Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zanzi22
14. aug 2009

cathuska dosedla bol aj vcera v saci,on mi robil ultrazvuk,on asi len teraz pojde na dovolenku,lebo som daco zacula,ako sa rozpraval s jednou sestrickou.mu hovorila,ze si oddychnite,tak neviem.dneska som ho uz nevidela.nooo tmave pivko mam veelmi rada,sem tam si dam,to som aj pocula,ze je dobre na mliecko,ale s vinou som nepocula,sak vyskusame.a inac sa chcem spytat,ze ked pojdem uz rodit,tam musim zobrat cele balenie plienok??lebo ja som kupila take co v nej je 80ks,tak neviem potom normalne to zabaalim do tasky?.sak potom pojdem nabalena nak na mesiac s velkou taskou.

cathuska
14. aug 2009

zanzi, uz viem, buduci tyzden ma dovo az do 24.08...k tej vinei, ano je to super, ale treba to vzdy zriedit s kojeneckou vodou, aby nebolo velmi silne ...to vytrati aj bublinky vies?..vyskusaj a uvidis, neuskodi ti to, ja to pijem, tak tri pohare denne a kojim o 106.. 😉 tak lennech to vydrzi aby som nezariekla...no co sa tyka plienok tak v nemocke si tak ze na 5ty den ides domov ak je vsetko ok, ten prvy den ti malu prebaluju oni a potom ti ju daju na izbu, takze tak na styri dni, ti treba cca 4x6=24, ja som mala Baby love z DM plienky new bor, balenie 28 ks v jednom a to som spotrebovala...takze zober si len cast a potom ti manzelik donesie 😀 😝

cathuska
14. aug 2009

new born

fidorka191
14. aug 2009

cathuska, mne povedal Dosedla ze ma dovolenku cely buduci tyzden, tak dufam ze moja malinka vydrzi este ten 1 tyzden 😉

cathuska
14. aug 2009

caute maminky, tak tu je druhy pokus, nova tema pridana pod regiony...podme si tam pisat maminky co sme rodili v saci a delme sa o radosti, slasti a strasti maminkovania 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea.......

cathuska
14. aug 2009

a fidorka, dik za info, jo, uz viem, dosedla ma cely buduci tyzden dovolenku, az do 24.08... tak drzim palce nech malicka vydrzi este tyzden, urcite vydrzi 😉

zanzi22
14. aug 2009

diki cathuska

cathuska
15. aug 2009

ahojte uz maminky, sup do novej temy, cakame vas tam vsetky 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

maycuk
15. aug 2009

ahojte. nemam casu vas citat ani pisat. v stredu sme prisli domov z nemocnice uz dvaja🙂 po velmi tazkom porode, ale konecne sme rodinka🙂 dali nas na vyvolavacku-teda prednosta rozhodol,ze vyskusaju ako bude reagovat moja maternica- cely jeden den mi tiekla infuzka a nic to s nami nerobilo, tak prisiel ma vysetrit richnavsky primar a pyta sa ma, ze co tam vlastne ja robim,ked som len terminova gravidita a neprenasam. a ja ze pan prednosta rozhodol.. tak ma to nastvalo, ze vlastne som tam zbytocne sa trapila pri infuzke cely den a ze sme radsej mohli cakat na jakubka prirodzene..no ale primar teda rozhodol, ze dalsi den ma napichnu zas. tak na druhy den mi tiekla nejake 4 hodinky, a stale nic to s nami nerobilo. akurat monitor ukazoval pravidelne kontrakcie, lenze bolest nikde..tak dalsi primar-tomasu- prisiel ma vysetrit a taktiez sa cudoval nezvycajnemu postupu prednostu, ze som tam..no hruza. tak mi museli prepichnut plodovu vodu. kontrakcie sa zacali hned na to. lenze maleho ozvy klesali pri kazdej. uz to vyzeralo aj na cisarak, ale tomasu rozhodol, ze ma budu este sledovat. tak som si dala pichnut epidural, lebo tie bolesti boli neznesitelne. mali mi dat dalsiu davku o hodinu, lenze o hodinu sme uz rodili. na stole pri tlaceni nastal dalsi problem, maly prestal postupovat dolu a jeho ozvy srdiecka velmi klesali, tak ma vzali rychlo na sal a vytiahli maleho cisarskym. popri tom sa mi potrhala aj maternica, takze dalsie deticky len cisarskym:(( bolo to vraj na tesno, ale sme v poriadku. zotavovanie bolo po cisarskom priserne. ked clovek nevie drzat ani svoje babo ani sa hybat..no a cely den po porode ani nevidi svojho drobca..je to muka riadna.. no a najhorsie na tom je, ze som si zazila vlastne oba porody naraz. takze viem porovnat🙂 ale nastastie som tam mala pri sebe dr. priskinovu. ona tam nastupila len 2 mesiace dozadu, takze nemohla rozhodovat o nicom, ale starala sa o nas pocas celeho porodu, bola pri cisarskom a aj pri ostatnych vysetreniach, volala doktorku stale ked sa jej nieco nezdalo a tak.. ona aj mi vsetko vysvetlovala a tak. porod bol neprijemna skusenost, ale som rada , ze mame maleho doma. aj ked vela place🙂 ale place nadherne🙂
oki maminky a skoromaminky, idem sa venovat malemu drobcovi, zatial krasne spinka, ale uz sa vrti, takze za chvilku zacne plakacia hodinka🙂
majte sa a drzte sa a dufam, ze som vas velmi nedemotivovala mojou skusenostou🙂 bude dobre, nebojte sa. ale musim odporucit epidural, je to obrovska pomoc a ulava pri kontrakciach, potom ten porod je uz iba o uzivani si a teseni sa na prichod drobceka. papa

cathuska
15. aug 2009

ahoj MAYCUK, no teda velmi si ma prekvapila s tym aky porod si mala ☹ myslela som na teba... nuz, co k tomu dodat...smola smola smola...ze prave tebe sa nieco take stalo, podla popisu to ozaj bolo strasne...SME NA TEBA PYSNE, ZE SI TO TAK ZVLADLA A DRZIME TI PALCE, NECH SA RZňYCHLO ZOTAVIS. Nuz asi si si mala fakt vybrat doktora, napriklad Dosedlu, ale OK, teraz je kazdy mudri...po vojne je kazdy general. TAK ESTE RAZ VSETKO DOBRE TEBE AJ MALINKEMU, NECH MAS MLIECKO, NECH TI ROBI RADOST A POD DO NOVEJ TEMY, VID LINK VYSSIE, SME SI JU ZALOZILI PRE MAMINKY, KTORE PORODILI V SACI...CMUUUUUUUK

maycuk
15. aug 2009

dikes cathus, ved ja viem, ze som mala si vybrat toho dr., ale co uz teraz. mliecka mam habadej, aj na dalsich 5 deti, takze odsavam vo velkom🙂 urcite sa k vam pripojim v novej teme.caves zatial

cathuska
15. aug 2009

Maycuk, uz je to jedno, hlavne, ze mas malickeho, ze mas mliecko a ty nech sa rychlo zotavis... 😵 si maminka a mas byt na co hrda. 😝

zanzi22
15. aug 2009

ahoj maycuk.tak to co si prezila je fakt hroza,ale hlavna vec,ze malicky je v poriadku.no ani ja nemam vybaveneho lekara tak som zvedava jak ja dopadnem.ako som si myslela,ze dr.priskinova tam nie je dlho,lebo ona ma prijimala,a pritom dosedla povedal,ze on by ma s tym,ze sa otvaram neprijal.tu dr hajdu nepoznam,ako vyzera??ja som sa tam stretla s dosedlom,olsavskym,priskinovou aj s richnavskym.ti drzkam palceky maycuk,aby si sa rychlo zotavila,aby mali bol v poriadku

ivka29
15. aug 2009

tak ahojte aj ja s hrozou citam co zazila Maycuk, normalne chytam hysteriu aj ked ja som mala prvy porod v pohode teraz toho druheho sa strasne bojim ani neviem preco, v Saci tiez nemam nikoho vybaveneho ale moj gynekolog sa pozna s primarom Richnavskym a mi ho odporucil tak o tom uvazujem ci si ho nevybavim, drzim vsetkym palce aby to dobre dopadlo

stovka
15. aug 2009

Ahojte,
Maycuk v prvom rade blahozelam k babatku 🙂
No, si si vytrpela, podobne ako ja, len s tym rozdielom, ze u Teba to bolo trapenie na niekolko dni, u mna 14 hodin. Preco Ti vyvolavali porod ked si nebola po termine? Mne tiez vyvolavali, ale to som bola po termine 3 dni a tiez mam hematologicky problem, potrebovali to naplanovat. Po cisarskom je to presne ako pises, bolestive, drobca nevidis, strasny pocit. Ja mam po cisarskom 16 dni a je to uz ovela lepie, hoci ranu este stale citim hlavne pri vstavani, ale aj to prejde. Dolezite je, ze ste obaja zdravi a mas plno mliecka 😉

Ivka, neboj sa, takto hrozne su vyvolavane porody (aj to nie vsetky - so mnou rodila baba co po par kvapkach infuzie porodila do 2 hodin).

Dr. Hajdu nepoznam ani ja, zato Dr. Priskinovu ano, je strasne zlata, mila, ludska, skoda len, ze ma malo pravomoci kedze este len nedavno nastupila, ale mne pomohla aspon po psychickej stranke, akurat sluzila s Dr. Dosedlom, ale o cisarskom rozhodol Dr. Luptak - tiez super Dr. a co ma prekvapilo, jeho vysetrovanie pocas porodu a kontrakcii bolelo ovela ovela menej ako ked vysetrovali ini.

Maycuk, aky si mala pocit zo sestriciek? Ja mam pocit, ze sa na mamicky po cisarskom akosi zabuda, aspon u mna to tak bolo, nikto mi nevysvetlil kojenie, nechali mi maleho na posteli (bola som na wc) a odisli, maly plakal, musela som nieco robit.. Aj preto som mala doranane bradavky. Mliecko sa mi spustilo az na 5 den.. Myslim si, ze by mali sestricky kojenie ukazat, vysvetlit, pomoct aspon prvorodickam. Aku mas skusenost?

Drobec sa prebudza, majte sa krasne..

cathuska
15. aug 2009

caute babenky, no ja pridavam svoju skusenost s vyvolavanym porodom. Ako prvorodicka som porodila do 4,5 hodiny, co je super. Bola som dva dni po termine a s Dr Dosedlom sme dohodli indukovany porod. O 10,00 ma napichli na oxytocin a o 14,35 bola mala uz na svete. Vsetko bez nastrihu a potrhania. Vytlacila som na stvrty krat. Uz v ten den som chodila ako srnka. A mlieka mam dost. Takze nebojte sa baby ani vyvolavanych porodov, je to vsetko individualne kto ma aky porod a nezavisi od toho ci je vyvolany alebo nie, DRZIM PALCEKY 🙂

siu3333
16. aug 2009

ahojte nic sa nebojte,,da sa to vydrzat,mna sice nastrihoval,ale som to ani necitila a tiez v ten den som chodila,lebo musis,ale lezat ma uz nebavilo a chcela som sa uz sprist tak ja som povedala,jednej kocke co lezala som nou na izbe,ze nech zavola sestricku ze uz chcem sa ist osprchovat,oni totiz idu s tebou aby si nahodou nespadla,keby sa ti tocila hlava a tak..

cervena_ciapocka
16. aug 2009

Ahojte 🙂
a ako je to teraz v Saci, lebo pred nedavnom sa tam prerabalo, uz je vsetko ako ma byt?
Ja ked som tam raz bola, tak som sa tretla len s Dosedlom a Richnavskym, ale pocula som ze aj Luptak je velmi dobry ... takze ja uz mam jasno koho chcem 😀 aj ked este ani tehu nie som 😅

cathuska
16. aug 2009

kocky, my sme s jednou babenkou to urobili tak, ze ked sme sa chceli par hodin po porode osprchovat tak raz isla jedna, nechala otvorene dvere a potom druha a nechala otvorene dvere, ze ak by daco tak zakrici a ta druha zavola sestricku..nastastie sa nam hlava nezatocila ani jednej ani druhej...

cathuska
16. aug 2009

cervena ciapocka, nuz teraz by to uz v saci malo byt ok, po prerabke, hm, ja som rodila 28,07 a ked som odchadzala z porodnice tak uz tam neboli robotnici a bolo upratane, vraj bolo uz po prerabke, ale neviem ci nahodou nezacali zas s dacim dalsim...JARIMKA rodila teraz nedavno, tak by mohla dat cerstvejsie infosky, Jarimka tak ako to je teraz? 😉

tinka2604
16. aug 2009

Ahoj Zanzi. Som rada, že ťa už pustili, doma je doma. Ja som bola v Šaci 13.8 okolo obedu, ak si mala oranžové tielko, tak viem ktorá si.Asi 13-teho nebol dobrý deň, lebo nás viacerých vystrašil 😨 Podľa všetkého by som mala byť v 37.týždni, aj keď s manželom tomu veľmi neveríme, lebo presne vieme kedy sme ho počali. No uvidíme, čo nám povedia najbližšie na poradni 24.8. Tebe kedy kázali prísť? Drž sa a oddychuj. pa,pekný dník

maycuk
16. aug 2009

stovka, tak ty si to mala este horsie, tych 14 hodin..ja som mala bolesti len nejake 3 hodky, teda aj menej po epidurale. no a k tym sestrickam..no neukazali mi ako kojit, iba ako prebalovat. iba raz prisla doktorka odmerat malemu sluch a ja som kojila, tak mi povedala, ze to asi robim zle a trosku mi ukazala, ze jak a ako. no a potom som sla raz na novorodenecke, zeby som potrebovala pomoct s technikou kojenia a mi povedali, ze dakoho mi poslu na izbu. lenze nikto neprisiel.. teda ja som potom o nejaku pol hodku isla na usg, ale tak nikto nedosiel..a o tych bradavkach mi ani nehovor. take ich mam doranane, ze ked sa maly prisaje tak som v riadnych krcoch.ale uy sa to pomalicky hoji. no co uz. kamoska rodila v starej nemocke a tam im pekne vysvetlila laktacna poradkyna, ze ako na kojenie a tak.. aj ich naucili kupat babenka a mam pocit, ze v tychto edukacnych veciach je to inde omnoho lepsie..

pokial ide o prerabku.ta je uz hotova, platit za nadstandardky sa zacalo od stredy. my sme prave v stredu z nemocky odchadzali, takze sme pekne usetrili na izbe🙂

dobru nocinu🙂

zanzi22
17. aug 2009

ahoj tinka.ja som mala nohavice a take bielo cierne tricko.no ja tak okolo obedu som uz bola po ultrazvuku a som cakala na verdikt,ci ostanem alebo ne.nerada lezim,ale musim,pre malicku vsetko.mna jak prepustali,mi povedali,ze sa mam ukazat tak o tyzden,ale najprv tam este zavolam,ze co a ako.
ako ja som uz nevidela nikoho,zeby to tam este prerabali,takze podla mna to uz skoncili.ale vam poviem,ze strasne vela porodov je v poslednom case.normalne aj na gynekologickom oddeleni lezali zeny po porode,lebo uz nemali nikde miesto,ale tam nenechavaju deticky pri mamickach,tam ich stale nosili.

aeouliana
17. aug 2009

ahojte babule..tak vidim, ze vela z Vas to ma uz za sebou, alebo kazdu chvilu caka... ja mam este pred sebou min. 2,5 mes. 😉 a doma uz jednu 3 rocnu bambulku...snad sa najde nejaka novembrovka... 🙂

cathuska
17. aug 2009

tak MAYCUK, stihli sme este zadara servis 😀 😀 aj ked ako vidim nebola si velmi spokojna, hmm, 🙄 vidis aj ked idu o saci same chvaly aj tam sa niekedy nezadari, ale nastastie si uz doma s pokladikom a mamickujes, drzim palceky 😉

cathuska
17. aug 2009

a ja bradavky som pouzivala v porodnici mast na bradavky babylove mama....aj s jankouborkou....ale teraz doma uz mam bradavky ok, akosi si zvykli na malinkej sanie...aj ked niekedy aj ja sa skrutim ked sa prisaje, niekedy na zaciatku ako zacne sat tak strasne silno potiahne 😀 ale potom uz ok, hlavne ze taha, potom by som musela odsavat a akosi ked vidim tu pumpicku a hadicku tak radsej mala nech pije 😀 😝

zanzi22
17. aug 2009

babenky,ktore to uz mate za sebou mam otazku.mozu nastat kontrakcie aj bez toho aby mi odtiekla plodova voda??alebo ako zistim ze to uz je to?ja som si tiez kupila odsavacku s hadickou a pumpickou.maycuk ma trosku vystrasila,lebo ani ja nemam lekara,ale ja jak poznam svojho manzela,ked uvidi,ze dajaky hlupy lekar/lekarka ma bude rodit,ta nech si ho nepraju 😀

cathuska
17. aug 2009

ano zanzi, kontrakcie samozrejme mozu nastat aj bez odtecenia plodovej vody, dokonca to velmi casto tak zacne..a tie prave kontrakcie spoznas urcite, zacnu sa skracovat intervaly bolesti a bolesti sa budu stupnovat..ja som mala indukovany porod takze som si to zazila az po tom ako mi napichli oxytocyn...ale niekto ma len take ako menzesove bolesti akurat sa opakuju v intervaloch pravidelnych a skracuju sa tie intervaly....ak budu kontrakcie , ci uz menzesove bolesti alebo silnejsie kazdych 5 minut tak asi bude treba ist a kuknu ta a daju na ctg🙂 a drzim palceky s lekarom, mozno natrafis na dosedlu, to by som ti priala, ale su tyam aj ini urcite dobri.. 😉

nikajanko
17. aug 2009

Ahjte baby,

Prosim o radu hlavne od tych co boli a rodili uz v Saci u dohodnutych lekarov.

Baby, je potrebne uzatvarat nieco s nemocnicou??? Nejaku dohodu? Pustia mi lekara, s kt. som sa dohodla na salu ak nema sluzbu? Ci s taci sa len dohodnut? A ako ste sa revanzovali lekarom, viem, ze je to dost osobna otazka, ale ak to niekomu nevadi, tak mi prosim dajte odpoved.

Inac mne sa to uz blizi, som sice v 38 tt, ale maly je vraj velky takmer na 40 tt. Dokonca som otvorena na 3 cm a krcok sa mi uz prepadava. Posledny tyzden mi dost stahuje brucho a dnes mam pocit mi dokonca odisla hlienova zatka. Moja Dr. dokonca tvrdi, ze by to mohlo byt aj tento tyzden. Ak nie tak v piatok na poradni sa rozhodnu ci mi porod nevyvolaju, lebo potom uz maly por. cestami neprejde. POtom by som uz asi rodila len cisarskym. Dufam, ze budem mat lepsiu skusenost ako maycuk ak by sme vyvolavali.

ivka29
17. aug 2009

zanzi22 mne sa pri prvom porod zacal kontrakciami, zacalo mi to v nedelu okolo 21:00 ale ja som nechcela ist rodit v noci tak som to pekne krasne predychavala az do rana celu noc som nespala a rano sme sli rovno do porodnice tam mi povedali ze hned idem na sal bola som otvorena na 8 palcov este stihla sestricka vyplnit papiere a do 1 hodinky bola malicka na svete, dufam ze aj teraz sa mi to zacne kontrakciami aby som co najdlsie vydrzala doma a potom hned na sal, nechcela by som tam jajkat od bolesti niekolko hodin 😉
od kamosky som pocula ze aj Dr. Vargova je dobra, som zvedava kto bude mat sluzbu ked to pride

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre