Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anci852
29. feb 2012

@katka2552 Ja by som rada rodila u dr.Totha, uvidim ako to nakoniec bude. A EPI neplanujem, ale na poučenie som bola, pre istotu no...
Aj ja som pocula, ze v Saci su vsetci dobri. A podla mna aj sestricky su zlate ozaj. Uz vies co budete mat?A preco si si vybrala Sacu?

katka2552
29. feb 2012

@anci852 budeme mat chlapceka,zatial ma 3050g a ty?No asi preto,ze mi ju odporucali moji znami a zda sa mi na urovni.....aj mne sa zdaju sestricky zlate....Nebojis sa?Ja niekedy aj hej a niekedy to beriem v pohode,lebo aj tak neviem co ma caka....a tieto posledne dni utekaju poriadne rychlo.

anci852
29. feb 2012

@katka2552 To vieš, že aj ja mám rôzne myšlienky, ale skôr sa teším ako bojím, asi preto, že neviem čo presne ma čaká 🙂
My asi dievčatko, nevieme na 100%.
Veď práve, tie dni bežia strašne rýchlo, ja som myslela, že keď pojdem na materskú tak mi to bude strašne dlho do pôrodu, ale ani neviem ako a už je to za chvíľku tu.
A to keď chodíš na kontrolu tak stále ku niekomu inému kto má vtedy službu?

katka2552
29. feb 2012

@anci852 Vsak?nedavno som pobehovala s tehotenskym testom a teraz su to necele 3 tyzdne do porodu 🙂. pravdu povediac teraz v 38tt som bola prvykrat v poradni,lebo som este nemala vsetky vysledky od mojho gynekologa,tak mi sestricka povedala,ze ked nemam ziadne problemy staci prist az teraz. Bola som pri nejakej mladej doktorke,zdalo sa mi,ze este len praxuje,neviem presne a semtam tam vosiel Dosedla......Druhykrat tam idem vo stvrtok 8.3....Ako to vlastne funguje?Ty stale chodis k tomu istemu lekarovi?

anci852
29. feb 2012

@katka2552 No ja chodim kazdy tyzden, teraz idem v pondelok piateho najblizsie, podla toho ako ma doktor objedna.Aj mne robila ta mlada doktorka ultrazvuk a bola zlata. Som zvedava co mi povie, lebo uz mam obcas take bolesti, ze myslim ze uz to ide a potom to prejde...

sveronikas
29. feb 2012

@anci852,
@katka2552 , ahojte dievčatá, mám podobný termín ako Vy a tiež sa chystám do Šace , 1.3. má čaká druhá poradňa tak sa už teším, že čo sa dozviem nové 🙂, inak na to poučenie EPI chcem zájsť pre istotu aj ja, ale nemám v pláne si ju nechať pichnúť, no uvidím ako to bude všetko prebiehať, má niektorá z Vás dohodnutého lekára??? lebo ja to nechávam na náhodu, údajne sú tam všetci odborníci 🙂 , tak zatiaľ sa držte, ak tak napíšte, budem rada 🙂

sveronikas
29. feb 2012

@katka2552 , ahoj no ja keď som bola v poradni prvý krát 23.2. tak Dr. mi povedala, že vraj od kedy majú otvorené to nové oddelenie tak by nemal byť problém s nadštandardnými izbami, taktiež sa spolieham, že sa mi nejaká ujde. Si uvažovala aj o nadštandardnom pôrodnom boxe ???

silvulik10
29. feb 2012

@anicka9 ahoj, tak našťastie ja som včera navarila, tak dnes som si od varenia oddýchla, ale dnes od rána do obeda som robila uzávierku do roboty nakoľko je koniec mesiaca. No a zajtra ráno musím ísť na interné, aj variť mi bude treba, lebo aj malá má prázdniny a je doma a dokonca aj tortu musím jednu upiecť, tak dúfam, že to zvládnem. Nohy mám strašne opuchnuté a prsty na ruke neviem zohnúť v päsť, uvidíme ako dopadnem zajtra na internom. A Ty? už sa Ti podarilo dovolať do Šace? Tel. číslo na Dosedlu Ti dať neviem, nemám ho ☹

katka2552
29. feb 2012

@sveronikas Vitaj v klube 🙂a to som si myslela,ze budem sama 🙂...o tom boxe som uvazovala,aj by som mala zaujem,tak uvidime ci bude volny.....takisto ako ty nemam konkretneho lekara,tiez sa spolieham,ze su vsetci dobri.Ty cakas asi tiez chlapceka vsak?

katka2552
29. feb 2012

@anci852 Ja zase az take extremne bolesti nemam, iba ma neskutocne boli chrbat a panva....a samozrejme kopance do rebier 🙂...Aj ja som mala ist v pondelok,ale musela som to prelozit na stvrtok,ale aj tak si myslim,ze sa urcite este stretneme 🙂

sveronikas
29. feb 2012

@katka2552 No napodobne ale som rada, že sa tu niekto našiel... Tak to s tým boxom aj s izbou dúfam aj ja tak hádam sa nám poštastí 🙂. Áno čakáme chlapčeka a keď som bola teraz v poradni 23. tak nám Dr. povedala, že malý má 2939 g tak som zvedavá ako za ten týždeň narástol :D, inak už máš pobalenú tašku??? 🙂

katka2552
29. feb 2012

@sveronikas A presny termin mas kedy?Pekna vaha,nas ma o par gramov viac....pobalena som uz tyzden,lebo ja mam do Sace nejakych 70 km,tak aby som sa nezdrzovala keby daco 🙂..Ty si uz zbalena?

anci852
29. feb 2012

@sveronikas -Ahoj, tak vitaj v klube 🙂
No ja tiež akože nemám v pláne, ale radšej na to poučenie choď, lebo nikdy nevieš ako to budeš znášať. To je tvoje prvé bábo?Som zvedavá či sa stretneme 🙂

anci852
29. feb 2012

@katka2552 No tak tie kopance su mi doverne zname 🙂, ale aspon viem, ze babatko je ok. Niekedy sa tak vrti v tom brusku, no aby som pravdu povedala, tak hlavne po sladkostiach 🙂

sveronikas
29. feb 2012

@katka2552 , presný termín podľa M mám 19.3.2012 lenže som si ňou nebola istá, teraz by som mala byť presne v 37tt5 , ale malý je už dole a už sa chystá asi na cestu von 🙂 , tak uvidíme že kedy to na nás príde ...no ja tiež už som zbalená už len malkeho veci dať do nejakej tašky a môžeme ísť 🙂 , hádam máme všetko pobalené, inak ako to prežívaš/te???ja sa dosť nudím ale zatiaľ ešte mám dosť energie 🙂

sveronikas
29. feb 2012

@anci852 Ahoj ... no zajtra idem do poradne tak zajdem na to poučenie, ty si už bola??? vieš mi to upresniť kde to presnejšie nájdem aby som neblúdila ???

anci852
29. feb 2012

@sveronikas No ako ked vojdes do nemcnice tak pojdes doprava smerom k velkemu vytahu a na prvom je ARO, je tam pred dverami kde je uz zakaz vstupu len jedna ambulancia, tak tam treba ist a kup si ten kolok na vratnici, to tam tiez chcu.Mne dali len taku dvojstranku na prestudovanie, a potom dnu mi dali na podpis papier, ze som bola poucena, to bolo vsetko aj s cakanim 10 - 15 minut

sveronikas
29. feb 2012

@anci852 ďakujem za info, zajtra tam už určite zájdem, pre istotu aby potom už nebolo neskoro 🙂, Inak keď som bola naposledy v poradni tak som natrafila na takú mladú Dr. myslím Luptáková alebo tak nejako a bola celkom v pohode už teraz som zvedavá koho spoznám zajtra lebo chudáci tam behajú ako na preteku aspoň to tak bolo keď som tam bola 🙂. a ty už mááš pobalené ??? 🙂 no prijala by som keby sme sa tam stretli ,,prvorodičky"...

katka2552
29. feb 2012

@sveronikas Hmm s tymi terminmy je to bohvieako.Ja som teraz 37tt4 a termin mam 17.Nas maly je uz tiez dole,ale nejake extremne bolesti este nemam,tak neviem ci to bude skor ci nie.Niektore dni su v pohode, inokedy mi je uz vsetko a chcela by som,aby to uz bolo.....s tym nudenim sme na tom rovnako,ale priatel nam kupil psa,tak sa venujem jemu a aspon ma donuti ist von hybat sa a hlavne po nom upratovat 🙂A v noci spis dobre?Ja nic moc.......

teleranka
29. feb 2012

@anicka9 ahojky..ja mam dnes den blbec... tak radsej ani nekomentujem 😖
zajtra idem na interne, kardiologiu, no snad to dopadne dobre.zasa budem mat vyhovorku, preco nevarit, kedze tam stravim asi cele dopoludnie. inak, byvas so svokrovcami? ako to vnimas? mate oddelene ci ste spolu? aj ja som tak byvala a rada na to spominam.

sveronikas
29. feb 2012

@katka2552, no u mňa to je podobné, ja sa ani tak nespolieham na termín, to už môže podľa mňa prísť hocikedy, 🙂. No ja som doteraz bola od 3 mesiaca doma na PN takže som skoro nikde nechodila a teraz keď by som aj mohla lebo od 5.2. už som na MD tak už keĎ aj niekde ideme sa manželom tak vydržím chodiť maximálne 2 hodinky lebo potom ma ukrutánsky bolia päty, ale inak sa cítim zatiaľ OK až sa čudujem. A ty to máš ako naplánové lebo 70 km je dosť na cestu v bolestiach, myslím do nemocky??? 🙂 . No ja tiež si teraz požičiavam od mamky psíka aby som sa nenudila a presne ako píšeš tak aspoň to ma prinúti ísť na čerstvý vzduch 🙂... U mňa v noci to už nie je ono dlhšie chodím stále cikať min . 10 krát potom mám chute na sladkosti príklad ráno o 4 tej a možno zaspím o tej 5 tej ale aspoň si potom pospím do tej 10tej ...🙂

anicka9
29. feb 2012

@silvulik10 Ahoj, ja som dnes nevarila zo včera bola kapustnica a svokra robila guláš. Tak zajtra to máš perné, nech Ti to rýchlo zbehne a interné nech Ti dopadne dobre. Volala som do poradne, pýtala som sa že keď chcem ísť ku konkrétnemu dr. na poradnu, že ako to funguje a sestrička mi povedala, že to si už musím dohodnúť s konkrétnym dr. Nevadí, baby mi napísali kontakt 🙂 Som mu napísala mail, tak som zvedavá či odpíše 🙂 Tabletky čo máš predpísané nepomáhajú? keď máš opuchnuté nohy aj ruky.

anicka9
29. feb 2012

@teleranka ahoj ahoj, poznáme nemôže byť každý deň ja jednotku 😔 Ja idem zajtra na kontrolu na diabetológiu, sa mi vôbec nebude chcieť ráno vstávať 😒 Hej bývame, ale najradšej by som už mala svoje vlastné 🙂 Spolu máme, celkom v pohode, len niekedy by som najradšej už do svojho. Počkáme ešte chvíľu a začneme s mužikom pozerať sa po svojom 😉 Jak Ti fajne, že máte svoje vlastné bývanie 🙂 dúfam, že sa ho dočkám aj ja 😀 Meno pre synátora už máte vybrané, či ešte sa rozhodujete?

anci852
29. feb 2012

@sveronikas Hej len zájdi, za to nič nedáš, teda skoro nič. Mám už od januára, pre istotu, mala som nejaké menšie tažkosti tak to preto. No je tam jedna taká mladá pani doktorka a tá je veľmi zlatá. No to som vážne zvedavá či sa stretneme 🙂

teleranka
29. feb 2012

@anicka9 meno je vybrane od prveho dna 🙂 Bude to Julian (citaj džulien) a silno premyslam nad prostrednym..ale vaaaham.. praveze to vlastne byvanie je peckove v niecom, ale prisli zrazu nove veci, napriklad to varenie, hehe 😀
este stale v tych veciach nemam celkom jasno, ale snad sa mi coskoro vyjasni 😎
ides na diabetologiu? mala si zle vysledky, zvyseny cukor ci take nieco? aj na to nieco beries?

silvulik10
29. feb 2012

@anicka9 Ahoj 🙂 A je poďalšom dni, boli sme vyberať so sestrou kočík. Zajtra skoro vstávam, vidím, že aj Ty. Na diabetológiu musím chodiť lebo si mala zvýšený cukor? Ja som našťastie mala výsledky v poriadku. Aj my sme bývali 1 rok so svokrovcami v byte, ale už nikdy viac by som tak nechcela. Súkromie je súkromie, ale veľa vecí závisí aj od toho, aký sú to ľudia. Tabletky mi predpísal, ale nevybrala som si ich, počkám čo mi povie zajtra internista.
@teleranka ahoj, aj ja mávam dni, keď sa hnevám na celý svet 🙂 Zajtra to bude určite lepšie. Ja mám zajtra ťažký deň, ale snáď to prežijem.
Poobede sa Vám ozvem, prajem Vám pekný večer. 🙂

anicka9
29. feb 2012

@teleranka Pekné meno 🙂 už len to samotné Julian je pekné, neviem či by som ešte dala prostredné, ale to je len môj názor 🙂 Pozri nikto múdry na svet nespadol 🙂 takže pohoda, klídek a časom určite do toho vpadneš 😉 chce to len čas. Moja gynekologička ma poslala, lebo som mala trošku zvýšenu hodnotu z krvi ešte asi pred 2-3 mesiacmi a od vtedy chodím raz za mesiac. Ale výsledky sú stále ok ( klop klop nech nezakríknem), nie nič neberiem. Stačí, že užívam kyselinu, magnezko a železo. Ty máš zajtra tiež "prechádzky" po doktoroch. Nejaké špeciálne vyšetrenia či kontrola?

anicka9
29. feb 2012

@silvulik10 No a vybrali ste kočík? No aj ja, ale už teraz pri pomyslení, sa vidím ako sa mi nebude chcieť vytrepať ráno z postele 😉 Trošku som maly zvýšenú hodnotu a už ma gynekologička poslala na diabetólogiu, chodím raz mesačne na kontrolu. Ako v pohode, nemôžem povedať, žeby som so svokrovcami nevychádzala, ale niekedy je so svokrou na nevydržanie. A ako hovoríš vlastne bývanie je vlastne. Ok zajtra poobede, aj tebe pekný večer 🙂

sveronikas
29. feb 2012

@anci852 ,no to urcite zajdem aby nebolo neskoro. Inak od prvej chvile si chcela ist do Sace.

anci852
1. mar 2012

@sveronikas Ahoj, no v podstate ano, chcela som ist do Sace, ale nie ze by som mala nieco proti novej a strej nemocke, ale proste tam som sa rozhodla nakoniec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre