Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
15. júl 2009

dobre raaaanko tehulky 😉 😎 Siu: vyzera to na posledno trimestralny tehu vytok, aj ja som mala nieco podobne asi tri tyzdne a aj teraz mam, ale s rozdielom takym, ze uz mam len taky zltkavy bez krvi. Nuz, ale moze to byt aj tak hlienova zatka, ale Ty si uz otvorena, tak neviem...V kazdom pripade Ti drzim palceky nech je to nieco co signalizuje rozbiehajuci sa porod 😅 to cakanie je najhorsie nie? ja mam uz kadejake pocity aj stavy v brusku krizoch a zatim nic, tak som zvedavko, kedy to pride, mozno fakt 18teho na moje narodky 😵 inac, zajtra mam poradnu o 14.30, nechysta sa nahodou niektora z Vas tehuliek tiez v tom case? Zelam peknucky dnik, aj ked je horuco, ale myslime na nasich drobcekov 🙂

cathuska
15. júl 2009

Lenka a Maycuk> presne tak, staci len nahklasit meno a adresu pediatra a potom sa len hlasit pri odchode z porodnice, aj mne tak povedala sestricka u mojho 😉 boooze, ked pisem, ze "pri odchode z porodnice" tak sa mi to zda byt az take zvlastne, ze to uz budeme mat "po tom"... 😅 😝 ...

siu3333
15. júl 2009

aha cathuska tak dufam,ze ma to nebude drzat este tri tyzdne,,ale nie uz tento tyzden to bude...len aby si nebola prekvapena cathuska a tiez nepretahovala tehu...veru to cakanie je najhorsie a vsimam si uz vsetko pomalicky uz my bude divne ze som pravacka a nie lavacka,,,tak na to cakam na tie prave kontrakcie...

cathuska
15. júl 2009

Siu, ved presne to..aj ja si uy vsimam vsetko este aj to co netreba 🙄 uz aby sme to mali vsetky za sebou a mohli sa tesit z dalse etapy, tej babatkovskej..hmm 😅 fakt tych 9 mesiacov je strop, neviem si predstavit, keby to malo trvat este napriklad mesiac...nuz ja pevne verim, ze prenasat nebudem, ale ako pises, aby som nebola prekvapena, lebo som si vsimla, ze niektore tehulky mali dlho predporodne priznaky a porod nikde...nuz dnes je jjeany na vyvolavacke, tak jej drzme palce a ja idem povysavat a dam si asi vylet po schodoch 😀

lenka0
15. júl 2009

ahojte baby Ahoj Cathuska ja sa dnes necitim nejako najlepsie fest ma boli prava strana krizov aj nohy ☹ asi ma v noci prefukpl vetrik lebo spim kvoly horucave odkrita 😒 Mam dnes poradnu tak potom napisem co mame nove.Tak by som uz chcela rodit uz to je fakt dlhe.Aj ja dufam ze nebudem prenasat 😒 Siu ja si ,myslim ze ti odtiekla ta hlienova zatka tak snad to na teba pride kazdu chvilu 😀 Aj tebe to prajem CATHUSKA 😀

cathuska
15. júl 2009

lenka 🙂 , drzim palce v dnesnej poradni, potom daj vediet ako si dopadla...ja mam zajtra o 14,30 poradnu, taktiez dam vediet co a ako potom..nuz to je blbe s tymi krizami a nohou, hej ono v tej horucave aj ja spim odkryta a uz sa mi par krat rano stalo, ze som mala pocit, ze trosku vietor a nocny chlad zauradoval 🙄 , ale stale sa to skludnilo, odvtedy otvarame len okienka v inyh izbach nie v spalni.. najlepsie by bolo keby sa tie horucavy umudrili, ale nevyzera to "ruzovo" do najblizsich dni..nuz a ozaj siu aj ja ti zelam nech je to ta zatka a prajem to aj vsetkym terminovym a teda aj sebe, lebo neni to uz "med lyzat" takto pred porodom cakat kedy to zacne. 😒 ale aj tak pekny dnik 😎 😀

siu3333
15. júl 2009

nakoniec som volala Dr.Lendakovi kvoli tej krvi,tak ze vraj je to normalne,ze do 2-3 dni by som mala porodit,,,,ak by ma to bolelo pri tom vytoku tak ze vraj to neni dobre ale ja som nemala ziadne bolesti okrem rano trosku ma bolelo pod bruskom,ale preslo...

veru jjeany uz je v saci a ak bude mat stastie tak bude rodit pri Lendakovi,lebo on ma dnes sluzbu..

maycuk
15. júl 2009

siu, no vidis, tak to je super, sa konecne dockas finishu🙂

siu3333
15. júl 2009

ahoj no dufam,lebo je to nekonecne,,,som zvedava,ze co povedia zajtra....ja idem cathuska zajtra na poradnu,ale rano tak sa asi nestretneme...

stovka
15. júl 2009

Ahojte,
Siu, ja mam zlty vytok kazde rano uz 2 tyzdne, ale je bez krvi a uz 3 tyzdne som otvorena na 1,5 cm.. Pravdepodobne tento tyzden porodis 🙂

Musela som sa dnes poziet na Tvoju fotku, tak to si vcera bola Ty s tym malym dievcatkom? S takym motylom? Mas nadhernu dcerku a tie jej krasne modre ocicka, vyzera ako anjelik 🙂 Sedela som vcera vedla Teba pri okne aj s mojim manzelom, mala som modru koselu, okuliare 🙂 A potom si sla aj na ultrazvuk, ja som tam uz sedela, ale musela som odist na dalsi monitor..
Totiz, rano som bola na monitore pri porodnych salach a ten ukazal pravidelne kontrakcie, preto Toth nariadil ultrazvuk a dalsi monitor na obed. Ja som tie kontrakcie necitila a kontrolny monitor ich nepotvrdil tak ma pustili domov, inac by som tam uz zostala..
Na monitor som prechadzala cez miestnost pre 1.dobu porodnu, akurat tam na porod cakali 3 zeny, 1 romka, ktora strasne kricala od bolest. Poviem Vam vidiet to nazivo kam o chvilku pojdem nie je nic prijemne, aj som sa vylakala.. Nad vodou ma drzi vybavena epiduralka 🙂

Maycuk, ktora si bola Ty? Podla fotky neviem posudit, kde si sedela?
Lenka, bola si aj na poradni?

Od pondelka mam sustavne bolesti v podbrusku, okrem toho ma bolia krize, lonova kost, slabiny, mam problem s chodenim, sedenim, nohy priserne opuchnute, neobujem uz skoro nic. Uz len cakam na original kontrakcie, chcem to mat uz za sebou.. To chceme uz vsetky, ze? 😉

siu3333
15. júl 2009

jezis stovka to si bola ty?viem ktora si bola mas sympatickeho manzela a vsimla som si ako ti opuchli nozky 😖 😖 😖 ano je to moja dcerka a potom som chodila s tymi kridlami,,bola som aj u doktorky s kridlami a sa ma pytala ze co to mam za motyla...ona odisla s mojou mamou do sace na zmrzku,lebo hrozne sa nudila,a nechcela som aby chodila s tymi kridlami,,,tak ty mas az koncom jula termin tak este mas toho teda dost,ja idem zajtra a potom uvidime,ze co dalej...ty si odisla uz na ultrazvuk a maycuk potom prisla s manzelom a sadli si tam kde ste sedeli vy,,minuli ste sa...ale mozno na ultrazvuku ste boli spolu ak bola....ale chcela som sa ozvat ale nebola som si ista,ci chodis na tuto temu alebo nie..ale vcera to bolo nieco hrozne od rana sme tam sedeli ako kvoky...mozno sa stretneme na izbe ked uz tak zle sa citis...

siu3333
15. júl 2009

stovka,maycuk kedy idete opet na kontrolu?

stovka
15. júl 2009

Vcera to tam bolo priserne, ale ja som sa zle citila, strasne ma boli cely podvozok 🙂 Bola som tam az do 14:30, mala som dost..
Az sa cudujem, aky je moj muz trpezlivy, odsedel si to tam so mnou a este aj si robil srandicky, aby som sa rozveselila, videl aka som z toho vyplasena.. No zlaty je, velmi sa na babo tesi 🙂
Vecer moje nohy este znasobili svoju velkost, ja hovorim, ze ok, ak su nohy opuchnute, len keby tak neboleli. 😖
A tie kontrakcie ma vystrasili, prekvapili, necakala som to, ani tasku sme so sebou nemali.
Ale musim povedat, ze aj ked nemam vybaveneho lekara postarali sa o mna vcera velmi pekne, ked som bola 2x na monitore pri porodnej sale stale za mnou niekto prisiel, Dr. Toth az 2x, ze ako, bol velmi starostlivy.. Aj Dr. Olsavsky na ultrazvuku bol zlaty, povzbudzoval ma, keby nebolo toho dlheho cakania v cakarni tak poviem, ze super..

Tak neviem Maycuk, ktora si 🙂

Siu, zajtra si ber pre istotu aj tasku, podla mna Ta tam uz nechaju.. O vyvolavacke nehovorili nic? Ved uz prenasas 5 dni..

stovka
15. júl 2009

Siu, na dalsiu kontrolu idem az buduci tyzden vo stvrtok, ale Dr. Toth povedal, ze sa mozem otocit aj o hodinu, ze som na rozsypanie, tak neviem ci sa dalsej poradni dockam 😉
Mozno sa stretneme na sestonedeli 🙂

Ozaj, mala si uz kontrakcie? Ake to je?

maycuk
15. júl 2009

no baby tak to sme sa tam vcera riadne postretavali vsetky🙂 sranda🙂
ja idem na kontrolu az buduci piatok, ked vydrzime dovtedy. ale stovka, si ma povzbudila, ze si otvorena uz 3 tyzdne. ja by som este chcela taky tyzden vyckat, tak dufam, ze sa podari. potom sa uz moze narodit nas drobec. aj mne sa toth celkom pacil, taky bol v pohode nato, ze uz bol hladny a pocas mojej navstevy vkuse hovoril o obede so setrickami a aj volal do jedalne a tak🙂 ale potom som sla na usg a tam olsavsky trosku na mna zakrical, ze sa ponahlaju, no a ja taka nemotorna,kym som si dala dole suknu.. ale potom sa mi aj ospravedlnil, takze v poho. asi bol tiez hladny🙂 musim tam nabuduce prist skor asi🙂 fuj, dnes je vonku riadny hic!

siu3333
15. júl 2009

tak hovorili mi ze si mam vziat aj tasku ale zatial nechat v aute,ze uvidia co nove,,tak zajtra to uz budu 6 dni co prenasam...ale ked som bola na tom monitore tak tam bola jedna tehulka a sa jej pytal doktor ze kolko dni uz prenasa a ona ze 8 dni a,ze by chcela vydrzat do toho 16.jula lebo nieco mala s tym datumom ci sa jej pacil alebo nieco take,a to uz budu 10 dni,,,ale ona svoje ze sa citi dobre a ze aj tak je otvorena len na jeden prst,,,tak jej doktor povedal,ze to je v poriadku ze ona sa citi dobre ale ze babo sa nemusi uz dobre citit,ze ho uz moze boliet usko alebo ocko..no mala som dost s tej zeny...ze po termine nechavaju len 7 dni,lebo dlchsie tiez to neni dobre...

ked ja mam kontrakcie tak ma zacne boliet pod bruskom a nohy hrozne,,,ale tak ma boli,ako keby ma nieco tlacilo zo spodu,,nnieco hrozne neviem ti to opísať,ja som uz raz rodila tak viem ze som taku bolest mala ked som uz sla rodit no po vyvolavacke,,,vsak kazde jedna pride na to 😉 😉 😉 😉

maycuk ja ti radim prsit okolo pol 9 hned dat knizku tehotensku a cakat,lebo ak vsetko je ok tak okolo 11 by si bola uz doma...ale vcera neboli doktori tak preto to bolo take hrozne...

lenka0
15. júl 2009

Ahojte Babenky tak ja som uz po poradni 😀 bola to rychlovka,ale urobil mi pritoky tak sme v norme a placenta je uz dozreta tak uz len malej nech sa chce 😀 Som otvorena na 2cm tak dufam ze sa to nezastavi 😝 a budem sa otvarat dalej 😀 Vraj do tyzdna by som mala uz rodit tak uvidime.CATHUSKA zlaty doki mal dnes hojne pacientiek ale bol stale zlaty aj ked bolo vydno ze je uz unaveny 😉 vysetril ma posmiali sme sa a v pondelok mu mam volat ze kedy dalsia poradna ak ho skor nezavolam k porodu 😀 bola by som len stastna 😀 SIU no podme uz nech sa ti to spusti a mas to uz za sebou 😅 STOVKA ja som bola len na konzultacii o EPID.na poradni nie.Kocky uz nech nam to vsetkym rychlo zbehne a rodime jedna radost 😀

siu3333
15. júl 2009

lenka ako citam tak ma predbehnes mozno,alebo mozno budeme lezat spolu uz na izbe.... 😵 😵 😵 😵

lenka0
15. júl 2009

no to by ma velmi potesilo,len to uz je na malej ci uz bude chciet ist na ten svet ja sa jej uz neviem dockat 😀 tak nech sa uz pytaju na svet

cathuska
15. júl 2009

jeeeej lenkaa, tak to je super, na dva prsty, to uz hej! 😀 teraz len trosku pochodit po schodoch, atd a je to tam! 😅 nooo, ja mam zajtra poradnu o pol tretej tal som zvedavko, co povie, hmm...Ty Lenka, mas nejake pocity tam dolu, ked si otvorena, len si to chcem porovnat, lebo mne je uz tiez asi vsetko, od krizov, cez pichanie dole, bolesti brucha, tlaky atd..ale cem vediet ako to citis ty...si pisala ze nozka ta boli, ale to s tym asi nesuvisi, ci hej? je to z tych tlakov? inac on je fakt zlaty, mne sa to na nom paci, ze on tu pracu fakt robi ako poslanie, nie len tak "sucho" ale ze dava do toho vela, aj taku tu ludsku stranku, tak snad budeme spokojne aj pri porode..ja by som najradsej do troch dni rodila, tak som zvedava, inac bola by sranda, keby sme sa tam nakonec zisli vsetky naraz 😉 idem si urobit mnam a potom bude ham... 😝

cathuska
15. júl 2009

a inac, to lenka co si pisala, ze s mangelikom tutu mutu urobit a ze popohnat babatko na svet, veru ani moj o tom nechce ani pocut, vraj babatko presne vie, kedy ma prist na svet anetreba ho rusit, no co uz s chlapom 🙄 😀 keby bol on v devatom mesaaci inak by hovoril 😵

lenka0
15. júl 2009

CATHUSKA ja uz dva tyzdne som citila take prudke bolesti as pol minutove dole v lonovej casti ako by ma trhalo,a hed to preslo.Minuly tyz.som bola este uzavreta amala som vysoko hrdlo a dnes mi povedal,ze je to uz dobre cipok mi mekne.Pomasiroval ma zo spodu dost to bolelo,ale dakujem mu za to.Vraj bolesti v krizoch a tie veci stym suvisiace uz je predzvest porodu tak uvidim.CATHUSKA zajtra sa ozvy co ti povie,som zvedava.Bolo by supis keby sme spolu rodili tak ci nam to vyjde len ten hore vie a nase ratolesti v brusku.Aj teraz ma boli brusko a tam dole,vecer idem na prechadzku z psikmi ja uz nelezim 😀 uz chcem ist rodit 😀

cathuska
15. júl 2009

lenka 😵 , tak sa tesim s Tebou, ze to tak slubne vyzera a zaroven mam taky citak, ze mam presne to co ty...mne uz minule vravel, ze porodne cesty su zrele, cipok je presiaknuty a ze hrdlo je uz ok, ze je dobre posunute...a aj mna krize dost velmi bolia a aj brusko a navyse mam aj ten povestny vytok a silny pocit, ze uz to ide..podla mna to, co ta pomasiroval, mohol byt ten Hamiltonov hmat,alebo Ti rucne trosku pootvoril este viac krcok... to sa robi, ked uz su cesty zrele, cipok ok aj hrdlo a treba uz len porodit...tak Lenocka, drzim palce nech to je ozaj uz blizko a aj sebe drzim palce nech mi tiez tam dole porobi hmaty a sup rodit...nech to do tridsaatky stihnem, mat Nelinku v naruci.... 😉

cathuska
15. júl 2009

a lenka, bolo tam brutalne horuco, ci len horuco, hmm? 😎 🙄 nech vieme, co nas caka... 😝

cathuska
15. júl 2009

a jasneee, teraz uz ziadne lezanie nam nepomoze 😕 uz prechadzky to istia a aj vysavanie, varenie, pranie, umyvanie kupelne a podobne 😀 .. a aj tutu mutu by pomohlo, ale asi sa spolahneme na to vysavanie, nie? 😀 😀 😀 (inac sa cudujem tym nasim mm, ved sest tyzdnov po porode nist nebude, tak by to mali vyuzit 😀 😀 😀 😀 😀

lenka0
15. júl 2009

CATHUSKA tak o tom tutumutu mioj drahy ani pocut nechce napriek tomu ze sa malej takisto nevie dockat 😀 mne dnes nebolo najlepsie ako som pisala,ale som sa premohla sla do obchodu na nakup a potom sup pozmyvat podlahu 😵 takze ja uz ziadny oddych nedodrziavam a prechadzky tiez pomahaju aj ja ich absolvujem kazdy den zo psami 😀 drahy by sa potesil keby som mu dala 18.7.na jeho 31r darcek porodit mu dceru,tak uvidime ci mala ocina potesi. 😀 no a to masirovanie vraj to pomaha otvarat sa a trosku to urychlit 😀 mozno zajtra to urobi aj tebe CATHY 😀 este ti to nerobil?fakt nech banboh da aby sa nam to uz kazdu chvilu uz spustilo 😀

siu3333
15. júl 2009

ako citam tak uz sa posielate do nemocky navzajom....ja uz zacinam byt smutna,lebo ak si ma tam nechaju tak neviem ako zvladnem odlucenie od malej.... ☹ ☹ ☹ ☹

cathuska
15. júl 2009

Lenka, tak co ti poviem, ja mam 18.07 svoje 30te narodeniny, takze to by bolo oslavencov naraz, co? 🙂 no jo, zajtra mam tu poradnu, tak som fest zvedava co a ako a mam citak, ze aj mne krcok pomasiruje, este mi to nerobil ale podla stavov, ktore mam, citim, ze porod je za dverami a vzhladom na tyzden tehotenstva v ktorom som by nemal byt problem trosku tomu pomoct, tak uvidime.. 😉 hned dam vediet, po poradni..Siu> drzim Ti palceky nech je vsetko oki.

siu3333
15. júl 2009

majte sa kocky tak zajtra sa ozvem ze co nove a ak tam ostanem napise vam niekto,,,,

maycuk
15. júl 2009

siu, drzim silno palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre