Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

siu3333
2. aug 2009

este som zabudla napisat,ze my uz tu velmi nepatrime,lebo uz sme po porode,ale mohli by sme si zalozit nejaku temu,,aby sme boli v kontakte a pisali si rady,,mame rovnake stare deticky a vymienali by sme si skusenosti a rady..co poviete?

cathuska
2. aug 2009

ahoj siu, suhlasim, podme na to, zalozme si temu... 😉 aky dame nazov?..

siu3333
2. aug 2009

tak to neviem,,,vobec netusim,,a ty nemas nejaky nazov?

siu3333
2. aug 2009

cathuska vydela som tvoju princeznu,je zlata a baculka,podoba sa na teba zatial,,ci sa mylim?na ktorej izbe ste lezali ja som bola na 6

cathuska
3. aug 2009

ahoj siu 😉 rozmyslam nad tym nazvom,..dam vediet potom, co ma napadlo, tesim sa na nasu novu mamickovsku temu 😝 hej aj mne sa zda, ze sa zatial podoba na mna, je take uzasne mat vlastne babatko, ten novy zivotny status a rozmer sa mi paci...citim sa naplnenejsia ako kedykolvek predtym...my sme byvali na izbe cislo 😉

cathuska
3. aug 2009

na izbe cislo 5.... 😀 som mala vyplnute num lock na klavesnici a nenapisalo tam ziadne cislo 😀

zanzi22
3. aug 2009

ajoj cathuska....tak to si krásne opísala,normálne som sa skoro rozplakala.z toho tvojho opisu sa uz normalne teším na ten pôrod a vôbec sa už ani nebojím a nemám obavy...ty si mala potom dohodnutého doktora??veľmi sa teším s tebou,že malá je v poriadku a papá a priberá.len nech to aj nadalej zostane tak.takze teplo ste tam mali...tak dúfam,ze uz v septembri také horúčavy nebudú,lebo teraz normálne neznášam tie teplé dni.a fakt si chcete založiť inú izbu??šak tu už potom nikto nebude,všetky už porodíte...

jarimka
3. aug 2009

zanzi uz aj ja mam pocit ze vsetky porodili lebo uz tu važne nikoho niet 🙂
no dufam ze sa coskoro pridam do temy k ostatným už mamičkam

bambina
3. aug 2009

ahojte babenky, sem tam som vam pisala ked ste este boli tehulky, lebo som tiez rodila v Saci. tak som opat pozrela, vidim ze ste uz vsetky maminky a tesite sa z babatiek. tak som rada. nasa Simonka ma uz 13 tyzdnov, no uteka to. drzte sa, prajem vam vela zdravia a mliecka🙂 urcite pozriem do novej temy.

traktor
3. aug 2009

ahojte , tak vidim , ze aj tu su uz skoro same maminy 😉 , a tiektore su este kinderka nech sa drzia, a nech maju na porod len dobre spomienky. tak som rada, ze sa zalozi nova tema, aj ja tam mrknem, ved dobre rady sa vzdy zidu , a aj takej 4D mamine ako som ja 😀,

maycuk
3. aug 2009

ahojte mamicky a skoromamicky. hlasim sa. sme boli cely vikend prec na chate, tak fajne bolo. no a teraz konecne internetujem. a pozeram, ze cathuska uz je doma aj s princeznou🙂 nadherna je Cathuska, ozaj mate byt na co hrdi!! blahozelam! a dikes za opis porodu. ja som bola dnes na kontrole a dr mi povedal, ze mam prist vo stvrtok, ze nam trosku pomozu k porodu a mozno uz aj rovno nechaju vo stvrtok na prijme. takze sa to asi uz rozbehne tento week. tesim sa, ale aj bojim, ale asi skor tesim🙂 len toto som prave nechcela asi, aby som vedela, ze kedy pojdeme rodit, lebo to je clovek v strese. tak ako si pisala Cathy, ze si nespinkala riadne celu noc a tak. ale verim, ze to bude ok, a mozno sa to rozbehne aj skor, kto vie🙂 oki, baby uzivajte si mamickovanie. zatial pa

siu3333
3. aug 2009

maycuk este nemas termin tak neverim,ze ta tam nechaju iba ked uz budes otvorena..podla mna ak samozrejme sa to nerozbehne tak ta zavolaju na vyvolavacku az tyzden po termine tak zvyknú robit,,ale vsak uvidis co ti povedia...drzim aj tebe palce aby bolo vsetko ok..

maycuk
3. aug 2009

ved aj mne to bolo cudne, ale tak mi vravel dr.. no neva.. este som sa chcela opytat..potrebovali ste aj vlozky? lebo ja som vedela tak, ze oni v saci vlozky poskytuju

siu3333
3. aug 2009

ja som mala,,lebo oni ti daju pocas porodu a po porode par,ale potom uz nie....tak si radsej zober

maycuk
3. aug 2009

siu a stacili tie obycajne? alebo si mala tie bunicinove?

jarimka
3. aug 2009

maycuk ku akému dr chodíš na poradňu. alebo pri kom si bola dnes ? Ja idem zajtra a som prene ten istý týždeň ako ty a som zvedavá čo mi povie. Ozvem sa zajtra

siu3333
3. aug 2009

maycuk ja som mala obycajne tesco vlozky tie hrube,,a bola som spokojna,,,tie nemocnicne mi nerobili dobre pre simonke lebo tie ich maju take dierky a ked som si ich davala dole tak ako keby sa mi to sitie zakvacovalo do tych dierok.obycajne som pouzivala az ked som sla domov,,dost casto menis si tie vlozky zo zaciatku,lebo krvacas vela ale po 4-5 dnoch je to uz lepsie,,vsak uvidis zober si aj tie aj tie..

maycuk
4. aug 2009

siu, dakujem
jarimka, ja nemam svojho dr a vcera som na poradni bola u dr.totha, daj vediet, ako si dnes dopadla.
juj, konecne sa trosku ochladilo, pekny den vam prajem

lienka2
4. aug 2009

cathuska, tak krasne si opisala ten svoj porod, ze clovek by isiel aj hned 🙂

bianocka
4. aug 2009

Ja som nepouzila ani jednu svoju vlozku, ani podlozku, ani toaletak.
Ale bola som na tej jedinej nadstandardke, co je teraz k dispozicii, tak teraz podla Vasich slov mi je jasne, ze to asi len preto som vsetko mala k dispozicii, myslela som si, ze to davaju kazdemu.
Teraz nakupene podlozky vyuzivam pod malicku, ked ju prebalujem na gauci alebo na posteli 🙂 A s vlozkami neviem co budem robit, doma tie hrube urcite nepouzijem.

Inac co sa tyka prenosu babatka z porodnice, neriskovala by som na Vasom mieste babatko nosit v perinke a vo vanicke a iba pri nom sediet. Myslite si, ze pri nehode by ste babatko zachytili, aby nepreletelo cez sklo? Urcite nie. Je to velmi nebezpecne a prave preto su povinne sedacky. Aj ked cesta trva len par minut, moze sa stat nestastie.
My sme malicku niesli v autosedacke a dokonca sme sa pytali doktorov, ci je jej v tej autosedacke dobre a povedali nam, ze to je pre babatko najprirodzenejsia poloha (tzv. fetalna poloha), ze je to pre nich lepsie, ako byt v rovnej polohe. A naozaj sa nam to osvedcilo, v autosedacke vzdy hned zaspi a aj doma v postielke ma hniezdo od Red Castle (mam ho v albume), tam tiez lezi vo fetalnej polohe a prespi nam v noci vzdy cca 8 hodin vkuse (bez budenia).
Samozrejme co sa tyka autosedacky, mala by byt kvalitna, testovana a mala by mat vlozku pre novorodenca. Na tom sa neoplati setrit...

traktor
4. aug 2009

ahojte, tak podlozky a toaletaksom dostala aj ja / podlozky co som si kupila tiez pouzivam doma pri malom 😉 /, a vlozky mi daly, stacili mi na prve 2 dnia potom som uz uzivala svoje.../ono zalezi aj od sestriciek, pri mne boly velmi mile aochotne, tak mi vsetko dali/

traktor
4. aug 2009

aj mi sme niesly mateja domou v autosedacke...a bolo to v pohode/ pod neho som dala este deku / aby sa nestratil ten nas drobcek 😀 /

jarimka
4. aug 2009

maycuk tak ja mam dnes uz po poradni
mne dnes robil uzv aj ctg vsetko je ok tak mi robil tu masaž krčka povedal ze nebudeme cakat na maleho az do vianoc 🙂 🙂 🙂 na ďalšiu poradnu mam ist 11.8 ked do vtedy neporodim tak uvidime

zanzi22
4. aug 2009

tak diki za radu,lebo som naozaj ani netušila,ze v tej autosedačke sa cíti babo uplne v pohode.a určite máš pravdu bianocka,že človek nikdy nevie,kedy sa môže hocičo prihodiť.
maycuk aj teba to onedlho caka...a mas pravdu s tym počasím,konečne niečo pre nás...hoci pre mňa je aj toto teplo 😒 ale lepšie určite jak tie horučavy
jarimka aj tebe držkam palčeky,som rada,že je všetko v poriadku a malý sa má tiež dobre.len veľa nestresuj 😉

jarimka
4. aug 2009

dakujem ti zanzi mali sa ma az tak dobre ze ani naznakom sa mu nechce ist vonku 🙂 🙂 🙂
len dufam ze sa umúdri do konca tyzdna 🙂

nikajanko
4. aug 2009

Ahojte,

Dnes som bola v Saci na to poucenie o epi. Inac nieje to uz na 5 posch. ale pocas dovolenky je to na 1. posch.. Na recepcii Vas budu navigovat. Inac hned ma zobrali a bola som vybavena za 10 min. Nemali tam nikoho.

Pocujte boli ta masaz toho krcka?

Inac co sa tyka autosedacky ... ja pouzijem tiez vanicku ... dnes su uz niektore kociare tak konstruovane, ze vanicka sa da upevnit do auta a je to z hladiska bezpecnosti akceptovatelne. Ono sa tie nazory roznia, ja som pocula nazor od jednej pani, kt. sa specializuje na psychomotoricky vyvin dietata, ze vanicky pre novorodeniatka nie su vhodne. Ved nie nadarmo sa vravi, ze v autosedacke by babo nemalo byt viac ako 2 hod. Ak by to bola najprirodzenejsia poloha, tak preco nie viac ako 2 hod. Aby ste ma nechapali zle, nie som tvrdohlavym zastancom ani jedneho nazoru, ja sama budem pouzivat obe, len vravim, ze aj vanicka ak je na to konstruovana sa da bezpecne pouzit na prenos babetka (znacky kociarov CASUALPLAY, JANE...)

nikajanko
4. aug 2009

Baby som sa sekla oprava: Ono sa tie nazory roznia, ja som pocula nazor od jednej pani, kt. sa specializuje na psychomotoricky vyvin dietata, ze autosedacky pre novorodeniatka nie su vhodne.

jarimka
4. aug 2009

nikajanko mne dnes robil doktor tu masaz krcka tak je to bolestive ale da sa to vydržať 😒

maycuk
4. aug 2009

jarim, fakt to boli? no to sa tesim teda.. ja len neviem ako to vlastne bude so mnou vo stvrtok, ci mi spravia len tu masaz alebo daju nejaky cipok na dozrievanie. lebo ja este vyvolavacku nechcem, este je na to skoro podla mna.. a u koho si dnes bola?

jarimka
4. aug 2009

tak ja chodim ku dosedlovi tak vobec neni ta masaž prijemná ☹
tak i ja si myslim ze na vyvolavacku je skoro ja mam termin 1Oteho a na dalsiu kontrolu idem 11teho a potom povedal doki ze sa uvidi ci budeme este cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre