Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

flamenga
18. aug 2010

Ja som pôvodne chcela rodiť u mojej gynekologičky, ktorá je aj pôrodníkom.... no nedalo mi to a prešla som si na tejto stránke všetky košické nemocnice..... nemyslím si, že určití lekári sú tu LEN chválení... človek tu nájde pozitívne, aj negatívne ohlasy a na základe toho sa môže rozhodnúť pre toho ktorého lekára.... ja som sa nakoniec po dlhom rozmýšľaní rozhodla pre Šacu, konkrétne pre MUDr. Dosedlu.... a urobila som dobre 🙂

A to, že sa tu dookola spomína pár lekárov, ktorých si ženy pochvaľujú? Tak na tom majú svoju zásluhu práve tí lekári.... Ono často krát nestačí len odbornosť, ale aj ľudský prístup.... napr. Dosedla.... bola som pri ňom x-krát pred pôrodom... ani raz sa mi nestalo, že by mal zlú náladu, že by nemal svoj deň a že by si to vybil na mne, svojej pacientke....

Ono správy o tých dobrých sa šíria rýchlosťou blesku.... tak nezáviďme 🙂 , ale snažme sa o to, aby sa takto písalo aj o nás... ak po tom túžime... ale musíme pre to aj niečo urobiť.... milí lekári, sestričky 🙂

majka35
18. aug 2010

@flamenga bingo!

usiko
19. aug 2010

dievcata, taka otazka - do poradni po 36tt /uz u porodnika/ ste chodili s manzelom? A ako dlho trvaju tieto poradne, ako dlho sa caka a co vsetko vysetruju? A chodil s vami muz do kazdej z tychto poradni?

Moj muz vobec nedoveruje zdravotnikom a napriek tomu, ze ho pri porode nechcem /on tam chce ist kvoli mne/, trva na tom, ze tam so mnou musi byt niekto az do konca, aby zdravotnici mali nad sebou kontrolu a nerobili si co chcu..co narobim? nic...takze pravdepodobne bude trvat aj na tom, ze potrebuje spoznat mojho porodnika....

traktor
19. aug 2010

@usiko moj chodil so mnou...kedze dochadzame, tak ked som dosla na poradnu, dnu nas bral doky automaticky /doky sa pytal idete aj vy ?- a mm bolo blbe povedat, ze nie, vraj aby si nemyslel, ze o mna nema zaujem 😀 /..ak sme mali zo sebou aj syna , tak isiel aj ten...pri ultrazvuku ,alebo rozhovore boli pri tom...pri prehliadke pockali, to uz sme isli do inej miestnosti...takze v tom nevidim problem 🙂 , a trvaju podla toho co ti robi...ci aj ultrazvuk, ci lenprietoky, i ta napoji aj na monitor..ci ta chce vydiet aj zo spodu...nie vsetko robil na kazdej poradni, takze zalezi od poctu ukonov...a od toho, ci si ty aj doky ukecana 🙂pretoze moj doky je srandista, tak sa preberalo vsetko...

lusinkaj
19. aug 2010

@flamenga
ahojte,ja by som sa chcela spytat ja tiez chcem rodit v saci...mala som tam jedneho dr.ale zevraj on odisiel do inej nemoc.cize musim hladat ineho a tiez som pocula,ze Dosedla je dobry lekar....ako si sa k nemu dostala?po znamosti alebo osobne si isla za nim?
dakujem 🙂

traktor
19. aug 2010

@lusinkaj nepotrebujes znamost..prides a len sa opytas.. 😉 ..ja som ho tiez predtym nepoznala a ani som o nom nepocula..

lusinkaj
19. aug 2010

@traktor aha,lebo mi sme rozmyslali s mm ze pojdeme za nim a sa spytam,ze by sme chceli pri nom rodit ci je to mozne....
ty si rodila v saci?ako to je ze po 36 tt uz sa chodi na poradne do nem.kde chcem rodit?

traktor
19. aug 2010

ano, matka som rodila v saci, tiez pri dosedlovi, len som sa opytala, ci by som mohla pri nom rodit, suhlasil...zo zaciatku som chodila aj ku svojmu gynekologovi aj ku dosedlovi...neskor uz len ku dosedlovi na poradne 🙂

lusinkaj
19. aug 2010

@traktor aha,tak ja v 35tt idem do poradne a tam uz mam povedat mojmu dr.ze kde chcem rodit a potom uz len do nem.tak ked pojdem v tom 36tt tak pojdem za nim a sa ho spytam.... 😉

spapulka
20. aug 2010

ahojte, pre vas vsetky, ktore chcete rodit v Saci, predvcerom sme prisli domov z porodnice a ja vobec nemam pocit, ze som bola rodit 😀
porod perfektny, porodnik doktor Luptak fantasticky, cely personal uzasny, novorodenecke perfektny pristup, nemam co vytknut...este aj to jedlo bolo super 😀
tak vsetkym cakatelkam na pokladiky drzim palce a nebojte, vsetko dopadne super!
😉

lusinkaj
20. aug 2010

@spapulka to vazne odrodil ta dr.Luptak????ved to je moj obv.gynekolog.....aj som nad nim rozmyslala ze chcem pri nom rodit,ale mi vravela sestricka ze uz tam nechodi...ale vidim ze chodi....
mala si ho vybaveneho alebo len tak nahoda?? 🙂

spapulka
20. aug 2010

@lusinkaj on je aj moj gynekolog, som s nim spokojna a chcela som rodit pri nom, ....kam nechodi , do sace? 😕 pokial viem, tak v Saci rodi...ale treba sa opytat asi priamo jeho, neviem ako je vytazeny....chodis k nemu aj do poradne, nie?
fiha, ty cakas dvojicky? teda 😵 drzim palce silno silno...a vydrzat, uz nemas vela 😉

lusinkaj
20. aug 2010

@spapulka no ano ja som tak uz pocula,ze do sace nechodi len obcas fakt malo....ale chodi do starej nem.na onkologiu...ale co je na tom pravdy neviem,pisem to co som pocula 😕
ano dvojicky... 🙂 veru sa mi to krati 🙂

spapulka
20. aug 2010

lusinkaj, tak to vobec netusim, pravdou je, ze ma toho vela....tak sa drz a vela stastia, nech vsetko fici ako ma 😉

janina09
20. aug 2010

ženušky...Šacu odporúčam rodila som 15.8., bola nedeľa, tak úplny pokoj....prišla som o 13.00 a o 13.30 bola malá na svete....personál vpohode....aj starostlivosť...nemala som žiadne protekcie...dopadlo to dobre, ďakujem Bohu..za takéto stvorenie....🙂 držím prsty ostatným....🙂

kali1
20. aug 2010

@janina09 Blahozelam a tesim sa, ze si bola spokojna. 🙂 Vela zdravia, mliecka a energie! A super rychlo ste doma. Aj ja chceeeeem! 🙂 Ja uz som taka nervozna. Keby som vedela, kedy a ako to na mna pride ....

spapulka
22. aug 2010

janina, blahozelam 😉 len mi nejde do hlavy, ty si niekde uviazla v zapche? 😀 taky rychly porod som este nevidela 😀 to si si cele odtrpela doma? ked si rodila, tak som lezala vedla na izbe 🙂

lusinkaj
22. aug 2010

ahojte,neviete ako to je v saci ze ak budem mat spinal....tak moze byt manzel pri mne?plati sa nieco zato? 🙂

usiko
22. aug 2010

babay, dnes som sa dopocula, ze jedna moja kamoska chodila k Richnavskemu do poradne, a objednaval si ju stale ked mal ambulanciu, ale ani raz jej nerobil ultrazvuk....a vraj ini robia....ako to je, mam sa pytat na poradnu vtedy, ked ma sluzbu? a bude mi robit sono kazdy raz? alebo ako?

lusinkaj
22. aug 2010

@usiko ty ho uz mas vybaveneho?volala si s nim,ci pisala mi maeil?
mam uz aj ja mu napisat?
chodis k nemu uz do poradne do nemocky?

usiko
22. aug 2010

ale co si, este zvazujem.....nemam, nechodim....este tapem...ale ty si uz 33, na tvojom mieste by som mu uz napisala, popisala svoj stav, termin porodu, a ze ci ta neobjedna.......na nejaky ten 35tt....ja mam dilemu, lebo mam malu dost nizko, a lekar mi povedal, ze dufa ze vydrzim aspon do 36tt, ale krcek mam uzavrety, beriem magne b6, a cakam co sa bude diat. Nic mie nie je, citim sa super ale moj drahy ma tlaci k tomu aby som uz aj volala, alebo co je horsie, isla do sace, nechsa s richnavskym stretnem...no ale on nechape, ze ak mi nic nie je, tak nemozem otravovat......takze ja by som sa tomuto lekarovi ozvala uz tento tyzden, najneskor buduci, aby bol drahy spokojny.....ale aj tak ma objedna az na 36tt..ale mu to nevysvetli, ved vies, chlapi......strasne sa boji.....

lusinkaj
22. aug 2010

@usiko no kedze ja mam dvojicky a jedna moja slecna je tiez velmi nizko....ale nastastie som uzavreta dufam,ze aj budem este nadalej aby som este vydrzala....asi fakt uz mu napisem,nech viem na com som...ze co mi odpise 🙂

kali1
22. aug 2010

Mne primar povedal, ze mam dojst 36. tt, dal mi na seba tel.c., zavolala som v 36.tt, povedal presne den aj cas , kedy mam prist. Potom som chodila raz tyzdenne. A posledny ultrazvuk sa robi v 30 tt.- prietoky, potom uz nie, len ta vysetri, spravi ti sestricka CTG a to je vsetko. Mne robili min. tyzden USG, kvoli tomu, ze prvy drobec mal 4,10 kg a rodila som vakuumextraktorom. 😒 Vyzera byt mensi, tak snad vytlacim. 🙂

kali1
22. aug 2010

@lusinkaj urcite sa mu ozvi, ked cakas dvojicky. On ti odpise, ci staci, ak budes chodit za nim od 36.tt, alebo skor. Drzim palce!

lusinkaj
22. aug 2010

@kali1 dakujem urcite mu napisem coskoro...lebo mne robili serklaz a ten steh sa vybera v 36tt tak som zvedava co mi odpise 🙂

usiko
22. aug 2010

@kali1 aha takze UZV sa uz nerobi na kazdej poradni po 36tt? je to bezny postup?

flamenga
23. aug 2010

@usiko myslím, že to záleží od lekára, aký si zvolí postup. Mne robil MUDr. od 36tt každý týždeň prietoky napr. ... na "monitor" som nebola ani raz... až na vzdychárni som mala premiéru 😀

janina09
23. aug 2010

@spapulka juuj, no bolo to rýchle...bolesti na mna prišli okolo 9.00-10.00 , kontrakcie po 20-tich min. a už sme sa chystali, ako že doma to bolo v pohode...aj ja som bola v šoku...ani som sa nestihla unaviť... 😀 takže som bola spokojná..

spapulka
24. aug 2010

janina, tak to bol krasny porod, len si sa nebala, tak dlho cakat? ze nestihnes? ja som nemala skoro ziadne, bola som otvorena sice, ale doktor kazal zbalit tasku a utekat, tak preto som sa pytala.... 🙂 vies si predstavit, ze by si to neodhadla? porod v aute 😀 a na prvorodicku skvely vykon 😀

usiko
24. aug 2010

@janina09 ..si mi dala stipku nadeje, ze aj ja ako prvorodicka mozem mat celkom fajn porod... 🙂 vdaka a zelam len to najlepsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre