Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lucia1407
4. aug 2011

Ahojte baby . Tak dalsiu poradnu mam za sebou dufam ze bola aj posledna 😉 .Islo to rychlo, za hodinku som bola vybavena , vysetrovala ma dr. Pankuchova a spravila mi ten hamiltonov hmat 😕 bolo to trosku neprijemne ale dalo sa to vydrzat tak uvidime ci to pomohlo... Dufam ze uz cez vikend budeme mat nasho malickeho pri sebe 😀 taaaak sa na neho s manzelom uz tesime 😀 😀
No a dufam ze tam teraz nemaju plno chcela by som tu nadstandart izbu za 30e tak snad bude nieco volne, aj som sa chcela opytat sestricky ze co a ako len som na to zabudla 🙂 .
Keby ste niektora mala cerstve info ako to tam teraz vyzera tak dajte vediet 😉, aj ked sa to z hodiny na hodinu moze zmenit lebo to si zena nevyberie kedy to ma prist 😉

cka
4. aug 2011

@lilly @alenuska11
kocky, co ste sa zblaznili, jedna chce skor, jedna neskor 🙂)) Ale mas pravdu Lilly, ja by som tiez brala uz koncom augusta, uz sa ledva gulam. A k tomu doma dalsia dcerka, ktora dava zabrat, tak nech uz to mame, nech uz viem, ako to zvladneme, a ako to zvladne ona.....ze ako bude akceptovat babo, ze je tu nastalo a hotovo. Ufff....stale na to myslim, tak som zvedava.
A ku komu idete rodit, mate dohodnuteho porodnika?? Ahojte.

usiko
4. aug 2011

@lilly ty, vies co, podla mna to kreslo bolo jednou z podmienok, ako sa stat BFH...tak ho maju, ukazuju a su BFH...ale pouzivat ho nikdy nebudu...je to nieco, na co by sa museli skolit, to su dalsie prachy navyse atd.......ale chapem, nastvat to musi, ak si niekto zela iny porod ako ten co ponukaju a vie, ze tam to kreslo je, tak ho to asi stvat musi...no nic, my to asi nezmenime, takze ako vravis, nech sme vsetci zdravucki🙂

alenuska11
5. aug 2011

@cka Ja by som chcela skôr, kvôli tomu, že sa už gúľam pomaly a všetko mi padá a tak ťažko sa mi zohýna ☹ Ja mám doktorku Vargovu. Ty máš koho?

lilly
5. aug 2011

@cka ja nebudem zajednavat nikoho, len na poradne tam budem chodit v stredu k mojmu dokimu, ale na porod uz bude, kto bude mat sluzbu..
@alenuska11 dr. vargova je celkom fajn, aspon co som s nou prisla do styku pocas prveho tehu a porodu 🙂

alenuska11
5. aug 2011

@lilly aj mne príde super milá, som rada,že aj tebe sa tak javila...🙂

cka
5. aug 2011

@alenuska11 Ahoj. Ja mam dohodnuteho Dosedlu, chodim k nemu odkedy som este nebola ani prvy krat tehu. 🙂) Je zlaty, tak dufam, ze teraz bude tiez pri tom. 🙂)
@lilly Ja som Vargovu zazila pri prijme na prvy porod, a nic moc. Snad to mala iba zlu noc, kedze som prisla o polnoci. 🙂)

alenuska11
5. aug 2011

@cka dúfam, že je to len to, že mala zlú noc a že pri pôrode bude o.k.

lubkatobi
5. aug 2011

ahojte, ja mám termín v januári a chcela by som rodiť pri Dr. Dosedlovi... prvé som tiež rodila pri ňom, ale náhodou, lebo vtedy mal službu.. a ako sa to vybavuje, keď by som chcela rodiť pri ňom? veľkááááá vďakaaaaa..

lilly
5. aug 2011

@marmatu ahoj, este si neporodila? ak ano, ako to bolo s ockovanim bcg?

julienka
5. aug 2011

@lubkatobi pekne za ním pôjdeš a dohodnete sa 😉))))

andrea1112
7. aug 2011

ahojte, ja mám termín koncom septembra a chcela by som si dohodnúť lekára viete mi niekto povedať približnú sumu (všimné) nemám o výške ani predstavu ďakujem.

cka
7. aug 2011

@lubkatobi ahoj....ta normalne, nakontaktujes sa na neho, alebo sa objednas napr. v 30 tt na skrinning ku nemu, a povies mu, a on ti uz povie, ze kedy sa mas prist ukazat a tak. Uplne jednoducho a na rovinu 🙂)

lenkalienka25
9. aug 2011

ahojte kocky,som tu nova,ale uz dlhsie vas tu citam,chcem sa opytat,ci je tu niekto kto ma termin okolo 10 novembra,ja mam 13-teho,dakujem

lilly
9. aug 2011

@janka196 @rabiva alebo aj niektore ine, ked ste boli na prvej poradni v saci na utz, tak vam babatka aj merali, teda povedali vam pribliznu vahu? ci urobili len prietoky? lebo ja by som rada vedela, aky velky asi bude 😅 a pocas tych poradni v saci robili utz viackrat, ci len na tej prvej?

rabiva
9. aug 2011

@lilly mne robil D. usg v 36tt, na 1. pren. poradni, prietoky pozrel dr v 38tt opat na poradni, no a potom uz len den pred porodom v 40tt, pozeral dr vahu a takmer presne sa trafil 😎 ja som tam uz bola hospitalizovana, tak asi zato mi robili ten usg, neviem ci to robia pravidelne 😎

amyy
9. aug 2011

@cervena_ciapocka gratulujeme

marmatu
9. aug 2011

Ahojte. Prepacte ze som sa neozvala skor, ale dvakrat sa mi nechcelo za pocitac, nechcelo a nedalo sa...stale nie som celkom ok,mam teploty zo zapalu, beriem atb, zajtra idem na kontrolu.
Takže poporiadku:
Vo štvrtok 28.8. mi na poradni Dosedla urobil Hamiltonov hmat, kedze som bola už po termine a stale som bola otvorena len na pol prsta. S tym, že ak to nezacne samo tak pridem rano na prijem na indukovany porod. Hamitonovym hmatom ma otvoril na 2 prsty a veru to pomohlo. Cca o 23:00 zacali kontrakcie v 10 min intervaloch, este take v pohode (som si pomyslela, že ked len toto tak ok, sice som pocas kontrakcie cela zmeravela a ani som nic nemohla povedat, tak sa dali pekne zvladnut, predychat. Pockala som na 5min a o 3:00 som povedala manželovi, že je to tu, ideme do nemocnice. Prisli sme, dali ma na monitor a nasledne na príjem. Povedala som že chcem nadstandardnu salu, bola nastastie volna, takže manžel tam zaniesoml veci a cakal tam na mna kym mi v tej prijimacej miestnosti odobrali krv, zmerali tlak, zmerali panvu a dali klystr, co bolo neprijemne, ale vobec nebolelo potom som letela na WC, poslalali ma az k USG, aby som nemusela sa delit o WC s romkami na vzdycharni. Myslim, že tam boli 3 v tom case. No a potom som sla do tej nadstandardnej saly a striedavo som lezala, sprchovala som sa, skakala na fitlopte. Pustili sme si CD, ktore sme mali z domu. Kazdu chvila chodila sestra a najprv Dr. Tomasikova (kym mala sluzbu) a potom primar Richnavský a kontrolovali ma. Už bolo cca 9-10:00 Stale som bola ovorena len na tie 2 prsty. Najprv mi dali buscopan na uvolnenie a aby boli kontrakcie ucinne, lebo hoci som trpela nemali nijaky ucinok.Potom mi primar prepichol plodovu vodu, no ziadna zmena, potom som dostala oxytocin a vtedy len zacala bolest. Kedze nic z toho nebolo ucinne (no možno ten oxytocin) tak ma otvarali pomocou toho hmatu. Velmi mi pomohla porodna asistentka taka mlada - Janka, ona mi ho urobila asi tri krat, myslim, že bez nej by som tam rodila 2 dni, a celkovo sa o mna super starala a bola velmi zlata. Po oxytocine boli bolesti neznesitetlne. Neskutocne tlaky som mala pri kontrakciach a nedokazala som to ovladat, musela som tlacit, hoci som este nemala. Bala som sa o babo ze ho posuniem do porodnych ciest a zadusim, ale vraveli, že možem poskodit len sebe babu nie. Niektore kontrakcie sa mi podarilo pekne rozdychat, pomaly nadych nosom a pomaly vydych ustami, ale ked boli prilis silne tak som spanikarila, dychala som plytko a rychlo a vtedy som zaroven tlacila, lebo inak sa fakt nedalo. Uz to tak bolelo, že som sa pytala či možem dostat epidural. Ale povedali mi že už je to zbytočné, že už som na 8 prstov, o pol hodinku rodime. Tomu som vobec neverila, lebo chvilu pred tym som bola na 4. A o tu polhodinku mi vravi porodna asistentka, že sme takmer vo finale, a este chcela pomoct ale uz som jej povedala nech da ruky zo mna von. Neskutočne to bolelo. Som myslela že ju kopnem. Chcela som ist domov, zastavit to cele. Medzi kontrakciami som bola uplne vycerpana a som zaspavala, lebo som už nespala asi 36 hod. Ked mi povedali ze ideme rodit tiez som neverila. Bolo asi 13:00. Kedze som mala nadstandrdku, vravim, že chcem rodit na tom zelenom cude. A oni na to že lepsie bude ak pojdeme na salu, lebo: ak mi bude treba pomoct tak sa sestre bude lepsie pomahat na normalnom stole a po druhe že vsetko vybavenie maju tam a tak v tych bolestiach a hlavne že som si myslela že mi budu musiet pomahat tak som sla vedla na normalu salu. Ale ked si jedna rodicka vsimla, že som už porodila, tak ona chcela ist rodit na tu nadstandardku a aj sla, si to vydupkala, ak poviete, že chcete tam, tak vas odrodia tam. Samotny porod u mna nebol taky strasny myslim že na 4 konrakciu som porodila nasu kasnu Stellu 3700g 51 cm presne o 13:35. Kazdy mi hovoril, že to bude male dieta a porodim ho rychlo, no tak neviem kde sa stala chyba. Takze velke dietatko k mojej telesnej konstrukcii ma potrhalo, a ked uz som si myslela, že je všetko za mnou, tak sme mali problem s placentou, nie a nie vyjst von, opat pomahala sestra a ked uz som si myslela že to už musi byt koniec tak ma hodinu sili, tak že sa tam striedal primar a Dr. Hajdu, inak rodil na mlady Dr. Vrabel. Do 16:30 som lezela na sale a kontrolovali ma ci nekrvacam. Manžel bol cely cas somnou co mi neskutočne pomohlo. Neviem si predstaviť, že by som to musela preživat na vzdycharni medzi ostatnymi a bez neho. On bol napokon tiez rad, že videl ako sa to nase levicatko zrodilo a nejak nas to oboch zmenilo, myslim nas vztah - sme si este blizsi.Uz to len skratim, kedze som nedostala nadstandard za 15, bola som na obyc izbe, 30 sa mi zdalo vela a navrhli mi, že ked sa uvolni za 15 možem sa prstahovat, len som sa mala vzdy sestri pytat, či už sa uvolnilo - ale kedze som riesila ine veci - ako si sadnut, postavit sa, dostat sa na WC, urobit potrebu, alebo sa dostat do sprchy, tak toto so nechala tak a potom to už bolo jedno . Dalo sa aj na tej obyc. Boli tam celkom fajn baby. Len keby bolo 30 stupnov vonku tak tam urcite nevydrzime, na taky malinky priestor 4 postele + postielky pre deti, ziadne skrine len nocny stolik, veci sme mali pri posteli v taskach. Plesen v sprche kvitne na cierno - nechapem, v nemocnici?????? Mne jedlo az do predposledneho dna nosili na izbu a dieta som mala na romingu tiez az od vtedy - kvoli tomu ze sa mi fakt zle hybalo a stale sa mi točila hlava, na kazdej vizite som pocula "aha tu mame to velke sitie". Stravu som mala hroznu, lebo som mala 0 - kasovite jedla, fuj, v podstate vzdy to iste, len v inom odtieni hnedej + zemiakova kasa. Ale normalna strava sa myslim dala, "kolegyne" dostavali aj keksiky a jogurty na desiaty alebo olovrant. System, donesu vam dieta a nahanaju na jedlo funguje perfektne. Deti nesmu byt same na izbe a pritom sanitarky vas budu vzdy volat aby ste sa uz sli najest. A nespolupraca sestonedelie a novorodenecke ukazkove, normalne citit nevrazivost medzi nimi. Sestry na sestonedeli normalka, celkom dobre, ale obcas zavisi od nalady. A na novorodeneckom asi tak na polovicu, ja som mala lepsiu skusenost s mladymi, a vrchna je tam velmi mila. Lekari super, vsetci s ktorymi som mala tu cest, velmi ludsky pristup. Sanitarky doleziteeee, to je asi tak vsade, že najnižšie funkcie su najdolezitejsie, ako vratnik atd. Ja som mala prijem uplne pokojny bez cakania, no odchod bol neskutocny. Doslova nas este s jednou babou vyhodili. Spravu so sestonedelia sme mali skor, ale este sme cakali za tou z novorodeneckeho. Kedze sme mali z odchodov nasich "kolegyn" taku skusenost že maju cas aj cely den a clovek sa odtial dostane az okolo 17:00 a v uplnej pohodke ma cas na odchod. Tak sme cakali pobalene a dohodnute predbezne s manzelmi. My mame do Sace cca pol hodinku. Oficialne ma pacientka po obdrzani spravy pol hod. na opustenie izby. takže som mu povedala ked ju budem mat, zavolam vyrazis. No este sme ju nemali už nas riešili sanitarky že na čo ešte čakame a potom kked videli sestru ako nam nesie spravy pre deti, hned nabehli a poprezliekali postele a utrusili par poznamok, o tom ako už tam aj tam su pobalení, deti oblecene a bla bla. Takže sme rychlo este nakojili deti, aby sme tak nemuseli urobit v cakarni alebo v aute a pobrali si veci no a cakali na manzelov v cakarni. Bolo to hrozne, ked som si pomysela, že ma primar ani nechcel este pustit domov, a teraz tam sedim na lavicke so vsetkymi vecami a malinkou, ach bolo mi do placu. Ze sukromna nemocnica!!!

Z toho vsetko mi vyplyva, že nadstandard treba ani nie kvoli tomu ake je to prostredie, ale aby sa k vam krajsie spravali (my sme niekedy mali pocit že sa sestier, hlavne tych z novoredeneckeho ani nemožeme nieco opytat).

Co sa tyka ockovania proti TBC. Bolo to lahke. Nic svoje som im nemusela odovzdat. Hned pri prijme som podpisovala papiere o zdravotnej starostlivosti. Hned ta som vyznacila, že nesuhlasim. Potom som pri kazdej prilezitosti na to upozornila - teda ked sa o tom hovorilo a na posledny den mi ju chceli vziat na to ockovanie, predsa len ale stihla som povedat ze nesuhlasim (oni nas vzdy informovali co idu s detmi robit, ked ich brali) Poto som uz len podpisala taky ich papier, že som odmietla kalanetizaciu.

Teraz hoci stale nie som ok, a tie teploty ma strasia, nemozem sa o malu naplno starat, tak napriek tomu mi to pride už len ako zly sen. Vsetko je take vzdialene. Prajem vam vsetkym rychle a pokial možno bezbolestne porody. A rychle zotavenie po nich. A samozrejme to najdolezitejsie zdrave detičky.

Neviem, či som popisala vsetko co som chcela a na co ste sa pytali, ak tak sa pytajte🙂

marmatu
9. aug 2011

A ano, idu prestavovat, ale to je nutne, potrebuju viac izieb. Nie je normalne že lezia zeny po porode na vzdycharni alebo inych oddeleniach.

janka196
9. aug 2011

@lilly mne ho na prvom nepomeral co som sa aj trosku hnevala ale moja chyba mala som skor sa pytat, pytala som sa az ked skoncil a druhy som uz nestihla 🙂

lilly
9. aug 2011

@marmatu blahozelam k dcerke 😵 no vytrapila si sa poriadne teda ☹ este nech aj tie teploty ti prejdu a bude dobre..
joj uz nech mam aj ja po porode..
ohladom toho TBC, tam hned pri prijme pred porodom si niekde v papieroch mala nejaku kolonku, ci si neprajes ockovanie v porodnici? ci si to tam nejak len dopisala?
@janka196 no ja dufam, ze mi ho zajtra pomeraju, musim to povedat zrejme hned na zaciatku, dufam, ze nebudu protestovat..

alenuska11
9. aug 2011

@lilly mne robili utz na kazdej poradni a hned na tej prvej a aj na dalsich ho merali

marmatu
10. aug 2011

@lilly dakujem, a neboj, ani sa nenazdas a bude to za tebou
pri prijme som podpisovala niečo ako INFORMOVANY SUHLAS SO ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU a tam boli pod odrazkami spomenute rozne ukony co sa tyka mna aj dietata a tam pri dietati bola ako posledna odrazka, že bude ockovane na TBC, tak som hned povedala sestricke, že ale ja prave s tym nesuhlasim, tak ona vzala pero, zakruzkovala ten bod a pripisala tam - nesuhlasim a ja som to potom cele podpisala. Najprv sice vravela, že to nevadi, že to mam potom povedat na novorodeneckom, ale ja som sa zdrahala podpisat, tak navrhla tu poznamku. Rovno si to tam napis, ked to budes podpisovat - do istoty, no a potom na stvrty den striehni. Inak ockuju len utorok a stvrtok. Takže ak neodchádzas v tieto dni, musis prist v najblizsi termin napr. odchadzas v nedelu zavolaju ta na utorok. Aspon tak to bolo ked my se tam boli. No my sme odchadzali v utorok, tak fakt som si to musela sledovat.

marmatu
10. aug 2011

A este k upratovaniu: myslim, že petreli každy den, ale to len tak olyzali, tam kde sa chodilo, pod postelami sme mali prachu az az. Ale ked mala byt v pondelok velka vizita, na ktorej bol prednosta, tak sa vsetko cistilo, umyvalo, utieralo, a dokonca nam vymenili pradlo ak sme mali nejake flaky (co sme sa inak bali popytat, aby nas zase neodbili s nejakou milou poznamkou) a este take, že čo to tam mate suchy chlieb, ach dajte vyhodim vam to 😉 takže sme boli velmi vdacne za tuto vizitu 😵

14petulka88
11. aug 2011

Ahojte baby 🙂
Pomalicky sa pridavam k vam. O chvilocku zacnem chodit aj ja do sace 🙂))

lilly
11. aug 2011

@marmatu mne ten informovany suhlas tusim sestricka podstrcila uz vcera na prvej poradni, ale nestihla som ho studovat, asi si ho vypytam este nabuduce a ked tam bude toto o ockovani, tak tiez to tam dam vyznacit, ze nesuhlasim..

na poradni mi inak na utz maleho aj pomerali, bol tam tomasu a hned na zaciatku som sa ho pytala, ci mi povie jeho vahu, tak len prikyvol, ze ano.. to je taky strasne neukecany doktor 🙄 no ale aspon ho odmeral bez reptania.. maly ma inak 2820g, co je vraj trocha viac ako priemer.. vraj aj pred porodom este bude jeden utz na vahu..

este mi baby poradte.. ako sa este pocitaju tie dni v porodnici? uz prvy den, co ta prijali a ked v ten den aj porodis, tak je to ratane ako prvy den? pustaju potom domov na 4. den? Teda v pondelok porodim a vo stvrtok idem domov? Plati sa potom za izbu ako za 4 dni, ci 3? Ci sa rataju noci kvoli tomu plateniu?

rabiva
11. aug 2011

@lilly prvy den - porodny den sa nerata 😉 ja som napr. rodila v utorok a sli sme domov v sobotu, cize 4dni si aj zaplatis ak budes mat nadst. 😎

cukor
11. aug 2011

@marmatu ....ja som bola na nadstandartnej izbe za 15 eur.rodila som cisárskym v pondelok večer o 21,33 hod.v piatok po vizite som vôbec nečakala,ze ma uz pustia domov.a ani manzel,preto isiel do práce.na moje prekvapenie po vizite mi povedali ak bude mat dieta v norme bilirubin ideme domov.no pomaly som sa ani nestacila zbalit,manzel v nedohladne,dieta mi doniesli,ja ubolená,nevedela som čo skôr a oni ma doslova vyhadzovali z izby.uz tam nastahovali aj nové pacientky .tak to bol nadstandart!!!!!

lilly
11. aug 2011

@rabiva aha, dik 😉 aspon som v obraze teda 🙂

lilly
11. aug 2011

@cukor mne pri prvom porode zase prvy den neratali aj este kvoli tomu, ze som tiez porodila vecer o 20:40 v utorok a domov nas pustili v nedelu a to mala ani nemala zltacku vobec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre