Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ewana73
28. sep 2009

aeouliana : 🙂

smajli
28. sep 2009

jej dakujem jawan,ze si sa ozvala... pamatala som si,ze tu niektora z vas spominala,ze mu tiez ma volat v pondelok...presne na to som bola zvedava,ci uz volala abo nie... lebo ked som s nim volala ja,tak ledva daco mohol povedat,raz aj spomenul,ze nech vecer zavolam,ale nedokoncil vetu a potom,ze mu mam poslat rod.cislo,....tak potom som uz ani ja nevedela,ze ci mu mam volat ja...alebo ci sa to pomylil v tej rychlosti...a ze sa mi ozve nakoniec on...,tak som rada,ze si mi tu napisala....,skusim mu po tej osmej zavolat aj ja... 🙂

smajli
28. sep 2009

aj tebe dakujem traktor a valhali...

smajli
28. sep 2009

ehm.... planovany cisarak... kvoli comu... to je osemetna tema... lebo... sa velmi velmi velmi rychlo splasim a panikarim... vola sa to uzkostna porucha...tak mi to nazvali... kvoli somarovi byvalemu ex,z ktorym som sa nastastie statne rozviedla a da mi pokoj,ale zanechalo si to svoje... vtedy som pred 4 rokmi aj o babo v 6tt prisla... ,tak radsej s doktorom uvazujeme aj o tom,ze ak by to malo priebeh porodu skomplikovat,tak to bude hlavne pre babo lepsie sekciou...aby sa mi nezastavilo v polke cesty a co potom...dosedla ma ukludnoval,ze taketo riesenie je lepsie... a je to vonku... 😒 co uz ... clovek si nevybera v tom,co sa mu niekiedy deje...ako osud a tak.. ,ale uz je to za mnou,len to ma svoje nasledky...,teraz je dolezite,aby som bola v pohode a aby babo prislo na svet v poriadku,to je to to najdolezitejsie pre nas...

denulkap
28. sep 2009

ivka- gratulujem k maličkej....vela zdravíčka želáme 🙂

nikush
28. sep 2009

ufff...cim blizsie k porodu, tym viac strachu ☹ ...uz aby to bolo...mne povedali, ze pre babo si mam doniest len jednorazove plienky a vlhcene utierky... to vsetky ste sa bali ked ste mali prve, ci len mne tak sije? a to som este urobila zasadnu chybu a pozrela si porod na nete 😢 ...inac, ak chcem mat manzela pri porode (prva aj druha faza), pytaju sa to az na prijme, alebo skor v poradni? a ak ta jedna jedina sala, kde je to mozne bude obsadena, tak mam smolu? inac gratulujem ivke k malej, nech sa vam obom dari 😉

nikush
28. sep 2009

a este ked ma teraz 2700 g...cca, kolko este naberie? lebo z velkej hlavicky mam najsamvacsi strach 😀 ... ja osobne som mala 4kila 😅 a s braskami to nebolo o nic lepsie, len viac ...

jawan
28. sep 2009

smaili: myslim si ze cisarskeho sa nemas co bat a myslim si ja osobne hoc som na cisarsky nemala ze je to lepsie nic necitis mas to raz dva za sebou a hlavne sa netrapis s bolestami. ale pocula som ze je lepsie ked ta neuspia. moja sestra prveho syna rodila v celej anesteze a druhu dceru len v polo alebo ako sa to vola no proste len bola umrtvena od pasa dole a hovorila ze sa skor zotavila po cisarskom. telo to asi lepsie znasa ale neviem od coho to zavisi ci si mozes vybrat ako to chces. treba sa opytat lekara.

jawan
28. sep 2009

nukush: nic si si nenarobila lebo aj ja som si pozrela porod na nete a tiez som si povedala ze fuj ale vobec to tak nieje ty tento pohlad s tej strany neuvidis a je to uplne ine ked rodis ako ked sa na to pozertas. no ja by som nemohla byt doktor ale 2 deti som uz porodila a bolo to ine ako na videu tak sa neboj vsetko bude ok. 🙂 🙂 🙂

valhali
28. sep 2009

smajli, tak to je potom uricte lepsie, ten cisarsky pre teba, naozaj je pravda,ze ak zena spanikari,alebo nespolupracuje,tak vtedy sa porod zvykne zastavit 😒 . Hlavne je,ze zle obdobie mas za sebou a teraz je uz dobre a teraz,ked sa ti o chvilku narodi syncek, bude zivot odrazu iny...uzasny 😵

ja mozem tiez odporucit spinal, to je to,co jawan spominala,ze umrtvnena od pasa dolu,ale pri vedomi. Ja som sa z cisarskeho ale zotavovala tazko, myslela som,ze nikdy v zivote uz nevstanem 😝 ,ale to je chyba zase u mna, ja na kazdu bolest reagujem panicky a vsetko som tak sebalutostne prezivala 🙂 😝 ...ale teraz si to uz nebudem moct dovolit,lebo budem mat 2 deti a o tie sa bude treba postarat co najskor...

aeouliana
29. sep 2009

smajli: aj aj som mala neplanovanu.
vlahali: no to si mi teda dala... 😀 )))) ... ja idem v pondelok k svojmu na poslednu poradnu a niekedy v stredu buduci tyzden by som mala ist do Sace..tak uvidime. inak som sa pytala sestricky na gynekologii v Saci (volala som tam), ze ako to je s tym sponzorskym prispevkom a povedala, ze nic o tom nevie, ze sa treba pytat stanicnej sestry...

cathuska
29. sep 2009

NIKUSH, babatka zvyknu priberat tie posledne tydne tak najviac 300 g tyzdenne, takze ked ma teraz 2700 tak k tomu prirataj tak 900 gramov, a tvoje babatko bude mat cca 3600g..co zmaknes..ja som porodila nelinku, ktora mala 3550g a 52cm a islo to bez nastrihu a rychlo, aj ked ja som bola na vyvolavacke, tak neviem, ci ten oxytoci neurobil svoje, neviem, ale na porod ma dobre psomienky.. a to som prvorodicka.., tak drzim palceky!!!

aeouliana
29. sep 2009

nikush: ja sa bojim aj teraz ked cakam druhe 😀 )))) a to mam este nejaky ten patek doporodu. ale bude dobre, treba si verit...
smajli: ja som rodila len sekciou a trva to podla mna dlhsie dat sa potom dokopy. ja som mala plnu anestezu, ale ked je planovana sekcia, tak Ti vraj daju na vyber. vsetci mi hovoria, ze spinal je ovela lepsi..ked si pozries niekolko stranok dozadu, tak valhali tam opisala svoj porod so spinalom. ja asi tiez pojdem na sekciu, tak zvazujem, kedze som strachopud, ale stale viac a viac sa priklanam k spinalu. rychlejsie sa zotavis, neovplyvnuje to babo a hned to babo aj vidis. planovana sekcia sa robi 7-10 vopred. pre Teba bude asi ozaj lepsia. drzim palce 🙂

valhali
29. sep 2009

aeouliana, dik za info,tak najblizsie sa popytam stanicnej sestry.

smajli, aeouliana ma pravdu, po sekcii sa inac zotavuje dlhsie. Aj ked aj to zalezi od zeny, aky ma prah bolesti a kolko znesie. Ja som talcila 9hod na porodnom stole, takze viem,co su aj porodne bolesti,ale musim povedat,ze bolest po cisarskom je vacsia. Mozno aj preto,ze trva dlhsie. Ja som sla domov na 5.den,ale este vzdy som mala problem vstat a lahnut si. Ked som uz stala,tak to bolo super...len lahnut si a sadnut bol dlho u mna problem ,este aj doma 🙄
Ale aj tak by som volila zase druhy krat sekciu, lebo ako som pisala, som strachopud 🙂

jawan
29. sep 2009

smajli: tak co dovolala si s doktorovi? ja ano mam ist v piatok vecer o pol osmej na usg tak sa tesim ze ako pribral mali za 2 tyzdne.

a inac dievcata kazdy clovek znasa vsetky choroby inac a 10 zien moze rodit cisarskym a kazda vam povie nieco ine kazde telo je ine ci sa rodi normalne ci cisarskym a inac sa zotavuje. cisarsky je predsa len operacia aj to zotavenie je urcite dlhsie je to rez do ziveho ale my to vsetko zvladneme. aj ja sa bojim a asi preto ze uz vie co ma caka ale ked to pride tak budem mat ine starosti ako strach ale my ludia sme taky 🙂 🙂 no ako sa hovori radsej sa boj ako sa mas zlaknut. 😀 😀 😀 😀

aeouliana
29. sep 2009

jawan: ja sa ani tak nebojim tej bolesti, ale anestezy 😀 ))) kedze viem co je lepsie (spinal) a viem aky som strachopud 😉 a ked pojdem rodit normalne...tak to ani nehovorim 😝

smajli
29. sep 2009

ahojte dievcata,velmi dakujem za povzbudenia 🙂 vcera som mala blby den...potom ma to cely den mrzelo,ze som sa zas nechala vyplasit,ale neviem to ovplyvnit...tak ked uz je to tak,tak fakt uz na riadnym porodom uvazovat nemozem...
vcera som nakoniec Dosedlovi nevolala,povedali sme si s muzom,ze ked sa mi neozve,tak mu dnes poobede zavolam a ked bude mat toho akurat vela,tak zavolam dnes vecer po 8-mej. a uz sa s nim dohodnem... v kazdom pripade este raz chcem ist k nemu aj do poradne... pokecat s nim,ze co je pre nas lepsie...ci celkova alebo ta spinalna anasteza... musim si opakovat,ze je to vsetko pre babo a ked je spinal pre babo lepsi,tak je to dolezita vec...
tak sa drzte aj vy :o))

cathuska
29. sep 2009

ahoj Smajli, ked sa nedari dovolat, treba poslat email...fakt..ja som s nim sem tam aj takto komunikovala a povedal, ze mu to aj tak vyhovuje 😉 takze bud mu zavolaj, alebo posli mailicek...ale on zvykne cinknut ked najde neprijaty hovor a ty mu potom zavolaj...drzim palceky, nerob si starosti s tym, z epojdes sekciou, hlavne, ze porodis 🙂 a tie uzkosti? no hej, poznam to, aj ja som si nieco take zazila, nie je to jednoduche, ale treba mysliet pozitivne, dookola si v hlavke opakuj pozitivne vyjadrenia a ak ta pochyti strach resp zla myslienka, povedz si vymaz vymaz a nahrad ju inou...da sa to, drzim palce 😉 vsetko bude oki..uvidis...a navyse mas velke stastie, ze bude srodit u DOsedlu, je to jeden uzasny doktor a vie aj dobre ukludnit pacientku, urcite ti stres bude eliminovat...pekny dnicek..

cathuska
29. sep 2009

a k anesteze, ja sa viem vyjadrit len k epi, kedze som rodila vaginalne a mala som to...je to super, ozaj to utlmi bolest, a uvolni to aj tam dole, tym, ze zena nie je stiahnuta v krci, strachu, bolesti....nic mi nebolo potom, ziadne bolesti hlavy ani chrbta ani nicoho...o spinale som pocula, ze je super pri cisaraku,... aj ked niekedy zvykne potom boliet hlava...ale len niekoho....a da sa to vydrzat nie??..drzim palceky!!...a smajli, mozno by ta celkova bola pre teba lepsia, ziaden stres, ta uspia a nevies o nicom a ked sa zobudis mas babo pred ockami...aj ked si potom na JISke, ale to si aj pri spinale, ...a zase pri spinale, babatko uvidis hned...tak neviem, ale spolahni sa na to, co povie Dosedla, on ti urcite DOBRE PORADI, drz sa tym co ti povie...oki?>. 😵 😵 😵

nikush
29. sep 2009

chcela som sa este opytat k tomu holeniu...je to v Saci povinne? lebo ja si uz nevidim ani na spicky, a ziletku nedam nikomu do ruky okrem seba... 😅 ani manzel sa jej nesmie dotknut, tej ziletky 😉 vraj je lepsie byt oholena, keby ma nahodou sili a chlpky by ma potom mozno aj tahali, ale ta nestaci len na "jezka" 😀 ?

aeouliana
29. sep 2009

nikush: mna sa pytali, ci ma treba oholit, alebo som uz oholena...ale myslim, ze ak by si odmietla, nemozu Ta oholit. ja som to tu uz pisala..mam otacacie zrkadlo na takej nozke, polozim ho na umyvadlo a funguje v pohode, inak by som uz asi vrkoce zapletala 😀 )))) ale myslim, ze aj na jezka je v pohode 😅 tam by som sa nedala holit za nic na svete!

smajli
29. sep 2009

dakujem cathus.. akurat mi Dosedla zavolal..,skusala som mu zavolat ja pred 4/tou... mal hovor akurat a tak sa mi ozval hned ako on dovolal. Takze idem na sekciu 6.10....dalsi utorok... presne tyzden pred terminom porodu...,mam prist v priebehu pondelka na prijem...,este za nim ale na skok mam prist tento piatok..,lebo som uz davnejsie bola u neho na poradni...tak nech ma este pozrie a aj sa opytam na jeho nazor,ci celkovu abo spinalnu anastezu...:o) taka som z toho rozrusena...aj muzikovi som uz teraz volala nech vie... a maly teraz tak zacal kopkat a tlacit nozkami,akoby to vedel:o) uz aj rucky ma nas syncek silne,uz sa tlaci naraz na vsetky strany:o)) ani si to predstavit neviem,ze uz o tyzden takto budeme mat babo na svete..ze uz nebude v brusku...tak drzte palceky... aj ja drzim vam a potom vam dam vediet:o)) a este raz diky caty... 🙂 a aj vam,za ukludnujuce slova:o)

aeouliana
29. sep 2009

smajli: neboj, dopadne to dobre 🙂 mysli na to, ze anjelika budete mat o chvilku doma 😀

jawan
29. sep 2009

smajlik: neboj uz to budes mat za sebou a to je dolezite a bud kludna lebo malicky to vie vycitit a preto kope. ked si ty v strese tak aj on to citi takto takze vydych vadych a bude to dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 drzim palce

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smajli
30. sep 2009

dakujem vam :o)
a neviete nahodou,ci v Saci sa da,aby pri spinalke bol pri mojej hlave manzel? niekde som citala,uz neviem kde,ze sa to v niektorych nemocniciach pri spinalke da... ak by sa to dalo v Saci,tak by sme do toho asi sli...
a este neviete,ze ci mi daju babo po sekcii aspon na minutku aj do ruk,alebo mi ho len ukaze a potom ma odnesu na jisku... a potom mi ho kedy donesu...na prve kojenie a tak.. a kedy mi ho uz potom nechaju na izbe...ci to zalezi od toho,ci budem mat nadstandardku izbu alebo len obycajnu? lebo staci mi obycajna... ale ak by mi na nadstandardku doniesli babo skor... tak aspon na dva noce by som si dala nadstandard... ked sa to vobec rodelit da...mozno sa ani neda...skusim sa pozriet na nete na to...

denulkap
30. sep 2009

Ahojte mamičky...Neviete mi poradiť,kde mám obj .malú na kontrolne usg CNS po 6 týždnov od prepustenia?Zabudla som sa spýtať na tel. č. a viem len že tam mám zavolať 3 týždne pred tým než pojdeme do šace.V´daka za pomoc 😉

traktor
30. sep 2009

musis to mat v prepustacej sprave dele, pozri sa

aeouliana
30. sep 2009

smajli: teraz rodila kamoska v Saci sekciou so spinalom, dokonca si tykaju s doktorom a manzela aj tak nepustili priamo na salu. ale vraj to ide velmi rychlo ... aj s umyvanim a zaverecnym sitim to vraj trvalo cca 20 min. babo jej ukazali a potom doniesli na JISku po 3 hod. manzel ho mal hned. niekto tu tusim pisal, ze babo nosili aj na JISku na kojenie po tych 24och hod. mne pred 3 rokmi nenosili a kojila som az na izbe (vraj nestihali, lebo mali vela deti 😠 ). babo Ti daju na izbu hned ako si povies. teda ked prides z JISky mas ho hned ak chces a je uplne jedno ci si na regulernej izbe alebo na nadstandradke... 🙂

smajli
30. sep 2009

jej diky aeouliana... hned som radsa,ze viem viac:o))) je to super tento modry konik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre