Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

marmatu
1. mar 2016

Ahojte.Obycajna izba bez doplatku vyzera ako?Ja som Tam rodila pred 5 rokmi a kedze nebola volna nadstandardna izba (iba jednopostelovka za 40e) tak som sla na obycajnu kde sme boli 4,ziadna skrinka,Len tie nemocnicne nocne stoliky,takze veci sme mali v taskach pod postelou(niezeby som SA chcela nejak vybalovat,ale aspon kus komfortu,tam sme boli fakt natlacene).Keby to bola trojpostelovka uz by to bolo uplne ine.Akoze vravela som si prezijem,aj tak trebalo riesit ine veci,a 4 dni sa to fakt da.Chcem ale vediet ci sa to zmenilo odkedy je tam ta nova lozkova cast. Lebo sa obavam ze tie lacnejsie nadstandardy sa mi zase neujdu a tak aby som vedela do coho idem. Okrem toho,som sa tu docitala v takom hodnoteni,ze maju 2 nadstandardne saly jednu za 23 a jednu za 30(lepsie vybavenie a moze SA tu aj rodit,v tej lacnejsej len 1. DP). Ked som rodila mali len tu lacnejsiu,ale ja som ju velmi ocenila,lebo som mala dlllhu 1. DP a tu som mohla byt s manzelom a mala som sukromie,aj ked rodit som sla na klasicku salu. Teraz by som rada na tu nadstandardku kde sa aj rodi. Tak SA chcem opytat na vase skusenosti, vas ktore ste rodili nedavno a mate teda info a skusenosti ale su tam novoty.Dik

lafia
16. mar 2016

Kocky, pls, kde je ten cennik pre Sacu. Nejako ho neviem najst na ich stranke😊. Dik

kepassa
20. mar 2016

@erarka mozes mi prosim do ip napísať email ma dosedlu?

pinkneve
3. apr 2016

kočky, chcela by som rodit v Saci.... su tam pri porode aj studenti mediciny a studentky /porodne asistentky/ ? prve som rodila v presove v monobloku a pozerala na mna "plna sala"...teraz by som si prijala viac sukromia, ak je to mozne @martinatinka

lucka_vengl
4. apr 2016

@pinkneve neviem ci tam nejaki praktikanti chodia, ale pri prijme dostanes na podpis papier kde suhlasis/nesuhlasis s pritomnostou praktikantov pocas porodu.ak nesuhlasis, mali by to respektovat.

mili9
7. apr 2016

@mirca Dobrý deň,čítam,že ste rodili sekciou v Šaci,mňa to zhruba o mesiac čaká. Rodila som tam v 2012 ešte za starého vedenia. Dosť sa zmenilo. Chcela by som sa spýtať,či je možné aby bol otecko pri pôrode,tak ako píšu na stránke. A tiež ak by vás to neobťažovalo ako to vlastne celé prebiehalo. Dali vám presný termín? ĎAkujem 😊

coryex
1. jún 2016

Ahojte 🙂 Je tu niekto kto v poslednom case rodil u Dr. Dosedlu? Potrebovala by som nejake info 🙂

milist
4. jún 2016

@mili9 ahoj Mili 🙂 ja som na tom rovnako, v Šaci som rodila v v juli v roku 2013 sekciou, teraz mam ist na prietoky, este sa musim objednat. Viem ze vela doktoriek je tam teraz na materskej, prvu dcerku som rodila u Vargovej, a bola som spokojna. Teraz neviem ako postupovat, ak chcem znova porod sekciou. Ty si im to narovinu povedala, ze chces sekciou? ak ano,, ako to zobrali? Na stranke maju ze pri porode sekciou v spinaly moze byt pritomny otec (prvu som rodila v celkovej a nemohol byt, co je logicke). Teraz by som chcela aby bol. Mate niektora nejake skusenosti v tomto case ako to ram prebieha pri planovanej sekcii?

branki
4. jún 2016

@marmatu ja som rodila vo februari. Myslim si, ze stary nadstandard sa ti v pohode ujde. Skor jeplno stale na novom. Na starom oddeleni mas dvojky izby, jeden je lacnejsi (tam je rozdiel iba v posteliach, mozno chladnicka na izbe...) Co sa tyka tych sal, bola som aj na tej lacnejsej (tiez este nefungovala, ta kde sa aj rodi ) aj na tej novej. No na tej novej sa mi strasne zle lezalo a rodilo na tom kresle. Mas tam iba to kreslo porodne, ziadnu postel, takze celu dobu lezis na nom. Pricom na tej lacnejsej sale mas normalnu postel nemocnicnu. Ale to je moj nazor.

milist
4. jún 2016

@erarka ahoj, blahozelam k dcerke 🙂 chcela by som sa opytat, ako pristupovali lekari k tomu, ze prve babo si rodila sekciou a či druhe ti hned odporucili taktiez sekciu alebo ako si chcela aj prirodzene? Ja som prvu rodila sekciou ale mam krasny 3 rocny rozdiel a teraz mam termin koncom jula, tak neviem ci sa ich mozem rovno opytat na porod znova sekciou.

marmatu
4. jún 2016

@branki Ahoj,vsade citam,ze porod v polohe akou sa rodi u nas na klasickych salach v lahu,nohy vyviazane hore, je proti prirode,proti gravitacii,lebo vlastne zena tlaci akoby dohora. Pricom ak je v sede,v stoji,na styroch tak je porod lahsi lebo je to prirodzena cesta, zene pomaha dieta samotne no a ta gravitacia. Tak som celkom prekvapena,ze sa ti zle na tom kresle rodilo.Mozno je blbe to kreslo. A je na tej drahsej nadstandarnej sale aj vlastne wc? Lebo na tej lacnejsej nebolo.

branki
4. jún 2016

@marmatu no je pravda, ze maly isiel velmi rychlo vonku, nestihol ani lekar poriadne dobehnut uz bola hlavicka vonku. Tak mi nestihli dat tie bocnice na ruky, bolo to dost nepohodlne. CO mi najviac prekazalo, ze som na tom krsle lezala v prvej dobe porodnej, postel mi prisla pohodlnejsia 🙂 a rodila som v polosede, aj na sale porodnej aj na tej nadstandardnej, nikdy som nerodila v lahu. A ak si dobre pamatam, tak aj na tej lacnejsej som mala wcko so sprchou.

marmatu
4. jún 2016

@branki Tak ja som tam rodila poleziacky,nohy hore. A ani wc som na nadstandardnej sale nemala iba sprchu. A tak po klizme som musela utekat na wc na chodbu, bolo to v noci takze tam nebol nik,n astastie,pretoze tam nesvietilo svetlo,takze som musela mat pootvorene dvere 😖

martina054
6. jún 2016

@milist ka som tiez rodila v Juli v roku 2013 a tiez sekciou a bola som spokojna

milist
6. jún 2016

@martina054 pozeram ze mas krasny termin znova na jul dalsie bábätko ;) blahozelam ;) uz si bola na prvej poradni v 36tt? Ak sa mozem opytat vo ti povedali ohladom druheho porodu? Trvaju na sekcii su aj za prirodzeny?

erarka
11. jún 2016

@milist Ahoj,dakujem za blahozelanie,z dcerky sa tesime uz 10mes.,ale vzdy si spomeniem na tie horucavy,v akych prisla na svet. A co sa tyka sekcie,ano,porodnik mi ju odporucil hned. 1.dovod bol,ze jazva bola este nezhojena po 1.sekcii,a 2.dovod bol,ze mam posunutu lon.kost,kvoli comu som sa neotvarala ani pri 1.porode. Ty sa bojis sekcie? Viem,ze ak bol dovod na sekciu 1.krat,zvyknu odporucit aj pri 2.porode sekciu. Ale ak sa citis dobre a jazva po 3rokoch je uz teda urcite scelena,tak ta mozno necha rodit spontanne. Ak sa vsak obavas,cohokolvek,je dobre to konzultovat s dr. Tak sa teda drzte.

milist
11. jún 2016

@erarka dakujem pekne za info 🙂 nie nebojim sa sekcie, praveze nemam problem s tým, ze aj druhe babo by išlo sekciou. Prba isla akutnou a dali ma do celkovej takže ma mrzelo ze prvy kontakt s dcérkou som mala az vecer ked nam deticky doniesli na JISku. Teraz by som radsej spinal aby som ju po porode videla a dali mi ju na hrud aspon na chvilku. No uvidime co povie dr ;) dakujem este raz 🙂

klaudy2803
2. aug 2016

Baby za čo všetko a koľko sa platí v Šaci pri pôrode? aké sú tam ceny?

enkaaa
5. aug 2016

@klaudy2803 Aj mňa to zaujíma. 🙂 Na akom tel. čísle sa môžem objednať na prietoky?

ruzenagregova
13. aug 2016

@sisa79 ahoj, na stránke máš napísaný presný zoznam pre seba a bábätko čo treba doniesť 😊

bonnie1
13. aug 2016

@klaudy2803 plati sa za hospitalizaciu 6 e. plati kazda. a potom ked chces nadstandardnu vzdycharen alebo nadstandardnu salu, otec pri porode je spoplatneny a ked chces epi. a ked chces nadstandardnu izbu. tam je cennik rozdielny. v podstate su vacsinou dvojky a ceny sa lisia. potom jednotka a apartman.

ksbinka
13. aug 2016

@ruzenagregova Mozes sem hodit link (odkaz) na ten zoznam, prosim? Diky 🙂

ruzenagregova
13. aug 2016

@ksbinka, je to až na samom spodku, a zoznam je aktuálny 😊

ksbinka
13. aug 2016

@ruzenagregova Ok, diky. Hoci, ja som si myslela, ze mas zoznam priamo zo stranky nemocnice a nie z konika 😉

ruzenagregova
13. aug 2016

Veď to je so stránky nemocnice a tiež bol aj tu

ruzenagregova
13. aug 2016

Odtiaľ som si ho uložila 😝

ksbinka
13. aug 2016

@ruzenagregova Link, co si pripojila je z konika a na stranke som sa ja nedopracovala k tymto informaciam (neviem kde to je), preto som si pytala link na webku nemocky 🙂

lucineska
14. aug 2016

Ahojte baby.. Nejake nove info z porodnice? 🙂 Chcela by som sa spytat na dr. Lendaka..a tie co tam ste, nejake foto by ste nemali? Aj ked do spravy 🙂 dakujem krasne, pekny vecer

jenn44
13. nov 2016

Baby dá sa v Saci rodiť sekciou bez dohodnutého lekára? Ako to funguje? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre