Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

vicky2010
20. júl 2010

Ahojte....Chcela by som sa opytat na par veci. Mala by som rodit o 2 tyzdne a chodim ku prednostovi Fricovi uz asi 2 mesiace. Musim platit extra ak chcem aby mi bol pri porode? A kolko?..A ak sa plati oficialne, dava sa mu este nieco do vrecka, alebo uz nie? Tiez by som sa chcela opytat, ze ci niekto z vas rodil pri tomto doktorovi a aky bol a ci nastrihuje?....Mam z toho celkom strach. Pozeram, ze kazda odporuca DR. Dosedlu, lebo je mily a vtipny a nenastrihuje. Tiez by ma zaujimalo, ci moj partner moze byt pri celej dlzke porodu pri mne (na zapade je to normalne a bez poplatkov), tiez ci prikladaju babo hned ku prsniku po porode, alebo ho najprv vazia, meraju a vysetruju?....Rada by som vedela tieto veci.....Zacinam sa toho vsetkeho bat....Otehotnela som v Anglicku a som si myslela ze ked pridem domov rodit ze to bude lepsie, kvoli tomu ze tu budem mat rodinu, ale ako tak citam vsetko a porovnavam, ze ake to bude tu a ake by to bolo tam, tak vidim ze som asi urobila velku chybu....Mna doraza to, ze tu sa za vsetko musi extra platit. Prosim ak mate nejake skusenosti s tymto co som sa pytala, dajte mi vediet.....vrela vdaka😉

traktor
20. júl 2010

ked som rodila ja , neplatila som za to , ze bol dosedlapri porode, a to som ho mala vybrateho...je len na tebe , ci mu chces nieco dat za porod...ja som mu nedavala ziadne peniaze, dali sme len pozornost, kavu, dezert, flasku..a aj tak ma odrodil, a aj tak po porode prisiel a postaral sa o mna...takze je to len na tebe 😉

traktor
20. júl 2010

maleho mi chceli prilozit hned ako sa narodil,len on huncut zavrel ocka a zaspal 😀 ..takze som si ho aspon pokukala, pohladkala a potom ho zobrali odvazit...

vicky2010
20. júl 2010

@traktor Dakujem Ti za par odpovedi. No ja som sa toho obavala ze budem musiet tolko penazi zaplatit za to aby bol on pri porode. ale ak hovoris ze ty si nic neplatila, tak to je fajn. 😉 Dufam ze ste s malym ok😉

vicky2010
20. júl 2010

@traktor A davala si tu kavu, flasu..atd este pred porodom, alebo po?

flamenga
20. júl 2010

@vicky2010 ja som rodila u Dosedlu bez nástrihu. Skvelý lekár... ale to si si už prečítala 🙂 Čo sa týka prítomnosti muža... ak chceš, aby bol pri tebe aj počas prvej doby pôrodnej, teda počas otvárania sa, musíš si zaplatiť nadštandardnú pôrodnú sálu, tam je to možné. Na obyčajnej vzdychárni muž nemôže byť, pretože je tam viac žien pokope, postele nie sú oddeľované plachtou... takže tá nemožnosť prítomnosti muža je aj logická. Počula som však veľa názorov takých, že ak si dáš pichnúť epi, tak už ideš na pôrodný sál a tam už chlap môže byť (ja som epi nemala). Ak budeš mať šťastie ako ja 😀 že som rodila v tú noc sama samučičká a na obyč. vzdychárni nikto okrem teba nebude, tak sestričky k tebe určite muža pustia... ako toho môjho 😀 Za prítomnosť chlapa už pri samotnom pôrode sa platí. čo sa týka prikladania dieťatka... mne ho po pôrode ukázali na pár sekúnd bez priloženia a odniesli ho umyť, obliecť. Za pár minút ho doniesli už v perinka a až vtedy priložili k prsníku...

vicky2010
20. júl 2010

@flamenga ahoj....dakujem ti velmi pekne za odpoved.....a nevies nahodou kolko sa plati za pritomnost partnera pri porode a tiez ta nadstandartna izba?....Dakujem

flamenga
20. júl 2010

@vicky2010 a čo sa týka platenia... MUDrovi som dávala pozornosť po pôrode...

traktor
20. júl 2010

@vicky2010 kavu ...som davala na poradniach pred porodom..potom som uz nedala nic..a fakt sa o mna skvele postaral..inak musim poved , za aj ja som isla z obavami, lebo niektore baby tu pisali take sumy, ze sa mi az hlava zatocila..to by som si asi pozicku musela zobrat 😅 ..tak som sa ho priamo opytala, ci ked ho chcem pri porode ci musim platit..a on povedal, ze u nich v nemocnici sa za to neplati... 😉

vicky2010
20. júl 2010

@flamenga aha...takze extra sa nic neplati za to ze si vyberies porodnika?

flamenga
20. júl 2010

@vicky2010 presnú sumu si nepamätám, ale za prítomnosť chlapa pri pôrode to bolo okolo 20€ a tak nejako stojí aj nadštand. pôrodná sála

vicky2010
20. júl 2010

@traktor to je super....dakujem😉

flamenga
20. júl 2010

@vicky2010 nie neplatí sa... je to na tebe, či niečo dáš 🙂

vicky2010
20. júl 2010

@flamenga Tak sa mi trochu ulavilo, lebo som si tiez myslela, ze clovek najprv musi vyhrat loteriu na to aby zaplatil vsetky tie ucty.....Dakujem velmi pekne

tatita
20. júl 2010

@vicky2010 rodila som pred 3 týždnami a nikomu som nič nedavala ani si nikoho neplatila, jednoducho som rodila pri tom kto mal službu, musim povedat že sa omna starali slušne naozaj, mile, usmievave sestricky na prijme..klobuk dole a lekari taktiež, dokonca aj na porodnej sale asistenti boli milučky, usmievavý a srandovali.ja som rodila sice cisarskym takže je to ine ako normalne ale naozaj si myslim že vybavovať lekara nemusis.nejako neverim že by ta sam Frič prisiel odrodit,chodi na kontroly, vizity ale pri porodoch som ho nevidela.Takže sa rozhodni 🙂 a hlavne sa ničoho neboj uvidis maličke a všetka bolesť aj strach bude preč. Za nadštandartnu porodnu salu sa plati viac myslim že okolo 1200 sk, aj to si myslim že nie je nevyhnutnosť, lebo aj ta obyčajna je v pohode, aspon na vzdycharni nebudes sama, čo sa tyka manžela pri porode stoji to 33 eur, viem lebo spolubyvajuca z izby platila aj zato 😉 izba je najlacnejsia za 400 dvojpostelova ale je stale obsadena, treba si rezervovať ked prides rodiť, ja som mala dvojpostelovu za 800 a nemožem povedat krive slovo, tieto prachy zato určite stali, tie nelutujem.,a čo sa tyka pozornosti lekarovi ja som bola spokojna ale nedavala som lekarke nič, a spravala sa kumne rovnakko ako predtym.dnes je troška ina doba aj lekari v šaci su iny, a je fakt len na tebe ako sa rozhodnes.prajem ti lahučky porod, žiadny strach a krasne zdravučke vonavučke mimino. a nech si spokojna so šacou 😉 😉 😉 pekny den

vicky2010
20. júl 2010

@tatita dakujem ti velmi pekne 😉 ....no poviem ti pravdu ze najradsej by som nikomu neplatila, takze asi to tak aj spravim.....Co sa tyka tej nadstandartnej saly tak tu by som urcite zobrala, lebo moj partner chce byt pri celom porode, takze asi to urobim tak.....dakujem ti velmi pekne za odpovede aj za podporu, dufam ze to zvladnem 😉

flamenga
20. júl 2010

@tatita 😲 ja som rodila pred piatimi týždňami a platila som za prítomnosť manžela na pôrodnej sále necelých 20€.... tak tomu nerozumiem... žeby dvihli ceny? 😅

beina
20. júl 2010

ahojte, ceny dvihli od 1.7., bola som tam minulý týždeň a sestrička mi dala nový cenník, tiež ma to prekvapilo, ale čo už 😖 , baby má niekto skúsenosti s primárom? Väčšinou sa tu spomína Dosedla... Inak mám taký pocit že ak nemáte dohodnutého lekára, ide to tam ako na páse, nie žeby neboli milí, primár mal dovolenku tak som tam šla len tak naslepo a po 3 hodinovom čakaní ma vyšetrila lekárka za 5 minút a ešte sa na mňa pozerali nejaké praktikantky a chechtali sa, inak tá lekárka mi pripadala tiež ako praktikantka - mala tak do 25 rokov a po jej vyšetrení ma to bolelo 2 dni, hmmm Dúfam že zajtra to bude lepšie 🙂

janina09
21. júl 2010

ahojte maminy...no uvažujem o Šaci, len je mi ťažko vybrať ku komu ísť na poradňu v 36 týž., musím sa tam objednávať? dúfam, že nie....ideme asi len tak naslepo....tak držte prsty, nech sa šťastie usmeje pri vyšetrení...ja som mala takého gyndoša...no dajme tomu....a doteraz nevieme čo to bude...tak hádam sa to tam dozviem...tak pekný deň všetkým..... 😉

flamenga
21. júl 2010

@beina 😲 tak to je pekne veľa za partnera pri pôrode.... 😒

beina
21. júl 2010

janina, nemusíš sa objednávať, len tam prídeš a počkáš si, CTGčko ti spraví sestrička, takže ak tam prídeš okolo 8:30 budeš medzi prvými, ja som čakala dlho za lekárkou, ktorá mala mať službu, lebo bola pri sekcii, ako som písala nemala som šťastie na lekárku ale možno ty budeš mať 😉 aspoň si spravíš obraz o tom ako to tam chodí keď nemáš nikoho vybaveného, ale asi je to fakt o šťastí na koho natrafíš. No a ultrazvuk mi tam spravili asi v rekordnom čase- pozrela či má bábo dosť vody, či má správnu polohu a činnosť srdiečka - asi tak 2 minúty aj so správou, šup šup, tak neviem či ti povedia pohlavie (inak mne lekárka celých 7 mesiacov hovorila že budem mať dievčatko a až prietoky ukázali že to bude chlapček 😀 ) Tak veľa šťastia a pekný dník všetkým 😎

janina09
22. júl 2010

@beina táák sme sa tam načakali...ale čo už...ked som čakala toľko mesiacov...hihi, tak nevydržím?..známa odporučila jednu lekárku, tá žiaľ musela narýchlo na dovolenku, tak ma vyšetril Mudr. Ledňak, ale zlatý bol...aj na ultrazvuk som sa načakala, tak a bude to dievčatko...čo sme aj dúfali...🙂)...tak hádam to bude všetko OK až dokonca.... 😀

tatita
22. júl 2010

@vicky2010 zvládneš na JEDNOTKU uvidíš 😉 to krásne maličké voňavučké zato stopercentne stojí 🙂 budeme na Vás myslieť nech Vám to ide pekne ľahko 🙂 a neďakuj nemáš začo 😉 napísala som len môj pohľad 🙂 pri prvom dieťati som tiež chcela dať ,,pozornosť,, lekárovi a vybavovala porodníka a bolo to tak, ako by ani vybavený nebol a porod bol hrozný..skončili sme po cca 12 hodinach na cisárskom,takže som sa zaprisahala že už nikomu nič nedám a nebudem ticho..že budem bojovať za seba a to maličké 😉 a teraz pri druhom to taaaaak krásne išlo, naozaj nemožem povedať zlé slovo.Držíme silnoooooooo všetky prsty 😉

tatita
22. júl 2010

@flamenga Tak vidíš 😉 zdvihli asi, lebo naozaj spolubývajúca platila 33 eur, ved mala chuderka účet ako by bola v hoteli.. za izbu 5 dni a za prítomnosť manžela..no stálo ju to všetko cca 160 eur ☹ to je asi jedna z nevýhod v Šaci, že ak nemáš peniažky na izbu..a prítomnosť muža pri pôrode..máš smolu, to aby sme šetrili od začiatku tehotensva 😉 🙂 same sestričky vraveli že za izby nemocnica vyberá nehorázne peniaze nato, že od kedy ich urobili do nich už nič nevrazili, mne osobne prekážalo že neboli sietky na oknách a večer si naháaňala komárov..asi všade 😀 nejake male vylepšenie by sa určite zišlo 😉

lindusik
23. júl 2010

AHOJTE BABY... ja som sa dnes prihlasila prvykrat,ale prispevky citam uz dlhsie.
Ja som momentalne v 30t. tak si robim prieskum ako to chodi. Moj gynekolok je Dr.Luptak,ale rodit by som chcela asi u Dr.Dosedlu... Citam same chvaly na neho 🙂 len neviem ako sa k nemu dostat. minuly tyzden som sa objednala na ULT a na prietoky,ale sestricky mi v teefone povedali ze mi nevedia povedat kto ma tam bude vysetrovat, vraj kto bude momentalne mat sluzbu. neviete nahodou kto robi tieto ultrazvuky?
mam este strasne vela otazok,tak dufam ze mi niekto poradi.
zatial by ma zaujimalo ako sa dostat k Dosedlovi,mam ist za nim do ordinacie, alebo ako to chodi?
Dakujem za odpoved.

lindusik
23. júl 2010

na tie prietoky idem 2.8.2010, tak som zvedava,este som v SACI nebola. to by som si mohla pozriet aj izby v ten den? a kde sa to vybavuje? alebo mam poprosit nejake setricky?
Dost sa toho vsetkeho obavam... Vela nazorov je ze netreba vybavovat dopredu Dr,ale aj ze ano...Ja by som predsa len chcela... Moja predstava je, ze by som mohla zavolat Dr. trebars aj o 01,00v noci keby to prislo a on by prisiel,ale to nieje ochotny hocikto :( a dalej neviem ci mu mam dat nieco (peniaze alebo pozornost) aj vopred alebo az potom...hm...a chcela by som urcite nadstandard izbu - poradili mi kamaratky ze 2.postelova je najlepsia, vraj koli tomu ze spolubyvajuca ti vie postrazit veci aj babo. a ja nadst.salu, presne koli tomu aby mohol by manzel pri mne pocas najhorsej fazy( teda .1.f.)...

flamenga
23. júl 2010

@lindusik Dosedlovi je najlepšie napísať mail, určite odpovie: http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne... ....

edosedla@nemocnicasaca.sk

🙂 😵

lindusik
23. júl 2010

Flamenga - dakujem za radu....naozaj email? tak to skusim.

flamenga
23. júl 2010

@lindusik teda ak naňho nemáš šťastie osobne pri utz 🙂

lindusik
23. júl 2010

@flamenga - Prave som mu poslala email, tak dufam, ze sa ozve. Dakujem este raz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre