Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

14petulka88
2. mar 2011

@nunusimi a to nehovorim o doktoroch a sestrickach, kamaratkina mama tam robila sestricku a ked nam povedala ako sa tam spravaju k pacientkam no mala som dost...

cervena_ciapocka
2. mar 2011

@14petulka88 nie nebude 🙂 on nezvláda, ani keď mi robia odber krvi 😀
a vás to čaká až v októbri, to bude príjemná jeseň 🙂

14petulka88
2. mar 2011

@cervena_ciapocka aj prvu dcerku sme mali v oktobri 🙂 moj chlap tiez nechcel byt ale nakoniec sa to tak zomlelo rychlo ze som ho tam dotiahla 🙂 a teraz kazdemu hovori ze by siel stale 🙂 bola to velka opora musim uznat.

cervena_ciapocka
2. mar 2011

@14petulka88 to hej, ale mne je niekedy lepšie keď som v takých chvíľach "sama" ... aj keď pôrod je o inom, ale chcela by som aspoň mamu alebo svokru pri sebe. Manžel je úplne mimo len čo vstúpi do akéhokoľvek zdravotníckeho zariadenia. Keď som ležala v nemocnici tak ma prišiel pozrieť ledva na 5 minút 😀

14petulka88
2. mar 2011

@cervena_ciapocka no ano niekto to velmi tazko znasa, moj svokor ma 51rokov a teraz mu prvy krat brali v zivote krv lebo taky mal strach z ihiel a doktorov atd

googlik
2. mar 2011

ahojte holky, viete mi prosiim vas niektora povedat, aky je v Saci rozdiel medzi 1. postelovou izbou a akousi malou jednotkou, ktora je hned vedla porodnej saly? 🙂 V obidvoch moze byt moj partner so mnou cely den? I v noci? (byvame pomerne daleko od KE) 😖 Vraj stoji 30eur/noc. Je tam telka, chladnicka a vlastna sprcha... predpokladam... 😅 Ja budem na cisarsky u Dr. Tomasu,, mate s nim skusenosti pri celkovej narkoze?

lyenka
2. mar 2011

@googlik co si ja pamatam tak hned vedla porodnych sal bol apartman a mala samostatna jednotka je posledna izba na chodbe oproti jedalni, rozdiel bol hlavne vo velkosti, predsa apartman poskytuje vacsi priestor a pohodlie pre navstevu, ja som bola na tej malej jednotke a bola som nadmieru spokojna, cenovo priatelne, mala som sukromie, manzel sice nemohol byt so mnou celu noc, ale odchadzal vzdy neskoro vecer, hodinu si uz presne nepamatam, tv,sprcha,wc samozrejmost, rychlovarna konvica, 2x kresla s konferencnym stolikom, chybal tam jednine prebalovaci pult, ktory sa im tam uz nezmestil 🙂

cukor
3. mar 2011

@cervena_ciapocka ...ja som rodila v januari,bolo nas tam dost ale nemala som pocit,ze by to nezvládali alebo niečo také.proste si nevyberies obdobie kedy rodit.je to spontánne,niekedy vela,niekedy málo.ale určite som bola spokojná,bola som na izbe za 15 eur..uplne stačí a výhoda je ze tam môze byt manzel alebo príbuzní s tebou od 12,30 vlastne az do večera..20,30

cervena_ciapocka
3. mar 2011

@cukor to hej, ale vždy je lepšie ak toho lekári a aj sestry nemajú toľko práce až na doraz. A pri veľa pacientkách tiež nie je istota či sa dostanem na nadštandard, aj keď mne je to vlastne jedno, lebo manžel so mnou nebude. Bude normálne v práci, a až keď pôjdeme domov bude s nami.

sisi0211
3. mar 2011

Ahojte,
ja som tu nova a prave sa rozhodujem, kam ist rodit. Termin mam zaciatkom juna.
Mala by som nasledovne otazky:
1. skoro kazda tu spomina EPI. V porovnani so starou nemocnicou - v Saci mala skoro kazda, v starej nemocnici takmer ziadna. Nie je to tak, ze v Saci sa to dost propaguje a v starej sa im s tym velmi babrat zas nechce?
2. prvorodicky, ako ste zvladli kojenie? Pocula som, ze v Saci je to dost biedne ohladom poradenstva v oblasti laktacie.
3. sprchy su na kazdej izbe? Aj na standardnej?
4. ako to je s obycajnou vzdycharnou? Kedze som prvorodicka este to nepoznam 😒 - je to realne, ze budem chodit ku manzelovi na chodbu pocas 1. doby porodnej?
5. ako je s prvym prilozenim? Po porode vam daju babatko hned na brusko? Ako dlho ho tam nechaju? A ako dlho mamicka ostava na porodnej sale? Moze tam s nou byt aj manzel?
Vopred dakujem za odpovede 🙂

steva
3. mar 2011

@sisi0211 ahoj.Neviem ci v saci sa EPI propaguje,ale nikto ta nenuti,mne to navrhol moj gynekolog(nie v Saci),s tym ze nech si len vybavim poucenie o EPI a potom podla bolesti sa sama rozhodnem ci chcem,alebo to vydrzim.bez poucenia ti nemozu pichnut a tak ak si si nie ista ci chces,tak si to vybav a potom uvidis podla seba.
2:ak poprosis sestricky s kojenim ti pomozu,nie vsetky su vsak ochotne,ale stale sa nejaka najde 😉 aj ked ja si sama myslim ze by sa mohli snazit viac.mne osobne velmi nepomohli .
3:sprchy su na kazdej izbe,aj standartnej.
4:ak ti to bolest dovoli,mozes pocas prvej doby chodit k manzelovi na chodbu,nemaju s tym problem.aj ja som chodila.
5:babatko ti prilozia na brusko,potom ho odnesu umyt a skontrolovat a o chvilu ti ho znova prinesu prilozit.nechaju ti ho tam chvilku a potom ti ho uz prinesu na izbu na kojenie.ostavas lezat na sale asi 2 hod a moze tam byt s tebou manzel.
Vela stastia.takto som to aspon prezivala ja.

sisi0211
3. mar 2011

@steva
Dakujem za infosky 😉

abika26
4. mar 2011

ahoj sisi,ja mam tiez termin zaciatok juna,tak sa mozno stretneme 🙂uz si definitivne rozhodnuta pre sacu?

piacere
4. mar 2011

@sisi0211 aj mne pôrodník v Šaci epi odporúčal, ale určite nenútil. Epi som odmietala, nemala som ju, ani som ju nepotrebovala 😅 Keď som bola otvorená na 4cm, tak mi lekár povedal, že epi už nepotrebujem, že už to pôjde jedna báseň 😀

sisi0211
4. mar 2011

@abika26
Vsak praveze nie som este vobec rozhodnuta. Vsetky nemocnice maju svoje pre a proti.
Ako tu pisu baby v Saci su vraj velmi dobri lekari, v novej nemocnici je vsak to neonatologicke oddelenie, co je dost velke plus, lebo tam nesu babatko ak sa nejaky problem vyskytne. Co som vsak citala o novej nemocnici, lekari nic-moc. 😖 Takze vobec neviem.... ☹ V starej na Rastislavovej su tiez skoro vsetci dobri, ale tie izby a sprcha/WC na chodbe, nadstandard len 2x (takmer ziadna sanca) 😒

sisi0211
4. mar 2011

@abika26
a ty si uz definitivne rozhodnuta? Ak ano, preco prave Saca?

abika26
4. mar 2011

nie som este definitivne rozhodnuta...chcela by som si to tam ist aj blizsie obzriet ale ze vraj je chripkova epidemia tak sa nesmie.do novej ma to vobec netaha,jedine jej plus je to neonatologicke oddelenia(co dufam nebudeme potrebovat).tak sa rozhodujem medzi sacou a starou,ale co citam na forach aj s skusenosti znamych tak boli v saci vacsinou spokojni.....avsak treba podotknut ze tam mali ,,vybaveneho "nejakeho lekara,tak neviem....

minewka
5. mar 2011

Ahojte, ja som sa tiež rozhodla pre Šacu...

Na začiatku tehu som bola hospitalizovaná v Novej Nemocke - ale na 16tom poschodí...tam boli sestričky aj lekári fajn.

Včera som bola na poučenie pred epi v Šaci...tiež sa mi tam páčilo...dokyna milá, mala som plno otázok, všetky zodpovedala...

Svojho gyndr som sa pýtala, čo si o epi myslí, on to odporúčal...
A ja som už viac menej rozhodnutá, že si ju nechám pichnúť - vyznávam zásadu, že načo má zbytočne trpieť, keď nemusím....😀

ingemor
5. mar 2011

@minewka ..citam si tu o epi a musim s tebou suhlasit, naco trpiet a skrabat steny od bolesti, ked nemusime..epi som mala aj pri prvom porode a nedam na nu dopustit.. 😵

kasperka1983
5. mar 2011

Ahojte, chcem sa opýtat ako je to teraz v Šaci, sa už zazmluvnuje doktor, som to čítala na sprievodcanemocnica, a že to stoji 230 eur ☹ , dosť veľa a ešte sa chcem spýtat doktor Lupták už nie je na stránke nemocnice Šaca , on už tam nerobí??
Ďakujem

minewka
5. mar 2011

@kasperka1983 Ahoj, neviem, prečo nie je na stránke, ale dnes Šaci službu mal - som bola u neho na kontrole.

minewka
5. mar 2011

@ingemor Ahoj - a keď si mala epi - bolesti si necítila? Vôbec? Alebo boli miernejšie?

janka196
5. mar 2011

ahojte baby. aj ja by som chcela do sace tak uvidime. v pondelok tam idem na morfologicky ultrazvuk tak snad sa babo ukaze co to bude 🙂

janka196
5. mar 2011

@minewka ahoj ja som mala epi pri prvom porode a teraz si dam zase. ulava neskutocna a bolesti som necitila ziadne. len take tlaky na konecnik takze som presne vedela kedy mam kontrakciu. pekne som si oddychla pospala a tak sme isli na tlacenie. malu som rodila v anglicku takze to bolo uplne ine ako tu na slovensku. teda aspon co som pocula 🙂

kasperka1983
5. mar 2011

minewka@jej si ma potešila a s tým zazmluvnením je to pravda???Či len lekárovi do vrecka kolko kto chce???

minewka
5. mar 2011

@janka196 Heej? Ja som už bola na poučenie o epi..Super, že niečo také vymysleli...potom sa nemusím báť 😵

piacere
5. mar 2011

@kasperka1983 pri zazmluvnení máš 100% istotu, že musí prísť. Ja som bola s lekárom dohodnutá len súkromne... a stačilo 🙂

minewka
5. mar 2011

@kasperka1983 No neviem, že ako to bude..Lupták je môj gyndoš...staral sa o mňa celé tehu...Tak som ho opýtala, či ma odrodí...a že hej...Tak dnes mal službu a ja som už začala chodiť každý týždeň na kontrolu do pôrodky...

Ako to bude finančne - neviem, sme sa dohodli, že po pôrode....Tak neviem, že či to v nemocke zaplatím pri odchode všetko naraz...Asi hej.

janka196
5. mar 2011

@piacere ale to zazmluvnenie nieje povinne vsak? ja by som to asi nechala na nahodu. kto tam bude nech ma odrodi a hotovo. vraj su tam vsetci lekari super tak sa niet coho obavat, teda myslim no 😅

piacere
5. mar 2011

@janka196 pravdaže to nie je povinné 🙂 Bud si lekára oficiálne zazmluvníš, alebo sa s ním dohodneš súkromne, alebo si lekára nevybavuješ a odrodí ťa ten, kto má službu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre