Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

motylikova
19. nov 2010

@timea.ryan ano,aj sa o nas cely cas poctivo a uzasne stara, nas anjel dr. Lenka Priskinova..

timea.ryan
19. nov 2010

@motylikova Dobry vyber.. Mila,sympaticka pani doktorka,ľudska 😉

motylikova
19. nov 2010

@timea.ryan vsak ani neviem ako sa jej za vsetko odvdacime..velmi nam vychadza v ustrety a ani nevravim ako mi pomohla prekonat nekonecne dni v nemocnici..najradsej by sme ju zlatom vyvazili 🙂

timea.ryan
19. nov 2010

Je malo takych Dr. a je to smutne 😒 Uz sa citis lepsie? Ako si sa rozhodla o izbu?

cathy77
19. nov 2010

motylikova, ja som sa v tom januari zapisala na dany datum na dvojku izbu(ako hovorím,jednotka voľná nebola, je o nu boj), tak u mna to vyšlo s dvojkou... objednala som ju ale asi len dva dni pred...aspon skus, uvidíš, ako sa k tomu postavia

aeouliana
19. nov 2010

@motylikova: ahoj, ja som rodila obe deti v Saci sekciou (prva akutna, druha planovana). pri planovanej mi klystir nerobili, tak sa neboj 🙂 pri oboch porodoch som mala nadstandardnu jednotku pri porodnej sale. ak by som sla rodit zas, tak by som ju chcela opat. je to super. mas klud, navstevy kedykolvek, vlastna sprcha, jedlo Ti nosia az do izby a pod. odporucam ak chces byt sama. ak potrebujes mat niekoho pri sebe na pokec, tak potom dvojka (tu som vyuzila ked som bola na udrziavacke, ale tam riskujes, ze spolubyvajuca nebude podla Tvojho gusta. ta moja chcela uz spat o 20:00, tak som musla vypnut telku (ja som spat nevedela, a s nohami viazanymi vela zabavy nemas). tak isto sa mi nepacilo ked jej prisla navsteva na izbu a ja som napr. chcela spat, alebo sa ist sprchovat a pod. 🙂 ja som so svojimi navstevami chodila von, aby sme ju nerusili. prajem dobry porod, vela sil, zdravia pre oboch a Tebe vela mliecka 😀 drz sa.

motylikova
19. nov 2010

@timea.ryan citim sa tak na striedacku..fyzicky mi prestalo chutit jest,resp.vsetko mi chuti divne,neviem ci to stres,hormony ci co :-O izbu sa pokusim o 1tku najskor,ak sa nepodari dvojku 🙂 dufam ze dobre bude
@cathy77 veru skusim to tak,akurat ze tyzden vopred,snad ma nezrusia 🙂
@aeouliana dakujeme krasne,mliecko sa zide,kojit chcem kym bude chciet mala 🙂 a vdaka Tvojmu opisu sa mi ta 1ka izba pozdava viac a viac..ja si az tak na spolocnost nepotrpim,na udrziavani som stravila tyzdne a boli zeny kt mi nesadli vobec,nie ze by boli zle ale z 5 na izbe je mala sanca ze vsetci si rozumeju a nikomu nic neprekaza

cathy77
19. nov 2010

nevedela som, že na jednotku jedlo nosia, no ak je to tak, tak určite by som xcela aj ja jednotku, nie som práve extra znášanlivý typ 😀 takže budem duuufať, že v mojom termíne bude free 🙂

aeouliana
19. nov 2010

@cathy77: skus sa dohodnut vopred s porodnikom, mozno sa to podari 🙂 ked som rodila prve dieta, tak som nemala ziadnu izbu, tak bolo plno. veci som mala v nejakom kumbale a lezala som na vzdycharni. po sekcii ma dali na JISku a tam mi vlastne prisla kamoska povedat, ze baba na tej jednotke podpisala reverz, tak som ju hned obsadila. mala som stastie.... 😉

andyika
20. nov 2010

ahojte
vidim riesite izby
ja by som chcela asi 2ku, pretoze pri prvom som bola na 3ke, tiez nebolo zle, ale babo som tam mala len ja, druhe dve boli este tehotne. s jedmou sme si hned sadli a druha mi moc nevonala. takze je to len o tom na koho natrafis.
neviem si vobec predstavit, ze by sme tam vsetky mali babatka., pretoze ani neviem kde by sa pomestili, potom urcite by sme sa navzajom vyrusovali.....uz len to mi bolo neprijemne, ked mi doniesli maleho rano, ze som isla kojit....a chudinky som vzdy zobudila. a keby tam boli 3 babatka, mozno 3 rozne naroky co sa tyka papkania, tak by sme sa asi ani jedna nevyspali.ale vyhodou bolo to, ze ked som sa chcela v klude osprchovat tak som nepanikarila co mi robi dieta, ci spi,....a nemusela som to riesit tak, ze rychla sprchha kym je pri mne manzel. aspon som mohla byt s nim....
tiez bolo dobre sa trochu porozpravat, lebo v tej nemocnici cas strasne pomaly ubiehal....ale ked to niekto nepotrebuje,...nie kazde sme rovnake.

co sa tyka navstevy, bolo aj tak, ze ku vsetkym 3 prisli naraz, tak vtedy to bola katastrofa, niet miesta, stoliciek, kazdy na kazdeho cumi, ale do cakarne som nechcela ist, plno romok, zima...nakolko som rodila v decembry.
takze teraz by som sa asi najviac potesila 2ke....ale ten system je dost blby, ze sa neda izba objednat....proste vezmes, co ti ponuknu, len aby si mala niekde prespat

aeouliana
20. nov 2010

@andyika: no ved prave. mne napr. teraz maly preplakal 3 noci v kuse. no neviem si predstavit ak by som bola s niekym na izbe, tak chuda sa nevyspi. a cez den toho tiez vela nenaspis, lebo stale nieko chodi na izbu 😒

usiko
20. nov 2010

@aeouliana no ja som mala 2ku a podla mna to che iba tolerantnost...aj ja, aj tie druhe baby /mala som stastie az na tri lebo som tam bola dokopy 7 dni aj s prijmom/ sme si boli vedome toho, ze babatka proste placu a tak sme to aj brali...ja osobne nie som velmi prisposobiva, ale proste mi dobre padlo, ze sa mam s kym porozpravat, podelit o pocity, popytat sa a podobne....a ked sme sli jest taktadruha ostala a postrazila, a potom sme sa vymenili....a dalsia vec, 7x 15 a 7x30 Eur je dost velky rozdiel 🙂

timea.ryan
20. nov 2010

@usiko U mna na dvojke sa vystriedali 3 spolubyvajuce-z toho jedna maximalne netoleratna,jedna zlata,ale odisla po dni a s dalsou sme si sadli a sme dnes kamaratky 😉

aeouliana
20. nov 2010

@usiko: jasne, ze to je o tolerantnosti. ja som nemala dobru skusenost so spolubyvajucou pred prvym porodom, preto som chcela jednotku a podarilo sa. pri druhom som uz ani inak neuvazovala 🙂 ale ak by to nevyslo, samozrejme by som sa prisposobila 🙂 navstevy mozes mat teoreticky vzdy okrem casu vizity, tak som niekedy nemala cas si ani oddychnut 😀 ale v pohode, kazdy ako sa citi. co sa tyka ceny je podla mna otrasna a predrazena. v novej nemocke som videla nadstandardky ovela krajsie hlavne lacnejsie. pre prvorodicky je mozno lepsia dvojka ked sa vie poradit a pokecat s niekym, ja som bola v klidku aj v jednotke..

usiko
21. nov 2010

@aeouliana no s tymi cenami je to pravda...tie izby za tie prachy nestoja, no ale velmi na vyber nedavaju kedze standardka jelen jedna...... 😠

aeouliana
21. nov 2010

@usiko: to fakt? to som ani nevedela. tak to je dost blbe. to aj tie spinave romky co tam chodia su na nadstandardkach? a kto to plati?

usiko
21. nov 2010

nie, to som neratala, oni maju samostatnu izbu......ich stretnes len v jedalni.....

kicikatika
24. nov 2010

ahojte,ja som rodila 31.12.2009 v Šaci nemocnici,som tu sama? 🙂

22mamina
24. nov 2010

@kicikatika ahoj, v roku 2009 som rodila aj ja, ale v auguste akurat velky natresk bol v nemocnici, ani miesto som nemala 😖 ale dobre bolo aj tak 🙂

kicikatika
24. nov 2010

@22mamina natresk bol to ano a poriadny 😀 mna dali na nadstandard lebo nebolo volne miesto,ale nelutujem boli sme dve a bolo super.....

22mamina
24. nov 2010

@kicikatika ked ja som bola, ani ten nadstandard nebol volny 😖

kicikatika
24. nov 2010

@22mamina to ja som na chodbe cakala asi dve hodiny kym ta predo mnou opustila izbu a vymenili potahy....... :-/

fuggi24
24. nov 2010

ja som čakala v nadštandardnej sále 2 noci a 2 dni po pôrode

cukor
25. nov 2010

ahojte,kolko izieb je tam ?

kasperka1983
25. nov 2010

kicikatika, ja som rodila 3.1.2010 v Šaci ale bola som na normalnej izbe a nelutujem 🙂

vie11
25. nov 2010

Ahojte, ja som rodila v Šaci v auguste 2009 a tiež som bola na normálnej izbe a bolo super, boli sme tam až 12 dní kvôli malého žltačke. Keby som bola na nadštandardnej, tak by som sa nedoplatila. 😀

zuzu1111
29. nov 2010

@cukor - je tam jedna normálna izba,jedna izba pre čierne spoluobčianky a 7 nadštandardných myslím - ale len dve sú za 15eur a tie sú väčšinou obsadené..

cukor
30. nov 2010

@zuzu1111 ....a na tej normálnej je kolko postelí?

cathy77
30. nov 2010

tak to na takú nemocku nie je nejak veľa postelí, hmm... len dúfam, že v čase mojho porodu bude voľná tá nadštandardka... 😅

motylikova
30. nov 2010

tak a sme v Saci,na nadstandardke dvojke.mali sme ju objednanu ale aj tak sme pol dna cakali na chodbe kym sa uvolni.izba je super,aj mamicka kt.tu lezi je zlata.zajtra nas caka sekcia takze vela dnes nenaspim..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre