Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siu3333
4. jún 2009

ja som bola dnes u Lendaka bol nejaky bez nalady 😖 😖 😖 😖 tak opet my bral vyter aj krv....tak vam dam to cislo aby ste ho mali ked sa budete musiet objednat na ultrazvuk a prietoky 055/7234184.....a bol prekvapeny,ze tak malo som chodila na ultrazvuk...

a nevies ako dlho budu prerabat?

bianocka
4. jún 2009

Siu> povedal mi, ze planuju 3 tyzdne, takze ako to tam chodi, bude z toho mesiac a pol. 😖

siu3333
4. jún 2009

och tak to som zvedava ze kde budeme lezat 😠 😠 😒 😒 😒 😒

traktor
4. jún 2009

mne povedal dosedla ze aj porodnu salu maju robit...tak mozno na ten cas zavedu porod doma 😅

marcelko3112
4. jún 2009

ahojte, bianocka to nemyslis vazne ze nebudu k dispozicii nadstandardne izby, kamoska mi rodila minuly tyz. vo stvrtok a to uz vravela ze vsetky izby su tam natrieskane a preplnene, velke baby boom je teraz uff.. vyberies si sacu presne kvoli dobrej starostlivosti a pretoze maju vacsi vyber nadstand.izieb a vidim, ze tam bude riadny chaozz 😒 ja mam asi 3tyzdne do porodu, takze ma tento "problemik" pravdepodobne zastihne... juuuuj nuz ale snad nas nesupnu do izby s "R" (romkami) 😠 hlavne nech porodime v zdravi a vsetko bude ok... tak to teda tiez netusim kde budeme lezat asi na gynekologickom.. 😕 papa 😕

bianocka
4. jún 2009

Marcelko> ved presne aj ja som z toho kvoli tomu sklamana ☹ Fakt som chcela mat na izbe sprchu a moznost, aby manzel prisiel ku mne do izby, ale na obycajnych izbach to nie je ☹
Jasne, ze to nejak vydrzim, no ale sklamalo ma to. Hlavne, aby boli nase babatka zdrave 🙂 No ale ked ma supnu k "r", tak ja odchadzam 😠 To snad nie.

cka
4. jún 2009

Ahojte kocky...tak ja mam po prehliadke v Saci. Nastastie streptokopa nemam, takze pohode. Iba to dosedla napisal na knizku, ze som neg.
Bianocka, aj ja som uz otvorena na 1 prst, od rana mam tazobu ako pri menstruacii, takze cakam, co bude. Povedal ze sa moze stat, ze pridem aj v noci, alebo sa to este trosku potiahne. Takze cakame, ostala som dnes doma, pobalene mam, este si chcem vlasky umyt, ale taaak sa mi nechce. 🙂
To aby sme co najskor rodili kvoli tym izbam, niee??
AHOJTE

bianocka
4. jún 2009

Cka, Ty to stihnes urcite... 🙂 Jedine, ze by si prenasala...
Ja som na 1 prst uz tyzden, tak ma to normalne hneva, ze minuly tyzden som uz bola navnadena na rodenie a cely tyzden to neprislo...
Ja mam take pocity ako pred menzesom uz asi dva tyzdne 😀 No proste same predporodne priznaky, len porod nikde...
Vraj mam behat po schodoch 😀

cka
4. jún 2009

jeziskove, ani mi nehovor, ja si uz v duchu stale hovorim, ze zajtra o takom case mam uz po tom. Jooj, nestras ma.

marcelko3112
4. jún 2009

teeeda cka, Mata mi vravela co sa udialo, fiiiha vzruso vzruso, drzkajte sa.. inac na prednaske bola brutal nuda, az dvojhodinova.. hruza a des ta zenska... o nic si neprisla.. a ja by som k nej teda urcite nesla GOOD LUCK! pa

siu3333
4. jún 2009

zienky ake mate krvne skupiny vy a vasi manzelia?

cka
4. jún 2009

jezis, evka...nesranduj, to bolo az tak zle?? nie je dobra, ci ako??
no, uvidim, co este povie Mata. Stale som doma, cakam, ze co bude, ale zatial klud. Idem pozerat film a potom snad este aj spat. Vdaka Evka, ozvem sa. Paaa

cka
5. jún 2009

servuste kocky......co nove? ja stale doma, nic nove, nepravidelne kontrakcie, cakame, co bude. 🙂

jjeanny
5. jún 2009

cka .. drzim palce , nech dopadne porod aj vsetko okolo co najlahsie a nech ste zdravii 😉 potom daj vediet , ake si mala pocity .. aka bola nemocka , atd.

cka
5. jún 2009

ano, neboj, dam vediet 🙂

traktor
5. jún 2009

cka drzim palce, nech to mas skoro za sebou, a krasne zdrave babo 🙂

jjeanny
5. jún 2009

Baby , mam otazku - kupujete resp.mate kupene nejake mydlo,sprchovy gel - neparfumovany , do nemocnice na umyvanie? Alebo na take nieco mam zabudnut a lepsie je pouzit po porode iba cistu vodu?

cka
5. jún 2009

jjeanny, ja nemam nic, vsetci hovoria o cistej vode, lebo sa budes umyvat casto, takze radsej cista voda a nic viac.

marcelko3112
5. jún 2009

ahojte, cka daj vediet co ti vravela Mata o tej pediatricke..detaily som ti uz vcera porozpravala 😉
takze stale doma?? pozerala som telefon ci nepride sms, takze este stale cakas.. nuz drzim palce a daj vediet kocka ako ste dopadli.. 🙂 My sme sli dnes na Domasu uz na posledny vikend, takze vegetim a oddychujem.. tak pa vela stastia a sa tesime na kamosku... 😵

bianocka
5. jún 2009

jjeanny> ja mam Lactacyd femina + (taky modry) z lekarne

Inac, vecer som si myslela, ze uz idem rodit. Zacalo nieco ako konktrakcie, ale co ja viem, co to bolo 😒 Som z toho pako, ako vlastne maju kontrakcie vyzerat. Zabolelo ma v podbrusku tak silno asi na 2 sekundy a potom nic. Stalo sa to asi 5 krat v cca 15-20 minutovych intervaloch. A strasne tazko sa mi chodilo, brucho ma tahalo dole a sem tam som mala pocit, ze neviem ovladat nohy. A potom som si lahla do postele a preslo to. Takze asi nic ☹

cka> Ty ako pocitujes tie konktrakcie? popis to trosku...

Kocky, mate uz inac vybratu pediatricku? Ja som donedavna ani nevedela, ze ju musime mat vopred vybranu a byt s nou dohodnuti... Ze v porodnici sa uz nahlasuje jej meno a kontakt. Hm, keby nebol internet, tak neviem, odkial tie veci mam vediet, nikto nic dokopy nepovie 😠

traktor
5. jún 2009

jjeanny, ja som zastancom cistej vody / myslim po porode 😀 /, na cele telo okrem jedneho miesta som pouzivala sprchac, zo spodu len cistu vodu... vrelo odporucam, a cim castejsie tym lepsie, pomoze to od bolesti, aj na stehy... mne to poradili v nemocke pri prvej dcere, a fakt to velmi pomaha.../ pri simonke som skoro celu noc stravila v sprche, a na druhy den som uz behala ako srna/ 😀

traktor
5. jún 2009

bianocka tak uz mas asi poslickou, ja to takto citim uz dlho najlepsie je si lahnut a predychat a ono to prejde

marcelko3112
5. jún 2009

bianocka co sa tyka pediatra, ano treba ho mat a nahlasit meno a kontakt v porodnici, pretoze oni posielaju vysledky z vysetrenia babatka do Bratislavy a odtial uz priamo tvojmu pediatrovi, aspon tak nam vravela ta pediatricka co sme ju mali vo stvrtok na kurze.. ja som z juhu, a v pond. idem do starej nemocky za jednou pediatrickou, tak snad pochodim dobre 😉

bianocka
5. jún 2009

Marcelko> no, ved teraz uz viem 😀 My sme si dali do ProCare, manzel to bol dohodnut uz. Hlavne kvoli tomu, ze tam prides na presne urceny cas a necakaju tam chore deticky so zdravymi v cakarni. Tak dufam, ze budeme spokojni.

siu3333
5. jún 2009

buduce mamicky a mamicky tak ja mam streptokoka ☹ ☹ ☹ ☹ hned som sla po antibiotika ☹ ☹ ☹

cka
5. jún 2009

ahojte kocky...
evka, mata vravela, ze na prednaske bola desna, ze jej to nevyslo, ale ze skusi, ze sa jej celkom rata, ze je taka prirodna, proste ze nepredpise atb dietati ale skusa aj nieco ine, takze asi pojdeme do toho. Ved rok vyskusame a uvidime. Aj kamoska mi volala, co jej maly prave ochorel, a maju tam kartu, tak ze sa jej ratala teiz, ze ma dobry pristup k detom. No, takze uvidime, asi vsade je za a proti. Mne to vyhovuje, ze je to blizko. A hlavne prvy rok je asi dost casty na navstevy, aspon nebudem musiet draheho s autom prehanat, bo zatial nesoftim. 🙂

Kontrakcie, zienky, proste bolest, ze ma vystrie z postele, a trvaju u mna tak 2 minuty, a nie 2 sekundy. Od polnoci som ich mala kazde 2 hod, a teraz posledne dve po polhodine, tak neviem, ci to zacina uz stupnovat alebo nie. No a proste je to tak, ze vzdychate aj nahlas a predychavate. Ale da sa to, lebo si poviete stale, ze to o chvilku prejde. A proste vas tlaci na konecnik. Taky blby pocit. Aspon tak to citim ja, neviem ako ostatne.

Bianocka...o tom, co my tu s marcelkom3112 tocime, tak to stale o Procare. Takze sa tam asi uvidime.

marcelko3112
5. jún 2009

bianocka, juuuj my sme mali prave tu prednasku s pediatrickou ktora je z ProCare, a aj cka s dalsou tehu kamoskou tam boli pozriet priamo v poliklinike, nuz ale ja som teda z nej dobry pocit nemala, mozno tam je viac pediatriciek, neviem, ale ona bola taka striktna, bola proti ockovaniu babatiek, proti vitaminom ako takym, ze deticky mame kojit 3roky, rozpravala nam o nejakych bosorkach, a o jej tazkom porode, taka negativistka neskutocna... cke som o nej vravela.. tak to len tak na margo procare, a plati sa tam 2000,- na zaciatku (to povedala ako prve), a to ze necakaju babatka s chorymi v cakarni to je aj v tej starej nem. (mal by to byt uz standard).. nuz ale drzim palce aby ste mali nejaku dobru pediatricku ak ich tam je viac.. ;))

bianocka
5. jún 2009

😀 tak to je dobra nahoda 🙂 No my sme si tam dali ten ProCare Optimal, ci ako sa to vola, to stoji nejak 99 eur na rok na osobu a dieta stoji potom 35 eur (ak sme vsetci v Dovere).

S tou cakarnou som to myslela tak, ze sa tam vlastne necaka vobec, prides a ides na presne objednany cas. Tak ja som strasne zvedava na nu, dufam, ze sme sa riadne nesekli, ked hovorite, ze je taka divna...

Mna zaujalo aj to, ze nelieci klasicky antibiotikami, ale homeopaticky. Ja osobne napr. nikdy neberiem antibiotika a ani nikdy nie som chora. Za to moje zamestnankyne stale ked ochoreju, hned antibiotika a chore su potom kazdy druhy mesiac, alebo aj castejsie.
Ale zas ze je proti ockovaniam, to je divne nie? A proti ktorym ockovaniam je, ved ockovania su pre deti povinne nie?
3 roky kojit, to je dobry vtip 😀

No ale ste ma teraz nepotesili, ze je to taka brzda 😖

cka
5. jún 2009

bianocka...asi nam nic neostava, iba zistit na vlastnej kozi, ze co je zac. Ja uz pravdupovediac nemam cas hladat inu, takze smola. Ale zasa, ja som papula, a ked sa mi nebude pozdavat, tak si poviem svoje...takze uvidime. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre