Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabkazabka
3. feb 2008

snezienka,
tak to si ma vobec nepotesila 😢 ☹ Aj ked min.sobotu tam rodila byvala kolegyna,tiez zo snv a v pohodke to stihali....Kazdemu zacne porod asi inac,ona nemala ziadne bolesti,len jej zacala odtekat plod.voda.
Tak teraz neviem,ja sa tiez velmi bojim bolesti a tiez budem mat v Saci epiduralku,ale co ked aj na mna pridu take bolesti ako na Teba? 😖

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marhulka88
6. feb 2008

no baby ja som z toho porodu uz riadne vysasurena neviem ci si to este nerozmyslim 😝
chcem sa opytat dievcat kt. rodili v saci a mali ste mangela pri porode ... mohol by s vami uz len v tej poslednej faze cize pri samotnom porode alebo ste boli spolu aj pocas prvej doby porodnej???

danuska24
6. feb 2008

marhulka - pri cisarskom nemoze byt, a pri normalnom moze byt celu dobu ak budes na nadstandardnej porodnej sale - 500 sk za salu-ak bude volna. inak na ,,klasickej,, por.sale az pri samotnom porode. mne manzel nemohol dat ani vaci na 1.dobu porodnu.

vera113
7. feb 2008

Ahojte kočky, tak už to mám za sebou aj ja. Práve preberáte manželov pri pôrode..ten môj tam byť nechcel (tak som ho nenútila) ale čo som to mohla odsledovať, tak oteckovia pekne sedeli pred pôrodnou sálou a tesne pred samotným pôrodom ich zavolali dnu. Potom ešte počkali a nakoniec odprevadili svoju manželku až do izby.

gabkazabka
7. feb 2008

Jeeeej Vera,
blahozelam k syncekovi.Tak ako ste to zvladli?Ako ste vlastne stihali zo Sobraniec do Ke?Dufam,ze si dobre pamatam,ze si zo Sobraniec.Ako si bola spokojna s nemocnicou?

janka08
7. feb 2008

ahoj very gratulujeme 🙂 marko pozdravuje filipka

marhulka88
7. feb 2008

tak to aj ja blahozelam novym maminkam nech sa vam dari 😉
a s tymi oteckami je to dost trapas nemyslite?? ja som myslela ze otec pri porode znamena otec kt. absolvuje cely porod so mnou a nie len tu cast ked sa mimik narodi..ved ja ho tam nechcem na to aby videl porod ale aby mi pomohol ked budem mat bolesti...hmmm..tak to bude asi otec na telefone a nie otec pri porode 😒

janka08
7. feb 2008

Gabka Verka je z michaloviec aspon co si ja pametam 🙂 Marhulka chystas sa rodit do sace?

sicilia79
7. feb 2008

ja som rodila v šaci nie na nadštandartnej sále a celých 17 hodín čo som mala prvú dobu pôrodnú som bola s manželom. Prechádzal sa so mnou po schodoch, po chodbe, jasné, že keď som si išla na chvíľku ľahnúť na vzdycháreň, že tam nebol so mnou. Ale v žiadnej nemocnici nemôže ísť manžel na vzdycháreň, ak však nemáte už pred pôrodom nadštandart.
Ja som to ho chcela, len nebolo voľné, takže je to aj o šťastí, či bude miestnosť voľná

yvka
9. feb 2008

Ja som rodila v Saci cisarskym a epidurálkou, takže som bola pri vedomý. Všetko som videla a manžel bol pri mne. Doktori boli super a samozrejme aj sestričky. Keďže som sa veľmi bála, sestrička ma hladkala po vlasoch a anesteziolog ma držal celú dobu za ruku a hovoril mi čo budem práve cítiť a čo akurát doktor robí. Narodila sa nám dcérka Dianka. 🙂 🙂 Veľká vďaka doktorovi Fričovi a doktorovi Slávikovi a samozrejme všetkým sestričkám! Netreba sa toho pôrodu veľmi báť. Ako hovorí môj doktor. Pôrodná bolesť je bolesť na ktorú sa najrýchlejšie zabúda. Takže kočky hore hlavu a prajem krásny zážitok z pôrodu. 🙂

hodmon
13. feb 2008

gabkazabka: tak aj my mame vraj 100 percentne dievcatko 🙂

socinka
13. feb 2008

Ahojte, ja som tiez rodila v Saci a nemozem povedat nic zle. Az na sestricky, ktore prave koncili nocnu, tie neboli dva krat prijemne. Ja som tam bola od 01.03 hod. rano a porodila som o 16.00. Mala som tu nadstandardnu izbu a cely cas pri mne bola moja mama. Bolo to vakt super, lebo mi velmi pomahala. Bola so mnou ked som prisla do nemocnice, az kym ma neodniesli na izbu - t.j. celych 17,5 hodin.Tu izbu si treba vypytat, lebo oni vam to nepovedia. Ja som sa na nu pytala a pozerali na mna jak na ...

Musim sa podakovat doktorovi Lendakovi, lebo bol fakt skvely. Bola som s nim dohodnuta a kedze mohol prist az poobede, stale telefonoval, ako som na tom. Mala som spontalny porod, lebo som ziadne chemikalie v tele nechcela.

Po porode som bola na nadst. izbe tej za 550SK a mala som super spolubyvajucu, kt. porodila o pol hodiny skor - mlada kocka, s ktorou sme si rozumeli.

Porodu sa bat netreba. Najhorsia je epizotomia.

gabkazabka
13. feb 2008

Tak Hodmon - blahozelaaam.No co,uz vies ktoreho lekara chces k porodu?Ja este stale nie....

hodmon
14. feb 2008

gabkazabka - dakujem
ja skusim tu sevcovicovu a ak nie, tak to necham na nahodu

vera113
20. feb 2008

Ahojte kočky len vám chcem povedať, že je skoro jedno ktoreho doktora si vyberiete, všetci sú super a robia si svoju robotu kvalitne. Hodmon stíhali sme v pohode, lebo som preťahovala a tak si ma tam jednoducho nechali. Takže keď prišli bolesti (po vyvolávačke) tak som tam už bola.. 😉 Tuším to tak aj robia s tými čo su od KE "trochu" ďalej. 😀

cukricek11
20. feb 2008

ahoj ivka,,,no ja som rodila tiez cisarskym,,pripajam sa,ziadna bolest pri podani epi,,,myslim v case ked som mala kontrakcie...no ale nakoniec sa to muselo ukoncit cisarskym...takze velmi odporucam...hlavne pre tie babenky,co maju velky strach z porodu 😉

marhulka88
4. mar 2008

Babky chcem sa opytat ako je to s lekarmi v saci...myslite ze je lepsie si dohodnut vopred? ak ano tak sa opytam tak na rovinu .. ako ste to financovali (pred? po porode?) sumu povie dany lekar alebo maju jenotnu?...asi su to blbe otazky ale ja som v tychto veciach absolutny amater...
co sa tyka nadstandardiek...kolko postelove su? myslite ze ked si to zahrniem do porodneho planu bude to stacit alebo to treba este pred porodom extra oznamit ze mam zaujem o nadstandardku?

gabkazabka
4. mar 2008

ahoj Marhulka,Tvoja otazka je myslim si "na mieste".Tiez sa chystam rodit v Saci a takisto nemam ani pary o tom,ako sa vybavuje lekar,ako sa to financuje.....atd.
Bohuzial doba je dnes taka,ze zadarmo ani kura nehrabe.......je to jednoducho sucast zivota,ze ak chces nieco nadstandardne,tak si za to zaplat....
Takze aj ja budem rada,ak niekto poradi....

daniela84
5. mar 2008

no ahojte aj ja sa k vam pridavam, a ja mam este ten problem, ze moj gyno ma poslal na ocne kvoli vysokym dioptriam a moja tava doktorka, mi tak akurat napisala nalez a nic viac ani len nepovedala ci idem rodit cisarskym alebo nie, tak som zvedava ktro o tom rozhodne ci znahody nie porodnik, tak by som sa chcela s niekym dohodnut avybrat si niekoho a podebatovat si o tom

vavenka
6. mar 2008

Gabkazabka ahooj 🙂

vera113
10. mar 2008

Ahojte kočky, ako tak čítam, vidím, že vás trápia ďalšie otázky... Ak chcete nadštandartku izbu, tak to sa dohodnete v ten deň, keď vás príjmu-to podľa toho, ktorá je voľná. sú to izby 2 - 3 posteľové. Je tam aj 1 posteľová, ale 2 je ideál... 😉 Za izby(pobyt) sa platí pri odchode z nemocnice. Dostanete papier a podľa toho vyplatíte sumu dole na recepcii. Čo sa týka doktora.. Nemusíte si ho zahováť - všetci su perfektní, naozaj. 😵 No ak chcete mať toho svojho, tak to sa budete musieť dohodnúť pred pôrodom samozrejme, ešte počas vyšetrenia - kontroly. Ja som bola dohodnutá so Ševčovičovou a tiež som si sušila hlavu, čo a ako... nakoniec som jej dala kyticu, a v darčekovej taštičke také sladkosti a samo že aj nejakú sumu, ako poďakovanie 😅 To by som tu však nerada písala...
daniela- skús o tom pohovoriť so svojim gynekológom. Ak si už pri gynek. v KE tak sa spýtaj priamo toho, čo Ťa bude vyšetrovať. Oni su fajn, naozaj nemáš čoho báť...
gabkazabka - kde máš nejaké foto s bruškom???

gabkazabka
10. mar 2008

Ahoj Veri,
no nejake to foto sem budem musiet hodit,len neviem neviem,ci sa este zmestim do objektivu 😀 😀 😀 .Este mam jednu otazocku....v ktorom tyzdni mam navstivit nemocnicu v Ke,ak chcem tam rodit?Zatial chodim do poradne do MI ale uz sme rozhodnuti,ze chcem rodit v Saci.Treba tam najprv zavolat,alebo rovno prist..?A ako si bola spokojna s Dr.Sevcovicovou?

vera113
10. mar 2008

Ahoj gabkazabka - príjmu Ťa medzi svoje pacientky v 36tt tehotenstva (skôr nemôžu). Najprv som vovala do ambulancie Dr. Sevcovičovej, objednala som sa (povedz, že si z MI a že si sa rozhodla pre pôrod u nich) no a pak som už len chodila na kontroly.. 🙂 Dr. Ševčovičová je veľmi zlatá, rozumná, šikovná žienka, ja som bola veeeeľmi spokojná 😵

janka08
10. mar 2008

verka ma pravdu ona je fakt super lekarka.Verka ako s mate a co filipko???

vera113
13. mar 2008

Ahoj Janko tak ako sa máte? Ako tak kukám Marko rastie ako z vody - mliečka 😀 To je dobre, len nech papa, rastie a robí vám radosť. 😀 😵 Gabkazabka tak kde sa stratil ten tvoj albumik?? Skrývaš snáď pred nami svoje bruško 😅 ???

ruza11
13. mar 2008

Ahojte baby, mam jednu otazocku. bude niektora z vas rodit okolo terminu 28.3. v saci? ja sa tym chystam

daniela84
14. mar 2008

Ahojte tak ja som dens volala pani doktorke sevcovicovej, a po sviatkoch sa ideme za nou pozriet. Tak som zvedava a velmi. Trosku sa bojim, ale sa aj tesim ze to tam budeme vidiet

petka.m
14. mar 2008

ahoj ruza, pánečky ty už ideš rodiť? ako to rýchlo zbehlo. ako sa inak máš? inak držím prsty a nech máš rýchly a ľahký pôrod. a budeš pri Luptákovi? či to nechávaš na náhodu?

marhulka88
16. mar 2008

babky este taka otazka ked ste rodili v saci..rodili ste niektora v tej nadstandardnej sale? pocula som ze tam velmi porodnici nechcu rodit..neviete preco? tiez ako sa vam rodilo v klasickej porodnej sale..mne pride dost otrasna 😅
no a este co ste si doniesli do porodky? aj nejake oblecka pre mimi? alebo vsetko bolo okrem plienok nemocnicne? a este 😀 jednorazove pleny ake cislo? treba jednicky alebo dvojky od 3-5kg budu tiez dobre?
toolko otazok 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre