Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katerina250
15. jan 2011

ahojte baby budem prvy krat rodit a pocula som ze v Saci je dobra porodnica ale neviem sa rozhodnut,mozte my poradit alebo napisat ake mate skusenosti 🙂

cukor
15. jan 2011

@katerina250 ,,,na gynekologov nemôzem povedat jedno zle slovo.aj som tam lezala v 29tt a teraz som rodila sekciou...robil ma primár richnavský ......a velmi bol ustretový,milý....nemám sa na čo stazovat.

piacere
15. jan 2011

@katerina250 celá táto téma je o skúsenostiach so Šacou 🙂 ak nemáš chuť alebo čas všetko čítať, pýtaj sa, čo konkrétne ťa zaujíma? 🙂

cathy77
16. jan 2011

ingemor - to je neskutočne individuálne, nedostaneš uspokojivú odpoveď. surfuj po nete a čítaj skúsenosti... to, ako by to malo byť je síce pekné(niekomu den pred porodom, niekomu až na sále a dieťa vyhupne za chvíľu) ale ajtak to nebude tá tvoja skúsenosť. ale keďže si prvorodička, stihnúť by si to mala. ja to tiež potrebujem stihnúť... ale z prešova 😉 takže pekne sa porozprávaj a dohodni konkrétne so svojim pôrodníkom ohľadom tejto tvojej dilemy... od toho tam je 😉

ingemor
17. jan 2011

@cathy77 ..dakujem..(som druhorodicka)..viem, ze je to individualne..su rozne pripady..obavy ma skor moj manzel 🙂 ze v tom case sa nieco stane ako naschval, napr. zapcha na ceste...ja len som chcela vediet ten skor min.cas po odteceni plod.vody, lebo cesta do Sace nam trva 1h15min. Ale ak by mal trvat ten druhy porod tak dlho ako moj prvy, stihnem to v poho aj do Bratislavy 😉 (zartujem)

sendi
18. jan 2011

ahojte,rodila som v šaci pred skoro 3ma rokmi...jedine s cim som nebola spokojna boli sestricky a ich spravanie.....bola som znechutena a tak to aj vyzeralo....nechcem nikoho odradit,su to 3roky,boli tam aj v poho sestricky,ale bohuzial,prave ked som rodila mali smenu tie ,,menej" v pohode,bohuzial 😖

palesandra
19. jan 2011

@ingemor ahoj, ja taktiez chcem rodit tam, cele tehotenstvco som sa rozhodovala..bola som pred casom hospitalizovana v PO a to ma dost odradilo. do Saco to mam tiez cca 1,5 hodiny...ale ved ked by sme uz nestihali...tak pojdeme do prvej najblizsej porodnice...ved uvidime ako to bude ..cize neboj, nie si sama.. 🙂

ingemor
19. jan 2011

@palesandra ahoj..ved to, ze do najblizsej nemocnice velmi nechcem-u nas v Mi je teraz porodnica na nie velmi dobrej urovni, nemame porodnikov, chodia odrodit externi-obvodni lekari..a kto chce tam rodit, tak na vlastnu zodpovednost..takze u mna najblizsia porodnica bude asi v Humennom, ale to tiez len v krajnom pripade..podla recenzii mi najlepsie vyhovuje Saca..tak uvidime..

tinkat28
26. jan 2011

Ahojte, som v 23. tyzdni, termin mam 1.juna. chcela by som ist rodit do Sace k Dosedlovi, vie mi niekto poradit aky je postup? som z RV, kde chodim aj do poradne. Kedy asi je potrebne zacat porod vybavovat? Je potrebne objednat sa priamo u Dosedlu alebo nejako cez nemocnicu? Chcela by som aj epiduralku a urcite nadstandard - je potrebne to nahlasovat vopred?

cukor
26. jan 2011

@tinkat28 .....nadstandart sa dopredu nenahlasuje,proste prídeš a uvidíš čo majú.a s dosedlom sa skus spojit cez mail.na stránke nemocnica šaca ho nájdes. 😉

dexty
26. jan 2011

Ahojte, chcem sa nieco spytat, mala uz niektora z vas vybaveneho lekara? myslim nato ze napr, ak si myslis ze nezvladnes porod a mas maly prach bolesti ci sa da vykonat cisarak aj bez toho aby boli komplikacie, ci uz niektoram robil lekar, ak ano prosim ktory to bol? za akym sa da ist?? dakujem za odpovede,,prosim napiste mi na postu

cukor
27. jan 2011

@dexty ...len kôli znízenému prahu bolesti ti cisársky rez nijaký lekár neurobí.musí tam byt nejaká indikácia na riešenie cisárskym rezom.a nemysli si aj po cisárskom reze su bolesti.

dexty
27. jan 2011

@cukor ano to ja viem, a ked mam problemy s chrbticou a pouzivam inhalator na astmu moze to byt dovod?

lauraespozito
27. jan 2011

@dexty dôvod je len ak ti iný doktor napíše lekársku správu že nemôžeš rodiť spontánne len cisárskym kôli chrbtici alebo kôli klbom a tak

palesandra
27. jan 2011

@dexty vsetko sa da ak mas kontakty ;) ak ti niekto da indikaciu, tak porodnik bude brat do uvahy odporucanie dalsieho lekara - ortopeda, vl. gynekologa a pod. ;)

cukor
27. jan 2011

@dexty ..ked si zozenieš odporučanie od lekára tak ti to spravia.

abika26
1. feb 2011

ahojte baby,ja mam termin zaciatkom juna a uvazujem o porode v saci.....niekde som pocula ze dr. dosedla robi kurzy predporodnej pripravy,ktore su vraj velmi napomocne.neviete niektora o tom nieco?kde sa da prihlasit atd....

cathy77
4. feb 2011

abika - dr. Dosedla je teraz už šéfom oddelenia šestonedelia a rizik. gravidity, tak on to robiť už asi nebude🙂 ale brnkni si do šace a poinformuj sa...

mira82
4. feb 2011

ahojte baby. Ja idem v maji prvykrat rodit, a tiez zvazujem Sacu, len neviem ako mam postupovat, ci je treba oslovit niekoho konkretneho, teda ze musim mat vybraneho porodnika, alebo staci, ked tam dojdem niekedy teraz sa popytat, a ked pridem rodit, tak mozem pri tom, kto bude mat sluzbu....A tiez by som rada vedela ako to je s epiduralkou, kolko sa za nu plati, a ako to funguje s nadstandartnymi izbami, ceny a tak...Budem vdacna za akekolvek informacie. 😉

pavucatko
4. feb 2011

Ingemor, nič sa neboj. Ja som z TV a rodila som tam pred 2,5 rokom. Dopredu som sa strachovala ako to bude, ale lekár ma ukľudnil. Išla som na kontrolu, povedal príďte o týždeň a poviem čo ako. Prišla som, pozrel ma a ráno som mala prísť zbalená. Bola som s mojím lekárom veľmi spokojná. Aj napriek tomu, že to bol tretí pôrod, bol ťažký a komplikovaný. Neviem si predstaviť, že by som v situácii aká počas pôrodu nastala rodila u niekoho neskúseného v našom meste.
Ked chceš epi. musíš to povedať skôr ( nejaký týždeň, dva, tri), lebo treba ísť na poučenie, všetko sa platí až ked odchádzate domov.
Čo sa týka sestričiek, ako tu už bolo spomínané, záležalo od smeny. Keď nemáte skúsenosti s dojčením, čo najviac si naštudujte dopredu, čo sa toho týka poradenstvo úplne zlé, zastaralé.
Prajem Vám veľa sily ľahký pôrod a zdravé bábetká.

ingemor
4. feb 2011

@pavucatko dakujem za povzbudenie..ja sa aj spolieham na to, ze sa vopred dohodnem s lekarom..epi urcite chcem a planujem, mala som ju aj pri prvom porode a vdaka nej som nezazila vobec bolestive kontrakcie..kedze moj prvy porod bol tiez dlhy a tazky, spolieham sa na to, ze ak ma nebude moct odrodit dohodnuty lekar, mozem sa spolahnut na inych odbornikov.. 😉

cukor
5. feb 2011

@mira82 ...od 36tt musíš navstevovat poradnu v nemocnici kam ideš rodit.v šaci sú dobrí lekári,myslím ze sa nemusíš obávat.ale ak chceš niekoho konkrétneho na stránke šaca nemocnica majú mailové adresy ...tak napíš.nadstandart sa neobjednáva dopredu,ked prídeš dostanes co majú.su izby za 30...si sama......za 20 a 15....po dve.za 15 ti uplne stačí,ja ssom bola spokojná.neviem si predstavit,ze by som bola na normálnej izbe.nieže by som bola zhýčkaná ale 4 baby a k tomu 4 bábätká je trosku vela.o epidurále ti dajú sestričky info ked tam budeš chodit od toho 36tt.....a kludne sa pýtaj 😉

mira82
7. feb 2011

@cukor dakujem pekne za informacie, lebo ozaj neviem aky je postup.. Myslim, ze si konkretneho lekara vyberat nebudem, jednak ze je to dost drahe, a tiez som pocula dobre recenzie aj o ostatnych lekaroch, tak si myslim, ze to ani nie je potrebne. Len neviem ci je treba volat niekam, predtym, nez tam pojdem prvykrat, alebo staci len prist a potom mi povedia co dalej? Co sa izieb tyka, tiez si myslim, ze za 15, ci 20 Eur, to uplne staci, predsa len je vacsi klud, ako v 4-postelovej. Len sa troska obavam, ci tam stihnem dorazit vcas z Presova...radsej tam pojdem aj tyzden vopred 😉 A este by som sa chcela spytat, ci nahodou ak si platim dobrovolne nemoc. poistenie nie su nejake ulavy na poplatkoch, alebo tak... ale to by som asi vela chcela od nasho statu, vsak? 😝 Este raz dik za infosky, a ked ta nieco napadne, tak to sem kludne hod, mna potesi akakolvek informacia 🙂

mira82
7. feb 2011

@cathy77 Ahoj. Pozeram ,ze aj ty si Presovcanka, ktora to do Sace potrebuje stihnut 😉 Len sa chcem opytat, ci chodis k nejakemu konkretnemu porodnikovi, alebo to nechas na "nahodu". Stale zvazujem ci presovska porodnica, alebo Saca, no nakoniec to asi vyhra Saca, kedze som o Presove pocula len same negativne veci. Uz tam chodis na pravidelne prehliadky?

cathy77
7. feb 2011

mira, pravdaže chodím k vybratemu porodnikovi. Ty sa ešte rozhoduješ či prešov alebo šaca? 😅 to ako sa rozhodovať medzi trabantom a audi 😵 nemáš nad čím rozmýšľať. ved to je trištvrte hodina do šace, to aky bleskovy porod by si musela mať??? 😉

cathy77
7. feb 2011

mira, ja tam chodim už rok a pol ku konkretnemu dokimu, ale to je na dlho. určite by som nešla len tak na "blint"... 😉

slecna0071
7. feb 2011

Ahojte..ja som rodila v saci v juni,mesiac pred terminom som sla tam a každy tyzden na kontroly potom..Lekari su vsetci ok a ja som natrafila na mladu už ani neviem ako sa volala..za tu noc ked ja som rodila,mali 9 porodov..takže bolo plno..Noo a keby ste mali taky rychly porod ako ja,neviem ci by ste to stihli z Po..Ale je tam fajn..sla by som aj druhy krat určite tam..tak sa rozhodnite spravne...Držim prsty..aby ste mali taky rychly porod ako ja...

ingemor
7. feb 2011

@slecna0071 ahoj, mozem vediet za aky kratky cas prebehol porod? dakujem

mira82
8. feb 2011

@cathy77 Dik za odpoved. Dobre si to napisala s tym trabantom a audi 😉 Som tak na 90 % rozhodnuta pre Sacu a cim viac tu toho o nej citam, tym sa % dalej zvysuju 🙂 Tiez si myslim, ze to by musela byt riadna bleskovka aby som to nestihla, a to som este prvorodicka, u ktorych su porody zvycajne dlhsie..Tak hadam to dopadne ok 😵

stanly1974
8. feb 2011

@mira82 Áno, máš pravdu, je to jedno, či za 15 alebo 20 Eur. Len, aby si mala tie izby voľné lebo keď som tam rodila ja, tak nebola voľná ani jedna, iba tá za 30 Eur a to sa mi zdalo veľa. Mimochdom, bola som na ňu pozrieť a je to úplné obyčajná izba pre dve osoby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre