Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lucytao
22. sep 2011

@duplinka no to si ma nepotešila a ty si mu dávala už niečo pred pôrodom vieš ako to myslím ????? aby som vedela ako sa zariadiť, no a to som prekvapená že nedošiel lebo včera mal dennú v nemocnici bola som u neho. ako si ho vlastne mala dohodnutého???

lucytao
22. sep 2011

@duplinka PS: z celeho srdiečka gratulujem k mimču dúfam že je všetko ok držte sa 🙂

elli333
22. sep 2011

@lucytao som si ju našla,myslím že to bola ona čo mi raz robila ultrazvuk a tiež nebola trikrát príjemná,ma ukľudňovala takým spôsobom že síce je teraz všetko ok ale už zajtra alebo o týždeň či o mesiac sa to môže zmeniť...no to poteší ked ti niečo taká povie lekárka 😀 a dr. Lendaka som tiež nenašla na tej ich stránke rovnako ako ani prof.Lukačina ale ked tam pracujú tak normálne sa dajú zazmluvniť nie?to len asi stránka nie je aktualizovaná či? no ved a sa poinformujem osobne lebo už ma začína chytať nervozita že nemám vybratého lekára.Sa tam chystám na začiatku budúceho mesiaca nech ma pozrú a odmerajú krčok lebo moja dr.tak akurát popočúva srdiečko či bije,spýta sa či netvrdne bruško a to je všetko

lucytao
22. sep 2011

@elli333 no to je celá ona 😠 hej ani Lendak tam nieje oni tam len služia raz za týždeň niesu tam stále preto niesu na tej stránke tak daj vedieť ako tam potom dopadneš 🙂 a koho a ako si si dohodla 🙂

duplinka
22. sep 2011

@lucytao júj si zlatá, ale ešte ma pôrod čaká 🙂 To bolo pri prvom, keď som čakala dcérku. No ja som mala vlastnú gynekologičku, jeho som mala vybaveného čisto na pôrod. V poradni som mu vždy čo to dala. Fľašu, peniaze a tak. Zmluvu sme žiadnu nepodpísali. Tento krát si nikoho nevybavujem. Ale idem na sekciu, to mi sľúbil Dosedla pri usg 😀 takže si myslím, že ani nikoho nepotrebujem vybavovať. Už by som aj najradšej išla 😅 Ale tak tebe hádam na sekciu príde 😉

duplinka
22. sep 2011

@lucytao prečo vlastne ideš na sekciu?

lucytao
22. sep 2011

@duplinka no mám úzku pánvu a scerosis multiplex tak tam iná možnosť nieje no to si ma nepotešila ja už som mu tiež niečo dala tak teraz neviem bojím sa že sa na mna tiež vykašle ☹ neviem čo mám robiť mám mu dať niečo zas a má sa sním porozpravať manžel alebo čo??? ☹ 😒 ☹ 😒

duplinka
22. sep 2011

@lucytao moja to by som neriešila. Možno pri mne sa mu nechcelo, pretože som rodila zo soboty na nedeľu. A ak, tak tam sú aj tak dobrý lekári, na cisársky určite. Podľa mňa mu nemusíš nič dávať. Vidíš, že u mňa to bolo zbytočné. ☹

lucytao
22. sep 2011

@duplinka a nemala by som si ho normálne zazmluvniť??? ako sa to vôbec robí nevieš???

duplinka
22. sep 2011

@lucytao tak ako ty chceš. Ale ani to ti nie je zárukou. Píšu to aj na stránke. To musíš ísť za ním, dohodnúť sa, potom to vyplatíš v nemocnici a je to. Potom je už iba na ňom, či dorazí. Na stránke píšu, že nemusíme mať strach. Vraj ak zazmluvnený nepríde, majú tam dostatok dobrých lekárov. Z toho vyplýva, že sa to môže stať. Ja zbytočne takmer 300 EUR nevyhodím. A už vôbec nie za sekciu. Aj tak si potom málinko vytrpím. 🙂

lucytao
22. sep 2011

@duplinka vieš bojím sa aby nebol iný lekár ktorý ma nechá rodiť normálne lebo to by veľmi uškodilo mojej chorobe a tiež mi majú dať hned po pôrode tabletky na odstavenie mlieka lebo nesmiem kojiť tiež by mi to uškodilo tak preto moje obavy a nechcem isť k Tothovi on je taký nepríjemný ani k tým mladučkým doktorkám nechcem isť ktoré nemajú ani atestácie z gynekologie a pôrodníctva prosto im neverím ☹

lucytao
22. sep 2011

@duplinka a ty prečo ideš cisarákom a ten prvý si prečo mala a v ktorom týždni tehotenstva ???

lauraespozito
22. sep 2011

@lucytao ja som minulý rok rodila cisárskym a službu mal doktor Toth a bola som velmi spokojná aj ma dobre zašil tenulinko ani to nevidno 🙂 a nemusíš sa báť hociktorý doktor alebo doktorka čo má službu je dobrá zbytočne vyhodiť peniaze za pár hodín alebo minút

lucytao
22. sep 2011

@lauraespozito no dúfam že máš pravdu dakujem

lilly
22. sep 2011

@lucytao ak budes mat planovanu sekciu, tak lendak urcite pride, on si ta objedna zrejme na prijem v utorok a v stredu ta odrodi sekciou, viacero mojich kamosiek takto u neho rodilo sekciou.. a davat nemusis dopredu nic, das pripadne potom, ked budes s vysledkom spokojna 😉
mojej sestre pred siestimi rokmi tiez nestihol lendak prist na porod a to rodila v noci a bola s nim dohodnuta.. no proste tamti lekari to zhodnotili tak, ze porodi neskor, no potom sa rychlo otvorila a nestihol dojst.. preto som si ho ani ja nedohadovala dopredu, aj ked som velmi chcela, ze by som ho vystihla v sluzbe, co sa aj podarilo nakoniec pri oboch mojich porodoch 😵 pri prvom mal v utorok nocnu a teraz pri druhom tiez v utorok v noci sme prisli a mal nocnu a maly sa narodil v stredu doobeda, ked je tam on stale na dennej 🙂 on aj ked ma svoju ambulanciu cez tyzden, do nejakej druhej, okrem stredy, tak k porodu nedojde, takze jeho dohadovat na normalny porod je dost neiste..

lucytao
22. sep 2011

@lilly ďakujem no tak sa modlím aby mala dostala rozum netlačila na krčok aby sme nešli náhodou skôr dohováram jej že ma ešte kopu času 🙂 tak teraz jej ešte budem dohovárať že môže von keby niečo až po 37t a aj to len utorok v noci a v stredu počas dňa 😀

disala
22. sep 2011

@duplinka Ahoj aj ja k nemu chodím do poradne.Asi je potom zbytočné si ho volať k pôrodu?Až tak dobre ho nepoznám len pred nedávnom som k nemu prestúpila.(presťahovali sme sa)držím palce. 🙂 🙂 🙂

duplinka
22. sep 2011

@disala ahoj. Tak ja nechcem nikoho odrádzať. Ja som s ním mala takúto skúsenosť. Možno sa zmenil. Neviem prečo vtedy neprišiel. No podľa mňa je skutočne zbytočné platiť. Mňa odrodili pre mňa úplne cudzí lekári a nesťažujem sa 🙂 Samozrejme je to na tebe. Ide o tvoj pocit, ak si myslíš, že by to bolo lepšie, tak samozrejme si niekoho zazmluvni. Len sa snaž dohodnúť sa s ním, aby skutočne došiel. Opýtaj sa ho na rovinu aká je šanca že by ńedošiel. Držím prsty 😉

disala
22. sep 2011

@duplinka Ahoj vôbec si ma neodradila 🙂 😉 ,aj tak som pôvodne plánovala že prídem a ktorý lekár bude mať službu u toho budem rodiť. 🙂Držím palce. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gabcia
23. sep 2011

Ahojte, pripojím sa k vám 🙂 chystám sa aj ja rodiť v šaci, tiež mám termín v novembry, konkrétne 14.teho, pôvodne som si chcela aj ja zaplatiť Dr., ale tak nakoniec ma väčšina mojich známych od toho odhovorila, že to nie je potrebné, že načo budem platiť, či mi bude chodiť kŕmiť malé osobne doktor, ktorý ma odrodí? A majú pravdu, tiež som za to, že ktorý bude mať službu u toho budem rodiť. 🙂 Pekný deň

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?956dbbc6b880166c5a601e06e371ea48

disala
23. sep 2011

Ahoj,manželov bratranec zas dal lekárovi v Šaci 150 euro po pôrode,a ked sa stretli na chodbe tak ho ani nespoznal.No neviem ako to je.Gabcia držím palce možno že sa aj stretneme pri akcii v pôrodnici. 😀 😀 😀 😀 😀

gabcia
23. sep 2011

Tak mu viac záležalo na peniazoch asi..toto je dnešná doba, čo už narobíme..Ďakujem pekne disala, aj tebe držím palce, no možno budeme mať na seba šťastie...a čo vám pribudne do domácnosti?chlapček alebo dievčatko? 🙂

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?956dbbc6b880166c5a601e06e371ea48

lenkalienka25
23. sep 2011

@gabcia ahoj aj ja mam termin 13-teho,tak sa mozno aj stretneme 🙂

zenabla
23. sep 2011

Ahojte, ja viem, ze porod je vazna vec, ale tie financne darceky mi pridu trochu nevhod. Uradnicke v banke tiez nedate obalku, ked Vam vybavi dobru hypoteku, a ani ja si nepamatam, aby mi rodicia nejakeho maturanta doniesli obalku zato, ze dobre zmaturoval. Takze nejaky darcek ako dakovne to hej (my sme dali doktorke lepsiu flasu), ale peniaze, hm, skor nie. A myslim, ze pocas porodu doktorka aj personal robili to co mali.
A tie nadstandard izby a porodna sala a bla bla. Tiez som to tak riesila, ze joj, chcem nadstandard salu, potom tu izbu za patnast..... Nakoniec to bola klasicka sala, klasicka porodna postel, nohy do neba, 24 hodin na vzdycharni, zvysok na stvorpostelovej. Je to UPLNE jedno. Hlavne, ze babatko je zdrave a na treti den zacne tiect mliecko. A mamicky, trebars aj na stvorpostelovej su v pohode, aspon sa mozete delit o svoje radosti a starosti. A do toho hnusneho neodtekajuceho odtoku v kupelni nalejete pol flase domestosu, ktory najdete v tom sponzorskom baby vaku🙂
Drzim palce babenky, v porodnici budete len par dni, prioritou je Vase babatenko 😉

rabiva
24. sep 2011

@zenabla ahoooj myslela som sa teba ,ako sa vam s Ondrejkom dari? 😉

cervena_ciapocka
24. sep 2011

Doktor pri ktorom som rodila a videla ho prvý krát v živote. Bol veľmi milý. Nič sme v nemocnici nikomu nedali. A keď sme ho stretli pred týždňom v nemocnici na chodbe, tak nám s úsmevom odzdravil 🙂 a možno si nás ani vôbec nepamätal.
Ak chce byť lekár milý, slušný a dobre si odviesť svoju prácu tak to vie aj bez "obálok" ... ale to musí byť v človeku.

gabcia
24. sep 2011

Ahojky lenkalienka25.. no bolo by fajn keby sme sa stretli.. 🙂

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?956dbbc6b880166c5a601e06e371ea48

lenkalienka25
24. sep 2011

@gabcia no to by bolo veru.-)

tajson
24. sep 2011

Ahojte no musím skonštatovať, že po mojich skúsenostiach v šaci s niektorými lekármi 😢 by som tam nedala všimné nikomu sú tam aj zlatý lekári, primári, prednosta no čim mladší lekári tým arogantnejší aj sestričky sú zlaté aby som nekrivdila (opakovane som tam ležala tento rok) a pre pôrod som si vybrala radšej úplne inú nemocnicu a bohužiaľ musím dodať, že poslednou dobou som na šacu počula viac negatívnych reakcii priamo v centre diania ako pozitívnych 😠 čo je smutné! Vedenie by sa malo zamyslieť nad podstatnými vecami nie len riešiť prestavbu a všetko ututlávať. A máte pravdu dosť lekárov tam zaujíma čo dostanú až potom zmenia svoj prístup ☹.
No čo už ostáva nám keď lekárov potrebujeme:
1. zmeniť nemocnicu i keď je to všade rovnaké, alebo
2. zaplatiť ale tým správnym alebo,
3. trpieť ☹ ☹ ☹ smutné.
Len dúfam, že toto oddelenie už budem len obchádzať a nebudem naň odkázaná! 😖

tajson
24. sep 2011

@lenuska101 Hahaha to si ma pobavila tam sa čaká stále na USG tak neviem o čom ťa presvedčovala dr. ak chceš isť medzi prvými tak už tam musíš byť kolo 7:00 ráno a počkať na dr. a sestru a aj to sa ti môže stať, že odbehne na hlásenie a vizitu tak prídeš na rad po 9:00 moja osobná skúsenosť a samozrejme majú prednosť pacientky z oddelenia čo je pochopiteľné keďže majú problémy, alebo sú po pôrode čo čaká aj nás 😉, alebo sa môže stať, že vezme dr. skôr známu 😀, alebo tú ktorá si zaplatí prednostné ošetrenie 🙂 tak hodne šťastia a pevné nervy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre