Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tehulkake
16. apr 2012

@kvila ahoj, prosim ta mohla si sa ist pozerat na babo, ked ho kupu?

kepassa
16. apr 2012

@kvila dakujem, ja som pripravena na bolest hovorim si, ze ked som to raz zvladla tak aj druhykrat uz musim 🙂 ale ten hmat nechcem...uz som tolko o tom citala, zeby bolo asi lepsie o tom ani nevediet ako teraz ked sa dopredu bojim
@lennusska aj tebe robil ten hmat? 😖 🙂
kocky mozete mi napisat kolko ste mu dali dakovne? Prosim do IP dakujem

lennusska
16. apr 2012

@kepassa robili hej...ono je to veľmi nepríjemné, ale zasa som mala rýchly pôrod, uľahčia bábätku cestu a otváranie ide rýchlejšie...dá sa to prežiť 🙂 a ďakovné som ja nedávala nikomu..ale čo som počula dáva sa buď oficiálne cez pokladňu, alebo sa s nim dohodneš a ide to mimo nemocnice..

silvulik10
16. apr 2012

Ahojte kočky, potrebujem pomoc. Ja som síce už rodila, ale pred 10 rokmi a nepamätám sa. Dnes ma pobolieva v podbrušku a niekedy cítim takú bolesť a vtedy mi tvrdne brucho. Môžu to byť kontrakcie? Nemám to pravidelne, ale dnes dosť často. Ďakujem 🙂

lilianka1199
16. apr 2012

@lennusska prosim ta,pises,ze sitie bolo najhorsie.....to dole neumrtvia,ja si to ani neviem predstavit.... 😖

katusskaa
17. apr 2012

@lilianka1199 umrtvia, ale trocha to citis, jednak kym to zaberie a asi aj zalezi, do akej hlbky sa sije

lilianka1199
17. apr 2012

Maminky poradte mi,mam zle vysledky krvy,lekarka mi povedala,aby som sla dnes-zajtra do nemocnice,no ked som volala,povedali mi,ze maju plno a mam zavolat najprv na ultrazvuk,som v 36 tyzdni, termin mam 15maj a oni ma objednali na 27.4.To je podla mna strasne neskoro....No ja teraz neviem co mam robit,ved to su tri tyzdne...Ked tam pojdem zajtra osobne,tak ma neodignoruju,alebo ked si uz zaplatim prednostne,tak ma vezmu?Lebo si zaplatim,ako by sa malo nieco stat,len neviem ci tam beru takto,ci tam mam volat aj ked chcem prednostne....Dakujem

mg25
17. apr 2012

@lilianka1199 Osobne!! 🙂 Vecny problem v Saci....pri mojej hospitalizacii mi povedali,ze ma nemaju kde ulozit 😠 ...ak budes chciet prednostne vysetrenie, zaplatis na recepcii 20 eur a hore zaklopes 🙂

katusskaa
17. apr 2012

20eur? 😝 to by mala byt samozrejmost

teleranka
17. apr 2012

ahojte dievcata 🙂
stale fungujem len cez mobil,az do zaciatku maja,tak velmi nepisem,ale rada Vas citam. Nofym maminkam gratulujem k babatkam,prajem vela zdravicka a skore zotavenie. Maminkam cakatelkam prajem skore zbehnutie poslednych dni,aj ked sa Vam to asi vlecie, ze?
Ako sa mate? Ako vase babatka? @kvila @anicka9 @mexico_16 @katkarv a ostatne babenky? Ako ste na tom s mlieckom? A aky rezim mate domka s drbocami? Maly Jules od prveho dna bol velmi dobrucky, skoro stale spinkal. Chodila som aj v noci na novorodenecke, ci mojmu babatku nechyba mliecko,ci sa nebudi, lebo on fakt stale hajal..predvcerom som cakala do pol desiatej rana,kym sa mu uraci vstat a vcera spal v noci vkuse osem hodin... Avsak vecer prisla malinka zmena, spinka 2-4hodky, napapa sa, ale uz nezaspinka hned..vsetko pozoruje a je hore aj hodinku, kym znova zaspinka.... Je to v pohode? Preco zrazu taka zmena? Vase babatka kolko spinnkaju a ako dkho su potom hore?
Inak nase kojenie-uz som si presla aj horuckami,aj priserne naliatymi a bolavymi prsnikmi..pomohol mi benedikt lekarsky a kupel prs v nom, masaze, odstriekavanie a nasledne chladenie kapustovymi listami. Junior ma mna uz iba ako dezertik, whisky po hlavnom jedle z flasticky, lebo on sa prisaje, cucne si a okamzite zaspinka. Mozem ho budit kolko chcem, ma ma na haku 🙂
verim, ze vsetko robim aspon trosku dobre a verim, ze ma pre moju neohrabanost aj on pochopenie, hehe 🙂

zuzla80
17. apr 2012

@lilianka1199 určite by som to šla riešiť osobne, cez telefón ťa stále a všade len odbijú. A keď tam budeš, trvaj na tom, že odtiaľ neodíjdeš pokiaľ ťa niekto nevyšetrí a neprekonzultuje to s tebou. Možno by som to riešila aj cez pohotovosť, že ti je zle, máš zlé výsledky krvi a nech ťa hospitalizujú, ale určite sa nenechaj odbiť, ide o teba a tvoje bábo, ak ťa vyhodia jednými dverami, choď druhými na drzovku a vezmi so sebou aj polovičku a nedajte sa odbiť.
A môžem sa opýtať ako zlé sú tie výsledky krvi a čo konkrétne, železo alebo niečo iné?

lilianka1199
17. apr 2012

@zuzla80 ja ani sama neviem,lekarka mi napisala do tehu knizky NEMOCNICA DNES a povedala,ze ak nie dnes tak zajtra, lebo mam dost zle vysledky krvi, tak presne to nekonkretizovala....no a ja som si povedala,ze v pohode,ved zajdem a oni ma objednaju o 3 tyzdne....no a nerozumiem tomu,ved ked sa tam chodi od 36tyzdna -kazdy tyzden,tak preco neobjednavaju aspon raz do tyzdna,ale ma posunula niekde na koniec mesiaca.... 😠

mirka_aa
17. apr 2012

podla mna je dobre zajednat si jedneho lekara..da sa to aj tak ze nie cez nemocnicu,ale ze napises mu mail a potom sa mu "odvdacis" 🙂 aspon nebudes ukazovat kazdemu doktorovy ktory ma prave sluzbu ale on si ta stale objedna vacsinou 1x do tyzdna..konkretne ja mam DR.DOSEDLU a mame ho tu viacere co som citala..to asi preto ze je ozaj perfektny...len neviem ci bere kazdeho kto sa mu ozve,teda mozno aj ano a preto obdivujem ako to stiha 😀 drzim palce daj vediet ako si dopadla..
@lilianka1199

lennusska
17. apr 2012

@lilianka1199 áno umrtvia, dokonca samotné nastrihnutie vôbec nepocítiš..pichnú lokálku pri šití, ale to nepomáha, každý vpich ihly som cítila, na niektorých miestach menej, na niektorých veľmi intenzívne..ono to zavisí od toho ako sa potrháš...mna museli šiť aj zvnútra aj zvonku, takže som to riadne cítila..ale dá sa to vydržať ... a to som nemala ani epi...

anicka9
17. apr 2012

@teleranka No ahoj kočka 😉 my sa máme celkom ok...Romanka je ako kolotoč - raz sme hore a raz dole, myslím tým papanie a spanie. Túto noc sme mali hroznú, zobudila sa a bola hore 3 hodiny ☹ Ale predchádzajúce noci boli ok zobudila sa 2x napapala trošku sme ju pohombali a spinkala 🙂 Ono ten prvý mesiac mesiac a pol je taký všeliaký. Ja tiež užívam benedikt+senovku na tvorbu mliečka 😉 Cez deň vie spinkať od 3 do 4 - 4,5 hodín. Neboj, určite robíš dobre 😉

silvulik10
18. apr 2012

Ahojte kočky, nikto mi neporadil☹ a nakoľko som mala kontrakcie v noci každých 8 minút počas 2 hodín no potom prestali. Po telefonáte s mojim gynekológom sme sa na druhý deň vybrali do Šace. Boli to falošné kontrakcie, CTG bolo v poriadku, som ešte stále zatvorená ☹ USG mi nerobili, že vraj sa robí len v 36tt a vtedy ak náhodou CTG nie je dobré. Na ďalšiu poradňu idem v pondelok 23.4. Internista napísal na správu, že doporučuje hospitalizáciu kvôli opuchom, ale v Šaci mi povedali, že len kvôli opuchom hospitalizácia nie je možná, nakoľko ostatné výsledky sú v poriadku. Do termínu máme ešte 3 týždne, tak dúfam, že malý nedá na seba dlho čakať 🙂
@jjeanny @anicka9 @teleranka @kvila @katkarv ako sa máte? Užívate si mamičkovanie? Myslím na Vás každý deň 🙂
@matrinaf. ako si moja dopadla? predpokladám ak nepíšeš ostala si v nemocnici. Držíme palce .. 🙂

anicka9
18. apr 2012

@silvulik10 Ahoj Silvi, no tak máš to pestré ☹ dúfam, že maličký sa vypýta skôr, aby si nemusela prežívať tie stavy čo máš. On ti to potom všetko vynahradí 😉 My sa máme celkom fajn. Užívam si starosti ale aj radosti 😉 Dúfam, že každým dňom to bude len a len lepšie(klop klop). Neboj o chvíľku si budeš aj ty užívať mamičkovanie 😉

silvulik10
18. apr 2012

@anicka9 Nevadí Anička, už nejako vydržíme, a pevne dúfam, že sa vypýta skôr. Už sa nevie dočkať malého moja Edinka aj manžel, hladkajú bruško stále častejšie 🙂 Ráno ma internista vystrašil, že tam budem musieť ostať, aj tašku som si zabalila, ale chvála bohu sme prišli domov.
Som veľmi rada, že sa máte dobre, predpokladám, že už máte aj svoj režim 🙂 už Ste si zvykli jedna na druhú. Je pravdou, že ammičkovanie je starosť aj radosť, ale pri pohľade na to krásne stvorenie sa na tie starosti zabúda 🙂
Prajem Vám veľa zdravíčka a užívajte si jedna druhú, lebo keď to už vyrastie, už to nepočúva a odvráva 😀

teleranka
18. apr 2012

@silvulik10 ahoj Silvi. Chudatko moje, ty si si uz teraz dost vytrpela. Tak snad sa junior naozaj vypyta skor a budete si uzivat uz len krasne chvile. Uplne Ta chapem, ze to uz chces mat cim skor za sebou. A na tom ctg si fakt nemala ziadne kontrakcie,ani najmensie vlnky? A v pondelok ides na kontrolu ku komu? spytas sa,ci to nejako neurychlite alebo ci budete cakat,kym sa to rozbehne samo?

teleranka
18. apr 2012

@anicka9 ahoj moja, ako sa mate, co robi malicka? aku ste mali noc? Pocuj, uz si bola kocikovat? A este sa chcem opytat, co vam povedala pediatricka, ako kupat? A natierat telicko niecim, olejcekom, baby telovym mliekom a tak? A vytieras malej dasienka tamponikom?

silvulik10
18. apr 2012

@teleranka Ahoj 🙂 Vraj na CTG nejaké vlnky boli, ale nepravidelné ☹ Teraz robila Dr. Ružičková, no a v pondelok neviem kto bude, lebo ja som zvykla chodiť v stredy, vtedy slúži môj gynekológ. Ale vraj streda je už neskoro, musím ísť v pondelok. Ja sa stále pýtam všeličo možné, ale nakoniec sa dohodnem so svojim dokim, príde ku mne domov pomasíruje krčok a bude to. Uvidíme ako sa situácia vyvinie. Bruško mám padnuté už druhý týždeň, tak dúfam, že to už príde. Mala by som brať ešte magnezium aj železo, ale rozhodla som sa, že stačilo, tým si len zbytočne oddialim pôrod a neporodím ani na Vianoce 🙂 Takže už skoro 3 týždne nič neberiem. Malý mal cez 3kg, tak dúfam, že priberá ďalej a má sa tam v brušku dobre.
A Vy? Ako sa máte? Čítala som, že Ti malinký pekne spinká, to je super apoň si takto vieš oddýchnuť aj Ty.

teleranka
18. apr 2012

super, ze sa viete dohodnut s dokym na malom "urychleni", lebo klesnute brusko, male kontrakcie, tvrdnutie moze trvat dlhooo a budes este viac nedockava,kedy sa to pohne...
My sa mame super, junior je dobrucky a tichucky. Akurat nam lekarka povedala,aby sme ho nenechavali vychrapavat dlho bez papania a budili ho..lebo jemu ocividne neprekaza, ze nepapal 5hodin..pozajtra ideme na prevázenie,ci a ako pribera moj baby boy.
Inak maminky, co si o tom myslite....vcera v damskom klgube hovoril nejaky vymakany alergolog, aby sa mamky pri kojeni neobmedzovali v jedle,ci jedia alergeny a tak...vraj ak strava nerobi problemy maminke,nema z nich alergiu, je nerealne, aby alergiu na tu potravinu chytilo babatko..hm, co si o tom myslite? ked si to vezmete,aj v porodnici davaju mamkam kojacim v pohode aj med..
..
@silvulik10

kvila
18. apr 2012

@tehulkake ahoj, no, mohla som sa ist pozriet na kupanie, ale nie, ked kupali vsetky deti naraz (19.00 - 21.00), ale na izbe na prebalovacom pulte je taky oznam, ze kto ma zaujem vidiet kupanie babatok, ma sa prihlasit u sestriciek a ze prakticka ukazka kupania je (a teraz neviem naisto) kazdy den od 15:00 do 16:00 hod. Tak nejak. Takze ak mas zaujem, urcite sa to da, ale ja uz 2 deti mam, tak som nesla 😉

atreyu
18. apr 2012

@teleranka moja určite malinkého nebuď...náš bol presne taký istý po prepustení...spinkal v noci 7 hodín a cez deň si dal v pohode 5 hodinovku...a zo dňa na deň si to sám upravuje...už je oveľa hladnejší, v noci spinká 4 hodiny a cez deň len podriemkuje... 🙂 ale stále je to poklad 😵
a čo sa týka papania držím sa toho, že papať všetko na čo máš chuť, ale v normálnom množstve...hlavne veľa vitamínov...samozrejme, že do kyslej kapusty sa tak skoro nepustím, ale pomaly papám všetko vraj alergénne či nafukujúce a musím poklopať, že zatiaľ je všetko ok 😵

kvila
18. apr 2012

@silvulik10 ahoj, no, ja si toto presne pamatam, aj som pisala o tom, ako ma strasne pichalo na spodok a vkuse mi tvrdlo brucho... a lekar iba mavol rukou, ze poslickovia.... a veru, ono to este pred porodom aj preslo. Ale ked som to mala pri prvom tehu, tak si tie bolesti pamatam iba jeden den a to bol den pred porodom. Zjavne islo o zostup hlavicky, co mi sposobovalo dost silne bolesti a tvrdnutie brucha. Takze sa nestresuj, ono take vselijake bolesti uz tesne pred porodom su normalne 😉

kvila
18. apr 2012

@silvulik10 @teleranka @anicka9 Zienky moje, tak my sa mame uplne super, maly vkuse spinka, ja som uz uplne fajn zahojena, oproti predoslym porodom neporovnatelne - sedim, beham, varim, periem... normalne fungujem a dnes by sme chceli ist 1. krat s babom von (ma 12 dni, tak hadam aj staci). Trochu sa mi este nalievaju prsia - v noci sa niekedy aj 2x musim prezliect, tak mi pretecie, lebo maly sa akosi nebudi a ked ho zobudim, iba co oblize bradavku a zaspi... a zo mna sa potom zas len leje... kojim normalne s hrncekami a pri 1 kojeni bezne odstriekam aj 2 dcl 😕 Keby som to predavala, tak aj pekne zarobim 😀 Teleranka, netrap sa, ze maly ti ma taky rezim, moj tiez niekedy spi fakt den a noc a niekedy je hore aj 3 hodiny a kuka a kuka 😉 ale je zlatucky a koliky ho chvalabohu obchadzaju 🙂 Vcera sme ho 1. krat kupali, kvoli pupceku az vcera, a strasne sa mu to pacilo, takze vsetko ok. Prajem vam vsetko krasne s vasimi drobcami a silvinka, nech to mas uz cim skor za sebou, uz sa tesim, ako si o 2 - 3 tyzdne budeme pisat aj o tvojom babatku. Ahojte

katkarv
18. apr 2012

@kvila @silvulik10 @teleranka @anicka9 Ahojte baby,no ja velmi nemam cas,len so vas kus pocitala 🙂 Vcera sme boli vyberat stehy a mala dostala prievan na ocko tak potierame framykoinom.Kus kojim kus odsavam,potom dokrmujem,no strasne 😒
@silvulik10 Este vydrz,drzim palce 🙂

tehulkake
18. apr 2012

@kvila dakujem za info, no to bude nase prve, tak by som chcela vidiet 🙂

teleranka
18. apr 2012

@atreyu presne to si myslim aj ja, suhlsim so vsetkym, co si napisala.. Ale vies, ako to je..kazdy ma iny nazor a radi nieco ine, potom sa pytaju, robis tak, ako som ti poradila? Napr. Kojenie, odsavanie, natieranie olejcekmi, atd...kazdy radi nieco ine a ked poviem, ze hie, hned je zle:/

jjeanny
18. apr 2012

Ahojte kocky , tak sme doma .. dnes sme prisli.
Mali sme mat programovany porod 15.4 aale nakoniec som porodila uzasneho krasneho a zdraveho chlapceka uz 14.4 a to som doslova ledva dobehla do nemocnice 😀 ked si na to spomeniem .. 😅
Inak vsetko skvele, lekar , sestricky - jedna milsia jak druha, izba nadherna , nemam vyhrady . Tak neskor pridem napisat viac, ked sa trocha znormalizujeme . @teleranka kedy Ta pustili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre