Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cka
12. sep 2011

@lubkatobi Samozrejme...dakujem pekne. Stale cakame, stale doma, v piatok mi dr. povedal, ze este musi klesnut hlavicka, takze niekedy sa mi normalne zda, ze prave teraz klesla 🙂)) ze to uz zacne, a nic. 🙂) Ale jasne, ozvem sa, dopodrobna 🙂)

disala
13. sep 2011

Ahoj,ja mám termín okolo 11.novembra 2011 a rodiť sa chystám do šace.Je to naše druhé bábätko,veľmi sa teším.Ja som sa rozhodla že si nikoho nevybavím(zatiaľ). Uvidím aká bude situácia.Všetkým mamičkám držím palce. 🙂 🙂 🙂

lilly
13. sep 2011

ahojte, ja som rodila v saci 7.9. a teda je to tam poriadne preplnene.. 2 dni po porode som lezala na vzdycharni, a prezila este asi 5 porodov v live verzii. lebo vsetko od 600nedelia, gynda, nadstand. porodna sala /kde boli dve mamicky/, aj vzdycharen boli plne s uz porodenymi mamickami.. potom na treti den prepustili asi 7 mamiciek, tak sa uvolnilo viac izieb, usla sa mi za 15, ta ista ako pri prvom porode 😀 personal bol super aj pri porode, aj po nom, nemala som zazmluvneneho doktora, ale super mi to vyslo ,lebo moj dr. - Lendak, mal akurat aj nocnu a v stredu potom tam stale sluzi, takze aj dennu, porodna asistentka bola byvala kolegyna mojej mamy, a este aj novorodenecka sestra bola od nas, takze ma pozna, takze vsetci sa starali az nadstandardne o mna.. doki ma chodil kontrolovat kazdu polhodku, mna napr vobec nekontrolovali por. asistentky, co ine rodicky ano, aj epi som potom mala, len akurat mi dali iba jednu davku a potom uz nie, ze to pojde rychlo a skoro dve hodky to potom bolo uz zase bez epi akoze dost brutus, ale tak podarilo sa a to je hlavne 🙂 nemala som nastrih, vravela som dokimu, ze ked sa bude dat, nech ho nerobi, no zopar trhliniek bolo, takze mam 1 vnutorny a 3 vonkajsie stehy, ale bolia teda dost.. a tiez som chcela, ze by malemu zasvorkovali a odstrihli pupocnik, az ked dotepe, tak aj to mi tak doktor urobil, co som velmi rada, nemal s tym vobec problem..
na novorodeneckom co sestra, to iny nazor na dojcenie, na klobuciky a pod, jedna /laktacna poradkyna/ rovno povedala, ze mam dat klobucik, ine ze treba skusat bez, ale maly velmi zle sal aj klobucik, vraj je neprisavajuce sa dieta, potom sami venovala jedna super doktorka z novorodeneckeho tusim Jacošova, alebo tak nejak sa volala, tak sme ucili maleho sat, ze s odsatym mliekom cez hadicku ponorenu vo flaske som mu na mojom prste davala mlieko a tak zacal lepsie sat, no aj tak sa nepodarilo mi ho naucit sa prisat na prsnik.. ale potom sa mi prisal aspon na klobucik, co dr zhodnotila ako mensie zlo, lebo na nom saje aj dvorec, nie len ten sosak a tym je satie efektivnejsie..

abriela
13. sep 2011

@cka takze este doma. Moja ty chces, aby Miska oslavovala s tebou a druha princeznicka s Luboskom? 🙂

cka
13. sep 2011

@abriela tak nejako moja. 🙂) ale este nepretahujeme, do terminu este 3 dni. 🙂)

lubkatobi
14. sep 2011

@lilly super, že už to máš za seboooooooooooou.. a prečo si chcela, aby doki zasvorkoval a odstrihol pupocnik, az ked dotepe? ja som o tom ešte asi nepočulaaaa..

gabika7706
14. sep 2011

@lilly v Saci uz maju certifikovanu laktacnu poradkynu?

lilly
14. sep 2011

@lubkatobi dakujem 🙂 o tom dotepani pupocnika si precitaj tu, ma to nieco do seba podla mna.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/loto... na zaciatku tam pisu o tom pupocniku a krvy, dalej o tej placente su uz dost hovadiny podla mna 😅

@gabika7706 zrejme je certifikovana, lebo sa predstavila ako laktacna poradkyna a vyplnala aj nejake dotazniky potom.. ale podla mna, ked laktacna poradkyna hned po prvych neuspechoch s prisatim odporuci klobuciky na kojenie, tak za vela nestoji.. sice ja sama kojim s klobucikom, /zatial teda, ked budem uz viac skonsolidovana po porode fyzicky a psychicky, tak sa ich skusim zrusit, zatial na to akosi nebol cas ani chut ani nervy/, ale podla mna by laktacna poradkyna mala k tomu pristupovat inac.. aj ta dr. Jacošova je tusim laktacna poradkyna, ta bola fakt super, ak budete mat problem s kojenim, skuste skor poziadat o radu ju, nam velmi pomohla naucit maleho najprv sat a teraz doma uz saje krasne 🙂 aj inym mamickam tam pomahala, dost dlho sa venovala, nie len prisla kukla a odisla ako ine sestricky z novorodeneckeho..

este k tomu zazmluvnovaniu doktorov k porodu ma napadlo.. tym ze som lezala na vzdycharni, tak som videla ako prebiehaju bezne porody bez zazmluvnenia a take,kde bol dohodnuty dr. Bez dohodnuteho dokiho zenu vysetrovala PA, dr mozno na zaciatku a az ku koncu zavolali doktora, zenu nahnali na por. salu, sup na kozu, zatlacte a hotovo, to bola cela jeho uloha.. jedna zena tam rodila v strasnych bolestiach s vyvolavackou, ju sice vysetrovali aj doktori, ale potom tam okolo nej kazdy na to kaslal, aj ked povedali, ze o hodinu sa pridu na nu pozriet, preslo aj viac, a nikto nic, ona tam uz o pomoc prosila, ze odpadne a nezvlada to a nech niekto pride a PA sa tam premavali akoby nic.. a zase druha vec, ze taketo porody potom odrodili zvacsa ti novacikovia, co su tam par mesiacov, ak to bolo teda cez den, v noci sluzia lepsi lekari.. ja som sice tiez nemala zazmluvneneho lekara, ale mne vysla super sluzba, ked mal moj doktor sluzbu, takze sa staral fakt dobre o mna, chodil ma kontrolovat kazdych 20-30 min, pomahal s otvaranim, ak uz dlhsie nesiel, tak moj muz isiel po sestricku, nech ho zavola, aj na to je dobre mat manzela pri porode, ale to som mala uz napichnutu epiduralku, takze bol so mnou, inak ide manzel uz len k samotnemu vytlaceniu..

gabika7706
15. sep 2011

@lilly ja teda poznam certifikovane laktacne poradkyne z Kosic aj osobne, mne velmi pomohli, ich mena a kontakty na ne najdete na stranke mamila.sk, pridu aj domov, keby bol nejaky problem. Pytala som sa skor preto, ze aj kamosky, kt. rodili v Saci odtial prisli s takymi radami, nad ktorymi zostava rozum stat, to s pravym laktacnym poradenstvom nema nic spolocne 😒

cka
17. sep 2011

tak mi drzte palce kocky, zajtra idem na programovany porod....ufffff

lenulienka27
19. sep 2011

ja mam termin v rozmedzi 10 -19november

lenulienka27
19. sep 2011

ahojte kto ma termin 19 novembra?

lenkalienka25
20. sep 2011

@lenulienka27 ahoj ja mam termin 13-teho septembra🙂

disala
20. sep 2011

@lenulienka27 Ahoj,ja mám 11.11. podľa usg ale ja som si vypočítala že to bude okolo toho 17.11..Tak som veľmi zvedavá či budem mať pravdu.Možno že sa aj stretneme.Chodím k Lendakovi do perína.Ale že už posledný mesiac sa chodí do šace.Neviem ako to tu chodí. 🙂

lenkalienka25
20. sep 2011

@disala a ja mam 13-teho takze sa mozno stretneme tiez🙂

disala
20. sep 2011

To sa teším,Koncom januára sme sa presťahovali a nepoznám tu nikoho. 🙂 🙂 🙂

lenuska101
20. sep 2011

Ahojte, ja som bola vcera prvykrat v Saci na poradnu a mozem Vam povedat, ze som tam stravila skoro cely den, objednana som nebola. Prisli sme o pol deviatej rano a odchadzala som odtial busom pred druhou, takze tak, mala som jednoducho smolu v tom, kedy ma zobrali dnu na USG a potom do poradne. Ale dr. mi povedala, ze nabuduce nebudem musiet uz tak dlho cakat, tak som zvedava 😉

disala
20. sep 2011

A teraz už len samé čakanie.Už si pripravujem nervy.Držím palce. 🙂

lenkalienka25
20. sep 2011

@disala ale hadam to zvladneme neakomved co nam ine aj ostava 😝

xclusive
20. sep 2011

Divcata neviete kde by som sa dostala k cenniku porodnice v Saci?...K aktualnemu cenniku

disala
20. sep 2011

Ahojte chcela bi som s spýtať koľko teraz dávajú lekárovi po pôrode?Ked som rodila v chlmci tak sme dali 2000sk ale to bolo pred 6 rokmi.Napíšte mi.

14petulka88
20. sep 2011

@lenuska101 Vcera som tam bola aj ja 🙂 bola som sice len na pasoch ale tiez som tam stravila od 8:30 do 12:00, a to som bola objednana... rodila som tam pred troma rokmi a taktiez sa tak dlho cakalo 🙂 pri kazdej poradni... Takze velmi sa netes ze nebudes tak dlho cakat je to totiz o stasti 🙂

alenuska11
20. sep 2011

ahojte...rodili ste niektorá v Šaci v tomto čase? Ja sa pomaličky chystám, tak som chcela vedieť aký tam majú nátresk..Dik 😉

gabcia
20. sep 2011

Ahojte,chcem sa opýtať, či bola niektorá v tomto čase na prietokoch v Šaci. A ak áno, tak sa chcem opýtať, či sa platí za to niečo. Ďakujem 🙂

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?956dbbc6b880166c5a601e06e371ea48

lenuska101
21. sep 2011

gabcia - plati sa len administrativny poplatok, ak tam chces rodit, tak zaplatis 6 EUR a to ti plati do konca

lucytao
22. sep 2011

@lilly jej nestraš ma ja mám dohodnutého dr. Lendaka ale idem na cisarak verím že to vydržím do konca ešte nemám presne určený termín ale bude to koniec novembra no teraz sa normálne bojím ☹ tiež mám dosť problemov mala mi veľmi tlačí na krčok tak musím ležať až do konca tak sa bojím aby to neprišlo skôr a on nedôjde ☹ máte ešte niekto skúsenosti s dr. Lenďakom????
ďakujem

elli333
22. sep 2011

@lucytao len neboj a veľa oddychuj a hlavne pozitívne mysli 😉 viem že sa mi to povie,chápem ťa 😉 Ale aj keby že náhodou niekto iný odrodil tak myslím že v šaci sú fakt všetci fajn či?držím palce

inak počujte baby neviete niektorá že ako je to s prof. Lukačinom??? či rodí alebo môže byť pri pôrode alebo ako??lebo na stránke to vôbec nemajú.Chystám sa za ním niekedy v októbri sa spýtať ale či náhodou neviete že ako je to s ním.

duplinka
22. sep 2011

@lucytao ahoj. Áno, ja mám skúsenosť s dr. Lenďakom. Večer som mu volala, že krvácam od rána tak ma poslal na ozvi. Hneď ma tam nechali, pretože som sa otvárala. Pýtali sa ma, či majú zavolať aj Lenďáka, povedala som, že áno, pretože ho mám aj dohodnutého, aj on vedel, že idem do nemocnice a akosi som sa ho nedočkala. Rodila som ráno o 4 akútnou sekciou. Jeho som videla až o dva dni na vizite. 😠

lucytao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre