo som nic necitila. Poslala ma do Sace, tam sme dosli o 5tej a akurat bola iba jedna lekarka a ta robila akutny cisarsky. Tak sme si tam posedeli 2 hodky. Medzitym ma dali na monitor. Vysvetlila som o co ide a dali ma pekne na bok a kontrakcia ziadna 🙂 No a tak uz mi spravili komplet prehliadku, ze staci ak pridem na dalsi tyzden v stredu. Tak sa drz a daj vediet, ako si dopadla. Ja uz tam chodim aj s manzelom a zbalenou taskou :D :D

chumar007
8. máj 2014

@kuratko82 Ahoj, ja mam termin 30. maja, ale bola by som radsej keby to prislo skor 🙂 akurat zajtra idem do poradne v Saci, tak som zvedava co povedia, dufam, ze sa tam uz nieco deje 🙂

kuratko82
9. máj 2014

@luciajass no ja som uz na 1,5cm otvorena, uz aj ta hlienova zatka asi odisla... neviem ci cela,uvidim dnes. ono mas pravdu s tymi lekarmi, kazdy je tam dobry,netreba si nikoho dohadovat,no ked si dohodnes necakas 🙂 uz som bola dvakrat v poradni a do 5tich minut ma vzdy zobrala...a nechapem preco ta tvoja gyndoska napriek tvojmu upozorneniu dala na ten chrbat??? ja som mala prvy porod naplanovany takze som si ziadne kontrakcie predtym neprezila,az potom,no ale nikdy viac! pekne chcem teraz nech to pride samo... a neponahlam sa, 26maja mam totiz este nejake vybavovacky 🙂

kuratko82
9. máj 2014

@chumar007 ahoj, no to je super, snad vydrzis do 30teho 🙂 preco by si chcela skor? a kedy ides do poradne? ja som dohodnuta na 12tu....

luciajass
9. máj 2014

@kuratko82 no mne zatka este neodisla. Ja by som chcela aby k nam prisiel bocian 24.5. to je tyzden pred terminom. Vies, ja som sa narodila 24.11. a manzel 24.12. tak by nam drobec zapasoval 😲 + je podla vysetreni o 9 dni vacsi, takze je to aj celkom realne.
Neviem preco ma dala na chrbat, aj ked som ju upozornila dopredu..prislo mi to take nevrle. Ved na predposlednej poradni som bola v 34 tt a hovorim, ze chcem ist do Sace, ze aky je postup..tak mi ho ani nepovedala a este bola aj vytocena, ze nebudem rodit pri nich na Rastislavke,hmmm asi ju vymenim..ale ako odbornik je dobra.
Ja som aj bez objednania bola vybavena do pol hodinky, cize pohodka...mne nevadi si tam posediet..ved to je iba par krat za zivot 🙂

kuratko82
9. máj 2014

@luciajass no tak to by bolo pekne keby vam to tak vyslo... tak pekne behat po schodoch kazdy den, chodit na dlhe prechadzky..vraj to pomaha 🙂 len aby to neprislo az moc skoro 🙂 alebo radsej den pred si dat par hodinovu turu, sex a snad na druhy den to pride 🙂 ja sa zase snazim oddychovat,ale pri skoro trojrocnej opici sa to moc neda... 🙂

luciajass
9. máj 2014

@kuratko82 no aj som doteraz bola aktivna..vela pohybu, upratovanie, nakupovanie atd. no posledne dni mam problem vyjst do zahrady. stihklo mi nejaky nerv a boli ma z neho cela noha..tak uz kaslem na to a vegetim 🙂
lekari vravia, ze prenasat nemozem, cize do troch tyzdnov urcite vylezie a ak nie tak mu pomozu.
Osobne som proti vyvolavacke, podla mna je to narusenie hormonalneho procesu, ale ked uz sa inak dat nebude..tak budish 🙂
A moj manzel ma zo sexu obavy...pred tym bruskom ma respekt..vzdy sa z neho smejem, ci sa boji, ze mu maly odhryzne z pipika 😀

kuratko82
9. máj 2014

@luciajass no ja mam podobne problemy,ked stojim na jednom mieste hned mi zacne trpnut lava noha,ze to nejake nervy... a este ma brutalne bolia svaly z vnutornej strany stehna,ked si sadnem neviem sa postavit ☹ pri malej som nic take nemala ani som nevedela ze som tehotna 😀 a co sa tyka vyvolavacky ja uz tiez urcite nechcem! vtedy ma strasili ze mala je velmi velka ze treba a neviem co... no a mala 3550...takze nebola nejaka obrovska,teraz som prestala brat femibion a maly uz nie je tak veliky...cize co som citala a tom je pravda...

luciajass
9. máj 2014

@kuratko82 no ja som ziadne vitaminy nebrala. som za bio stravu a tu na dedine to je ovela jednoduchsie.
Ja som chcela byt hrdinka, ze bez epi..ale cim je to blizsie, tym som viac presvedcena, ze si ju dam. Predsa si ja aj dieta zasluzime dostojne a pokojne prve stretnutie vratane manzela, ktory je tiez uz nejaky nesvoj, Totizto si pozrel nejake tie hororove videa na zoutube 😀 Jedine co ho odradza je ta suma...v com ma aj pravdu, ale tak si myslim, ze ak chcem este jedno, tak zbytocne sa takto vynervovat.
No a moj maly uz minuly tyzden mal 3 kg...teraz ho uz nemerali..resp som nezachytila infosku...

kuratko82
9. máj 2014

@luciajass no ved uvidis ako to pojde,najlepsie by bolo keby to prislo tak rychlo ze ti epi uz ani nestihnu dat... ono aj tak ju davaju len na kontrakcie,ked uz ides rodit tak ti nedopichnu..cize rodis s bolestami, aj ked len par minut ale predsa...ja by som bola najradsej keby mi nestihli dat epi,radsej si priplatim za izbu 🙂 a 3kila nie je az tak moc,a nevedia to presne zmerat cize moze z toho byt kludne aj 2 a pol kila... inak akurat som sa vratila z poradne,takze vsetko ok zatial ziadna zmena 🙂

luciajass
9. máj 2014

@kuratko82 no super, ze je vsetko ok..To by sme asi vsetky chceli taky rychly porod. No vraj tu epi pichaju tak, ze to nie je uplna davka a teda ti utlmi bolest, ale stahy budes citit/..
Viem, ze tie merania nie su presne, no ale tak povacsine sa donoseni chlapci rodia ako 4kg...takze u nas to moze byt realne. Ale tak ja asi aj budem rada ak bude mat viac ako 3,5kg aspon sa s nim bude lahsie manipulovat..predsa 2,5 kg je take krehucke, malicke,hmm

kuratko82
9. máj 2014

@luciajass hej bolest odide a do hodiny je spat,ale potom ti zase dopichnu a za 10-15 minut zase je vsetko ok... az pokym ta doktor nepozrie a nepovie ze uz je cas ist rodit a vtedy uz ti nedopichnu nic 😀 takze rodis nasucho 😀 no ale vdaka bohu za epi,ja som prvykrat rodila 11hodin a po 4hodinach trapenia mi dali konecne epi a uz potom bolo super 🙂 stoji to za to 🙂

polynka9
9. máj 2014

Ahojte baby, chcem sa opytat kto robi v Saci este 3D okrem Dosedlu, lebo viem, ze teraz ma skoro cely maj dovolenku, poradite niekoho ? Dakujem za kazde info 🙂

luciajass
9. máj 2014

@polynka9 neviem ci ma Dosedla dovolenku cley mesiac, lebo teraz v stredu mal porod 🙂 ale 3D ti tam spravia. Ak zavolas, ze toto potrebujes tak ti daju otazku, ci to chces od primara, alebo je ti to jedno. Primar je za vyssi priplatok.

polynka9
9. máj 2014

@luciajass K Dosedlovi idem az 27.5. na morfo a uz je to hranicny tyzden, a 3D by som teda chcela skor a nevies cisielko, lebo hladam, bludim, uz mam v tom riadny chaos 🙂 😵

luciajass
9. máj 2014

@polynka9 ved ten morfologicky budes mat 3D. Ja som bola na morfo pri Jumbe v tom centre a bol to uzasny zazitok. Morfoligia sa robi 3D, takze nemusis chodit 2x

kuratko82
9. máj 2014

@polynka9 co ja viem tak okrem dosedlu to nikto nerobi... ale v myslave robia tiez....

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
polynka9
10. máj 2014

@luciajass @kuratko82 @emelia18 Dakujem Vam baby za info 🙂 , ale vsade sa caka 3-4 tt, pri Zeleznicnej ma plno Dankovcik, ten moze az v juny, no nic, keby som vedela, ze doky bude mat takto dlho dovolenku, riesim to skor ... 😕 Skusim este Myslavu

polynka9
10. máj 2014

@luciajass Morfologia sa robi 3D? To som nevedela, teda vidis krasne babatko ? Nie len ako pri 2D 😅

luciajass
10. máj 2014

@polynka9 presne tak 🙂 no ja hned ako som od gyn. dostala pokyn, ze na nejake 3D, tak som volala hned 4-6 tyzdnov pred, pretoze to vsade je plno a dlho sa caka.
Na prietoky po 30tt som uz nesla k Dankovicikovi za 24 eur, ale priamo do Sace,tam to robia zadarmo, ak nepotrebujes primara. toho volaju, ak nieco nie je v poriadku. Primar je za 35 eur. Prietoky mi robili asi 30 sekund, cize fakt tie peniaze za to nestoja ani v jednom centre.

polynka9
10. máj 2014

@luciajass Skoda ze, vo vacsine je to o peniazoch, keby to aspon vsade bola rovnaka cena, .... budes teda rodit v Saci, alebo inde ? Ja zvazujem Novu alebo Sacu, len sa obavam, kedze cakame dvojicky, ci nebude pre nich lepsia v zdravotnej starostlivosti predsa len Nova nemocnica.

luciajass
10. máj 2014

@polynka9 no ja som si odlezala 4 dni v starej a nikdy viac. Idem rodit do Sace, aspon sa tam daju zavriet okna 😀
o novej ti vela nepoviem, ale tiez som pocula, ze rizikove deticky prevazaju prave tam. Ale aj v Saci je oddelenie patologickych novorodeniatok. Asi bude najlepsie, ked do Sace zavolas a popytas sa na konkretne pripady. Oni ti poviedia na rovinu, ze co a ako.

polynka9
10. máj 2014

@luciajass hmm....musim este co to po googlit a snad sa rozhodneme spravne, podstatne je aj to, ako dlho vydrzia v brusku a verim, ze to bude do 38 tt 😵

luciajass
11. máj 2014

@polynka9 no ja akurat dnes zacinam 38tt 🙂 takze som spokojna. A ty si preco nedas separ, aby si sa neotvarala skor? predsa len 2 deticky je ovela vacsia zataz a krcok nemusi vydrzat. Ten separ ti daju ak by hrozilo predcasne otvaranie. Bola by si pokojnejsia.
A urcite netreba mysliet na nic zle. Ja si myslim, ze aj v Saci sa vedia velmi dobre postarat o kazdeho pacienta. 🙂
Ale ako vravis, treba si pozistovat co najviac a tak sa rozhodnut. 🙂

chumar007
11. máj 2014

@kuratko82 no ja som bola v poradni 1x tak som bola od rana od 9 lebosom sla na usg...a skor by som chcela lebo by som toho drobceka uz chcela mat pri sebe 🙂 aj tak mi pri kazdom usg povedali, ze mala je o tyzden vacsia...a ma uz 3110 g tak som zvedava ako to skonci🙂 ...najblizsie idem az v pondelok19. A ty?

polynka9
11. máj 2014

@luciajass Vies co, chodim kazde 3 tt na poradnu + v Saci mi Dosedla kontroloval krcok ultrazvukom v 16 tt, zatial vsetko OK, viac menej mam kluzovy rezim, som na PN-ke doma, nic take nerobim, obcas zbehnem na nakup, povysavam a to je tak vsetko, .....ani doky nic nevravel o - separ-e, to bude asi nejaky steh, ak si to dobre domyslam 😅 , ktory bude drzat krcok pohromade? Mozno, ze ak nie je zdrav. stav, tak to nechcu riesit ? Vidis, aspon som opat o nieco mudrejsia, skusim sa na to dokyho popytat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre