Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lenik23
5. feb 2014

Dakujem za odpovede, ani tie ceny nesli az tak hore (pred 4 rokmi som tusim platila 850sk za dvojku). A je pravda, ze nerodime kazdy den a ten konfort si po porode zasluzi kazdy 🙂 Neviete mi poradit, ktore cislo ambulancie volat na objednanie? Som pozerala, ze su tam dve. Mna nastrihavala (Falatova), ale rovno mi povedala, ze radsej nastrihne, akoby som sa mala potrhat a vobec to nebolo take strasne, ako mi to opisovali. Dufam, vsak ze teraz to pojde aj bez toho. 😉

papuckam
6. feb 2014

@simonka121 ja idem tiez bez dohodnuteho doktora do sace rodit, aj prvu ked som rodila, som nemala nikoho dohodnuteho

lenik23
7. feb 2014

uz som sa objednala, akurat treba zaplatit poplatok 6€ na vratnici, to ma byt poplatok za vysetrenia az do porodu, tak sa uz tesim na pondelok na vysetrenie 🙂

kitinka
8. feb 2014

No neviem mňa strihli aj keď som vyslovene nechcela

skopion911
12. feb 2014

Dievcata a co sa to stalo s reputaciou Sace? V poslednej dobe vela zien dava prednost novej nemocnici pred sacou.

simonka121
12. feb 2014

Ahojte je v Šaci aj lacnejšie ubytovanie ako to za 35 €?????

anvg
12. feb 2014

@simonka121 áno majú aj za 10€ v starej časti, sú dvojpostelové, sú úplne v pohode zariadené, takže ja som s tou izbou bola maximálne spokojná.

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skopion911
13. feb 2014

@janka3233 No ved stale bola v novej nemocnici JISka pre novorodencov, to sa roky nemeni.

anika142
13. feb 2014

@skopion911 ahoj, ja prave opak pocuvam od okolia. Ja som rodila v Saci v oktobri. Moje zname v Novej aj v Saci. Ked budem ja druhy krat rodit volim o5 Sacu. Novu by som zvolila jedine v tom pripade ak by mi hrozil nejaky predcasny porod. Aj tak ak by som v Saci rodila tak ma presunu do novej. Teda drobca. Takze by som sla rovno do Novej.

simonka121
21. feb 2014

ahojte neviete na ktoré číslo mám zavolať,,, ak sa chcem informovať ohľadom vyšetrením pred pôrodom,,, :???? Ďakujem

simonka121
3. mar 2014

Ahojte chcem sa opýtať čo všetko si treba priniesť do pôrodnice,,, čo mi tam dajú a čo musím mať vlastné,,,,Ďakujem :o)

ateirneh
3. mar 2014

@simonka121 davaju podlozky, vlozky, wc papier, príbor, pohar, oblecenie pre malého, príp. aj ich koselu nocnu

simonka121
6. mar 2014

Ahojte chcem sa ešte opýtať ak by prišiel pôrod skôr,,,a ešte som nebola na tom vyšetrení v 36. týždni čo sa naň musím objednať,,,môžem ísť aj tak rodiť do Šace alebo sa musím hlásiť v tom okrese kde bývam,,,, Ďakujem

jlp
9. mar 2014

Ahojte prosim vas ako to je s poziadavkou bondingu po narodeni? Vyhoveli vam a nechali dieta pri vas pocas tych dvoch hodin po porode? Daju mi pre maleho aj deku aby ostal v teple, ci si mam priniest svoju na salu spolu s ciapockou? Pri prvom synovi som tuto poziadavku nemala, tak by som chcela vediet. Rodit budem opat pri Dosedlovi a on mi povedal, ze si mam vsetko povedat pocas porodu a po - proste si to zmamagovat ;). Dik a vela zdravia a krasnych deti tehulky. S kym sa vidim v porodnici zaciatkom aprila?

sunny15
11. mar 2014

@simonka121 ahoj,ísť tam možeš...vyber je na tebe kde rodíš...len ak by si mala predčasne rodiť možu ťa presunuť do novej nemocnice v Ke...lebo tam je centrum pre nedonosene deti a detska jis. pri pred.porode by som sa tam aj pytala...
mam znamu ktoru takto nechceli presunuť do novej nemocky zo Sace pred 4rokmi a bohužial jej synček -narodeny v 34tt. vzhladom pre nedostatočnu vybavenosť nemocnice pre predčasniatka utrpel krvacanie do mozgu a trvale nasledky.... 😢 takže v pripade pred.porodu -smer nova nemocnica...inac je Saca super... 😉

dafy
16. mar 2014

@anvg prosím ta napíšeš mi ...tá izba za 10eur je o čo lepšia ako napr. tá obyčajná ?? dakujem 🙂

anvg
16. mar 2014

@dafy ahoj, na obyčajnú izbu, nemôžeš prijímat vôbec návštevy, pre mna toto bolo rozhodujúce, lebo na tú platenú izbu, pustili návštevy kedykolvek. Na platenej izbe máš chladničku,TV a kúpelňu. určite za tie peniaze to bolo postačujúce 🙂

dafy
16. mar 2014

@anvg a je v tom aj internet?? či to musíš zvlášt doplatit?

anvg
17. mar 2014

@dafy tak internet neviem, ja som sa o to nezaujímala, takže s tým ti neporadím ☹

m.i.r.i
18. mar 2014

ahojte..chcela by som sa opytat ci mate skusenosti s lekarmi v Saci, ktory je taky "sekcia" doktor 🙂 Koho by som mala oslovit v pripade, ze budem mat druhy sekciu ( s papiermi od mojho lekara). Teda ak by som hladala porodnika na sekciu. Taktiez akym sposobom sa potom ten porodnik zazmluvni...treba tam ist a zaklopat a poziadat ci staci volat alebo ako sa to vybavuje? Mali ste tiez niekto skusenost s tym, ze tento vybaveny porodnik bol k dispozicii aj pre nejaky urgentny pripad? Ked vas gynekolog napriklad nemohol alebo nebol k dispozicii? dakujem

majusa29
18. mar 2014

ahojte baby. Chcela by som ísť rodiť do šace, no akosi sa neviem rozhodnúť medzi Dosedlom a Falatovou. Na Dosedlu v poslednom čase čítam zvačša negatíva, že sa zmenil, tak neviem. Neviete mi niektorá poradiť z tých čo ste tam nedávno rodili??? Dikes

majka238
19. mar 2014

@majusa29 ja som sice rodila uz davnejsie, ale MUDr. Falatovu jednoznacne odporucam, velmi mila, prijemna. Pokial viem, u Dosedlu si kazda mamicka pochvaluje hlavne to, ze nerobi nastrih, kym nemusi, ale to asi nikto v Saci nerobi automaticky. Ale zas ked je potrebny, tak ho robi aj Dosedla.On je primarom, tak ma toho teraz viac a tym padom mozno menej casu sa venovat pacientkam tak, ako si to niektore predstavuju, ale zase nemyslim, ze by niekoho zanedbaval. Nech si uz vyberies kohokolvek, drzim palce.

majusa29
19. mar 2014

@majka238 Dakujem za radu. Ja som tiež skôr za Falatovú, no mám robenú serkláž a rizikové tehu a pokiaľ viem tak Dosedla je odborník práve na rizikové, tak hlavne preto váham. No uvidíme.

helena35
20. mar 2014

Ahojte,tie ktore ste uz toho roku porodili v saci kolko stali nadstandard izby zaujimala by ma najlacnejsia a ze kolko postelova je dakujem

helena35
20. mar 2014

@anvg ahoj,a kde je ta stara cast kde su tie izby? dakujem

zuzi0110
20. mar 2014

@jlp ja som mala bonding 2 hodiny. Rovno mi ju dali na ruky a ostala u mňa. Bolo to v lete. Oni mi dali cez ňu dečku aj čiapočku sa ma opýtala sestrička či mi bude vadiť ak jej dajú. Povedala som že mi to nevadí tak jej dali.

diablicka
20. mar 2014

@majusa29 Ahoj ja budem rodit u Falatovej...som s nou veeelmi spokojna a pri nikom inom by som rodit nechcela...a ani o nikom inom som neuvazovala...proste ten pristup a vsetko je super 🙂 Ju mozem len odporucat

anvg
20. mar 2014

@helena35 ahoj, sú pri novorodeneckom a pôrodných sáloch

majusa29
20. mar 2014

@diablicka dik za radu. Tak pravdepodobne oslovím ju. A v ktorom tt si bola prvýkrat na poradni? Stačí v 36tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre