Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cka
20. máj 2009

Ahojte kocky....
ako sa drzite? Ja uz z posledneho, krcok sa otocil, je makky, hlavicka klesla do panvy, takze o chvilku je to tu. Ale musim vydrzat do soboty, bo doktor je odcestovany 😎 😎 A este az zajtra zacinaju blizenci, takze tak. 🙂 😎

cka
20. máj 2009

maycuk, sme sa dnes videli na obede v bakchuse, zeee???? boli sme tam s evkou a matou. 🙂))

bianocka
20. máj 2009

Siu, ale ten streptokok sa u zeny nijako nelieci, len porod musi prebiehat pod antibiotikami. Je dolezite, aby potom zena prisla do porodnice nacas, lebo antibiotika sa beru vo forme infuzii, trva to asi 4 hodiny a potom sa rodi 🙂

Cka, Ty sa uz chystas rodit? 😲 Aj ja chcem, no zatial tomu nic nenasvedcuje... Co znamena, ze sa krcok otocil?

cka
21. máj 2009

bianocka...no mne povedal, ze krcok je otoceny smerom na kostrc, a ked sa pripravuju porodne cesty, tak sa vraj vytoci smerom dopredu, takze tak. No, ja moc nechcem, ale co uz. 🙂 Uvidime, ako to dopadne. 🙂

bambina
22. máj 2009

siu: ahojko, co sa tyka vyteru na streptokoka, ked som v 36 tyzdni bola prvy krat na poradni v Saci, tak sa ma lekar pytal, ci mi moja gynekologicka robila tento vyter. Oni mi ho sice robili ale este v januari, takze v Saci mi ho urobili opat a to bolo tusim na prelome 37/38 tt. Tento vyter vam urcite musia urobit.

siu3333
22. máj 2009

ahojte tak potom neviem,lebo tak som pocula,ze ona brala lieky,mozno som to ja zle pochopila 😅 😅 😅
simonka nasa je chora ma hrozne vysoke horucky a nemam doma diazepan... ☹ ☹ ☹
mne tiez raz robila vyter,lebo dvakrat za sebou som mala hnis v moci, ale bol cisty,a ked som sa pytala na toho streptokoka tak sestricka hovorila,ze priblizne 36 tyzdni.

siu3333
24. máj 2009

neviet my povedat ci pustaju na izbu v saci deti?lebo v tej normalnej izbe viem,ze nie....

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly
25. máj 2009

ahojte, ja som mala streptokoka vo vytere nejak skor, cca v polke tehu, vtedy som vybrala nanho antibiotika a doki to poznacil do tehu knizky tak dost vyrazne.. potom mi uz taky test na streptokoka nerobili, no pred porodom som dostala antibiotika v infuziach a este som nejake brala aj po porode, ale to neviem, ci bolo kvoli tomu..

ja som mala tiez spolubyvajucu, ku ktorej chodili 2 dvery okolo 8-10 rokov a v pohode ich tam pustali 😉

siu3333
25. máj 2009

a lilly mala si nejake priznaky,alebo ako na to prisli ze ho mas?lebo vyter nerobia pocas tehotenstva len ak mas nejaky problem,,,aspon mne raz robili kvoli tomu hnisu v moci...

vitana
25. máj 2009

Ahojte baby. Chcem sa vás opýtať, čo je to zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov..Že to treba do pôrodnice, ale netuším čo to je. diky

bianocka
25. máj 2009

Siu, akoze sa nerobia vytery? Mne robili cca v polovici tehotenstva, je to povinny ster. A dalsi sa robi prave cca v 36.tyzdni na streptokoka. Lilly, Tebe ho museli zrejme zistit v tom prvom, preto Ti aj dali antibiotika.

Tu je info o 35tom tyzdni: http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
A tu vseobecne, ake su vysetrenia: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=554
http://www.baby-web.sk/Tehotensky-kalendar.aspx

Mozno si len nepatamas, ze Ti ten vyter robili.
Vitana, o tom som este nepocula 😕

traktor
26. máj 2009

ahojte, tak ani mne nerobili zatial ziadny vyter na streptokoka, nemam ani test na tehu cukrovku / ale na tu som sa pytala dosedlu ked som bola na 4D, tak hovoril, ze ta nemusi byt pokial nebol problem v predchadzajucich tehu/. no na ten vyter sa urcite tiez opytam, tento tyzden mam za nim zas ist tak uvidime.... nerada by som nieco zanedbala hlavne teraz, ked som uz skoro nakonci..

siu3333
26. máj 2009

fuu vitana tak to neviem ani ja co to je,ale to ti povedia v nemocnici,ze si zabudla nejake potvrdenie 😲 😲 😲 mozno teba sa to nebude ani týkať....

bianocka mne ho asi nerobili,lebo viem,ze len raz robili vyter....ale teraz je to v podstate jedno,lebo ten prvý vyter bol cisty....hlavne nech sa zrobí ten posledny na toho streptokoka...

traktor a ty si nieco platila ked si bola na 4 D ultrazvuk v saci?a kedy si vlastne bola?

uz ste zbalene do nemocnici?

traktor
26. máj 2009

tak ja uz som zbalena davnejsie, ze uz sa aj otvaram, tak pre istotu... 🙂

vitana
26. máj 2009

Tá zápisnica teda asi platí len pre slobodné mamičky..inak neviem..Tie čo už máte pobalené veci do nemocnice, koľko balíkov pôrodníckych vložiek a tých jednorazových nohavičiek si so sebou beriete? A postačí mi jedno balenie tampónov do podprsenky? ďakujem za radu

traktor
26. máj 2009

tak ja mam 3 baliky vloziek a 3 poporodne nohavicky co sa daju aj prat / a samozrejme aj normalne gatuse 🙂 /. tie tampony do podprdy ti vela ani netreba , kym sa ti poriadne rozbehne mliecko, tak budes uz doma.1 balenie je az az...

bianocka
26. máj 2009

Ja zas neviem, do akej tasky sa zbalit 😅 My mame doma len kufre, no neviem si predstavit, ze pojdem do porodnice s kufrom 😀
Ja beriem len jedno balenie vloziek (20 ks), ale doma chystam kopku manzelovi a potom mi donesie, ked budem potrebovat.
Nohavicky mam len jedno balenie (5 ks), no to si este chcem dokupit. Normalne ani nemam, iba tangace, to asi nebude ono po porode 😀
A este beriem 5 podloziek na matrac, aj ked ani neviem, ci to treba...
Potom 3 nocne kosele, pre istotu aj jedno pyzamo (neznasam nocne kosele 😒 ) a este si musim kupit tenky zupan.
Prsne vlozky - jedno balenie, ktovie, ci budem potrebovat. Aj odsavacku beriem, no ale uvidime, ci vyuzijem.
No a kozmetiku a tak... A plienky pre malicku, rukavicky...

siu3333
26. máj 2009

kde ste kupili tie poporodne nohavicky?lebo ked som bola s malou tak obycajne nohavicky som ani nemohla nosit zo zaciatku,lebo stale chodili pozerat ako sa to hoji.a to su klasicke nohavicky?a tie vlozky asi v zdravotnickych potrebach vsak?
ja beriem iba dve tie podlozky na matrac..

bianocka neviem ci to bude dobry napad to pyzamo,lebo ja mam doma papier ,ze ak nebudem mat nocnu koselu tak my daju nemocnicnu koselu 😀 😀 😀 😀 ale beries si tri cize v pohode..ja beriem asi len dva.

a aku velkost plienok beriete?lebo ja beriem tie od 3-6 kg a neviem ci nebudu velke 😒 😒 😒

bianocka
26. máj 2009

Siu, ja som nohavicky kupila v Madarsku, vyzeraju ako normalne gate, len su jednorazove (taky vzdusny material, nieco ako netkana textilia).
Pred vizitou si ich urcite musis dat dole.. Ale mala som znamu pred tyzdnom v porodnici v Saci a v pohode jej nohavicky dovolili.
S tym pyzamom to je dobra sranda 😀 No budem mat aj nocne kosele, no mozno ked budem vybiehat niekde von, tak si natiahnem nohavice od pyzama 😀
Plienky som este nekupila, ale planujem Pampers tie najmensie... neviem, ci to tu 3-6 kg... Ale take by pre malicku aj mali byt dobre, kedze uz pred 2 tyzdnami mala 3 kg a teraz ani neviem, kolko ma... (zajtra poradna 🙂). Este ostava verit, ze ultrazvuk je nepresny a nebude to az taka vaha 😀

vitana
26. máj 2009

A kojenecké podprsenky? Aké čísla máte kúpené? Že vraj je treba o to jedno číslo väčšie. Aj keď ja by som bola radšej, keby boli nejak vystužené a dúfam, že mi bude aspoň nejaká sedieť, lebo budem potrebovať z tých najmenších.

bianocka
26. máj 2009

No podprsenky mam pripravene 3 ks, su mi dobre sice uz teraz, ale vyzeraju byt poriadne elasticke. Ja som bezne nosila 75B a kojenecke som si kupila 80D! 😲 Podla uplne blbe cislovanie, lebo vobec sa mi tak velmi prsia nezvacsili.

traktor
26. máj 2009

ja som si poporodne nohavicky, podlozky a aj vlozky do nemocnice kupila v lekarni , tam mi aj poradily kolko coho mi treba - ze 3 balenia vloziek, 3 podlozky podo mna/, a mam take gate co sa daju aj prat, lebo su aj take , co sa prat nedaju... plienky som kupila najmensiu velkost od 2 - 5 kg, tie sa mi zdaju dobre pri patkovi som mala 3-6 a mal ich az pod pazuskami 😀 a to mal 3,5 kg.dalej beriem 2 nocne kosele zo zapinanim vpredu / nasla som u cinaka za 149 korun a na to znicenie v nemcnici mi uplne stacia /,zupan , 2x slapky / jedny do sprchy, toaletach, hyg. potreby, pre maleho som si pribalila aj noznicky na nechtiky / nepaci sa mi ked ma babo rukavicky/, vlhcene utierky, kremik na ritilu, latkovu plienku, cumlik / keby nahodou.../, a aj tensie dupacky... mam toho neurekom, jednu cestovnu tasku plus ruksak, akoby som sa stahovala a nie isla rodit 😀 😀 😀 kde su tie casy ked som do porodnice isla s jednou miny tastickou....

traktor
26. máj 2009

a este som si kupila aj gatuse jak pre stare babky 😀 😀 😀 , bo ja inac tiez nosim tangace, som sa v obchode normalne tvarila , zeto nie su pre mna... 😀 😀 😀

lilly
26. máj 2009

siu, ja som nemala ziadne priznaky, no moj doktor /Lendak/ mi robil vyter na kultivaciu na kazdej poradni, takze v
jednom ten streptokok vyskocil.. a ked som zacala chodit na poradne do sace, tak mi uz ziaden vyter nerobili..
tie podlozky pod pacienta nam davali, ja som nebrala, strasne boli velke, tak len zbytocne vela miesta by zabrali,
super su aj take sietkovane nohavicky po porode, tie sa daju aj oprat a su uplne priedusne, ja som mala dve, jedny som mala na sebe a druhe zatial preprate schli, kupovala som ich v babetkove v ke.. pyzamo som uz po par dnoch pouzivala aj ja, ked bola vizita, tak lekari kludne pockali, kym som sa vyzliekla, ak teda nebola vizita ohlasena dopredu.. normalne nohavicky jedna baba tam pouzivala a tiez v poho, nikto nemal nic proti tomu.. velmi dobry je na sitie aj chlorofylovy sprej /Dermo chlorofyl/ ja som ho pouzivala az doma, lepsie sa to hoji, len zafarbi vsetko naokolo na zeleno a neda sa to vyprat..
bianocka, prsia sa ti zvacsia, ked sa naleju mliekom a to zo dna na den, ja som sa citila ako pamela po plastike.. nezabudnite aj masticku na bradavky, velmi dobra je Babylove z DM, nie draha a fakt dobra, netreba ju ani umyvat pred kojenim 😉

traktor
26. máj 2009

lilia trebalo ti pre babo aj oblecenie, ci tam daju, nikde sa o tom nepise, ja som fakt vsetko zbalila, ale mam pocit ze sa uz neodnesiem 😅

traktor
26. máj 2009

inac mas rozkosnu malu, krasne babenko 🙂

vitana
26. máj 2009

a ,,beriete" si k pôrodu aj svojho mužíka? my by sme tam chceli byť spolu, tak hádam nám to vyjde a nič nám to neskomplikuje..len neviem, či by sme nemali spolu chodiť aj na nejaké predprípravné sedenia, aby sme boli na to viac pripravení..

traktor
26. máj 2009

ja neberie, ved kto by sa staral este aj onho 😀 😀 , nie on zostane doma starat so o zvysne tri deticky, tak nech si to uzije 😀

lilly
26. máj 2009

traktor, dakujem 😵
oblecenie pre dieta netreba brat, tam je oblecene v erarnej kosielke, zabalene v latkovej plienke a v perinke.. ja som mala pre nu este rukavicky, ciapocku, ponozky a deku.. a z toho som pouzila tak akurat deku 😀 no to bolo v novembri, teraz je teplo.. ale deka je dobra aj do tych detskych postielok na matrac polozit. Oblecenie na odchod z porodnice mne aj malej potom doniesol mangel, ked prisiel pre nas..
vitana, ak chces mangela mat pri sebe, nemusis mat s nim za sebou predporodnu pripravu, len pri prijme povies, ze ho chces mat pri porode.. teda ak uz budes na sale, tak ho tam pustia, do vzdycharne nie.. 😉 no mozes vyjst k nemu na chodbu.. no ja som sa k nemu dostala tak 2x, aj to som sa tam ledva odvliekla od tych bolesti.. a ani som nemala kedy k nemu chodit, lebo bud som lezala na monitore, alebo mi tiekla infuzia s antibiotikami, alebo mi davali klystir a potom som si to uzivala asi polhodinu na wecku a za tym v sprche, nastastie som rodila sama, tak som mohla byt na wecku, kolko som chcela, som nevedela, ci skor sr.t, ci zvracat 😖 a potom po vysetreni som uz bola na 3 cm, tam ma dali na sal a prisiel anesteziolog s epiduralom.. potom uz bolo super 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre