Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lola79
21. sep 2010

@nelake ano, prvorodicka. Ani ja som to necakala.. myslim, ze to ten klystir urychlil.. alebo neviem. 😀

@lusinkaj bola som na nadstandardnej, za 30. Boli sme dve. Bala som sa, ze sa budu deti navzajom budit, ked zacali v noci plakat. Ale im to nejako nevadi. Chlapcek na nasej izbe v noci strasne plakal a Kubko to uplne ignoroval. Horsie to bolo so mnou ;) Mali sme chladnicku, TV, vezu, samozrejme sprcha, pekne skrine.. kazdy den uprataju, umyju zem. Uplne super.Bola som na cisle 2. Mne sa celkom pozdavala izba c. 10. Je oproti jedalni a si tam sama. A je lacnejsia, vraj lebo je mala a nema chladnicku.

lusinkaj
21. sep 2010

@lola79 aha,jasne...tak ja uvidim ci nieco bude volne ale 30e.je dost na den za izbu...mne by stacila aj za 15e.ta najlacnejsia ze je tiez ok 🙂

nelake
22. sep 2010

@lusinkaj Ahoj, no mam ja ale smolu. Zatial mi este neodpisal a volaĺa som mu rano pred 7 aj po 7 a nic ☹ Ani ambulancia mi nedvihala. Skusim ambulanciu este okolo obeda. Tak snad sa mi to uz konecne podari.

lusinkaj
22. sep 2010

@nelake joooj,tak to mi je luto...ale dnes bol v praci lebo som tam dnes u nho bola... 😉
no ako?nedovolala si sa cez den?

nelake
22. sep 2010

@lusinkaj ahoj, dovolala, som objednana na 30.9. - sestricke som povedala pri kom chcem rodit, tak povedala, ze ho zavolaju, ked pridem. Mam vsak skusat este priebezne mu volat. Tak snad mi dovtedy aj odpise ... Ako prebehla poradna?

lusinkaj
22. sep 2010

@nelake no tak super ze si sa dovolala...ale mozes este skusat jemu volat 🙂
no poradna uplne v pohode,tlak,moc,vysetri ta zo spodu,pojdes na zaznam-monitoring,potom ti urobi utz + prietoky 🙂

nelake
23. sep 2010

@lusinkaj ahoj, konecne som sa dnes rano dovolala doktorovi. Povedal mi, ze tu od 30.9. do 10.10. nebude (dufam, ze som ho spravne pochopila, ze od 30.9.). Na poradnu som bola objednana prave na 30.9., tak som sa preobjednala na 27.9. - tak dufam, ze tu este bude. Nevies? Nespominal ti to?
Dohodli ste sa na sekcii?

lusinkaj
23. sep 2010

@nelake tak hura ze si sa dovolala...ano 27.9 tam je lebo aj ja idem k nemu 😉 na ktoru ides?sa stretneme 😀
ano 30.9 tu nebude ale dokedy neviem ale ak ti povedal ze do 10.10 tak asi dovtedy....
este nieje dohdonuta sekcia asi v pond.sa dozviem podla mojho zdr.stavu

nelake
23. sep 2010

@lusinkaj ja idem na 9:00 h, len mi v ambulancii povedali, ze budem asi dlho cakat (ze su pondelky nabite). Nejak to uz vydrzim, len dufam, ze manzelovi do toho nepride sluzobka.

lusinkaj
23. sep 2010

@nelake no pondelky su nabite ale celkovo rana su nabite....ja idem hned uz na 7h.lebo ja uz ostanem na prijem ....

nelake
23. sep 2010

@lusinkaj To sa asi teda nestretneme 😔 Tak ti drzim palce. Zda sa, ze do stredy budu drobčiačikovia určite na svete, keď tu od štvrtka doky nie je 😉 Nech všetko dobre dopadne. 😀

lusinkaj
23. sep 2010

@nelake tak aj by som bola keby uz v utorok boli na svete..uz sa mi nechce cakat,uz nevladzem 😒
dakujem 🙂 aj tebe drzim prsty 🙂

zuzu1111
24. sep 2010

@lola79 - blahoželám k maličkému, to si mala super pôrod na prvorodičku

@lusinkaj - takže aj ty už budeš mať babuliatka čoskoro pri sebe 😉

Ja mám teraz trocha ťažké obdobie, som chorá už dva týždne, už beriem aj ATB. K tomu mi Dr. zistila aj, že sa mi skracuje krčok. Je hodnota 2,8cm veľmi zlá? Takže musím veľa ležať ☹
Chcem sa opýtať odkiaľ viete aké nadštandardné izby existujú - za koľko eur na deň, s akou výbavou?
A ešte že ako to je s holením? Treba úplne všetko nahladko? Robili ste to doma?

lusinkaj
25. sep 2010

@zuzu1111 ano o chvilu to mame za sebou,nas den D coskoro pride 😉 uz sa neviem dockat 😉
ja viem ze najlac.izba je za 15e.ste tam dve na izbe a je super,drahsiu ti ani netreba 🙂 ja chcem tuto...
no treba upne do....mna holi manzel a kedze v pond.nastupujem tak musime to stihnut este v nedleu neviem si predstavit ze setsricka ma bude holit v nemocke... 🙂
krcok v takom tyzdni ako si ty 2,8cm je uplne v pohode si myslim....ja som mala uplne mensi a to mam dvojicky a v pohode 🙂

hhenike
26. sep 2010

@zuzu1111 ... no neviem, nie som odborník... ale ako vidím, sme zhruba v rovnakom tyzdni, ja som mala sice pri vysetrení minulý týzden 4,9 cm, ale doky povedal, ze od 2 cm je to uz ok. takze si myslím, ze ak más 2,8 netreba sa kvoli tomu stresovat. ...ja prave riesim, ci to nie je vela a ci to nebude prilis dlho trvat kym sa skrati 🙂...

usiko
26. sep 2010

@lusinkaj nechcem ta sklamat, ale podla toho, co nam na kurze vravela porodna sestra zo sace, aj tak ta budu holit pred sekciou.....od nedele, ba aj od pondelka ti to aj tak dorastie a oni to potrebuju uplne hladke.....aj na brusku...takze ja uz som sa iluzii vzdala......ze jedine co mozeme spravit je dniest si vlastnu jednorazovu ziletku.... 😒

lusinkaj
26. sep 2010

@usiko tak nech holia...ale aspon dam im svoju ziletku..ale predsa nebude co holit,kedze dnes som vyholena 🙂
ty kedy mas stretko s primarom?

usiko
26. sep 2010

@lusinkaj ty, sak sme si dnes pisali...zajtra 11.00...ale podla vsetkeho tam vysedim dieru....nevadi, tesim sa, poopytam sa na vselico, ked budem mat cas a dostanem sa do kontaktu s ludmi, co tam pracuju a s prostredim.....

vadelka
27. sep 2010

Ahojte 🙂
@usiko tak nás potom informuj čo a ako 😉 My ideme tiež dnes na poradňu,ale až o 19:30,tak sa neviem dočkať...
S tou žiletkou ste ma teda nepotešili... 😒 Manžel ma už teraz vyholil,keby niečo...Ale aj ja si radšej zoberiem vlastnú žiletku,keby niečo 😉

zuzu1111
27. sep 2010

no takže ako čítam , tak do zoznamu do pôrodnice si musím dopísať žiletku 😒
no a s manželom doma musíme vyskúšať holenie už teraz....doteraz som to zvládala sama, ale naposledy som už mala trocha problém, tak som mu vravela, že už to bude musieť robiť on....že aspoŇ bude mať prax keď to bude robiť pred cestou do pôrodnice 😀 .....
a s tým krčkom ste ma celkom potešili, lebo Dr. ma vystrašila....Keď som sa jej pýtala, že koľko cm by som mala mať, tak mi vravela, že kým nejdem rodiť, tak 4cm asi.
Len mi teraz dosť často tvrdne bruško, tak neviem...Máte to niektorá?

Držíme lusinke prsty a tešíme sa na správy o babuľkách 😵

usiko
27. sep 2010

@zuzu1111 zuzu, ak ti tvrdne brusko, kupsi ciste magnezium, ja mam od natures bounty, alebo tak nejak, 250 mg v 1 tablete, ber 2x denne, mne to preslo hned na druhy den...a odvtedy nic...

zuzu1111
27. sep 2010

@usiko - ja som mala doma Magne B6, ale brala som ho len tak občas, niekedy jeden za deň, niekedy vôbec. Teraz ho na odporúčanie Dr. beriem 3x1tabl. - tak uvidíme, či sa to zlepší. 😉

usiko
27. sep 2010

@zuzu1111 magne b6 je dobry komercny tah ale nanic tabletky, v jednej mas tusim len 100 mg magnezia....brala som ho aj ja, na odporucanie lekara /pravdepodobne dostavaju provizie za propagaciu/, a pocas brania magne b6 som mala dva dni, ked mi brucho stvrdlo uz po par krokoch...to bolo aj 50 kratt denne.....som myslela, ze rovno do porodnice pojdem a bola som v 30 tt, ...potom som pozrela na koncentraciu horcika v magne B6 a povedala som si, ze nebudem podporovat vyrobcov takychto nanic liekov, a za tolko penazi...kupila som si silnejsie magnezium ciste, plus osobitne b6 a na druhy den bolo po tvrdnuti brucha a odvtedy nic...ak sa stane, tak raz dvakrat denne a iba tak slabsie....a to som 36tt......

nevadi, skus to brat, ale ked sa to nezlepsi, tak by som si kupila tablety, co aj pomozu...nechcem ti zle, iba vravim moje skusenosti....drzim palceky... 🙂

flamenga
28. sep 2010

@zuzu1111 ja som mala od 18tt kŕčok 2,5 a keby mi pôrod nevyvolali, tak som tehotná dodnes 😉

a brala som magnesii lactici tabletky... magne b6 je hlúposť, ktorá nepomôže

vitezova
28. sep 2010

Ahojte kocky, chystam sa rodit v saci u pana doktora Dosedlu , chcela osm sa opytat ktora ste u nho rodili kolko ste platili za to ze vam pride k porodu a este tie co ste rodili v saci: stalo sa vam ze nemali volnu nadstandartku? ja sa toho strasne bojim, a neviem si predstavit ze tam budem v jedalni s degeskami alebo nebodaj sa po nich sprchovat a tak, neviete ci sa to neda nejak tiez zazmluvnit? 😅

hhenike
28. sep 2010

@vitezova Ahoj. Myslím, ze by nemal byt problém v tom, ze by nebola volná nadstandardka. Sestricka mi povedala, ze majú skoro vsetky izby nadstandardne. Moze sa skôr stat, ze napr. nebude volná taká za 15 eur, a budes musiet ist na nejakú za 30. A podla toho, co mi rozpravala znama sestricka, tak aj na tých izbách, ktoré nie sú nadstandard, tak sú "spoluobcanky" oddelené na iných izbách.

kasperka1983
28. sep 2010

Ahojte, v Šaci už je iba jedna izba obyčajna, ostatne sú nadštandart a jedna je pre spoluobčianky 😉
Takže sa nemusite báť, že by ste boli s nimi na izbe , iba ked tak na vzdycharni.
Sprchy sú na každej izbe a aj ked budete na nadštandarte aj tak budete chodit do jedálne na obed asi len v apaartmane nosia obed na izbu a ani to som si neni ista.
Prajem Vám prijemný pobyt a rýchly porod 🙂

usiko
28. sep 2010

@flamenga som rada ze nie som sama, ktora si mysli, ze magneB6 je uplne zbytocna tabletka a na to, aby pomohla, by trebalo brat 6-8 denne, co sa jednak nedoplatis a jednak prijmes prilis vela vitaminu b6, co tiez nie je bohvieco pre tehule..takze normalne obycajne silne magnezium, alebo magnezium lactici, ale ten je na predpis....

zuzu1111
28. sep 2010

@usiko
@flamenga - to magnezium lactici je len na predpis? čo by som povedala doktorke, že prečo chcem toto a nie Magne B6, ktoré mi odporučila? Alebo aké iné magnézium je dobré a bez predpisu? Lebo kdesi som sa stretla s tým, že nie všetky druhy magnézia môžu tehule.

suzzi_
28. sep 2010

ahojte, mne odporucil lekar Galvex -magnesii lactici 500mg, jedna tableta zodpoveda 51mg cisteho horcika. Moze byt na predpis ale dostat ho aj volne v lekarni, kupila som ho aj bez predpisu. tiez by som chcela rodit v saci, mozete mi poradit v ktorom tyzdni tehotenstva ste kontaktovali nemocnicu? musim kontaktovat porodnika osobne? vsetkym drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre