Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkarv
29. mar 2012

@jjeanny ano mne robi usg stale kvoli prietokom aj kvoli tomu ze mam malo plodovej vody tak ci tam nejaka ostala musi pozriet.Neviem ci sa da zistit ten pupocnik ale asi ano,len to treba spomenut ked ti robia usg.Ja som predtym nikdy nemala dohodnuteh lekara ale v Roznave ten co mal rizikove tehotenstva na starost sa postaral o mna aj bez toho zeby som mu nieco dala.Ale kedze teraz som daleko tak som to nechcela risknut.

silvulik10
29. mar 2012

@katkarv Ďakujem Katka 🙂

silvulik10
29. mar 2012

@teleranka Ahojte 🙂 Držte sa a pozdravuj Aničku. Katka nám písala, že ste v nemocnici. Čo sa zase stalo, veď si písala, že sa máte OK?

silvulik10
29. mar 2012

@jjeanny Nie Saxun nie je môj lekár, on robil včera ultrazvuky, môj doktor je Lenďák, ale vybaveného nemám nikoho. Mám známu, sestričku, ktorá robí tam kde chodíme do poradne, tak ona mi pomáha. Veľmi je zlatá, len jej prezvoním a hneď som dnu 🙂

kvila
29. mar 2012

@silvulik10 silvi, nestras, ze si ma tam zajtra uz nechaju 😕 normalne mam strach. A tiez pred kazdou poradnou som uuuplne nervozna. Vcera som si kupila Bachove kvapky, tzv. krizovu esenciu, vraj to pomaha proti stresu a odporuca sa to pred navstevou lekara a pred porodom atd.. tak zajtra si nakvapkam a pojdem do poradne, som zvedava, ci mi to pomoze, heh, ale uz robim vsetko mozne, aby som sa ukludnila, lebo dajak to na mna vsetko pada... keby aspon povedal na poradni, ze brucho kleslo a zacinam sa otvarat, ta by mi lepsie bolo, ze aspon dajaka zmena 😅 joj, uz nech to mame za sebou 😎

silvulik10
29. mar 2012

@kvila Nestraším 🙂 Držím palce a ak sa zajtra vrátiš tak napíš čo nové 🙂

kvila
30. mar 2012

dobre ranko vsetkym... no ludia, tuto noc som mala od 5:00 take nepravidelne kontrakcie, ale som ani spat nemohla od nervozity, ci to zacina alebo nie 😕 Ale zda sa, ze nie, aj ked... mam taky tusak, ze to bude fakt coskoro. Doktor mi v noci pisal mail, nech pridem radsej o 11.00, tak som zvedava, co povie, a ci sa splni co mi Silvi prajes, ze si ma tam necha, hehe. Ked poobede nenapisem, tak si ma tam fakt nechali. Ale radsej by som bola v nemocke co najkratsie, takze nech ma beru az ked uz pojde do tuheho 🙂 Majte sa 😉

mexico_16
30. mar 2012

@teleranka Anicka uz porodila vcera,vsak ? A Ti sa drz ked budu musiet urobit sc urobia a primar je dobry odbornik. Drz sa Nadi..Myslim na Teba a napis cmuuuk 😉

teleranka
30. mar 2012

@mexico_16
@kvila
@silvulik10
@jjeanny
Baby, takze Anicka mala sekciu uz predvcerom vecer. Dnes som malicku videla, je to babatko ako z casopisu, uplne nadherne! 2840g a 49cm, dufam, ze som si dobre zapamatala miery. Anicka sa citi dobre, bola statocna a uz ma pri sebe malu princeznu.

silvulik10
30. mar 2012

@kvila nebuď nervózna, čo má prísť príde, veď už je na to čas 🙂 Neboj všetko bude v poriadku. Budem na Vás myslieť, držte sa!!! Ak sa vrátiš poobede, tak čakáme na infošky 🙂
Ja som mala tieý ťažkú noc, malý sa točil a vytrčal jedna radosť, pichalo ma z jednej i z druhej strany a dokonca aj zospodu, a znova tá záha. Ale ja ešte mám čas, aj keď by som išla hoci aj hneď 😲

silvulik10
30. mar 2012

@teleranka Ďakujem za čerstvú informáciu 🙂 Aničke gratulujeme k malej krásavici, prajeme veľa zdravíčka malinkej, mamke veľa mliečka a skoré zotavenie 🙂
A Ty moja? ako sa máte, ako to s Vami vyzerá??

jjeanny
30. mar 2012

@kvila drz sa a daj vediet, co povedal doktor.
Ja som mala tiez otrasnu noc, zaha - to je moj zabijaak a pri kazdom pohybe maleho ci pichnuti uz myslim na to, ci je to v poriadku. Nervozita sa stupnuje.

katkarv
30. mar 2012

@jjeanny
@silvulik10
@kvila tak vcerajsia poradna:Adelka ma 3048g,prietoky super,monitor na figu lebo stale sa vrtela ale na usg vsetko o.k dokonca aj vody mame uz akurat,len sme stale KP.
Ja budem mat asi pozdlzny rez lebo po starej jazve som mala kopu zrastov,coho sa obavam kedze neviem zistit ako sa hoji ci ako boli kedze ho uz takmer nerobia.Cize presviedcam malu nech sa otoci nech to mozme skusit prirodzene.

martinaf.
30. mar 2012

@kvila Tak sa drzkaj na poradni dufam ze to dopadne dobre, mna objednal Dr. na pondelok na 9:45 hod odpisal mi v noci na mail tak uvidim tiez s cim ma potesi ci nepotesi ☹ brucho tvrdne jedna radost, babo / si sa pytala- vraj to bude chalanisko 🙂 doma mame slecnu/ santi hlavne vecer a v noci a tiez ma viac poboluje tento tyzden v podbrusku tak neviem co sa tam deje ...ale budem tiez cakat na Tvoje info po poradni ... a blahozelam tiez Anicke a jej malinkej nech su zdravucke .. este pekny den vsetkym majte sa

kvila
30. mar 2012

@silvulik10 @jjeanny @katkarv @martinaf. Ahojte, hlasim sa po poradni, uz som doma. Dnes to bolo uplne neuveritelne. Len co som vosla do cakarne (a meskala som 5 min), vosiel doktor, rozhliadol sa a kyvol na mna, tak som isla, urobil mi usg, maly ma 2900 (pred 2 tyzdnami mal 3000 hehe), potom ma bleskovo vysetril a ze uteka na sekciu. Uplne nechapem, ze vsetko mam v norme, vooobec nic sa nedeje a to mi tvrdne brucho uz skoro kazdu polhodinu a ti poslickovia zacinaju byt sem-tam aj bolestivi, ale nic nenaznacuje, zeby sa daco dialo... Povedal, ze mam prist zas o tyzden, nech mu napisem a ja mu hovorim, ze dovtedy urcite porodim 😀 Dufam.
Ale super bolo, ze som necakala, ovela lepsie som zniesla aj vysetrenie, vacsinou som taka zdeptana, ze sa neviem uvolnit a riadne to boli, tak dnes to bolo v pohode, aj mal fajn naladu a hlavne nemotalo sa tam kopec sestriciek, takze fajn.
Drzte sa aj vy, babulky a dajte vediet, ked daco nove. Neviete si predstavit ako mi pomaha, ze sme v tom vsetky spolu 😉 Myslim na vas. Dobru chut k obediku. 😀

katkarv
30. mar 2012

@kvila ja som na tom podobne stym tvrddnutim,ale nalez je taky ako stale,no nechapem.a vaha tiez,pred dvoma tyzdnami mala 2968g a vcera 3048g takze uz vela nepribrala,ja som myslela ze teraz by mali este nejako rapidne priberat.

teleranka
30. mar 2012

@kvila ahojky, jeej, mala si super poradnu a celkom dobre spravicky, aj ked to zatial nevyzera na porod. robili ti aj ctg? a stale si zatvorena? kto je tvoj doktor?
uvidis, ako sa budes citit o par dni, informuj nas, ze co je nove, ako sa citis. na ktoru ides buduci piatok do poradne?
krasny vecer prajem 🙂

silvulik10
31. mar 2012

@kvila Ahoj, som rada, že poradňa dopadla dobre a hlavne tak bleskovo 🙂 Ja sa snažím robiť všetko preto aby mi rýchlejšie ubehli tie dni, teraz sa to tak vlečie ☹ Takže včera celý deň v záhrade, síce toho veľa nenarobím, ale aspoň som na čerstvom vzduchu a mám pohyb. Aj celý víkend budeme na záhrade, takže sa už veľmi teším ako to rýchlo ubehne 🙂 U mňa nové nič nie je, nohy, ruky to isté - hrozné opuchy, bolestivé a popraskané žilky, záha páli deň čo deň, brucho obrovské ledva sa gúľam 😀 Rozhodla som sa vysadiť magnézium, aby som sa nezabetonovala, lebo potom nikdy neporodím, mala by som brať 3x1, ale už dlhý čas beriem len 1x1, podľa mňa je to zbytočné , mne brucho netvrdne, aspoň zatiaľ nie.
@teleranka @jjeanny @katkarv @kvila Prajem Vám príjemný víkend a držte sa 🙂

teleranka
31. mar 2012

@silvulik10 ahojky, tak co, uz makas v zahrade? nie je vonku zima? magnezko ti dali kvoli comu, ked ti netvrdne brusko a nemas bolesti?
na zahu ti nezabera uplne ze nic? mne kamoska poradila pit lubovnianku magneziovu...pomaha... a este fatra, najma ta lieciva. nic ine nepomohlo.

katkarv
31. mar 2012

@silvulik10
@teleranka Aj ja by som mala brat magnezko aj ine hovadiny na prietoky,no uz dva tyzdne ich neberiem len zelezo a nic nam nie je,prietoky ukazkove a doki jak sa vytesoval ze ako nam pomohol 🙂
Aj ja cely den na zahrade,a zrejme aj zajtra 🙂 hrabat moze len zohnut sa nie lebo to mi tvrdne brusko.Zaha ma uz tak nepali asi uz mala klesla nizsie.
Tiez prajem pekny víkend,viac slnecny a menej veterny 😀

teleranka
1. apr 2012

@katkarv ajoooj, co robite v zahradke? uz nieco aj sadite?

katkarv
1. apr 2012

@teleranka dnes sa budeme len dnu asi motat ked sa pocasie neumúdry,Predasim len priesady paradajok a paprik co mam dnu.Vcera som to prehnala,bola som dlho vonku a uz sa ozvala moja alergia ☹ Ty co budes dnes robit?

anicka9
1. apr 2012

Ahojte kočky, tak sme doma. Už dnes nám pustili 😉 Ďakujem za gratulácie. Máme sa dobre, len sa trošku trápime pri kojení. Bradavky ma balia a malá sa niekedy nevie prilepiť na prsník : 😒 ale dúfam, že sa nám to zlepší 🙂

jjeanny
1. apr 2012

@anicka9 jeeeej , ahoooj 🙂 vitame doma . Vela zdravicka . A skusala si klobuciky? Na bradavky skus kalciovu masticku. Ako to inak prebiehalo, aky bol doktor, kdes si lezala , co sestricky .. tak teda ak budes mat chvilocku casu , daj nam vediet 😉

anicka9
1. apr 2012

@jjeanny Ahoj ahoj, ďakujeme pekne. Na bradavky používam mastičku Avent, manžel mi kúpil z lekárne. Klobúčiky sa používaju keď sa dieťa nevie prichytiť? lebo malá sa niekedy prichytí hneď a niekedy na 3-4-5 krát. Priebeh napíšen neskôr 🙂 ale všetko ok aj pôrod, aj izba, aj sestričky, akurát tie bradavky ma trochu trápia.

anicka9
1. apr 2012

@teleranka..ďakujem Naďi za spoločnosť a že som Ťa spoznala 😉 Ako sa máš?

teleranka
1. apr 2012

@anicka9 strašne rada som Ťa spoznala 😉
bolesti po oxytocíne ustúpili, ale pre zmenu sa ohlásil žalúdok ☹
priniesli mi dnes obrovský balík oblečenia, tak sa teším, neviem sa na tie vecičky vynadívať. Super, že Vás pustili dnes domkov! Tie bradavky ma mrzia, myslím, že to bude o pár dní aj môj problém... a malá neschudla? Napíš mi pls potom, hoc aj IP, ako Vaša prvá spoločná noc domka, prvý dník a tak..
strašne sa teším, že ste už domka všetci spolu🙂
malej princeznej posielam božtek 😅

jjeanny
1. apr 2012

@anicka9 klobuciky hej, mozno na vytvarovanie bradaviek, ale vela o tom pisu, ze tak si dieta vytvara nespravnu techniku dojcenia ... cize pokial sa Ti obcas prisaje na 3,4,5krat tak len maj trpezlivost .. ono sa to postupne zlepsi. Ja som nevedela pri prvom v nemocnici k jednemu prsniku prilozit maleho vobec a ono sa to potom zlepsilo, pozri si aj na nete spravne techniky dojcenia .. postupne sme nasli sposob a aj bradavky potom menej boleli. Vela uspechov zelam 😉

jjeanny
1. apr 2012

@teleranka Ahoj, a ty si teraz doma , ci este stale v nemocnici?Uz vies termin sekcie,ci ako to s Tebou vyzera? Inak ta Fatra je bozska .. palenie zahy ustupilo.

anicka9
1. apr 2012

@jjeanny Dúfam, že sa zlepší 🙂 pozriem si aj tie techniky na nete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre