Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

minewka
18. mar 2011

@cathy77
Ahoj, u Luptáka...dúfam, že príde 😀 A ty?

Ako si na tom?

Ja mám krčok skrátený na 1cm, otvorená som voľne pre prst..som zvedavá, či sa to pohlo...
Neviem, či ma v nedeľu už nenechá v nemocke - strašne mi opuchli nohy...

cukor
18. mar 2011

@cathy77 ...mikrovlnka je v jedálni.

cathy77
19. mar 2011

cukor - vdaka za info 😉 použivali ste ju aj na sterilizovanie?

minewka - tak ja som na prst už min 2 týždne (ved tretie tehu.. tak to je ok) ale krčok bol pred týždnom ešte 2,5cm a to je dosť... takže neviem. začiatkom buduceho týždna idem na KO a už stanovime pevny termín... možno o týžden o takom čase už nebudem kinderko... je to dost pravdepodobné

cukor
19. mar 2011

@cathy77 ...ja som rodila sekciou,mliečko sa mi pustilo az na tretí den .a nebolo čo sterilizovat,ja som len kojila.

cathy77
20. mar 2011

takže... v stredu ráno nastupujem a ide sa rodiť.. ☹ bojim, bojim

minewka
20. mar 2011

@cathy77

Idú ti vyvolávať? Prečo?
Ja mám v stredu večer ďalšiu kontrolu, tak už budeš mať bábenko 😵

Držím palce 😵

nunusimi
21. mar 2011

@cathy77 drzim palce 😉

cathy77
21. mar 2011

vdaka🙂 aj by som s tebou menila... tú sekciu ☹

skvarkovaj
21. mar 2011

Ahojte, práve som si prečítala vaše výlevy a bohužiaľ ja s Vašimi názormi nemôžem nesúhlasiť. Ja som si Dr. Ševčovičovú vybrala pri pôrode 1. dcéry v roku 2008 na odporúčanie mojich známych, ktoré pri nej tiež rodili /podotýkam, že som bola pre ňu cudzia, nešla som cez žiadnych jej známych/. Bola som s ňou a jej odbornosťou nadmieru spokojná, vzhľadom k tomu že mi týždeň pred pôrodom vybehol vysoký tlak, takže keď som prišla k nej do poradne tak ma hospitalizovala, a prišla ma informovať o mojom stave stále pred vizitou. Po týždni sa môj zdravotný stav skomplikoval, a konzílium rozhodlo, že bude potrebná sekcia, s ktorou sme viac menej aj počítali. Večer pred sekciou prišla ku mne na izbu a celým priebehom ma informovala. Dokonca aj holky na izbe boli prekvapené jej prístupom, ochotou a odbornosťou. Ležala som ešte s dvoma holkami, a čo sme sa jej pýtali tak v pohode nám aj odpovedala. Hneď na druhé ráno po sekcii som v pohode vstala a na iske to rozchodila, nemala som problém ísť na izbu po svojich nohách, aj keď prevážajú na vozíku. V roku 2010 som sa opäť rozhodla rodiť pri nej a dnes mám 10 mesačného zdravého syna. Neviem prečo dievčatá všetko zlé pripisujete hneď lekárke, nezabudnite, že každá z nás má iný prach bolesti, iné nároky, iné diagnózy .... niekedy možno stačí len prísť na to že svet sa netočí len okolo "rozmaznaných fajnoviek" , a že niekedy stačí len byť normálny. Je jasné, že samotný pôrod nie je príjemný, v mojom prípade sekcia, ale keď sa pozriem sa svoje zdravé deti, tak určite to stojí za to. Ak by som náhodou niekedy čakala ešte tretie bábo, tak určite by som neváhala ozvať sa pani doktorke Ševčovičovej.

skvarkovaj
21. mar 2011

Moja reakcia je na stranu 155.

rabiva
21. mar 2011

@skvarkovaj Ja som k Mudr.Sevcovicovej chodila v r.2005 od 30tt na pravidelne kontroly, chcela som ju aj pri porode, no ked to prislo, prave bola odcestovana - cely cas, kym sme z domu dosli do porodnice bola so mnou na telefone, a nakoniec ma odrodil dr.Luptak - kt. mal akurat sluzbu. Dosla ma pozriet o 2dni neskor, ako podakovanie sme jej dali kvety a dezert, ziadne peniaze! Ja som s jej pristupom a starostlivostou bola spokojna, nic zle sa jej nedalo vytknut.
Teraz v 16tt som opat lezala v Saci a hned sa pytala na nu, no uz od noveho roka u nich nepracuje, a ani netusim kde je... skoda. Ja som teda bola spokojna, pozriem si aj ine reakcie na nu, som zvedava... 😎

ingemor
21. mar 2011

..ahojte, vedel by mi niekto dat aj nejake recenzie na lekara Richnavskeho? kazdy alebo vacsina z vas tu chvali iba dr. Dosedlu..uz viem, ze je super, ale co Richnavsky? 😉 dakujem vopred za vsetky info 🙂

cukor
22. mar 2011

@ingemor ..... v januari mi robil dr.richnavský sekciu.vlastne sa o mna staral od 27tt,ked som tam bola hospitalizovaná a potom az do pôrodu som k nemu chodila kazdé dva týzdne.a pred tehotenstvom mi robil hysteroskopiu.môzem len odporučit,je trošku ulietaný ale je primár takze čas je pre neho vzácny.ja som bola spokojná a kebyze mam nejaký problém urcite sa na neho obrátim.

ingemor
22. mar 2011

@cukor dakujem pekne za povzbudzujucu spravu.. 🙂

rabiva
22. mar 2011

@ingemor podla mna tiez super, mna prijmal v 16tt na hospitalizaciu, bol mily uplne v pohode a potom ma aj prepustal... fesak 😝 ale tiez som z neho mala dobry dojem 😅

Ja som bola u Dr. Dosedlu na morfologickom usg a som max. spokojna 🙂

ingemor
22. mar 2011

@rabiva ..dakujem, aj to potesi 😵

abika26
23. mar 2011

ahojte mamicky,je nieco pravdy na tom ze ak chcem ist rodit do sace a trvalym pobytom nepatrim do ich spadoveho obvodu musim zaplatit 200eur???vraj sa im menil cennik......

cukor
23. mar 2011

@abika26 ...nie je to pravda.ty si môzeš predsa vybrat nemocnicu kam ideš rodit.

atka27
23. mar 2011

@abika26 urcite to nie je pravda, ja nie som z KE, dokonca ani z kosickeho kraja a nebol vobec ziadny problem 😉

abika26
24. mar 2011

@atka27 a kedy si rodila?lebo ze to vraj len teraz par dni plati....ale ani mne sa verit nexce....

nunusimi
24. mar 2011

@abika26 nie je to pravda, ja tam idem v stredu na prijem a nic o tom neviem,... ved ty si vyberas kde budes rodit, preco by si si za to mala platit???

piacere
24. mar 2011

@abika26 určite to nie je pravda. Ak by bola, tak stratia všetky možné rodičky z okolia a budú im tam chodiť iba romale zo Šace, ktoré spadajú pod ich obvod 😉

Máš právo si vybrať pôrodnicu... už dávno sú preč časy, keď si chodila k lekárovi, "pod ktorého si patrila podľa bydliska" 🙂

janulikma
28. mar 2011

Dobry den, nema niekto nahodou telefonicky kontakt na Dr. Richnavskeho, potrebovala by som ho surne pre moju znamu. Dakujem

mira82
29. mar 2011

Ahojte tehulky 🙂 Ja idem vo stvrtok prvykrat do Sace, som v 36 tt., no neviem sa rozhodnut, ci si mam lekara vybavovat, alebo to nechat na nahodu a odrodi ma ten, kto bude mat sluzbu...Pocula som, ze su tam vsetci odbornici, tak hadam to nebude problem, ak nikoho konkretne neoslovim, alebo myslite, ze je to lepsie?? Poradte pls.
A este sa chcem spytat, co je potrebne doniest na vysetrenie, teda zrejme moc, tak ako som doteraz nosila k svojmu gyndr., alebo treba este nieco? A co sa izieb tyka, ak chcem nadstandard, musim si ho rezervovat uz teraz?
Dakujem za kazdu radu 😉

cukor
29. mar 2011

@mira82 ....dopredu sa nedá izba rezervovat.
moč ti tam zoberú,nemusíš ho nosit z domu.

abika26
29. mar 2011

@mira82 no ja mam ten isty problem,sice som len v 31tt ale tiez rozmyslat kde rodit a hlavne ci si dakoho vybavovat.vela ludi mi radi ze ak mam bezproblemove tehotenstvo,tak si nemam nikoho vybavovat.podla mna chod na vysetrenie a uvidis ci ti dakto tak bude sympaticky ze by si ho chcela mat pri porode....mozem sa este spytat,to si len zavolala na gynekologiu a objednala sa?da sa aj na konkretnu hodinu?a ty patris do spadovej oblasti sace?

mira82
29. mar 2011

@abika26 do spádovej oblasti Šace nepatrím, som z Prešova, tak hádam to stihneme do Šace bez väčších stresov 😉 Ja som už skôr písala vrchnej sestre Olšavskej, že ako mám postupovať, tak mi dala aj číslo(je aj na nete..myslím,že končí na 213 a 212), zavolala som tam asi v 34 tt., objednali ma tak, aby som už bola v 36 tt., to bolo asi všetko. Všetky ďalšie infošky, ktoré som od nej chcela v maili mi vraj povie, keď dojdem na poradňu. Tak som veľmi zvedavá čo a ako. Hodinu ti navrhnu..no ak by ti to nevyhovovalo, tak sa určite dá nejako dohodnúť. Ja som dlho zvažovala či Šaca, alebo predsa len Prešov, no nakoniec som sa predsa len rozhodla pre Šacu, tak hádam to všetko dobre dopadne 😖

mira82
29. mar 2011

@cukor Ešte by ma zaujímalo, či je treba ísť nalačno kvôli odberu krvi, alebo tak..Možno dávam blbé otázky, no ozaj neviem ako to tam chodí 😅 A ešte k tej izbe..to keď prídem a čo bude voľné, tak tam ma dajú? Napr. keď nechcem nadštandard, len obyčajnú izbu, ale v tom čase bude voľná len izba trebárs jednotka za 30 EUR, tak si to pekne budem musieť zaplatiť, aj keď som do tejto izby nechcela ísť? Celkom dobre nerozumiem tomu systému 😒

cukor
30. mar 2011

@mira82 ....krv ti brat nebudu...a k tým izbám.donutit ta aby si si niečo zaplatila čo nechceš ta nemôzu.funguje to tak,ze ak normalna izba nie je volna ,tak ti ponuknu nadstandart,ak ho odmietneš oni si uz poradia a niekde ta umiestnia.oni to aj skusaju aby zarobili.ale...z vlastnej skusenosti....4 baby na izbe + 4 detičky je strašne vela a niektoré baby čo boli na normalnej izbe po prvej noci uz si radsej priplatili a isli na nadst. ja som bola na izbe za 15 eur....boli sme tam dve ,a aj tak ked spolubyvajucej zacalo plakat malé...a potom moje bolo to dost.tak si vieš predstavit potom čo je to ked ste tam 4.takze rozhodne odporucam aspon dvojku.a k lekárom....ja som rodila pri primarovi richnavskom....odporučam a vlastne čo som bola v kontakte aj s inými lekármi /bola som hospitalizovaná v 30tt/vsetci boli fajn,ustretoví,myslím ze budeš spokojná.

mon147
31. mar 2011

Ahojte,
citam vase prispevky na Sacu uz od 03:00 rana som v 38 tt a chystam sa do Sace k Dr.Richnavsemu. mate s nim niektora skusenosti? pomozu aj dobre aj zle 🙂 Ja som prvu dcerku rodila u Dr. Luptaka a nebolo to podla mojich predstav tak dufam ,ze teraz to uz bude lepsie.
A este jedna otazocka je v Saci wifi? Niezeby som bola nejaky internetovy maniak. pokial tam budem len nejakych 5-6 dni tak na net ani nepomyslim budem rada ked sa vyspim,ale s prvou dcerkou som bola v saci cez 3 tyzdne a to uz mi roky rasti .

Dik za Vase info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre