Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

trnka77
13. okt 2011

@katkarv ja som tam rodila trikrát ani raz som nemala dohodnutého lekára...všetko prebehlo v poriadku,prístup bol dobrý,len tie sestričky(niektoré)by som vymenila...
dodnes sa smejeme s mužom....na pôrodnej sále ja ako prvorodička..pri tlačení som si pokričala ☹ ☹ ..prišla ku mne sestrička na sále a priam s nechuťou mi hovorí aby som bola ticho,lebo tu nie som sama 😠 😠 druhá ju odstrčila a hovorí kričte pani koľko chcete,viete ona ešte nerodila 😀 😀 😀

elfka.elfka
13. okt 2011

ahojte, ja som dcerku rodila u sefcovicovej, hocikedy by som si to u nej zopakovala, zlata zena, porod jedna rozpravka. teraz chodim do poradne k dosedlovi, na utz je fakt vynikajuci odbornik, ak nic pri vysetreni nehovori, znamena to ze je vsetko vporiadku, je skutocne maniak na tieto veci a mozes si byt ista ze nic nezanedba. co sa tyka porodu, je za rychle porody a pohodove, bez nastrihu. specialne poziadavky treba povedat dopredu a budu vas respektovat. co sa tyka toho kresla, mne to vysvetlili kvoli tomu tak, ze ak by nastal problem pocas porodu a lezi mamicka rovno na operacnom stole, daju sa zachranit vzacne sekundy zivota bud matky alebo dietata. ale ak chcete rodit mozte na kresle urcite ti to nikto nezakaze. je to sucast poucenia, a ich povinnost aby vas informovali, ze to moze mat pri problemovom porode aj trosku negativa, aby bola mamka poucena dopredu - poucenie a informovany suhlas podla zakona.

katkarv
13. okt 2011

@trnka77 dakujem.Chystam sa tam rodit a chcem mat manzela pri sebe.Predtym som 3x rodila v Rv a bola som spokojna sice su tam aj cudny lekary ale na tych som nemala stastie 🙂 Nikdy som si lekara nedohodla,preto tak nechcem urobit ani teraz a odradza ma aj ta suma.

elfka.elfka
13. okt 2011

@katkarv ahoj aprilovka hihi, ja som prve rodila v saci, chcela som ist na blind, nech ma odrodi kto bude, ale nakoniec ku mne prisla sefcovicova co ma mala aj na poradni, ale nemyslim si ze by tam bol niekto zly. ked je porod bezproblemovy porodi ta kto tam bude a ked je problem aj tak volaju Friča alebo Dosedlu, takze by si dostala tak ci tak to najlepsie. do sace musis prist aj tak skor a nahlasit sa na porod, ak si dohodnes stretnutie mozu ti to tam ukazat a povysvetlovat. a mozes si niekoho vybrat kto sa ti bude pacit a popytat sa ako ma sluzby pripadne...

katkarv
13. okt 2011

@elfka.elfka co som tam pozerala lekarov na nete dr.Olsavskeho poznam este z Rv,sice som pri nom nerodila ale na porodnici tam som si odzila svoje,mozno si ma aj bude pamatat,tak ak by som sa aj rozhodla zazmluvnit tak asi jeho 🙂 Ale spolieham sa na to ze kedze je to Saca tak tam nezazijem nejaky horor 🙂

katusskaa
13. okt 2011

@katkarv ahojte, aj ja sa chystam do sace, uz druhykrat. prve babo som rodila pri dr Pazinkovej, ale mali sme "stastie" na uplne neskusenu smenu. sluzbu mala lekarka, ktora koncila medicinu v juni a ja som rodila vo februari. dr Pazinkova prisla cca 2 hodinky pred koncom, bola po sluzbe, cely cas so sestrami na telefone. porod sa nam velmi skomplikoval a neviem, ci by to ta mladucka lekarka bola zvladla, nic proti nej, mila, zlata, ale bohuzial bez skusenosti:( cize pre mna je vyber lekara po tomto zazitku velmi dolezity, nic negativne si nepripustam, zaroven viem, ze mi aj tak nikto nic nezaruci, ale budem aj ja pokojnejsia. pre mna to nie je o "dobrom" ci "zlom" lekarovi, suhlasim s tym, ze tam asi "zly" alebo "neodborny" nie je ani jeden, ale dr Pazinkova mi zachranila syna ozaj v poslednych sekundach. skoda ze uz nerodi:( neviete niekto nahodou kde teraz posobi? z PO uz odisla.

julinkaaa11
13. okt 2011

Ahojte...ja by som sa chcela spytat, ako je to s tym vyberom dr. Ja som zatial bola len na sone pri Dosedlovy, a pocula som ze je vraj velmi dobry doktor, ale vraj to su tam vsetci...ale aj tak ma zaujima, ak by som chcela rodit pri Dosedlovy, co je potrebne vybavit- rsp. ako si ho mam zazmluvnit a ake su ceny za zazmluvneneho lekara? mate niekto skusenosti? 🙂

rabiva
13. okt 2011

@julinkaaa11 od 36tt by si sa uz mala objednat v Saci na prenat. poradnu a pri tom telefonickom objednani povedz ze chces ist k Dosedlovi. Oni ti daju termin a ked sa s nim stretnes tak mu povies ze si si ho vybrala ako porodnika a on ti uz povie co a ako bude dalej 😉 a vysvetli ti aj ako to funguje so zazmluvnenim ci dohodou 😎 suma zazmluvnenia je v tom linku co som sem uz dnes davala http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
Je pravda ze su tam vsetci dobri lekari, no len Dosedla robi porody bez nastrihu 🙂 Yo a potrpi si na to, aby zena vedela ocenit co vsetko pre nu urobil 🙂

julinkaaa11
13. okt 2011

@rabiva dakujem velmi pekne...nevsimla som si tento link predtym 😉
Ja som sa akurat dnes objednala na fetalny screening- to bude na konci 34tt., no a hned ked tam budem, tak sa teda objednam na tie poradne. A dik aj za ten fakt, ze si potrpi na uznanie 🙂 tiez by som bola rada,( ak sa to bude dat) aby som sa vyhla nastrihnutiu. Nuz ale v kazdom pripade ak to bude nevyhnutne, tak co uz- asi je lepsie nastrihnutie, ako by som sa mala sama potrhat a to asi je ovela horsie. Tak som zvedava ako to dopadne..uffff 😒 😖 😒

rabiva
13. okt 2011

@julinkaaa11 neboj sa, on vie co robi tak isto budes spokojna... no ono s tym natrhnutim mas pravdu, je to celkom mozne, ale D.sa bude snazit urobit maximum 🙂

julinkaaa11
13. okt 2011

no to dufam 🙂 🙂 🙂
Ale mozem sa spytat? Ty si mala Vybrateho doktora? Lebo ta suma je dost velka - za vybrateho doktora....neviem sa rozhodnut. Na jednej strane nechcem to brat na lahku vahu ale na druhej strane su viem predstavit dat tie peniazky na nieco ine- napr. potrebne pre drobca...no, neviem. 😒

katkarv
14. okt 2011

@julinkaaa11 presne,aj mna ta suma odradza,tiez si viem predstavit ze to radsej miniem ne babo 🙂

anicka1981
14. okt 2011

@julinkaaa11 ja som rodila tiez v saci, prodila som bez nastrihu a natrhnutia, bez jedinej ranky,,, maly mal 3800g a 53 cm, a 36cm obvod hlavicky,,,a rodila ma mladucka doktorka, ale ja som sa na porod pripravovala, ked chces vediet viac napis, ja som sa panicky bala porodu-nastrihnutia, az tak ze som uvazovala o sekcii, ale nakoniec som nasla lepsi posob, ako sa pripravit na porod a stal to za to, poporode som hned sedela akoby som ani nerodila, teraz uz ani neviem ze som rodila, vsetko sa krasne stiahlo 😉 a aj manzelik je spokony 😀

cervena_ciapocka
14. okt 2011

@julinkaaa11 @anicka1981 myslím, že nik z nás nevie dopredu povedať ako to bude prebiehať, či nástrih bude potrebný alebo nie. Sú ženy, ktoré celé tehotenstvo "nerobia nič" pre lepší pôrod a porodia šup šup ani nevedia ako a iné sa poctivo pripravujú a nakoniec to dopadne úplne ináč.
Ja som sa síce po pôrode na to nepýtala, ale zaujímalo by ma, že prečo som skončila ako "vystrihovačka" 😅 no a malý mal také miery ako píše @anicka1981 😀
Zašívali ma dvaja mladý a musel im prísť pomôcť Dosedla a mám pocit, že ich aj trochu zjazdil za to 😕 veď im to trvalo hodinu kým ma dali dokopy.
@rabiva a ako si potrpí na to ocenenie?

Myslíte, že ak by som rodila aj druhýkrát prirodzene že by som sa nepotrhala na miestach kde som bola šitá? Ináč tie jazvy ma bolia pri zmene počasia 😝

anicka1981
14. okt 2011

@cervena_ciapocka tak ono jasne, ze nikto nevie ako porod dopadne, skomplikovat sa moze vsetko, ja som sa pripravovala aktivne,, nebudem to tu vypisovat, lebo som sa stretla s kedejakymi reakciami, ked chce niekto vediet viac nech napise ip, ale somrada, ze som skoncila ako som skoncila, rodila som bez epi, maly nemal zltacku, superporod, velmi rada spominam, aj ked to bolo narocne, lebo maly nechcel zostuit, aktivne kontrakcie som mala cez 15 hodin, takze ma potrapil, ale super vsetko dopadlo 😵

rabiva
14. okt 2011

@julinkaaa11 neviem ci ta otazka patrila mne, ale ano, ja som mala vybrateho dr - a bol to E. Dosedla. Ako som bola spokojna som uz spominala. Naozaj mu vdacim za super porod.
Pred 6r som dcerku rodila dlhych 16hod, bez epi, k tomu som mala nastrih + sitie, a bolestive hojenie 😒 nesedela som hadam dobrych 10dni k tomu sa mi to zapalilo a pod... nebudem rozpisovat, dcerka pritom mala len 2900gr a 49cm. A pri 2.teh. som tiez zvazovala ci vybrat/nevybrat porodnika a kedze som sa o D.dozvedela ze nerobi nastrihy, tak bolo rozhodnute 😅 On mi "slubil" ze nastrih neurobi, jedine ak to ozaj bude nevyhnute, resp. budem naozaj chciet 😝 Synceka som rodila 3,5hod, sice bol porod ovela intenzivnejsie ale rychly, bez nastrihu - syncek mal 3550gr a 51cm takze bol vacsi ako dcerka a nastrih nebol nutny, trhla som sa akurat na tej povodnej jazve, co mi ostala po dcerke, takze mi D.dal 2kozmeticke stehy, sitie som skoro necitila a hned 6h po porode som uz chodila a sedela 😉 Zotavenie po porode absolutne super. A tiez som rodila bez epi 🙂

@cervena_ciapocka 😀 😀 slovne slovne, niektorych chlapov proste treba chvalit a chvalit 😉

@katkarv no a co sa tyka tej sumy, je to na zvazenie to ano, jednak tato suma za zazmluvnenie + ak si das epidural + otec pri porode alebo nadst. porodna sala + potom nadstandard, no babka k babce a vyjde pekna sumicka rovna hadam jednemu mesacnemu platu 😒 ved este mas cas rozhodnut sa 😉

katusskaa
14. okt 2011

@cervena_ciapocka presne ako pises, aj my sme sa pripravovali, masaz hradze, velmi poctivo, vtedy este o epi-no nebolo pocut (syn ma skoro 6 rokov), dr som mala tiez taku ze nestrihala zaradom vsetky, ale ked to neide, tak to neide. nas maly musel ist vonku vakuom, aj to sme to stihli ltt. ja ale nemam ziadne nasledky, velmi pekne aj dost rychlo sa to zhojilo, ozaj asi zavisi aj toho, ci je dr v tomto sikovny

julinkaaa11
14. okt 2011

@rabiva no...akurat sme sa o tom rozpravali s MM a sme obaja na vaskach...uvidim co prinesie situacia ale skor sa priklaname k tomu, ze to nechame asi tak a nebudeme vyberat dr. Niekde na nete som citala aj to, ze baby si vybrali dr. a on proste neprisiel a odrodil ich dr. ktory mal prave sluzbu, ale ta suma sa im nevratila....no neviem...Snad budem mat stastie na dobreho doktora a mozno bude prave sluzit Dosedla. 🙂 😝

rabiva
14. okt 2011

@julinkaaa11 no to by bolo najlepsie 😅 😅

diabliq6666
15. okt 2011

@julinkaaa11 ja som v saci rodila teraz 1.aprila..zacala som pri richnavskom a dorodila ma hajdu...nemala som ziadneho lekara vybaveneho a mozem povedat,ze az na dlzku porodu(dva dni,kedze mi vyvolavali a infuzka nezabrala)by som v pohode sla zas rodit tak a bez vybaveneho lekra..ved sa moze stat,ze si lekara vybavis,zaplatis a nestihne ta odrodit,tak to pojde rychlo🙂

julinkaaa11
16. okt 2011

@diabliq6666
to je pravda...🙂))

kasperka1983
16. okt 2011

Prosím Vás neviete mi povedať kolko eur stojí 1 postelová izba???
Ďakujem

rabiva
16. okt 2011

@kasperka1983 mala by byt za 20€

cukor
17. okt 2011

@kasperka1983 ..jednopostelová je drahšia...určite nestojí 20.mne sa zdá,že 30e.

gabi8254
17. okt 2011

no, ked som tam rodila pred 2 rokmi, tak jednotka bola lacnejsia ako ta dvojka. teda je to mozne, ze jednotka stoji tych 20. aj som sa pytala sestricky, ze preco je jednotka lacnejsia, sak logicky by mala byt jednotka najdrahsia a ona len kyvla plecami, ze sa uz nicomu necuduje... :D a to pred 2 rokmi boli ceny o polovicu mensie. resp. mala som izbu za 7 e a teraz ta ista stoji 15 e... som skoro padla na zadok, ked som sa to dozvedela. no, porod tam nie je lacny spas, ale zas v ke velmi nie je na vyber s porodnicami...

kvietocek55
17. okt 2011

@kasperka1983 je tam jedna jednoposteľová izba za 20 eur. Dvojposteľové stoja 30 a 15 eur. 😉

delina1
17. okt 2011

ja som v Šaci rodila trikrat, naposledy teraz 3.10. a nemala som vybaveneho ziadneho doktora, myslim, ze su tam vsetci dobri. Aspon ja sa nemozem stazovat ani na sestricky ani na doktorky (rodila som pri Hajdu, Pankuchovej a Tomaštikovej), ale je tiez pravda, ze som mala lahke, rychle, bezproblemove porody. 🙂

delina1
17. okt 2011

Este som zabudla, ze s izbami sa to trochu pomenilo, standardna je izba c. 3, kde su 4 postele a izba č. 5 kde su tri, za 15 Eur je myslim izba č. 6 a 7, kde su dve postele a za 20 Eur je izba č. 8 a 9 a 10 (8 a 9 su dvojpostelove a 10 jednopostelova) a izba č. 2 je za 30 Euro aspon tak mi to vychadza :D
A este by som odporucala s epiduralkou opatrne, poznam pripady, ked velmi pomohla, hlavne pri vyvolavanych a dlhych porodoch, ale poznam aj pripady, ked bola skor na skodu, jednej znamej stihli iba pichnut tu ihlu, ale davku uz nie a potom ked jej vybrali tu ihlu tak mala silne bolesti hlavy atd. a druha pani zase kvoli epi necitila kontrakcie pri porode a museli jej dieta vybrat vakuovou pumpou a sili ju skoro hodinu. 😒 Ta tak. Vela stastia vsetym ktore porod iba caka, rychly a hladky priebeh! 😉

cervena_ciapocka
18. okt 2011

@delina1 mne epidurálka pomohla, lebo mi pôrod vyvolávali a za 4 hodiny tých najsilnejších kontrakcíí som sa otvorila z 2 len na 4 prsty. A veľmi som si oddýchla pri nej. Hneď ako prestávala účinkovať asi po 1,5 hodine mi povedali, že už som na 8 prstov a že rodíme. Kontrakcie som síce cítila, ale tlaky žiadne, takže ma to nenútilo tlačiť a tlačila som len na povel lekárov. Dostrihaná som bola až až a tiež ma hodinu zašívali.

delina1
18. okt 2011

@cervena_ciapocka pri vyvolavanom porode je epi priam nutnost, lebo ze bolesti su silnejsie.... aspon tak som pocula, vlastnu skusenost nemam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre